Xfce Apps - en to sq translation catalogue (133 entries)

en: Do you really want to clear the notification log?
sq: Doni vërtet të pastrohet regjistri i njoftimeve?

en: Clear notification log
sq: Spastro regjistër njoftimesh

en: Cancel
sq: Anuloje

en: Clear
sq: Spastroje

en: include icon cache
sq: përfshi fshehtinë ikonash

en: Now
sq: Tani

en: Notifications
sq: Njoftime

en: Unable to open the following url: %s
sq: S’arrihet të hapet URL-ja vijuese: %s

en: This is the notification plugin
sq: Kjo është shtojca e njoftimeve

en: Copyright © 2017 Simon Steinbeiß
sq: Të drejta kopjimi © 2017 Simon Steinbeiß

en: <b>_Do not disturb</b>
sq: <b>_Mos më shqetësoni</b>

en: Unable to open notification log
sq: S’arrihet të hapet regjistër njoftimesh

en: No unread notifications
sq: Pa njoftime të palexuara

en: No notifications
sq: S’ka njoftime

en: _Clear log
sq: _Spastroje regjistrin

en: _Mark all read
sq: _Vëru shenjë të tërëve si të lexuar

en: _Notification settings…
sq: _Rregullime njoftimesh…

en: Notification Plugin Settings
sq: Rregullime Shtojce Njoftimesh

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Close
sq: _Mbylle

en: Notification icon size
sq: Madhësi ikone njoftimesh

en: Number of notifications to show
sq: Numër njoftimesh për shfaqje

en: Only show notifications from today
sq: Shfaq njoftime vetëm për sot

en: Hide 'Clear log' confirmation dialog
sq: Fshihe dialogun e ripohimit “Spastro regjistrin”

en: Hide panel button when no unread notifications
sq: Fshihe butonin e panelit, kur s’ka njoftime të palexuara

en: Appearance
sq: Dukje

en: Show in menu
sq: Shfaqe në menu

en: All notifications
sq: Krejt njoftimet

en: Unread notifications
sq: Njoftime të palexuara

en: Behavior
sq: Sjellje

en: After showing the menu
sq: Pas shfaqjes së menusë

en: Mark all log entries read
sq: Vëru shenjë si të lexuar krejt zërave të regjistrit

en: Mark shown log entries read
sq: Vëru shenjë si të lexuar zërave të shfaqur të regjistrit

en: Do nothing
sq: Mos bëj gjë

en: Notification Plugin
sq: Shtojcë Njoftimesh

en: Notification plugin for the Xfce panel
sq: Shtojcë njoftimesh për panelin e Xfce-së

en: Xfce Notify Daemon
sq: Demoni Xfce Notify

en: Unknown option "%s"
sq: Mundësi "%s" e panjohur

en: Unable to start notification daemon
sq: S’arrihet të niset demoni i njoftimeve

en: Another notification daemon is running, exiting
sq: Po xhiron një tjetër demon njoftimesh, po dilet

en: Log is unavailable
sq: Regjistrim s’është i passhëm

en: Log entry not found
sq: S’u gjet zë regjistri

en: The notification log directory (%s) is not a directory
sq: Drejtoria e regjistrit të njoftimeve (%s) s’është drejtori

en: Failed to open notification log: %s
sq: S’u arrit të hapet regjistër njoftimesh: %s

en: Failed to prepare SQL statement: %%s (%s)
sq: S’u arrit të përgatitej pohim SQL: %%s (%s)

en: Failed to create 'notifications' table: %s
sq: S’u arrit të krijohet tabelë 'notifications': %s

en: Failed to create DB timestamp index: %s
sq: S’u arrit të krijohet tregues vulash kohore BD-je: %s

en: Failed to create DB is_read index: %s
sq: S’u arrit të krijohet tregues is_read BD-je: %s

en: Default Action
sq: Veprim Parazgjedhje

en: Xfce Notification Daemon
sq: Demon Njoftimesh Xfce

en: Notification Preview
sq: Paraparje Njoftimi

en: This is what notifications will look like
sq: Ja se si do të duket njoftimi

en: Button
sq: Buton

en: Notification preview failed
sq: Paraparja e njoftimit dështoi

en: Are you sure you want to delete notification settings for application "%s"?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihen rregullime njoftimesh për aplikacionin “%s”?

en: Delete
sq: Fshije

en: Forget Application
sq: Harroje Aplikacionin

en: Unspecified applications
sq: Aplikacione të paspecifikuar

en: <b>Currently only urgent notifications are shown.</b>
    Notification logging is %s.
sq: <b>Hëpërhë shfaqen vetëm njoftimet urgjente.</b>
    Regjistri i njoftimeve është %s.

en: enabled
sq: të aktivizuar

en: disabled
sq: të çaktivizuar

en: <big><b>Currently there are no known applications.</b></big>
    As soon as an application sends a notification
    it will appear in this list.
sq: <big><b>Hëpërhë s’ka aplikacione të njohura.</b></big>
    Sapo një aplikacion të dërgojë një njoftim
    ai do të shfaqet te kjo listë.

en: Display version information
sq: Shfaq të dhëna versioni

en: Settings manager socket
sq: "Socket" përgjegjësi rregullimesh

en: SOCKET_ID
sq: _ID SOCKET-i

en: Type '%s --help' for usage.
sq: Për përdorimin, shtypni '%s --help'.

en: Released under the terms of the GNU General Public License, version 2
sq: Hedhur në qarkullim sipas kushteve të Licencës së Përgjithshme Publike GNU, versioni 2

en: Please report bugs to %s.
sq: Ju lutemi, raportoni të meta te %s.

en: Settings daemon is unavailable
sq: Demoni i rregullimeve s’kapet dot

en: <big><b>Empty log</b></big>
    No notifications have been logged yet.
sq: <big><b>Regjistër i zbrazët</b></big>
    Ende s’është regjistruar ndonjë njoftim.

en: Refresh
sq: Rifreskoje

en: Refresh the notification log
sq: Rifresko regjistër njoftimesh

en: Clear the notification log
sq: Spastro regjistër njoftimesh

en: Mark All Read
sq: Vëru Shenjë Si të Lexuar të Tërëve

en: Mark all unread notifications as read
sq: Vëru shenjë si të lexuara krejt njoftimeve të palexuara

en: Mark log entry _read
sq: Vëri shenjë si të _lexuar zërit të regjistrit

en: Yesterday and before
sq: Dje dhe më herët

en: Loading more log entries...
sq: Po ngarkohen më tepër zëra regjistri…

en: The notification service is not running. No notifications will be shown.
sq: Shërbimi i njoftimeve nuk po xhiron. S’do të shfaqen njoftime.

en: <b>Currently only urgent notifications are shown.</b>
sq: <b>Hëpërhë shfaqen vetëm njoftimet urgjente.</b>

en: Fade out
sq: Zbehe deri në tretje

en: Do not disturb
sq: Mos më shqetësoni

en: <b>Behavior</b>
sq: <b>Sjellje</b>

en: <b>Animations</b>
sq: <b>Animacione</b>

en: By default the notification bubbles will be shown on the display on which the mouse pointer is located.
sq: Si parazgjedhje, flluskat e njoftimeve do të shfaqen në ekranin ku gjendet kursori i miut.

en: Show notifications on
sq: Shfaq njoftime kur

en: The "Enable event sounds" setting in the Appearance Settings dialog must be checked to hear notification sounds
sq: Për të dëgjuar tinguj njoftimesh, i duhet vënë shenjë rregullimit “Aktivizo tinguj aktesh”, te dialogu Rregullime Dukjeje

en: _Mute sounds
sq: _Heshtoji tingujt

en: Always show percent-value notifications
sq: Shfaq përherë njoftime me vlerë përqindjeje

en: When displaying notifications, show
sq: Kur shfaqen njoftime, shfaq

en: icon, summary, and body
sq: ikonë, përmbledhje dhe lëndë

en: icon and summary
sq: ikonë dhe përmbledhje

en: icon and application name
sq: ikonë dhe emër aplikacioni

en: monitor with mouse pointer
sq: monitor me kursor miu

en: primary monitor
sq: monitor parësor

en: all monitors
sq: krejt monitorët

en: General
sq: Të përgjithshme

en: seconds
sq: sekonda

en: _Opacity
sq: _Patejdukshmëri

en: Default _position
sq: _Pozicion parazgjedhje

en: Top left
sq: Majtas sipër

en: Bottom left
sq: Majtas poshtë

en: Top right
sq: Djathtas sipër

en: Bottom right
sq: Djathtas poshtë

en: Top center
sq: Në qendër sipër

en: Bottom center
sq: Në qendër poshtë

en: _Theme
sq: _Temë

en: Show the notification summary and body when the notification is a percent value, such as audio volume or screen brightness
sq: Shfaq përmbledhje dhe lëndë njoftimi, kur njoftimi është një vlerë në përqindje, bie fjala, volum zëri ose ndriçim ekrani.

en: Show text with percent _values
sq: Shfaq tekst me _vlera përqindjesh

en: Date/time _format
sq: _Fromat datash/kohësh

en: Locale default
sq: Parazgjedhje vendoreje

en: Relative times
sq: Kohë relative

en: Custom
sq: Vetjake

en: Show _Preview
sq: Shfaq _Paraparje

en: _Disappear after
sq: _Avullohu pas

en: When creating a notification, applications can request how long they'd like the notification remain on screen. This setting controls whether or not that request is honored.
sq: Kur krijohet një njoftim, aplikacionet mund të kërkojnë sa gjatë do të donin të qëndrojë në ekran njoftimi. Ky rregullim kontrollon nëse duhet respektuar apo jo ajo kërkesë.

en: Honor app-requested "Disappear after" time
sq: Respekto kohë për “Zhduke pas” kërkuar nga aplikacionet

en: <b>Per-application notification settings</b>
sq: <b>Rregullime njoftimesh sipas aplikacioni</b>

en: Applications
sq: Aplikacione

en: Log notifications
sq: Regjistro njoftime

en: only during "Do not disturb", or when notification bodies are not shown
sq: vetëm gjatë “Mos më shqetësoni”, ose kur lënda e njoftimeve nuk shfaqet

en: always
sq: përherë

en: Log applications
sq: Regjistro aplikacione

en: all
sq: krejt

en: all except blocked
sq: krejt, hiq të bllokuarit

en: only blocked
sq: vetëm të bllokuarit

en: The maximum number of entries to be retained in the log.
sq: Numër maksimum zërash për t’u mbajtur te regjistri.

en: Log size limit
sq: Kufi madhësie regjistrash

en: Log
sq: Regjistër

en: Mute application
sq: Heshtoje aplikacionin

en: Allow urgent notifications
sq: Lejo njoftime urgjente

en: Include in log
sq: Përfshije në regjistër

en: Customize how notifications appear on your screen
sq: Përshtatni mënyrën se si shfaqen njoftimet në ekranin tuaj
