Xfce Apps - en to ast translation catalogue (133 entries)

en: Do you really want to clear the notification log?
ast: ¿De xuru que quies llimpiar el rexistru d'avisos?

en: Clear notification log
ast: Llimpiar rexistru de notificaciones

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Clear
ast: Llimpiar

en: include icon cache
ast: incluyir la caché d' iconos

en: Now
ast: Agora

en: Notifications
ast: Avisos

en: Unable to open the following url: %s
ast: Nun pudo abrise la siguiente URL: %s

en: This is the notification plugin
ast: Esti ye' l complementu de notificación

en: <b>_Do not disturb</b>
ast: <b>_Nun molestar</b>

en: Unable to open notification log
ast: Nun pudo abrise' l rexistru de notificaciones

en: No unread notifications
ast: Nun hai notificaciones ensin lleer

en: No notifications
ast: Ensin notificaciones

en: _Clear log
ast: Llimpiar rexistru (_c)

en: _Mark all read
ast: _Marcar too comu lleidu

en: _Notification settings…
ast: Axustes de _notificaciones

en: Notification Plugin Settings
ast: Axustes del rexistru de notificaciones

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Close
ast: _Zarrar

en: Notification icon size
ast: Tamañu d'iconos de notificación

en: Number of notifications to show
ast: Númberu de notificaciones a amosar

en: Only show notifications from today
ast: Amosar namái notificaciones dende güei

en: Hide 'Clear log' confirmation dialog
ast: Anubrir el diálogo de "Llimpiar rexistru"

en: Hide panel button when no unread notifications
ast: Anubrir botón del panel cuandu nun hai notificaciones ensin lleer

en: Appearance
ast: Aspeutu

en: Show in menu
ast: Amosar nel menú

en: All notifications
ast: Toles notificaciones

en: Unread notifications
ast: Notificaciones ensin lleer

en: Behavior
ast: Comportamientu

en: After showing the menu
ast: Dempués d'amosar el menú

en: Mark all log entries read
ast: Marcar toles entraes de rexistru comu lleíes

en: Mark shown log entries read
ast: Marcar entraes de rexistru amosaes comu lleíes

en: Do nothing
ast: Nun facer res

en: Notification Plugin
ast: Complementu de notificaciones

en: Notification plugin for the Xfce panel
ast: Notification Plugin pal panel Xfce

en: Xfce Notify Daemon
ast: Degorriu de notificaciones Xfce

en: Unknown option "%s"
ast: Opción desconocida "%s"

en: Unable to start notification daemon
ast: Nun pue aniciase'l degorriu d'avisos

en: Another notification daemon is running, exiting
ast: Hai otru degorriu d'avisos n'execución, colando

en: Log is unavailable
ast: Nun hai rexistru disponible

en: Log entry not found
ast: Nun s'atopó entrada de rexistru

en: The notification log directory (%s) is not a directory
ast: El direutoriu del rexistru de notificaciones (%s) nun ye válidu

en: Failed to open notification log: %s
ast: Nun pudo abrise'l rexistru de notificaciones: %s

en: Failed to prepare SQL statement: %%s (%s)
ast: Nun pudo atroxase la declaración SQL: %%s (%s)

en: trailing characters at end of statement
ast: Caberos carauteres a la fin de la declaración

en: Failed to create 'notifications' table: %s
ast: Nun pudo crease tabla de notificaciones: %s

en: Failed to create DB timestamp index: %s
ast: Nun pudo crease l'indiz de marques de tiempo DB: %s

en: Failed to create DB is_read index: %s
ast: Nun pudo crease l'indiz DB is_read: %s

en: Default Action
ast: Aición predeterminada

en: Xfce Notification Daemon
ast: Degorriu de notificaciones Xfce

en: Notification Preview
ast: Previsualización de notificaciones

en: This is what notifications will look like
ast: Asina ye cómo van vese los avisos

en: Button
ast: Botón

en: Notification preview failed
ast: La previsualización de notificaciones falló

en: Are you sure you want to delete notification settings for application "%s"?
ast: ¿Tas xuru de que quies desaniciar los axustes de notificaciones pal programa "%s"?

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Forget Application
ast: Escaecer aplicación

en: Unspecified applications
ast: Aplicaciones non especificaes

en: <b>Currently only urgent notifications are shown.</b>
    Notification logging is %s.
ast: <b>Anguañu namái s'amuesen notificaciones urxentes</b>
    El rexistru de notificaciones ye %s.

en: enabled
ast: autiváu

en: disabled
ast: desautiváu

en: <big><b>Currently there are no known applications.</b></big>
    As soon as an application sends a notification
    it will appear in this list.
ast: <big><b>Nun hai aplicaciones conocíes anguañu</b></big>
    En cuantes una d'elles mande una notificación
    amosarase nesta llista.

en: Display version information
ast: Información de versión de pantalla

en: Settings manager socket
ast: Socket de l'alministrador d'axustes

en: Type '%s --help' for usage.
ast: Teclexa «%s --help» pal usu.

en: Released under the terms of the GNU General Public License, version 2
ast: Llánzase so los términos de la llicencia pública, xeneral y amenorgada de GNU, versión 2

en: Please report bugs to %s.
ast: Informa de fallos a %s.

en: Settings daemon is unavailable
ast: El degorriu d'axustes nun ta disponible

en: <big><b>Empty log</b></big>
    No notifications have been logged yet.
ast: <big><b>Rexistru ermu</b></big>
    Nun hebu notificaciones entá.

en: Refresh
ast: Refrescar

en: Refresh the notification log
ast: Refrescar el rexistru de notificaciones

en: Clear the notification log
ast: Llimpiar el rexistru de notificaciones

en: Mark All Read
ast: Marcar too comu lleíu

en: Mark all unread notifications as read
ast: Marcar toles notificaciones comu lleíes

en: Mark log entry _read
ast: Marcar ent_rada de rexistru comu lleía

en: Yesterday and before
ast: Ayeri y enantes

en: Loading more log entries...
ast: Cargando más entraes de rexistru

en: The notification service is not running. No notifications will be shown.
ast: El serviciu de notificaciones nun ta furrulando. Nun van amosase notificaciones.

en: <b>Currently only urgent notifications are shown.</b>
ast: <b>Namái s'amosarán notificaciones urxentes anguañu.</b>

en: Fade out
ast: Despaecer

en: _Slide out
ast: E_smucir

en: Do not disturb
ast: Nun molestar

en: <b>Behavior</b>
ast: <b>Comportamientu</b>

en: <b>Animations</b>
ast: <b>Animaciones</b>

en: By default the notification bubbles will be shown on the display on which the mouse pointer is located.
ast: De manu, les gorgoyos de notificación amosaranse na parte d'embaxu de la pantalla na que tea allugáu el punteru del mur.

en: Show notifications on
ast: Amosar notificaciones - Prendíu

en: The "Enable event sounds" setting in the Appearance Settings dialog must be checked to hear notification sounds
ast: Pa oyer soníos de notificación, ha de marcase l'axuste "Permitir soníos d'eventos" nos axustes de aspeutu.

en: _Mute sounds
ast: Acallar soníos (_m)

en: Always show percent-value notifications
ast: Amosar siempres notificaciones de porcentax

en: When displaying notifications, show
ast: Al amosar notificaciones, enseñar

en: icon, summary, and body
ast: iconu, resumen, ya cuerpu

en: icon and summary
ast: iconu ya resumen

en: icon and application name
ast: iconu ya nome d'aplicación

en: monitor with mouse pointer
ast: pantalla con punteru del mur

en: primary monitor
ast: pantalla principal

en: all monitors
ast: toles pantalles

en: General
ast: Xeneral

en: seconds
ast: segundos

en: _Opacity
ast: _Opacidá

en: Default _position
ast: _Posición predeterminada

en: Top left
ast: Enriba a la siniestra

en: Bottom left
ast: Embaxu a la siniestra

en: Top right
ast: Enriba a la diestra

en: Bottom right
ast: Embaxu a la diestra

en: Top center
ast: Enriba al centru

en: Bottom center
ast: Embaxu al centru

en: _Theme
ast: _Tema

en: Show the notification summary and body when the notification is a percent value, such as audio volume or screen brightness
ast: Amosar resumen de notificación ya cuerpu cuandu la notificación seya un valor en porcentax; comu'l volumen d'audiu o el rellumu de la pantalla

en: Show text with percent _values
ast: Amosar testu con valor del porcentax

en: Date/time _format
ast: _Formatu de hora/data

en: Locale default
ast: Predetermináu llocal

en: Relative times
ast: Tiempos relativos

en: Custom
ast: Predetermináu

en: Show _Preview
ast: Amosar _previsualización

en: _Disappear after
ast: _Despaecer dempués de

en: When creating a notification, applications can request how long they'd like the notification remain on screen. This setting controls whether or not that request is honored.
ast: Al facer una notificación, les aplicaciones pueden entrugar pol tiempu que se quier qu'apaezcan na pantalla. Estos axustes controlen si quies o non que te faigan esa entruga.

en: Honor app-requested "Disappear after" time
ast: Respetar el tiempu "Despaecer dempués" pidíu pola aplicación

en: <b>Per-application notification settings</b>
ast: <b>Notificación d'axustes pela aplicación</b>

en: Applications
ast: Aplicaciones

en: Log notifications
ast: Notificaciones de rexistru

en: only during "Do not disturb", or when notification bodies are not shown
ast: namái en "Nun molestar", o cuandu nun s'amuesen les caxes de notificación

en: always
ast: siempres

en: Log applications
ast: Aplicaciones de rexistru

en: all
ast: toes

en: all except blocked
ast: toes les que nun tean bloqueaes

en: only blocked
ast: namái les bloqueaes

en: The maximum number of entries to be retained in the log.
ast: Númberu másimu d'entraes pa caltener nel rexistru

en: Log size limit
ast: Tamañu del rexistru másimu

en: Log
ast: Rexistru

en: Mute application
ast: Acallar aplicación

en: Allow urgent notifications
ast: Permiti notificaciones urxentes

en: Include in log
ast: Incluyir nel rexistru

en: Customize how notifications appear on your screen
ast: Personalizar comu s'amuesen les notificaciones na to pantalla
