xfce4-panel 4.7.0 - en to eo translation catalogue (44 entries)

en: Panel
eo: Panelo

en: Pane_l
eo: Pane_lo

en: PANEL-NUMBER
eo: PANELNUMERO

note: parse context options
en: [ARGUMENTS...]
eo: [ARGUMENTOJ...]

note: setup the dialog
en: Add New Item
eo: Aldoni novan elementon

en: Panel %d
eo: Panelo %d

note: I18N: screen name in the output selector
en: Screen %d
eo: Ekrano %d

note: I18N: monitor name in the output selector
en: Monitor %d
eo: Monitoro %d

en: The panel and plugin configurations will be permanently removed
eo: La elektita panelo kaj ĉiuj agordoj de ĝiaj elementoj estos forigitaj.

en: Are you sure you want to remove panel %d?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forigi panelon %d?

note: I18N: append (external) in the preferences dialog if the plugin * runs external
en: %s <span color="grey" size="small">(external)</span>
eo: %s <span color="grey" size="small">(extera)</span>

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for external plugins
en: Internal name: %s-%d
    PID: %d
eo: Interna nomo: %s-%d
    PID: %d

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for internal plugins
en: Internal name: %s-%d
eo: Interna nomo: %s-%d

en: Horizontal
eo: Horizontala

en: Vertical
eo: Vertikala

en: C_olor:
eo: K_oloro:

en: One empty panel
eo: Un malplena panelo

en: Action Buttons
eo: Agaj Butonoj

en: Lock Screen
eo: Ŝlosu la ekranon

en: Loc_k Screen
eo: Ŝl_osu la ekranon

en: Restart
eo: Restartigu

en: _Restart
eo: _Restartigu

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Week %V
eo: Semajno %V

en: Clock
eo: Horloĝo

en: 24-_hour clock
eo: 24-_hora horloĝo

en: Sho_w AM/PM
eo: Montr_u AM/PM

en: Clock Options
eo: Horloĝaj Opcioj

en: Analog
eo: Analoga

en: Digital
eo: Cifera

en: Night
eo: Nokto

en: What time is it?
eo: Kiomhore estas?

en: Default
eo: Antaŭsupoza

en: Launcher
eo: Lanĉilo

en: Program launcher with optional menu
eo: Programa lanĉilo kun opcia menuo

en: Workspace %d
eo: Laborspaco %d

en: _Expand
eo: _Grandigu

en: Show Desktop
eo: Montru la Labortablon

en: Show _frame
eo: Montru la _kadron

en: Add Workspace
eo: Aldonu laborspacon

en: Remove Workspace "%s"
eo: Forigu la laborspacon '%s'

en: Remove Workspace %d
eo: Forigu la Laborspacon %d

en: Show workspace a_ctions
eo: Montru ag_ojn de laborspacoj

en: Show workspace _names
eo: Montru _nomojn de laborspacoj
