Xfce4-panel - en to pl translation catalogue (484 entries)

en: Create Launcher on the panel
pl: Dodaje aktywator do panelu

en: Add a new launcher to the panel based on the information of this desktop file
pl: Dodaje nowy aktywator do panelu na podstawie informacji z tego pliku pulpitu

en: panels;settings;preferences;taskbar;autohide;application menu;start;buttons;launcher;notification area;status;icons;plugins;
pl: panele;ustawienia;preferencje;pasek zadań;automatyczne ukrywanie;menu programów;start;przyciski;aktywator;obszar powiadomień;stan;ikony;wtyczki;

en: Customize the panel
pl: Konfiguruje wygląd, zachowanie i zawartość paneli

en: Remove
pl: Usuń

en: Removing the item from the panel also means its configuration will be lost.
pl: Usunięcie elementu z panelu oznacza również utratę jego konfiguracji.

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć „%s”?

note: properties item
en: _Properties
pl: _Właściwości

note: about item
en: _About
pl: _O programie

note: move item
en: _Move
pl: _Przemieść

note: remove
en: _Remove
pl: U_suń

note: add new items
en: Add _New Items...
pl: _Dodaj nowe elementy...

note: customize panel
en: Panel Pr_eferences...
pl: _Ustawienia panelu...

note: logout item
en: Log _Out
pl: Za_kończ sesję

note: help item
en: _Help
pl: Pomo_c

note: about item
en: About
pl: Informacje

en: Show the 'Panel Preferences' dialog
pl: Wyświetla okno ustawień panelu

en: PANEL-NUMBER
pl: NUMER-PANELU

en: Show the 'Add New Items' dialog
pl: Wyświetla okno dodawania elementów

en: Save the panel configuration
pl: Zapisuje konfigurację panelu

en: Add a new plugin to the panel
pl: Dodaje nową wtyczkę do panelu

en: PLUGIN-NAME
pl: NAZWA-WTYCZKI

en: Restart the running panel instance
pl: Uruchamia ponownie bieżące wystąpienie programu

en: Quit the running panel instance
pl: Kończy działanie bieżącego wystąpienia programu

en: Do not wait for a window manager on startup
pl: Brak oczekiwania na menedżer okien podczas uruchamiania

en: Print version information and exit
pl: Wypisuje informacje o wersji i kończy

note: parse context options
en: [ARGUMENTS...]
pl: [PARAMETRY...]

en: Type "%s --help" for usage.
pl: Proszę wprowadzić „%s --help”, aby wypisać komunikat pomocy.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
pl: Zespół twórców środowiska graficznego Xfce. Wszystkie prawa zastrzeżone.

en: Please report bugs to <%s>.
pl: Proszę zgłaszać błędy na adres <%s>.

note: quit without error if an instance is running
en: There is already a running instance
pl: Jedno wystąpienie programu jest już uruchomione.

note: spawn ourselfs again
en: Restarting...
pl: Ponowne uruchamianie...

en: Failed to show the preferences dialog
pl: Nie udało się wyświetlić okna preferencji

en: Failed to show the add new items dialog
pl: Nie udało się wyświetlić okna dodawania elementów

en: Failed to save the panel configuration
pl: Nie udało się zapisać konfiguracji panelu

en: Failed to add a plugin to the panel
pl: Nie udało się dodać wtyczki do panelu

en: Failed to restart the panel
pl: Nie udało się ponownie uruchomić panelu

en: Failed to quit the panel
pl: Nie udało się zakończyć działania panelu

en: Failed to send D-Bus message
pl: Nie udało się wysłać komunikatu systemu D-Bus

en: No running instance of %s was found
pl: Nie odnaleziono uruchomionego wystąpienia %s

en: Do you want to start the panel? If you do, make sure you save the session on logout, so the panel is automatically started the next time you login.
pl: Uruchomić panel? Zapisz sesję przed wylogowaniem, aby panel został uruchomiony podczas następnego logowania.

en: Execute
pl: Wykonaj

en: Failed to launch the migration application
pl: Nie udało się uruchomić programu importowania konfiguracji

en: Plugin "%s" could not be loaded, do you want to remove it from xfce4-panel configuration?
pl: Nie można załadować wtyczki „%s”, czy chcesz ją usunąć z konfiguracji xfce4-panel?

en: This plugin is in the current xfce4-panel configuration but could not be loaded, probably due to an installation issue. If you know what you're doing, you can remove it permanently, otherwise you'd better quit and make a backup of the current configuration using %s, before checking your installation and trying to start xfce4-panel again.
pl: Ta wtyczka znajduje się w bieżącej konfiguracji xfce4-panel, ale nie można jej załadować, prawdopodobnie z powodu problemów z instalacją. Jeśli wiesz, co robisz, możesz usunąć ją na stałe, w przeciwnym razie lepiej zakończ program i wykonaj kopię zapasową bieżącej konfiguracji za pomocą %s, zanim spraw dzisz instalację ispróbujesz ponownie uruchomić xfce4-panel.

en: Plugin loading failure
pl: Błąd ładowania wtyczki

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: This will create a new launcher plugin on the panel and inserts the dropped files as menu items.
pl: Spowoduje to utworzenie nowej wtyczki aktywatora na panelu i wstawienie upuszczonych plików jako elementów menu.

en: Create _Launcher
pl: Utwórz _aktywator

en: Create new launcher from %d desktop file | Create new launcher from %d desktop files
pl[0]: Tworzenie %d aktywatora
pl[1]: Tworzenie %d aktywatorów
pl[2]: Tworzenie %d aktywatorów
pl[3]: Tworzenie %d aktywatorów

en: You have started X without session manager. Clicking Quit will close the X server.
pl: Uruchomiono serwer X bez menedżera sesji. Zakończenie programu zakończy działanie serwera X.

en: Quit
pl: Zakończ

en: Are you sure you want to quit the panel?
pl: Czy na pewno chcesz zakończyć działanie panelu?

en: Failed to execute command "%s"
pl: Nie udało się wykonać polecenia „%s”.

en: Invalid plugin event syntax specified. Use PLUGIN-NAME:NAME[:TYPE:VALUE].
pl: Użyto nieprawidłowej składni zdarzenia wtyczki. Użyj wyrażenia NAZWA-WTYCZKI:NAZWA[:TYP:WARTOŚĆ].

en: Invalid hint type "%s". Valid types are bool, double, int, string and uint.
pl: Nieprawidłowy typ podpowiedzi „%s”. Prawidłowe typy to bool, double, int, string i uint.

en: Unable to open the e-mail address
pl: Nie można otworzyć adresu e-mail

en: The panel of the Xfce Desktop Environment
pl: Wyświetla panele w środowisku graficznym Xfce

en: Add New Item
pl: Dodawanie elementu

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Add
pl: _Dodaj

en: Please choose a panel for the new plugin:
pl: Wybierz panel dla nowej wtyczki:

en: Because the panel is running in kiosk mode, you are not allowed to make changes to the panel configuration as a regular user
pl: Panel uruchomiono w trybie kiosku, więc zwykły użytkownik nie może wprowadzać zmian do jego konfiguracji.

en: Modifying the panel is not allowed
pl: Nie zezwolono na modyfikowanie paneli

en: Add New Items
pl: Dodawanie elementów

en: _Close
pl: Za_mknij

en: _Search:
pl: _Wyszukiwanie:

en: Enter search phrase here
pl: Wprowadza wyszukiwany ciąg

en: Plugin "%s" unexpectedly left the panel, do you want to restart it?
pl: Wtyczka „%s” niespodziewanie zakończyła działanie. Uruchomić ją ponownie?

en: The plugin restarted more than once in the last %d seconds. If you press Execute the panel will try to restart the plugin otherwise it will be permanently removed from the panel.
pl: W ciągu ostatnich %d sekund podjęto kilkukrotną próbę ponownego uruchomienia wtyczki. Ponowić próbę ponownego uruchomienia wtyczki czy usunąć ją z panelu?

en: Plugin Restart
pl: Ponowne uruchomienie wtyczki

en: _Execute
pl: _Uruchom

en: Automatic
pl: Automatycznie

en: Primary
pl: Nadrzędny

en: The panel and plugin configurations will be permanently removed
pl: Konfiguracje panelu i wtyczek zostaną trwale usunięte

en: Are you sure you want to remove panel %d?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć panel „%d”?

note: I18N: append (external) in the preferences dialog if the plugin * runs external
en: %s <span color="grey" size="small">(external)</span>
pl: %s <span color="grey" size="small">(zewnętrzny)</span>

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for external plugins
en: Internal name: %s-%d
    PID: %d
pl: Wewnętrzna nazwa: %s-%d
    PID: %d

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for internal plugins
en: Internal name: %s-%d
pl: Wewnętrzna nazwa: %s-%d

en: If you remove the item from the panel, it is permanently lost.
pl: Element zostanie nieodwracalnie usunięty.

en: Are you sure that you want to remove these %d items?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć te elementy: %d?

en: If you remove them from the panel, they are permanently lost.
pl: Jeśli usuniesz je z panelu, zostaną trwale utracone.

en: Never
pl: Nigdy

en: Intelligently
pl: Inteligentne

en: Always
pl: Zawsze

en: Horizontal
pl: Poziomy

en: Vertical
pl: Pionowy

en: Deskbar
pl: Boczny

en: None (use system style)
pl: Brak (styl systemowy)

en: Solid color
pl: Jednolity kolor

en: Background image
pl: Obraz tła

en: Panel Preferences
pl: Ustawienia panelu

en: Profiles:
pl: Profile:

en: _Backup and restore
pl: _Kopia zapasowa i przywracanie

en: Switch between panel presets
pl: Przełącza pomiędzy zestawami ustawień panelu

en: Add a new panel
pl: Dodaje nowy panel

en: Remove the currently selected panel
pl: Usuwa wybrany panel

en: <b>General</b>
pl: <b>Ogólne</b>

en: M_ode:
pl: _Układ:

en: Span mo_nitors
pl: Marginesy mo_nitora

en: Select this option to extend the panel over multiple monitors.
pl: Rozciąga panel pomiędzy kilkoma ekranami.

en: _Lock panel
pl: _Zablokowanie

en: Select this option to hide the handles of the panel and lock its position.
pl: Ukrywa uchwyty panelu i blokuje jego położenie.

en: _Reserve space on screen edges for the panel
pl: _Rezerwacja miejsca dla panelu na krawędziach ekranu

en: Select this option if you don't want maximized windows to cover the area behind the panel. This only works when the panel is attached to a screen edge.
pl: Uniemożliwia zmaksymalizowanym oknom zakrywanie obszaru za panelem. Działa to tylko wtedy, gdy panel jest przymocowany do krawędzi ekranu.

en: Au_tomatically hide the panel:
pl: Au_tomatyczne ukrywanie panelu:

en: O_utput:
pl: _Ekran:

note: I18N: name of the section (frame) in the panel preferences where the user can define the length and size of the panel
en: <b>Measurements</b>
pl: <b>Wymiary</b>

en: Row _size (pixels):
pl: _Rozmiar wiersza (piksele):

en: Num_ber of rows:
pl: _Liczba wierszy:

en: L_ength (pixels):
pl: _Długość (piksele):

en: Border width (pixels):
pl: Szerokość obramowania (piksele):

en: A_utomatically increase the length
pl: _Rozciągnięcie

en: Select this option to automatically increase the length of the panel if the plugins request more space.
pl: Automatycznie zwiększa długość panelu, jeśli wtyczki będą wymagać więcej miejsca.

en: D_isplay
pl: _Wyświetlanie

en: Dark mode
pl: Tryb ciemny

en: <b>Background</b>
pl: <b>Tło</b>

en: _Style:
pl: _Styl:

en: C_olor:
pl: _Kolor:

en: Pick a Panel Color
pl: Wybór koloru

en: _File:
pl: _Plik:

en: Select A Background Image
pl: Wybór pliku

en: <b>Icons</b>
pl: <b>Ikony</b>

en: Adjust size au_tomatically
pl: Au_tomatyczny rozmiar

en: Fixed icon _size (pixels):
pl: Ustalony _rozmiar ikon (piksele):

en: <b>Opacity</b>
pl: <b>Nieprzezroczystość</b>

en: Configure...
pl: Konfiguruj...

en: <b>Compositing is currently disabled</b>
    Enable compositing in the window manager for opacity settings in the panel.
pl: <b>Obsługa kompozycji jest obecnie wyłączona</b>
    Włącz obsługę kompozycji menedżera okien, aby uzyskać dostęp do ustawień nieprzezroczystości panelu.

note: I18N: label for the enter transparency slider
en: _Enter:
pl: A_ktywny:

note: I18N: label for the leave transparency slider
en: _Leave:
pl: _Nieaktywny:

en: Transparency when the pointer is not hovering over the panel, with 0 being fully transparent and 100 fully opaque.
pl: Określa stopień przezroczystości panelu, kiedy kursor myszy znajduje się poza panelem. Całkowita przezroczystość dla wartości 0 i brak przezroczystości dla wartości 100.

en: Appeara_nce
pl: Wyg_ląd

en: Add new item to this panel
pl: Dodaje nowy element do panelu

en: Remove currently selected item
pl: Usuwa wybrany element

en: Edit the currently selected item
pl: Wyświetla ustawienia wybranego elementu

en: Show about information of the currently selected item
pl: Wyświetla informacje na temat wybranego elementu

en: Move currently selected item up by one row
pl: Przemieszcza wybrany element o jeden wiersz w górę

en: Move currently selected item down by one row
pl: Przemieszcza wybrany element o jeden wiersz w dół

en: Ite_ms
pl: _Elementy

en: _New Game
pl: _Nowa gra

en: _Level:
pl: _Poziom:

en: Novice
pl: Początkujący

en: Intermediate
pl: Pośredni

en: Experienced
pl: Zaawansowany

en: Expert
pl: Ekspert

en: _Lock Panel
pl: _Zablokowanie panelu

en: Failed to load the default configuration
pl: Nie udało się wczytać domyślnej konfiguracji

en: Panel config needs migration...
pl: Ustawienia panelu wymagają migracji...

en: Failed to migrate the existing configuration
pl: Nie udało się zaimportować istniejącej konfiguracji programu

en: Panel configuration has been updated.
pl: Zaktualizowano konfigurację panelu.

en: Action Buttons
pl: Przyciski sesji

en: Session Menu
pl: Menu sesji

en: Full Name
pl: Imię i nazwisko

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: User ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: Custom
pl: Niestandardowy

en: Appeara_nce:
pl: _Wygląd:

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Custo_m title:
pl: Nie_standardowy tytuł:

en: General
pl: Ogólne

en: Visible
pl: Widoczna

en: Action
pl: Czynność

en: _Show confirmation dialog
pl: _Wyświetlanie potwierdzenia czynności

en: Show a confirmation dialog with a 30 second timeout for some of the actions.
pl: Wyświetla okno potwierdzające, wstrzymujące podjęcie czynności na 30 sekund.

en: _Actions
pl: _Czynności

en: Log Out
pl: Wylogowanie

en: _Log Out
pl: _Wyloguj

en: Are you sure you want to log out?
pl: Czy na pewno chcesz wylogować bieżącego użytkownika?

en: Logging out in %d seconds.
pl: Użytkownik zostanie wylogowany w ciągu %d sekund.

en: Log Out...
pl: Zakończenie sesji...

en: Log _Out...
pl: Za_kończ sesję...

en: Switch User
pl: Przełączenie użytkownika

en: _Switch User
pl: _Przełącz użytkownika

en: Lock Screen
pl: Zablokowanie ekranu

en: Loc_k Screen
pl: _Zablokuj ekran

en: Hibernate
pl: Zahibernowanie

en: _Hibernate
pl: _Zahibernuj

en: Do you want to suspend to disk?
pl: Zahibernować działanie komputera?

en: Hibernating computer in %d seconds.
pl: Komputer zostanie zahibernowany w ciągu %d sekund.

en: Hybrid Sleep
pl: Uśpienie hybrydowe

en: _Hybrid Sleep
pl: _Uśpij hybrydowo

en: Do you want to hibernate and suspend the system?
pl: Zahibernować i wstrzymać działanie komputera?

en: Hibernating and Suspending computer in %d seconds.
pl: Komputer zostanie zahibernowany i wstrzymany w ciągu %d sekund.

en: Suspend
pl: Wstrzymanie

en: Sus_pend
pl: _Wstrzymaj

en: Do you want to suspend to RAM?
pl: Wstrzymać działanie komputera?

en: Suspending computer in %d seconds.
pl: Komputer zostanie wstrzymany w ciągu %d sekund.

en: Restart
pl: Ponowne uruchomienie

en: _Restart
pl: _Uruchom ponownie

en: Are you sure you want to restart?
pl: Czy na pewno chcesz uruchomić ponownie komputer?

en: Restarting computer in %d seconds.
pl: Komputer zostanie ponownie uruchomiony w ciągu %d sekund.

en: Shut Down
pl: Wyłączenie

en: Shut _Down
pl: _Wyłącz

en: Are you sure you want to shut down?
pl: Czy na pewno chcesz wyłączyć komputer?

en: Turning off computer in %d seconds.
pl: Komputer zostanie wyłączony w ciągu %d sekund.

en: Failed to run action "%s"
pl: Nie udało się uruchomić czynności „%s”

en: Little Mouse
pl: Mała mysz

en: Log out, lock or other system actions
pl: Wykonuje typowe czynności zarządzania sesją

en: Applications Menu
pl: Programy

en: _Icon:
pl: I_kona:

en: Button _title:
pl: _Treść etykiety:

en: Show button on one _line
pl: Przycisk w jednym _wierszu

en: _Show button title
pl: _Etykieta przycisku

en: Show application d_escription in tooltip
pl: _Opisy programów w podpowiedziach

en: Show ic_ons in menu
pl: _Ikony menu

en: Show generic application n_ames
pl: Uproszczone _nazwy programów

en: Select this option to show the generic application name in the menu, for example "File Manager" instead of "Thunar"
pl: Wyświetla w menu ogólne nazwy programów, np. „Przeglądarka plików” zamiast „Thunar”

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Use the _default menu
pl: _Domyślne

en: Ed_it Menu
pl: _Edytuj menu

en: Use c_ustom menu file:
pl: _Własne:

en: Menu _file:
pl: _Plik menu:

en: Select A Menu File
pl: Wybór pliku

en: Menu File
pl: Menu

note: I18N: default tooltip of the application menu
en: Applications
pl: Programy

en: Select An Icon
pl: Wybór ikony

note: show an error dialog
en: Failed to execute command "%s".
pl: Nie udało się wykonać polecenia „%s”.

en: Show a menu containing categories of installed applications
pl: Wyświetla aktywatory zainstalowanych programów, rozmieszczone w menu

en: Usage:
pl: Użycie:

en: OPTION
pl: OPCJA

en: Options:
pl: Opcje:

en: Popup menu at current mouse position
pl: Wyświetla menu w bieżącym położeniu kursora myszy

en: Show help options
pl: Wypisuje komunikat pomocy

[ctx: Date]
note: TRANSLATORS: adjust this accordingly for your locale format
en: %A %d %B %Y
pl: %A, %_d %B %Y

en: Week %V
pl: Tydzień %V

en: Failed to execute clock command
pl: Nie udało się wykonać polecenia zegara

en: Custom Format
pl: Własny

en: Decimal
pl: Dziesiętny

en: Sexagesimal
pl: Sześćdziesiątkowy

en: Binary time
pl: Czas binarny

en: Date, then time
pl: Data, następnie godzina

en: Time, then date
pl: Godzina, następnie data

en: Date Only
pl: Tylko data

en: Time Only
pl: Tylko godzina

en: Analog
pl: Analogowy

en: Binary
pl: Binarny

en: Digital
pl: Cyfrowy

en: Fuzzy
pl: Rozmyty

en: Clock
pl: Zegar

en: Name of a timezone corresponding a file in the zoneinfo database, for example "America/New_York". Leave empty to use the localtime.
pl: Określa nazwę strefy czasowej pochodzącej z systemowej bazy danych, np. „Europe/Warsaw”. Pozostaw puste pole, aby użyć lokalnej strefy czasowej.

en: Time_zone:
pl: _Strefa czasowa:

en: Time and Date _Settings...
pl: _Ustawienia czasu i daty...

en: Time Settings
pl: Ustawienia czasu

en: If set, this command is run when the plugin is left-clicked, instead of displaying the default calendar.
pl: Jeśli ustawiono, to polecenie jest uruchamiane po kliknięciu wtyczki lewym przyciskiem myszy zamiast wyświetlania domyślnego kalendarza.

en: Co_mmand:
pl: _Polecenie:

en: _Show week numbers
pl: _Wyświetlanie numerów tygodni

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, <b></b> tags will make the text bold. See the "Help" page for additional information.
pl: Określa formatowanie wskazań daty i godziny. Na przykład ciąg %Y zostanie zastąpiony przez bieżący rok, %m przez miesiąc, a %d przez dzień. Podobnie znaczniki <b></b> sprawią, że wyświetlany tekst zostanie wytłuszczony. Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji programu.

en: _Tooltip format:
pl: Format p_odpowiedzi:

en: _Layout:
pl: _Układ:

en: Sho_w AM/PM
pl: _AM/PM

en: Fl_ash time separators
pl: Migający _separator

en: 24-_hour clock
pl: 24 g_odziny

en: Binary mode:
pl: Tryb binarny:

en: Display _seconds
pl: _Sekundy

note: I18N: the fuzziness the *precision* of the fuzzy clock. Time steps of 5, 15 or parts of the day.
en: F_uzziness:
pl: Stopień _rozmycia:

en: Show _inactive segments
pl: _Nieaktywne segmenty

en: Show gri_d
pl: _Siatka

en: Font:
pl: Czcionka:

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, &lt;b&gt;&lt;/b&gt; tags will make the text bold. See the &quot;Help&quot; page for additional information.
pl: Format opisuje części daty i godziny, które należy wstawić do panelu. Na przykład %Y zostanie zastąpiony rokiem, %m miesiącem, a %d dniem. Analogicznie znaczniki &lt;b&gt;&lt;/b&gt; sprawią, że tekst zostanie pogrubiony. Zobacz „Pomoc”, aby uzyskać dodatkowe informacje.

en: Date
pl: Data

en: Time
pl: Godzina

en: Clock Options
pl: Wskazania

[ctx: Date]
en: %Y-%m-%d
pl: %Y.%m.%d

en: Night
pl: noc

en: Early morning
pl: wczesny poranek

en: Morning
pl: poranek

en: Almost noon
pl: przedpołudnie

en: Noon
pl: południe

en: Afternoon
pl: popołudnie

en: Evening
pl: wieczór

en: Late evening
pl: późny wieczór

note: I18N: %0 will be replaced with the preceding hour, %1 with * the comming hour
en: %0 o'clock
pl: godzina %0

en: five past %0
pl: pięć po %0

en: ten past %0
pl: dziesięć po %0

en: quarter past %0
pl: piętnaście po %0

en: twenty past %0
pl: dwadzieścia po %0

en: twenty five past %0
pl: dwadzieścia pięć po %0

en: half past %0
pl: wpół do %1

en: twenty five to %1
pl: za dwadzieścia pięć %1

en: twenty to %1
pl: za dwadzieścia %1

en: quarter to %1
pl: za piętnaście %1

en: ten to %1
pl: za dziesięć %1

en: five to %1
pl: za pięć %1

en: %1 o'clock
pl: godzina %1

[ctx: one]
note: I18N: some languages have a singular form for the first hour, * other languages should just use the same strings as above
en: %0 o'clock
pl: godzina %0

[ctx: one]
en: five past %0
pl: pięć po %0

[ctx: one]
en: ten past %0
pl: dziesięć po %0

[ctx: one]
en: quarter past %0
pl: piętnaście po %0

[ctx: one]
en: twenty past %0
pl: dwadzieścia po %0

[ctx: one]
en: twenty five past %0
pl: dwadzieścia pięć po %0

[ctx: one]
en: half past %0
pl: wpół do %1

[ctx: one]
en: twenty five to %1
pl: za dwadzieścia pięć %1

[ctx: one]
en: twenty to %1
pl: za dwadzieścia %1

[ctx: one]
en: quarter to %1
pl: za piętnaście %1

[ctx: one]
en: ten to %1
pl: za dziesięć %1

[ctx: one]
en: five to %1
pl: za pięć %1

[ctx: one]
en: %1 o'clock
pl: godzina %1

[ctx: am]
en: one
pl: pierwsza

[ctx: am]
en: two
pl: druga

[ctx: am]
en: three
pl: trzecia

[ctx: am]
en: four
pl: czwarta

[ctx: am]
en: five
pl: piąta

[ctx: am]
en: six
pl: szósta

[ctx: am]
en: seven
pl: siódma

[ctx: am]
en: eight
pl: ósma

[ctx: am]
en: nine
pl: dziewiąta

[ctx: am]
en: ten
pl: dziesiąta

[ctx: am]
en: eleven
pl: jedenasta

[ctx: am]
note: I18N: 12 AM is midnight
en: twelve
pl: dwunasta

[ctx: pm]
en: one
pl: pierwsza

[ctx: pm]
en: two
pl: druga

[ctx: pm]
en: three
pl: trzecia

[ctx: pm]
en: four
pl: czwarta

[ctx: pm]
en: five
pl: piąta

[ctx: pm]
en: six
pl: szósta

[ctx: pm]
en: seven
pl: siódma

[ctx: pm]
en: eight
pl: ósma

[ctx: pm]
en: nine
pl: dziewiąta

[ctx: pm]
en: ten
pl: dziesiąta

[ctx: pm]
en: eleven
pl: jedenasta

[ctx: pm]
note: I18N: 12 PM is noon
en: twelve
pl: dwunasta

en: What time is it?
pl: Która godzina?

en: Directory Menu
pl: Menu katalogów

en: Failed to launch application "%s"
pl: Nie udało się uruchomić programu „%s”.

en: Failed to query content type for "%s"
pl: Nie udało się odpytać o typ zawartości „%s”

en: No default application found for "%s"
pl: Nie odnaleziono domyślnego programu dla „%s”.

en: Failed to launch default application for "%s"
pl: Nie udało się uruchomić domyślnego programu dla „%s”.

en: Failed to execute the preferred application for category "%s"
pl: Nie udało się uruchomić preferowanego programu dla kategorii „%s”.

en: Create New Folder
pl: Utwórz nowy katalog

en: Create New Text Document
pl: Utwórz nowy dokument tekstowy

en: C_reate
pl: U_twórz

en: Create & _Open
pl: Utwórz i _otwórz

en: Enter the new name:
pl: Wprowadź nową nazwę:

en: Failed to create folder: %s
pl: Nie udało się utworzyć katalogu: %s

en: Open Folder
pl: Otwórz katalog

en: Open in Terminal
pl: Otwórz w terminalu

en: Create Folder...
pl: Utwórz katalog...

en: Create Text Document...
pl: Utwórz dokument tekstowy...

en: Show a directory tree in a menu
pl: Wyświetla drzewo katalogów w menu

en: Select A Directory
pl: Wybór katalogu

en: _Base Directory:
pl: _Podstawowy katalog:

en: Show 'New Text _Document'
pl: Wyświetla „Utwórz _dokument tekstowy”

en: Show '_New Folder'
pl: Wyświetla „Utwórz _katalog”

en: Show 'Open in _Terminal'
pl: Wyświetla „Otwórz w _terminalu”

en: Show '_Open _Folder'
pl: Wyświetla „_Otwórz katalog”

en: Show _hidden files
pl: Wyświetlanie _ukrytych plików

en: Enter a list of patterns that will be used to determine which files are visible in a directory. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
pl: Wprowadza listę wzorów do określania, które pliki będą widoczne w katalogu. Jeśli określisz tutaj więcej niż jeden wzór, elementy listy muszą być rozdzielone średnikami (np. *.txt;*.doc).

en: _File Pattern:
pl: _Wzór plików:

en: Filtering
pl: Filtrowanie

en: Open launcher menu
pl: Otwórz aktywator menu

en: Unnamed Item
pl: Nienazwany element

en: No items
pl: Brak elementów

en: Failed to open desktop item editor
pl: Nie udało się otworzyć edytora elementów pulpitu

en: If you delete an item, it will be permanently removed
pl: Element zostanie nieodwracalnie usunięty.

en: Unnamed item
pl: Nienazwany element

en: Are you sure you want to remove "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć „%s”?

en: Default
pl: Domyślne

en: North
pl: Na górze

en: West
pl: Po lewej

en: East
pl: Po prawej

en: South
pl: Na dole

en: Inside Button
pl: Wewnątrz

en: Up
pl: Góra

en: Down
pl: Dół

en: _Edit Item
pl: _Edytuj element

en: D_elete Item
pl: _Usuń element

en: Add Appli_cation
pl: Dodaj _program

en: New _Application
pl: Nowy p_rogram

en: New _Link
pl: Nowe _dowiązanie

en: Add one or more existing items to the launcher
pl: Dodaje istniejące elementy do aktywatora

en: Launcher
pl: Aktywator

en: Delete the currently selected item
pl: Usuwa wybrany element

en: Add a new empty item
pl: Dodaje nowy pusty element

en: Add a new hyperlink
pl: Dodaje nowe hiperłącze

en: Disable t_ooltips
pl: Wyłączenie p_odpowiedzi

en: Select this option to disable the tooltips when moving over the panel button or menu items.
pl: Wyłącza podpowiedzi przycisków panelu.

en: Show _label instead of icon
pl: Wyświetlanie _etykiety zamiast ikony

en: Show last _used item in panel
pl: Wyświetlanie ostatnio _użytego elementu

en: Select this option to move the clicked menu item to the panel.
pl: Wyświetla ostatnio użyty element menu na panelu.

en: _Arrow button position:
pl: Położenie przycisku _strzałki:

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Program launcher with optional menu
pl: Uruchamia programy z opcjonalnymi parametrami

en: Workspace _Settings...
pl: U_stawienia obszarów roboczych...

en: Unable to open the workspace settings
pl: Nie można otworzyć preferencji obszarów roboczych

en: Workspace %d
pl: Obszar roboczy %d

en: Buttons
pl: Przyciski

en: Miniature View
pl: Widok miniatur

en: Workspace Switcher
pl: Podgląd obszarów roboczych

en: Number of _rows:
pl: Liczba _wierszy:

en: Show workspace number
pl: Wyświetlanie numeru obszaru roboczego

en: Switch workspaces using the mouse wheel
pl: Przełączanie obszarów roboczych kółkiem myszy

en: Wrap around workspaces
pl: Zawijanie obszarów roboczych

en: <b>Appearance</b>
pl: <b>Wygląd</b>

en: Switch between virtual desktops
pl: Przełącza pomiędzy obszarami roboczymi

en: Transparent
pl: Odstęp

en: Handle
pl: Uchwyt

en: Dots
pl: Punkty

en: _Expand
pl: _Rozciągnięcie

en: Adds a separator or space between panel items
pl: Rozdziela elementy panelu za pomocą odstępu lub separatora

en: Restore the minimized windows
pl: Przywraca zminimalizowane okna

en: Minimize all open windows and show the desktop
pl: Minimalizuje wszystkie otwarte okna i wyświetla pulpit

en: Show Desktop
pl: Wyświetlanie pulpitu

en: _Show on mouse hover
pl: _Pokaż po najechaniu myszą

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Hide all windows and show the desktop
pl: Minimalizuje wszystkie okna i wyświetla pulpit

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Are you sure you want to clear the list of known items?
pl: Czy na pewno chcesz wyczyścić listę znanych elementów?

en: Status Tray Items
pl: Elementy zasobnika stanu

en: C_lear Known Items
pl: Wy_czyść znane elementy

en: Resets the list of items and their visibility settings
pl: Resetuje listę elementów i ich ustawienia widoczności

en: _Fixed icon size (pixels):
pl: Ustalony _rozmiar ikon (piksele):

en: Adjust size _automatically
pl: Dostosuj rozmiar _automatycznie

en: Icons
pl: Ikony

en: Arrange _items in a single row
pl: Ułóż _elementy w jednym rzędzie

en: If enabled, ensure that the items are laid out in a single row
pl: Jeśli włączone, upewnia się, że elementy są ułożone w jednym rzędzie

en: _Hide items by default
pl: _Ukryj elementy domyślnie

en: When enabled, all new items will be marked as "Hidden"
pl: Po włączeniu wszystkie nowe elementy będą oznaczone jako „Ukryte”

en: _Square items
pl: Elementy _kwadratowe

en: Item buttons will take a square when it's possible
pl: Gdy to możliwe, przyciski elementów będą kwadratowe

en: Item
pl: Element

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Move the selected item one row up
pl: Przemieszcza wybrany element o jeden wiersz w górę

en: Move the selected item one row down
pl: Przemieszcza wybrany element o jeden wiersz w dół

en: Known Items
pl: Znane elementy

en: _Menu is primary action
pl: _Menu to podstawowa czynność

en: Left click will always display the menu for item
pl: Kliknięcie lewym przyciskiem myszy zawsze wyświetla menu elementu

en: _Request symbolic icons
pl: Żądaj ikon _symbolicznych

en: Load symbolic icons if available
pl: Wczytaj ikony symboliczne, jeśli są dostępne

en: Features
pl: Funkcje

en: Status Notifiers
pl: Powiadomienia o stanie

en: Systray Icons
pl: Ikony zasobnika systemowego

en: Unable to start the notification area
pl: Nie można uruchomić obszaru powiadamiania

note: create fake error and show it
en: Most likely another widget took over the function of a notification area. This area will be unused.
pl: Prawdopodobnie inny widżet przejął funkcję obszaru powiadamiania. Obszar ten będzie nieużywany.

en: The notification area lost selection
pl: Obszar powiadamiania utracił zaznaczenie

en: Failed to acquire manager selection for screen %d
pl: Nie udało się pozyskać wyboru menedżera dla ekranu %d

en: Status Tray Plugin
pl: Wtyczka zasobnika stanu

en: Provides status notifier items (application indicators) and legacy systray items
pl: Zapewnia elementy powiadamiające o stanie (wskaźniki programów) i starsze elementy zasobnika systemowego

en: Nothing
pl: Brak

en: Close Window
pl: Zamknięcie okna

en: Minimize Window
pl: Zminimalizowanie okna

en: New Instance
pl: Nowe wystąpienie

en: Timestamp
pl: Według znacznika czasu

en: Group title and timestamp
pl: Według nazwy grupy i znacznika czasu

en: Window title
pl: Według nazwy okna

en: Group title and window title
pl: Według nazwy grupy i okna

en: None, allow drag-and-drop
pl: Żaden, pozwalaj na przeciąganie i upuszczanie

en: Window Buttons
pl: Przyciski okien

en: Show button _labels
pl: _Etykiety przycisków

en: Show _flat buttons
pl: _Płaskie przyciski

en: Show _handle
pl: _Uchwyt

en: Show _tooltips
pl: Po_dpowiedzi

en: Sorting _order:
pl: _Sortowanie:

en: Mi_ddle click action:
pl: _Czynność kliknięcia środkowym przyciskiem:

en: _Group windows by application
pl: _Grupowanie okien według programu

en: Restore minimized windows to current _workspace
pl: Przywracanie zminimalizowanych okien na bieżącym _obszarze roboczym

en: D_raw window frame when hovering a button
pl: _Wyświetlanie obramowania wskazywanego okna

en: _Switch windows using the mouse wheel
pl: Przełączanie okien _kółkiem myszy

en: Behaviour
pl: Zachowanie

en: Show windows from _all workspaces
pl: Okna _wszystkich obszarów roboczych

en: Show windows from all mo_nitors
pl: Okna wszystkich _ekranów

en: Show only _minimized windows
pl: Wyświetlanie tylko _zminimalizowanych okien

en: Unable to start new instance of '%s'
pl: Nie można uruchomić nowego wystąpienia „%s”

en: Launch New Instance
pl: Uruchom nowe wystąpienie

en: Mi_nimize All
pl: Zm_inimalizuj wszystkie

en: Un_minimize All
pl: _Cofnij minimalizację wszystkich

en: Ma_ximize All
pl: Zm_aksymalizuj wszystkie

en: _Unmaximize All
pl: C_ofnij maksymalizację wszystkich

en: _Close All
pl: Za_mknij wszystkie

en: Switch between open windows using buttons
pl: Przełącza pomiędzy oknami przy pomocy przycisków

en: Desktop
pl: Pulpit

en: No Windows
pl: Brak okien

en: Urgent Windows
pl: Pilne okna

en: Add Workspace
pl: Dodaj obszar roboczy

en: Remove Workspace "%s"
pl: Usuń obszar roboczy „%s”

en: Remove Workspace %d
pl: Usuń obszar roboczy %d

en: Icon
pl: Ikona

en: Arrow
pl: Strzałka

en: Window Menu
pl: Menu okien

en: Button layout:
pl: Przycisk:

en: Show workspace a_ctions
pl: Polecenia _obszarów roboczych

en: Show workspace _names
pl: _Nazwy obszarów roboczych

en: Enable _urgency notification
pl: _Pilne powiadomienia

en: Switch between open windows using a menu
pl: Przełącza pomiędzy oknami przy użyciu menu
