Xfce Apps - en to vi translation catalogue (24 entries)

en: Xfce Notify Daemon
vi: Daemon thông báo Xfce

en: Unknown option "%s"
vi: Tùy chọn không rõ "%s"

en: Unable to start notification daemon
vi: Không thể bắt chạy daemon thông báo

en: Failed to set new theme
vi: Đặt chủ đề, thất bại

en: Notification Preview
vi: Xem trước thông báo

en: This is what notifications will look like
vi: Thông báo trông sẽ như thế này

en: Button
vi: Nút

en: Notification preview failed
vi: Xem trước thông báo, thất bại

en: Display version information
vi: Thông tin phiên bản màn hình

en: Type '%s --help' for usage.
vi: Nhập '%s --help' để kiếm trợ giúp

en: Released under the terms of the GNU General Public License, version 2
vi: Phát hành dưới những điều khoản của Giấy phép công cộng phổ biến GNU, phiên bản 2

en: Please report bugs to %s.
vi: Thông báo lỗi đến %s.

en: Top left
vi: Trên bên trái

en: Bottom left
vi: Dưới bên trái

en: Top right
vi: Trên bên phải

en: Bottom right
vi: Dưới bên phải

en: Notifications
vi: Thông báo

en: _Preview
vi: _Xem trước

en: _Opacity:
vi: _Độ trong suốt

en: _Disappear after:
vi: _Ẩn sau:

en: Default _position:
vi: _Vị trí mặc định:

en: _Theme:
vi: _Chủ đề:

en: seconds
vi: giây

en: Customize how notifications appear on your screen
vi: Tùy chỉnh cách thông báo ẩn trên màn hình
