Xfce Apps - en to nb translation catalogue (134 entries)

en: Do you really want to clear the notification log?
nb: Vil du virkelig slette varslingsloggen?

en: Clear notification log
nb: Slett varslingsloggen

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Clear
nb: Tøm

en: include icon cache
nb: ta med ikonhurtiglager

en: Now
nb: Nå

en: Notifications
nb: Varsling

en: Unable to open the following url: %s
nb: Klarte ikke å åpne følgende nettadresse: %s

en: This is the notification plugin
nb: Dette er varslingsprogramtillegget

en: Copyright © 2017 Simon Steinbeiß
nb: Kopirett © 2017 Simon Steinbeiß

en: <b>_Do not disturb</b>
nb: <b>_Ikke forstyrr</b>

en: Unable to open notification log
nb: Klarte ikke åpne varslingsloggen

en: No unread notifications
nb: Ingen uleste varslinger

en: No notifications
nb: Ingen varslinger

en: _Clear log
nb: _Tøm logg

en: _Mark all read
nb: _Marker alle som lest

en: _Notification settings…
nb: _Varselsinnstillinger …

en: Notification Plugin Settings
nb: Innstillinger for varselsprogramtillegg

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Close
nb: _Lukk

en: Notification icon size
nb: Varslingsikonets størrelse

en: Number of notifications to show
nb: Antall varsler å vise

en: Only show notifications from today
nb: Bare vis dagsferske varslinger

en: Hide 'Clear log' confirmation dialog
nb: Skjul bekreftelsesvindu for «Tøm logg»

en: Hide panel button when no unread notifications
nb: Skjul panelknappen når alle varsler er lest

en: Appearance
nb: Utseende

en: Show in menu
nb: Vis i meny

en: All notifications
nb: Alle varslinger

en: Unread notifications
nb: Uleste varslinger

en: Behavior
nb: Oppførsel

en: After showing the menu
nb: Etter visning av menyen

en: Mark all log entries read
nb: Marker alle loggoppføringer som lest

en: Mark shown log entries read
nb: Marker viste loggoppføringer som lest

en: Do nothing
nb: Ikke gjør noe

en: Notification Plugin
nb: Varslingsprogramtillegg

en: Notification plugin for the Xfce panel
nb: Varslingsprogramtillegg for Xfce-panelet

en: Xfce Notify Daemon
nb: Xfce-varslingsnisse

en: Unknown option "%s"
nb: Ukjent valg «%s»

en: Unable to start notification daemon
nb: Klarte ikke starte varslingsprosess

en: Another notification daemon is running, exiting
nb: En annen varslingsnisse kjører, avslutter

en: Log is unavailable
nb: Loggen er utilgjengelig

en: Log entry not found
nb: Fant ikke loggoppførsel

en: The notification log directory (%s) is not a directory
nb: Den påståtte mappa til varslingsloggen (%s) er egentlig ikke ei mappe

en: Failed to open notification log: %s
nb: Klarte ikke åpne varslingsloggen: %s

en: Failed to prepare SQL statement: %%s (%s)
nb: Klarte ikke forberede SQL-spørring: %%s (%s)

en: trailing characters at end of statement
nb: fant fremmede tegn etter leddet

en: Failed to create 'notifications' table: %s
nb: Klarte ikke opprette varslingstabell: %s

en: Failed to create DB timestamp index: %s
nb: Klarte ikke opprette tidsmerke-indeks for DB: %s

en: Failed to create DB is_read index: %s
nb: Klarte ikke opprette is_read-indeks for DB: %s

en: Default Action
nb: Forvalgt handling

en: Xfce Notification Daemon
nb: Xfce-varslingsnisse

en: Notification Preview
nb: Forhåndsvisning av varsel

en: This is what notifications will look like
nb: Utseende på fremtidige varsler

en: Button
nb: Knapp

en: Notification preview failed
nb: Forhåndsvisning av varsel feilet

en: Are you sure you want to delete notification settings for application "%s"?
nb: Er du sikker på at du vil slette varslingsinnstillingene for programmet «%s»?

en: Delete
nb: Slett

en: Forget Application
nb: Glem program

en: Unspecified applications
nb: Uspesifiserte programmer

en: <b>Currently only urgent notifications are shown.</b>
    Notification logging is %s.
nb: <b>Viser kun varsler som haster.</b>
    Varslingslogging er %s.

en: enabled
nb: slått på

en: disabled
nb: slått av

en: <big><b>Currently there are no known applications.</b></big>
    As soon as an application sends a notification
    it will appear in this list.
nb: <big><b>Ingen kjente programmer.</b></big>
    Varslinger vil vises i denne listen så snart
    programmer sender dem.

en: Display version information
nb: Vis versjonsinformasjon

en: Settings manager socket
nb: Innstillingsbehandlersokkel

en: Type '%s --help' for usage.
nb: Skriv inn '%s --help' for instruksjoner.

en: Released under the terms of the GNU General Public License, version 2
nb: Utgitt under GNU General Public License, versjon 2

en: Please report bugs to %s.
nb: Rapporter feil til %s.

en: Settings daemon is unavailable
nb: Varslingsprosess er ikke tilgjengelig

en: <big><b>Empty log</b></big>
    No notifications have been logged yet.
nb: <big><b>Tom logg</b></big>
    Ingen varslinger loggført enda.

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Refresh the notification log
nb: Gjenoppfrisk varslingslogg

en: Clear the notification log
nb: Tøm varslingslogg

en: Mark All Read
nb: Marker alle som lest

en: Mark all unread notifications as read
nb: Marker alle uleste varslinger som lest

en: Mark log entry _read
nb: Marker loggoppførsel som _lest

en: Yesterday and before
nb: I går og tidligere

en: Loading more log entries...
nb: Laster flere loggoppførsler …

en: The notification service is not running. No notifications will be shown.
nb: Varslingsjenesten kjører ikke. Ingen varsler vil bli vist.

en: <b>Currently only urgent notifications are shown.</b>
nb: <b>Bare varsler som haster blir vist.</b>

en: Fade out
nb: Ton ut

en: _Slide out
nb: _Skli ut

en: Do not disturb
nb: Ikke forstyrr

en: <b>Behavior</b>
nb: <b>Oppførsel</b>

en: <b>Animations</b>
nb: <b>Animasjoner</b>

en: By default the notification bubbles will be shown on the display on which the mouse pointer is located.
nb: Som forvalg vil varslingsbobla bli vist på skjermen der musepekeren er.

en: Show notifications on
nb: Vis varslinger på

en: The "Enable event sounds" setting in the Appearance Settings dialog must be checked to hear notification sounds
nb: Innstillingen «Slå på hendelseslyder» i dialogvinduet for innstilling av utseende må velges for å høre lydvarsler

en: _Mute sounds
nb: De_mp lyder

en: Always show percent-value notifications
nb: Vis alltid varslinger med prosentverdier

en: When displaying notifications, show
nb: Når varslinger vises, vis

en: icon, summary, and body
nb: ikon, oppsummering og innhold

en: icon and summary
nb: ikon og oppsummering

en: icon and application name
nb: ikon og programnavn

en: monitor with mouse pointer
nb: skjerm med musepeker

en: primary monitor
nb: hovedskjerm

en: all monitors
nb: alle skjermer

en: General
nb: Generelt

en: seconds
nb: sekunder

en: _Opacity
nb: _Dekkevne

en: Default _position
nb: Forvalgt _plassering

en: Top left
nb: Oppe til venstre

en: Bottom left
nb: Nede til venstre

en: Top right
nb: Oppe til høyre

en: Bottom right
nb: Nede til høyre

en: Top center
nb: Oppe i midten

en: Bottom center
nb: Nederst i midten

en: _Theme
nb: _Drakt

en: Show the notification summary and body when the notification is a percent value, such as audio volume or screen brightness
nb: Vis oppsummering av varsler med innhold når varselet er en prosentverdi, slik som lydvolum eller skjermens lysstyrke

en: Show text with percent _values
nb: Vis tekst med prosent_verdier

en: Date/time _format
nb: Dato/tid-_format

en: Locale default
nb: Standard lokaltilpasning

en: Relative times
nb: Relative tider

en: Custom
nb: Tilpasset

en: Show _Preview
nb: _Forhåndsvis

en: _Disappear after
nb: _Skjul etter

en: When creating a notification, applications can request how long they'd like the notification remain on screen. This setting controls whether or not that request is honored.
nb: Programmer kan angi hvor lenge en varsling skal vises på skjermen. Dette kan overstyres med denne innstillingen.

en: Honor app-requested "Disappear after" time
nb: Respekter programmets ønskede visningstid

en: <b>Per-application notification settings</b>
nb: <b>Varslingsinnstilling per program</b>

en: Applications
nb: Programmer

en: Log notifications
nb: Loggfør varslinger

en: only during "Do not disturb", or when notification bodies are not shown
nb: kun ved «Ikke forstyrr», eller når innholdet ikke vises

en: always
nb: alltid

en: Log applications
nb: Logg programmer

en: all
nb: alle

en: all except blocked
nb: alle bortsett fra blokkerte

en: only blocked
nb: kun blokkerte

en: The maximum number of entries to be retained in the log.
nb: Største antall oppførsler som skal vises i loggen.

en: Log size limit
nb: Største loggstørrelse

en: Log
nb: Logg

en: Mute application
nb: Demp program

en: Allow urgent notifications
nb: Tillat viktige varsler

en: Include in log
nb: Ta med i loggen

en: Customize how notifications appear on your screen
nb: Tilpass visning av varsler på skjermen din
