Xfce Apps - en to tr translation catalogue (135 entries)

en: Do you really want to clear the notification log?
tr: Bildirim günlüğünü temizlemek istiyor musunuz?

en: Clear notification log
tr: Bildirim günlüğünü temizle

en: Cancel
tr: İptal

en: Clear
tr: Temizle

en: include icon cache
tr: simge ön belleğini içer

en: Now
tr: Şimdi

en: Notifications
tr: Bildiriler

en: Unable to open the following url: %s
tr: Bu adres açılamadı: %s

en: This is the notification plugin
tr: Bu, bildirim eklentisidir

en: Copyright © 2017 Simon Steinbeiß
tr: Telif Hakkı © 2017 Simon Steinbeiß

en: <b>_Do not disturb</b>
tr: <b>_Rahatsız etme</b>

en: Unable to open notification log
tr: Bildirim günlüğü açılamaz

en: No unread notifications
tr: Okunmamış bildirim yok

en: No notifications
tr: Bildirim yok

en: _Clear log
tr: Günlüğü _temizle

en: _Mark all read
tr: _Tümünü okundu olarak işaretle

en: _Notification settings…
tr: _Bildirim ayarları...

en: Notification Plugin Settings
tr: Bildirim Eklentisi Ayarları

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Close
tr: _Kapat

en: Notification icon size
tr: Bildirim simgesi boyutu

en: Number of notifications to show
tr: Gösterilecek bildirim sayısı

en: Only show notifications from today
tr: Yalnızca bugünden itibaren bildirimleri göster

en: Hide 'Clear log' confirmation dialog
tr: 'Günlüğü temizle' onay kutusunu gizle

en: Hide panel button when no unread notifications
tr: Okunmamış bildirim olmadığında panel düğmesini gizle

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Show in menu
tr: Menüde göster

en: All notifications
tr: Tüm bildirimler

en: Unread notifications
tr: Okunmamış bildirimler

en: Behavior
tr: Davranış

en: After showing the menu
tr: Menüyü gösterdikten sonra

en: Mark all log entries read
tr: Tüm günlük girişlerini okundu olarak işaretle

en: Mark shown log entries read
tr: Gösterilen günlük girişlerini okundu olarak işaretle

en: Do nothing
tr: Hiçbir şey yapma

en: Notification Plugin
tr: Bildirim Eklentisi

en: Notification plugin for the Xfce panel
tr: Xfce paneli için bildirim eklentisi

en: Xfce Notify Daemon
tr: Xfce Bildiri Servisi

en: Unknown option "%s"
tr: Bilinmeyen seçenek, "%s"

en: Unable to start notification daemon
tr: Bildiri servisinin başlaması olanaksız

en: Another notification daemon is running, exiting
tr: Başka bir bildirim servisi zaten çalıştığından çıkılıyor

en: Log is unavailable
tr: Günlük kullanılamıyor

en: Log entry not found
tr: Günlük girişi bulunamadı

en: The notification log directory (%s) is not a directory
tr: Bildirim günlük dizini (%s) bir dizin değil

en: Failed to open notification log: %s
tr: Bildirim günlüğü açılamadı: %s

en: Failed to prepare SQL statement: %%s (%s)
tr:  SQL deyimi hazırlanamadı: %%s (%s)

en: trailing characters at end of statement
tr: ifadenin sonundaki sondaki karakterler

en: Failed to create 'notifications' table: %s
tr: 'Bildirimler' tablosu oluşturulamadı: %s

en: Failed to create DB timestamp index: %s
tr: DB zaman damgası dizini oluşturulamadı: %s

en: Failed to create DB is_read index: %s
tr: DB is_read dizini oluşturulamadı: %s

en: Default Action
tr: Varsayılan Eylem

en: Xfce Notification Daemon
tr: Xfce Bildirim Arka Plan Programı

en: Notification Preview
tr: Bildirim Ön İzlemesi

en: This is what notifications will look like
tr: Uyarılar buna benzeyecektir

en: Button
tr: Düğme

en: Notification preview failed
tr: Bildirim ön izleme başarısız

en: Are you sure you want to delete notification settings for application "%s"?
tr: "%s" uygulaması için bildirim ayarlarını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Delete
tr: Sil

en: Forget Application
tr: Uygulamayı Unut

en: Unspecified applications
tr: Belirtilmemiş uygulamalar

en: <b>Currently only urgent notifications are shown.</b>
    Notification logging is %s.
tr: <b>Şu anda yalnızca acil bildirimler gösterilmektedir.</b>
    Bildirim kaydı %s.

en: enabled
tr: etkin

en: disabled
tr: devre dışı

en: <big><b>Currently there are no known applications.</b></big>
    As soon as an application sends a notification
    it will appear in this list.
tr: <big><b>Şu anda bilinen uygulama bulunmamaktadır.</b></big>
    Bir uygulama bildirim gönderir göndermez, 
    bu listede görünecektir.

en: Display version information
tr: Sürüm bilgisini göster

en: Settings manager socket
tr: Ayarlar yöneticisi yuvası

en: SOCKET_ID
tr: YUVA _KİMLİĞİ

en: Type '%s --help' for usage.
tr: Kullanım seçenekleri için '%s --help' yazın.

en: Released under the terms of the GNU General Public License, version 2
tr: GNU Genel Kamu Lisansı'nın ikinci sürümünün koşulları altında yayınlanmıştır

en: Please report bugs to %s.
tr: Hatayı bize bildirin, %s.

en: Settings daemon is unavailable
tr: Servis ayarları kullanılamıyor

en: <big><b>Empty log</b></big>
    No notifications have been logged yet.
tr: Günlük boş</b></big>
    Henüz bildirim kaydedilmedi.

en: Refresh
tr: Yenile

en: Refresh the notification log
tr: Bildirim günlüğünü yenile

en: Clear the notification log
tr: Bildirim günlüğünü temizle

en: Mark All Read
tr: Tümünü okundu işaretle

en: Mark all unread notifications as read
tr: Tüm okunmamış bildirimleri okundu olarak işaretle

en: Mark log entry _read
tr: Günlük girişini _okundu olarak işaretle

en: Yesterday and before
tr: Dün ve daha önce

en: Loading more log entries...
tr: Daha fazla günlük girişi yükleniyor...

en: The notification service is not running. No notifications will be shown.
tr: Bildirim servisi çalışmıyor. Bildirim gösterilmeyecek.

en: <b>Currently only urgent notifications are shown.</b>
tr: <b>Yalnızca acil bildirimler gösteriliyor.</b>

en: Fade out
tr: Azalarak yit

en: _Slide out
tr: _Dışarı kaydır

en: Do not disturb
tr: Rahatsız etme

en: <b>Behavior</b>
tr: <b>Davranış</b>

en: <b>Animations</b>
tr: <b>Canlandırmalar</b>

en: By default the notification bubbles will be shown on the display on which the mouse pointer is located.
tr: Öntanımlı olarak bildirim balonları fare imleci konumunda görüntülenir.

en: Show notifications on
tr: Bildirimleri burada göster

en: The "Enable event sounds" setting in the Appearance Settings dialog must be checked to hear notification sounds
tr: Bildirim seslerini duymak için Görünüm Ayarları iletişim kutusundaki "Olay seslerini etkinleştir" ayarı işaretlenmelidir.

en: _Mute sounds
tr: _Sesleri kapat

en: Always show percent-value notifications
tr: Her zaman yüzde değer bildirimlerini göster

en: When displaying notifications, show
tr: Bildirimleri görüntülerken, göster

en: icon, summary, and body
tr: simge, özet ve gövde

en: icon and summary
tr: simge ve özet

en: icon and application name
tr: simge ve uygulama ismi

en: monitor with mouse pointer
tr: fare işaretçisi ile izlemek

en: primary monitor
tr: birincil ekran

en: all monitors
tr: tüm ekranlar

en: General
tr: Genel

en: seconds
tr: saniye

en: _Opacity
tr: _Matlık

en: Default _position
tr: Öntanımlı _konum

en: Top left
tr: Sol üst

en: Bottom left
tr: Sol alt

en: Top right
tr: Sağ üst

en: Bottom right
tr: Sağ alt

en: Top center
tr: Üst Merkez

en: Bottom center
tr: Alt Merkez

en: _Theme
tr: _Tema

en: Show the notification summary and body when the notification is a percent value, such as audio volume or screen brightness
tr: Bildirim, ses düzeyi veya ekran parlaklığı gibi yüzde değeri olduğunda bildirim özetini ve gövdesini göster

en: Show text with percent _values
tr: Yüzde _değerleriyle metin göster

en: Date/time _format
tr: Tarih/saat _biçimi

en: Locale default
tr: Yerel varsayılan

en: Relative times
tr: Göreli zaman

en: Custom
tr: Özel

en: Show _Preview
tr: _Ön İzlemeyi Göster

en: _Disappear after
tr: _Yitme zamanı

en: When creating a notification, applications can request how long they'd like the notification remain on screen. This setting controls whether or not that request is honored.
tr: Bir bildirim oluştururken, uygulamalar bildirimin ekranda ne kadar süreyle kalmasını istediklerini sorabilir. Bu ayar, bu isteğin yerine getirilip getirilmediğini kontrol eder.

en: Honor app-requested "Disappear after" time
tr: Honor uygulaması tarafından istenen "Sonra kaybol" süresi

en: <b>Per-application notification settings</b>
tr: <b>Uygulama başına bildirim ayarları</b>

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: Log notifications
tr: Bildirim günlükleri

en: only during "Do not disturb", or when notification bodies are not shown
tr: yalnızca "Rahatsız etmeyin" sırasında veya bildirim gövdeleri gösterilmediğinde

en: always
tr: her zaman

en: Log applications
tr: Uygulama günlükleri

en: all
tr: tümü

en: all except blocked
tr: engellenmişler dışında tümü

en: only blocked
tr: yalnızca engellenmişler

en: The maximum number of entries to be retained in the log.
tr: Günlükte tutulacak maksimum giriş sayısı.

en: Log size limit
tr: Günlük boyutu sınırı

en: Log
tr: Günlük

en: Mute application
tr: Uygulamayı sessize al

en: Allow urgent notifications
tr: Acil bildirimlere izin ver

en: Include in log
tr: Günlüğe dahil et

en: Customize how notifications appear on your screen
tr: Bildirimlerin ekranınızda nasıl görüneceğini özelleştirin
