Xfce Apps - en to sr translation catalogue (136 entries)

en: Do you really want to clear the notification log?
sr: Да ли заиста желите избрисати дневник обавештења?

en: Clear notification log
sr: Избриши дневник обавештења

en: Cancel
sr: Откажи

en: Clear
sr: Очисти

en: include icon cache
sr: обухвати и оставу сличица

en: Now
sr: Сада

en: Notifications
sr: Обавештења

en: Unable to open the following url: %s
sr: Нисам успео да отворим следећу адресу: %s

en: This is the notification plugin
sr: Ово је прикључак обавештења

en: Copyright © 2017 Simon Steinbeiß
sr: Права умножавања © 2017 Зимон Штанваис (Simon Steinbeiß)

en: <b>_Do not disturb</b>
sr: <b>_Не узнемиравај</b>

en: Unable to open notification log
sr: Нисам успео да отворим дневник обавештења

en: No unread notifications
sr: Нема непрочитаних обавештења

en: No notifications
sr: Нема обавештења

en: _Clear log
sr: _Очисти дневник

en: _Mark all read
sr: _Означи као прочитано

en: _Notification settings…
sr: _Поставке обавештења…

en: Notification Plugin Settings
sr: Поставке прикључка обавештења

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Close
sr: _Затвори

en: Notification icon size
sr: Величина сличице обавештења

en: Number of notifications to show
sr: Број приказа обавештења

en: Only show notifications from today
sr: Приказуј само данашња обавештења

en: Hide 'Clear log' confirmation dialog
sr: Сакриј прозорче потврде „очисти дневник“

en: Hide panel button when no unread notifications
sr: Сакриј дугме полице када нема непрочитаних обавештења

en: Appearance
sr: Изглед

en: Show in menu
sr: Прикажи у изборнику

en: All notifications
sr: Сва обавештења

en: Unread notifications
sr: Означи обавештења непрочитаним

en: Behavior
sr: Понашање

en: After showing the menu
sr: Након приказа у изборнику

en: Mark all log entries read
sr: Означи све ставке дневника прочитаним

en: Mark shown log entries read
sr: Означи све приказане ставке дневника прочитаним

en: Do nothing
sr: Не ради ништа

en: Notification Plugin
sr: Прикључак обавештења

en: Notification plugin for the Xfce panel
sr: Прикључак обавештења полице ИксФЦЕ-а

en: Xfce Notify Daemon
sr: Домар обавештавања ИксФЦЕ-а

en: Unknown option "%s"
sr: Непозната могућност „%s“

en: Unable to start notification daemon
sr: Нисам успео да покренем домара обавештавања

en: Another notification daemon is running, exiting
sr: Још један обавештајни домар је покренут, излазим

en: Log is unavailable
sr: Дневник није доступан

en: Log entry not found
sr: Није пронађен унос дневника

en: The notification log directory (%s) is not a directory
sr: Фасцикла дневника обавештења (%s) није фасцикла

en: Failed to open notification log: %s
sr: Нисам успео да отворим дневник обавештења: %s

en: Failed to prepare SQL statement: %%s (%s)
sr: Нисам успео да припремим исказ СКуЛ-а: %%s (%s)

en: trailing characters at end of statement
sr: наставни знаци на концу исказа

en: Failed to create 'notifications' table: %s
sr: Нисам успео да створим табелу „обавештења“: %s

en: Failed to create DB timestamp index: %s
sr: Нисам успео да створим показивач временске ознаке ДБ-а: %s

en: Failed to create DB is_read index: %s
sr: Нисам успео да створим показивач ДБ је_прочитан: %s

en: Default Action
sr: Подразумеванo дејство

en: Xfce Notification Daemon
sr: Домар обавештења ИксФЦЕ-а

en: Notification Preview
sr: Преглед обавештења

en: This is what notifications will look like
sr: Обавештења ће изгледати овако

en: Button
sr: Дугме

en: Notification preview failed
sr: Преглед обавештења није успео

en: Are you sure you want to delete notification settings for application "%s"?
sr: Да ли сте сигурни да желите избрисати поставке обавештења програма „%s“?

en: Delete
sr: Обриши

en: Forget Application
sr: Заборави програм

en: Unspecified applications
sr: Неодређени програми

en: <b>Currently only urgent notifications are shown.</b>
    Notification logging is %s.
sr: <b>Тренутно се приказују само хитна обавештења.</b>
    Дневник обавештења је %s.

en: enabled
sr: омогућено

en: disabled
sr: онемогућено

en: <big><b>Currently there are no known applications.</b></big>
    As soon as an application sends a notification
    it will appear in this list.
sr: <big><b>Тренутно нема познатих програма.</b></big>
    Чим програм пошаље обавештење
    оно ће се приказати на списку.

en: Display version information
sr: Прикажи податке о издању

en: Settings manager socket
sr: Утичница управника поставки

en: SOCKET_ID
sr: ЛБ УТИЧНИЦЕ

en: Type '%s --help' for usage.
sr: Упишите „%s --help“ за коришћење.

en: Released under the terms of the GNU General Public License, version 2
sr: Издато под одредбама Гнуове опште јавне лиценце, издања 2

en: Please report bugs to %s.
sr: Грешке пријавите на %s.

en: Settings daemon is unavailable
sr: Домар поставки није доступан

en: <big><b>Empty log</b></big>
    No notifications have been logged yet.
sr: <big><b>Празан дневник</b></big>
    Нема уписаних обавештења.

en: Refresh
sr: Освежи

en: Refresh the notification log
sr: Освежи дневник обавештења

en: Clear the notification log
sr: Очисти дневник обавештења

en: Mark All Read
sr: Означи све прочитаним

en: Mark all unread notifications as read
sr: Означи сва непрочитана обавештења прочитаним

en: Mark log entry _read
sr: Означи унос дневника _прочитаним

en: Yesterday and before
sr: Јуче и раније

en: Loading more log entries...
sr: Учитавам још уноса дневника...

en: The notification service is not running. No notifications will be shown.
sr: Услуга обавештења није покренута. Обавештења неће бити приказивана.

en: <b>Currently only urgent notifications are shown.</b>
sr: <b>Тренутно се приказују само хитна обавештења.</b>

en: Fade out
sr: Изблеђивање

en: _Slide out
sr: _Исклизавање

en: Do not disturb
sr: Не узмениравај

en: <b>Behavior</b>
sr: <b>Понашање</b>

en: <b>Animations</b>
sr: <b>Оживљавање</b>

en: By default the notification bubbles will be shown on the display on which the mouse pointer is located.
sr: Подразумевано се облачићи обавештења појављују на приказу на коме је показивач миша.

en: Show notifications on
sr: Прикажи обавештења

en: The "Enable event sounds" setting in the Appearance Settings dialog must be checked to hear notification sounds
sr: Поставке „омогући звуке догађаја“ у поставкама прозорчића изгледа мора да буду означене ради омогућавања звукова обавештења

en: _Mute sounds
sr: _Искључи звукове

en: Always show percent-value notifications
sr: Увек приказуј обавештења у постотцима

en: When displaying notifications, show
sr: Приликом приказа обавештења, прикажи

en: icon, summary, and body
sr: сличица, сажетак и тело

en: icon and summary
sr: сличица и сажетак

en: icon and application name
sr: сличица и име програма

en: monitor with mouse pointer
sr: надгледај показвачем миша

en: primary monitor
sr: главни приказ

en: all monitors
sr: сви прикази

en: General
sr: Опште

en: seconds
sr: секунди

en: _Opacity
sr: _Прозирност

en: Default _position
sr: Подразумевани _положај

en: Top left
sr: Горе лево

en: Bottom left
sr: Доле лево

en: Top right
sr: Горе десно

en: Bottom right
sr: Доле десно

en: Top center
sr: Горе по средини

en: Bottom center
sr: Доле по средини

en: _Theme
sr: _Тема

en: Show the notification summary and body when the notification is a percent value, such as audio volume or screen brightness
sr: Приказуј сажетак обавештења и садржај када су обавештења у вредности постотка, као што је гласноћа или светлина заслона

en: Show text with percent _values
sr: Приказуј писмо са вредностима постотка

en: Date/time _format
sr: Облик_ датума/времена

en: Locale default
sr: Подразумевано местно

en: Relative times
sr: Произвољно пута

en: ISO8601
sr: ИСО8601

en: Custom
sr: Прилагођено

en: Show _Preview
sr: Приказуј _преглед

en: _Disappear after
sr: _Нестанак после

en: When creating a notification, applications can request how long they'd like the notification remain on screen. This setting controls whether or not that request is honored.
sr: Приликом стварања обавештења програм може захтевати колико дуго жели да обавештење остане на приказу. Ово управља поставкама да ли ће тај захтев бити послушан.

en: Honor app-requested "Disappear after" time
sr: Послушај захтев програма „нестани након“ тог времена

en: <b>Per-application notification settings</b>
sr: <b>Поставке обавештења по програму</b>

en: Applications
sr: Програми

en: Log notifications
sr: Бележи обавештења

en: only during "Do not disturb", or when notification bodies are not shown
sr: само приликом „Не узнемиравај“, или ако тела обавештавања нису приказана

en: always
sr: увек

en: Log applications
sr: Бележи програме

en: all
sr: све

en: all except blocked
sr: све осим онемогућених

en: only blocked
sr: само онемогућене

en: The maximum number of entries to be retained in the log.
sr: Највећи број ставки које ће се држати у дневнику.

en: Log size limit
sr: Бележи ограничење величине

en: Log
sr: Дневник

en: Mute application
sr: Утишај програм

en: Allow urgent notifications
sr: Дозволи хитна обавештења

en: Include in log
sr: Укључи у дневник

en: Customize how notifications appear on your screen
sr: Прилагодите начин приказа обавештења на заслону
