Xfce4-panel - en to sr translation catalogue (491 entries)

en: Create Launcher on the panel
sr: Направи покретачa на полици

en: Add a new launcher to the panel based on the information of this desktop file
sr: Додај новог покретачa на полицу на основу података о овој датотеци радне површи

en: panels;settings;preferences;taskbar;autohide;application menu;start;buttons;launcher;notification area;status;icons;plugins;
sr: полице;поставка;подешавања;својства;трака;самоскривај;изборник датотека;дугмад;покретач;обавештајна област;стање;сличице;прикључци;

en: Panel
sr: Полица

en: Customize the panel
sr: Прилагоди полицу

en: Remove
sr: Уклони

en: Removing the item from the panel also means its configuration will be lost.
sr: Уклањање ставке са полице такође доводи до губитка њених поставки.

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
sr: Да ли сте сигурни да желите уклонити „%s“?

note: properties item
en: _Properties
sr: _Својства

note: about item
en: _About
sr: _О програму

note: move item
en: _Move
sr: _Премести

note: remove
en: _Remove
sr: _Уклони

en: Pane_l
sr: Полиц_а

note: add new items
en: Add _New Items...
sr: Додај _нове ставке...

note: customize panel
en: Panel Pr_eferences...
sr: Сво_јства полице...

note: logout item
en: Log _Out
sr: Одја_ва

note: help item
en: _Help
sr: _Помоћ

note: about item
en: About
sr: О програму

en: Show the 'Panel Preferences' dialog
sr: Приказује прозорче „Својства полице“

en: PANEL-NUMBER
sr: БРОЈ-ПОЛИЦЕ

en: Show the 'Add New Items' dialog
sr: Приказује прозорче „Додај нове ставке“

en: Save the panel configuration
sr: Сачувај подешавања полице

en: Add a new plugin to the panel
sr: Додај нови прикључак на полицу

en: PLUGIN-NAME
sr: НАЗИВ-ПРИКЉУЧКА

en: Restart the running panel instance
sr: Поново покрени примерак покренуте полице

en: Quit the running panel instance
sr: Обустави примерак полице у погону

en: Do not wait for a window manager on startup
sr: Не чекај управника прозора при покретању

en: Print version information and exit
sr: Испиши податке о издању и изађи

note: parse context options
en: [ARGUMENTS...]
sr: [АРГУМЕНТИ...]

en: Type "%s --help" for usage.
sr: Упишите „%s --help“ за коришћење.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
sr: Развојна дружина ИксФЦЕ-а. Сва права су задржана.

en: Please report bugs to <%s>.
sr: Молим, пријавите грешке на <%s>.

note: quit without error if an instance is running
en: There is already a running instance
sr: Један примерак је већ покренут

note: spawn ourselfs again
en: Restarting...
sr: Поновно покрећем...

en: Failed to show the preferences dialog
sr: Нисам успео да прикажем прозорче подешавања

en: Failed to show the add new items dialog
sr: Нисам успео да прикажем прозорче за додавање нових ставки

en: Failed to save the panel configuration
sr: Нисам успео да сачувам подешавања полице

en: Failed to add a plugin to the panel
sr: Нисам успео да додам прикључак на полицу

en: Failed to restart the panel
sr: Нисам успео да поновно покренем полицу

en: Failed to quit the panel
sr: Нисам успео да напустим полицу

en: Failed to send D-Bus message
sr: Нисам успео да пошаљем поруку Д-сабирнице

en: No running instance of %s was found
sr: Није пронађен покренути примерак %s

en: Do you want to start the panel? If you do, make sure you save the session on logout, so the panel is automatically started the next time you login.
sr: Да ли желите да покренете полицу? Ако желите, будите сигурни да сте сачували седницу приликом одјављивања, тако да би полица била самостално покренута када се следећи пут пријавите.

en: Execute
sr: Изврши

en: Failed to launch the migration application
sr: Нисам успео да покренем програм за пресељење

en: Plugin "%s" could not be loaded, do you want to remove it from xfce4-panel configuration?
sr: Нисам успео да учитам прикључак „%s“, да ли желите да га уклоните из поставки полице Иксфце4?

en: This plugin is in the current xfce4-panel configuration but could not be loaded, probably due to an installation issue. If you know what you're doing, you can remove it permanently, otherwise you'd better quit and make a backup of the current configuration using %s, before checking your installation and trying to start xfce4-panel again.
sr: Овај прикључак је на тренутној поставци полице иксфце-а, али, нисам га успео учитати, највероватније због потешкоћа са уградњом. Уколико знате шта радите, можете га уклонити трајно, иначе је боље да одустанете и начините похрану тренутних поставки помоћу %s, пре провере уградње и покушаја да покренете полицу иксфце-а поново.

en: Plugin loading failure
sr: Учитавање прикључка је неуспешно

en: _Quit
sr: _Напусти

en: This will create a new launcher plugin on the panel and inserts the dropped files as menu items.
sr: Ово ће направити нови прикључак покретача на полици и убацити спуштене датотеке као ставке изборника.

en: Create _Launcher
sr: Направи _покретач

en: Create new launcher from %d desktop file | Create new launcher from %d desktop files
sr[0]: Направи нови покретач из %d датотеке радне површи
sr[1]: Направи нови покретач из %d датотеке радне површи
sr[2]: Направи нови покретач из %d датотека радне површи

en: You have started X without session manager. Clicking Quit will close the X server.
sr: Покренули сте Икс без управника седниице. Клик на „Изађи“ ће затворити Икс-служитеља.

en: Quit
sr: Одустани

en: Are you sure you want to quit the panel?
sr: Да ли сте сигурни да желите затворити полицу?

en: Failed to execute command "%s"
sr: Нисам успео да извршим наредбу „%s“

en: Invalid plugin event syntax specified. Use PLUGIN-NAME:NAME[:TYPE:VALUE].
sr: Наведен је неисправан облик догађаја прикључка. Употребите НАЗИВ-ПРИКЉУЧКА:НАЗИВ[:ВРСТА:ВРЕДНОСТ].

en: Invalid hint type "%s". Valid types are bool, double, int, string and uint.
sr: Неисправна врста наговештаја „%s“. Исправне врсте су „bool“, „double“, „int“, „string“ и „uint“.

en: Unable to open the e-mail address
sr: Нисам успео отворити адресу е-поште

en: The panel of the Xfce Desktop Environment
sr: Полица радног окружења ИксФЦЕ-а

en: Add New Item
sr: Додај нову ставку

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Add
sr: _Додај

en: Please choose a panel for the new plugin:
sr: Изаберите полицу за нови прикључак:

en: Panel %d
sr: Полица %d

en: Because the panel is running in kiosk mode, you are not allowed to make changes to the panel configuration as a regular user
sr: Зато што је полица ради у начину коша, вама није допуштено да уносите измене у подешавањима полице као обичан корисник

en: Modifying the panel is not allowed
sr: Измена полице није дозвољена

en: Add New Items
sr: Додај нове ставке

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Search:
sr: _Тражи:

en: Enter search phrase here
sr: Унесите овде кључну реч претраге

en: Plugin "%s" unexpectedly left the panel, do you want to restart it?
sr: Прикључак „%s“ је неочекивано нестао са полице, да ли желите поново да га покренете?

en: The plugin restarted more than once in the last %d seconds. If you press Execute the panel will try to restart the plugin otherwise it will be permanently removed from the panel.
sr: Прикључак се поново покретао више пута за %d секунде. Ако притиснете „Изврши“ полица ће покушати поново да покрене прикључак у супротном ће бити трајно уклоњен са полице.

en: Plugin Restart
sr: Препокретање прикључка

en: _Execute
sr: _Изврши

en: Automatic
sr: Самостално

en: Primary
sr: Главни

note: I18N: monitor name in the output selector
en: Monitor %d
sr: Приказ %d

en: The panel and plugin configurations will be permanently removed
sr: Поставке полице и прикључака ће бити трајно уклоњене

en: Are you sure you want to remove panel %d?
sr: Да ли сте сигурни да желите да уклоните полицу %d?

note: I18N: append (external) in the preferences dialog if the plugin * runs external
en: %s <span color="grey" size="small">(external)</span>
sr: %s <span color="grey" size="small">(спољни)</span>

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for external plugins
en: Internal name: %s-%d
    PID: %d
sr: Унутрашњи назив: %s-%d
    ПЛБ: %d

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for internal plugins
en: Internal name: %s-%d
sr: Унутрашњи назив: %s-%d

en: If you remove the item from the panel, it is permanently lost.
sr: Ако уклоните ставку са полице, биће заувек изгубљена.

en: Are you sure that you want to remove these %d items?
sr: Да ли заиста желите да уклоните ове %d ставке?

en: If you remove them from the panel, they are permanently lost.
sr: Уколико их уклоните са полице, постаће заувек изгубљене.

en: Never
sr: Никада

en: Intelligently
sr: Паметно

en: Always
sr: Увек

en: Horizontal
sr: Водоравно

en: Vertical
sr: Усправно

en: Deskbar
sr: Трака

en: None (use system style)
sr: Ништа (користи задати начин)

en: Solid color
sr: Пуна боја

en: Background image
sr: Позадинска слика

en: Panel Preferences
sr: Својства полице

en: Profiles:
sr: Пресеци:

en: _Backup and restore
sr: _Сачувај и поврати

en: Switch between panel presets
sr: Мењај предложене образаце полице

en: Add a new panel
sr: Додај нову полицу

en: Remove the currently selected panel
sr: Уклони тренутно изабрану полицу

en: <b>General</b>
sr: <b>Опште</b>

en: M_ode:
sr: _Начин:

en: Span mo_nitors
sr: Испуни при_казе

en: Select this option to extend the panel over multiple monitors.
sr: Изаберите ову могућност за проширење полице на више заслона.

en: _Lock panel
sr: _Закључај полицу

en: Select this option to hide the handles of the panel and lock its position.
sr: Изаберите ову могућност за скривање ручица полице и закључавање њеног положаја.

en: _Reserve space on screen edges for the panel
sr: _Сачувај простор ивица заслона за полицу

en: Select this option if you don't want maximized windows to cover the area behind the panel. This only works when the panel is attached to a screen edge.
sr: Изаберите ову могућност ако ли не желите да увећани прозори покривају простор иза полице. Ово ради само када је полица прионута за ивицу заслона.

en: Au_tomatically hide the panel:
sr: Самостално сакриј полицу:

en: O_utput:
sr: И_злаз:

note: I18N: name of the section (frame) in the panel preferences where the user can define the length and size of the panel
en: <b>Measurements</b>
sr: <b>Мерења</b>

en: Row _size (pixels):
sr: Величина_ реда (тачака):

en: Num_ber of rows:
sr: Бр_ој редова:

en: L_ength (pixels):
sr: Д_ужина (тачака):

en: Border width (pixels):
sr: Ширина оквира (тачака):

en: A_utomatically increase the length
sr: _Самостално повећај дужину

en: Select this option to automatically increase the length of the panel if the plugins request more space.
sr: Изаберите ову могућност за самостално повећањем дужине полице ако прикључак захтева више простора.

en: D_isplay
sr: _Приказ

en: Dark mode
sr: Затамњени рад

en: <b>Background</b>
sr: <b>Позадина</b>

en: _Style:
sr: _Начин:

en: C_olor:
sr: Б_оја:

en: Pick a Panel Color
sr: Изаберите боју полице

en: _File:
sr: _Датотека:

en: Select A Background Image
sr: Изаберите слику позадине

en: <b>Icons</b>
sr: <b>Сличице</b>

en: Adjust size au_tomatically
sr: Подеси величину _самостално

en: Fixed icon _size (pixels):
sr: Стална _величина сличице (тачака):

en: <b>Opacity</b>
sr: <b>Прозирност</b>

en: Configure...
sr: Подеси...

en: <b>Compositing is currently disabled</b>
    Enable compositing in the window manager for opacity settings in the panel.
sr: <b>Слагање приказа је тренутно онемогућено</b>
    Омогући слагање приказа у управнику прозора ради поставки прозирности полице.

note: I18N: label for the enter transparency slider
en: _Enter:
sr: _Улаз:

note: I18N: label for the leave transparency slider
en: _Leave:
sr: _Напусти:

en: Transparency when the pointer is not hovering over the panel, with 0 being fully transparent and 100 fully opaque.
sr: Прозирност кад показивач миша није над полицом, са 0 потпуно прозиран и 100 потпуно нерозиран.

en: Appeara_nce
sr: Изгл_ед

en: Add new item to this panel
sr: Додај нове ставке на ову полицу

en: Remove currently selected item
sr: Уклони тренутно изабрану ставку

en: Edit the currently selected item
sr: Уредите тренутно изабрану ставку

en: Show about information of the currently selected item
sr: Прикажи податке тренутно изабране ставке

en: Move currently selected item up by one row
sr: Помакни тренутно одабрану ставку један ред више

en: Move currently selected item down by one row
sr: Помакни тренутно одабрану ставку један ред ниже

en: Ite_ms
sr: _Ставке

en: _New Game
sr: _Нова игра

en: _Level:
sr: _Ступањ:

en: Novice
sr: Новајлија

en: Intermediate
sr: Осредњи

en: Experienced
sr: Искусан

en: Expert
sr: Стручњак

en: _Lock Panel
sr: _Закључај полицу

en: Failed to load the default configuration
sr: Нисам успео да учитам основна подешавања

en: Panel config needs migration...
sr: Подешавања полице захтевају пресељење...

en: Failed to migrate the existing configuration
sr: Нисам успео да извезем постојећа подешавања

en: Panel configuration has been updated.
sr: Подешавања полице су освежена.

en: Action Buttons
sr: Дугмад радњи

en: Session Menu
sr: Изборник седнице

en: Full Name
sr: Пуно име

en: Username
sr: Корисничко име

en: User ID
sr: Кориснички ЛБ

en: Custom
sr: Произвољно

en: Appeara_nce:
sr: Изгл_ед:

en: Title:
sr: Наслов:

en: Custo_m title:
sr: Произвољни_ наслов:

en: General
sr: Опште

en: Visible
sr: Видљиво

en: Action
sr: Радња

en: _Show confirmation dialog
sr: _Прикажи позорче потврђивања

en: Show a confirmation dialog with a 30 second timeout for some of the actions.
sr: Прикажи прозорче потврђивања са временом истека од 30 секунди за неко од дејстава.

en: _Actions
sr: _Дејства

en: Log Out
sr: Одјава

en: _Log Out
sr: _Одјава

en: Are you sure you want to log out?
sr: Да ли сигурно желите да се одјавите?

en: Logging out in %d seconds.
sr: Одјављујем се кроз %d секунде.

en: Log Out...
sr: Одјављивање...

en: Log _Out...
sr: Одја_ви ме...

en: Switch User
sr: Промени корисника

en: _Switch User
sr: _Промени корисника

en: Lock Screen
sr: Закључај заслон

en: Loc_k Screen
sr: Закључа_ј заслон

en: Hibernate
sr: Замрзни

en: _Hibernate
sr: _Замрзни

en: Do you want to suspend to disk?
sr: Да ли желите да обуставите на диску?

en: Hibernating computer in %d seconds.
sr: Замрзавам рачунар за %d секунде.

en: Hybrid Sleep
sr: Укрштено успављивање

en: _Hybrid Sleep
sr: Укрштено успављивање

en: Do you want to hibernate and suspend the system?
sr: Да ли желите замрзнути или обуставити рачунар?

en: Hibernating and Suspending computer in %d seconds.
sr: Замрзавање и обустављање рачунара кроз %d секунди.

en: Suspend
sr: Обустави

en: Sus_pend
sr: Обуст_ави

en: Do you want to suspend to RAM?
sr: Да ли желите да обуставите у РАМ?

en: Suspending computer in %d seconds.
sr: Обустављам рачунар за %d секунде.

en: Restart
sr: Поново покрени

en: _Restart
sr: _Поново покрени

en: Are you sure you want to restart?
sr: Да ли сте сигурни да желите поново да покренете рачунар?

en: Restarting computer in %d seconds.
sr: Поново ћу покренути кроз %d секунде.

en: Shut Down
sr: Искључивање

en: Shut _Down
sr: _Искључи

en: Are you sure you want to shut down?
sr: Да ли сте сигурни да желите да искључите рачунар?

en: Turning off computer in %d seconds.
sr: Искључићу рачунар за %d секунде.

en: Separator
sr: Раздвајач

en: Failed to run action "%s"
sr: Нисам успео да извршим радњу „%s“

en: Little Mouse
sr: Мали миш

en: Log out, lock or other system actions
sr: Одјављивање, закључавање или друге системске радње

en: Applications Menu
sr: Изборник програма

en: _Icon:
sr: _Сличица:

en: Button _title:
sr: Наслов _дугмета:

en: Show button on one _line
sr: Приказуј дугме на једној _линији

en: _Show button title
sr: _Прикажи наслов дугмади

en: Show application d_escription in tooltip
sr: Приказуј _описе програма у облачићу

en: Show ic_ons in menu
sr: Приказуј _сличице у изборнику

en: Show generic application n_ames
sr: Приказуј уопштене _називе програма

en: Select this option to show the generic application name in the menu, for example "File Manager" instead of "Thunar"
sr: Изаберите ову могућност за приказивање уопштеног назива програма у изборнику, на пример „Управник датотека“ уместо „Tунар“

en: Appearance
sr: Изглед

en: Use the _default menu
sr: Користи _основни изборник

en: Ed_it Menu
sr: Уре_ди изборника

en: Use c_ustom menu file:
sr: Користи прилагођену датотеку изборника:

en: Menu _file:
sr: _Датотека изборника:

en: Select A Menu File
sr: Изаберите датотеку изборника

en: Menu File
sr: Датотека изборника

note: I18N: default tooltip of the application menu
en: Applications
sr: Програми

en: Select An Icon
sr: Изаберите сличицу

en: _OK
sr: _У реду

note: show an error dialog
en: Failed to execute command "%s".
sr: Нисам успео да извршим наредбу „%s“.

en: Show a menu containing categories of installed applications
sr: Прикажите изборник који садржи врсте уграђених програма

en: Usage:
sr: Употреба:

en: OPTION
sr: МОГУЋНОСТ

en: Options:
sr: Могућности:

en: Popup menu at current mouse position
sr: Искачући изборник на тренутном положају миша

en: Show help options
sr: Прикажи могућности помоћи

en: Week %V
sr: Седмица %V

en: Failed to execute clock command
sr: Нисам успео да извршим наредбу часовника

en: Custom Format
sr: Произвољни облик

en: Decimal
sr: Десетно

en: Sexagesimal
sr: Шеснаестобројно

en: Binary time
sr: Бинарно време

en: Date, then time
sr: Датум, затим време

en: Time, then date
sr: Време, затим датум

en: Date Only
sr: Само датум

en: Time Only
sr: Само време

en: Analog
sr: Казаљке

en: Binary
sr: Бинарно

en: Digital
sr: Бројчано

en: Fuzzy
sr: Беседно

en: LCD
sr: ЛЦД

en: Clock
sr: Часовник

en: Name of a timezone corresponding a file in the zoneinfo database, for example "America/New_York". Leave empty to use the localtime.
sr: Назив временске области која одговара врменској области склопа. Оставите празно за враћање на местно време.

en: Time_zone:
sr: Временска _област:

en: Time and Date _Settings...
sr: Поставке времена и датума...

en: Time Settings
sr: Поставке времена

en: If set, this command is run when the plugin is left-clicked, instead of displaying the default calendar.
sr: Уколико је подешено, ова наредба се извршава на леви клик по прикључку, уместо приказивања подразумеваног календара.

en: Co_mmand:
sr: На_редба:

en: _Show week numbers
sr: _Приказуј бројеве седмица

en: Calendar
sr: Календар

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, <b></b> tags will make the text bold. See the "Help" page for additional information.
sr: Облик описује делове приказа дана и времена који се умећу на полицу. На пример, %Y ће бити замењен годином, %m—месецом, %d—даном. Слично, ознаке <b></b> ће чинити писмо дебелим. Погледајте страницу „Помоћ“ ради додатних података.

en: _Tooltip format:
sr: Облик _напомена:

en: _Layout:
sr: _Распоред:

en: Sho_w AM/PM
sr: Прикаж_и ПрП/ПоП

en: Fl_ash time separators
sr: Трепћући ра_здвајачи

en: 24-_hour clock
sr: 24-ни часовник

en: Binary mode:
sr: Бинарни начин:

en: Display _seconds
sr: Приказуј _секунде

note: I18N: the fuzziness the *precision* of the fuzzy clock. Time steps of 5, 15 or parts of the day.
en: F_uzziness:
sr: _Јасноћа:

en: Show _inactive segments
sr: Приказуј _мирујуће делове

en: Show gri_d
sr: Прикажи мреж_у

en: Font:
sr: Словолик:

en: Format:
sr: Облик:

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, &lt;b&gt;&lt;/b&gt; tags will make the text bold. See the &quot;Help&quot; page for additional information.
sr: Облик одређује делове датума и времена за уметање на полицу. На пример, %Y ће бити замењено годином, %m месецом и %d даном. Слично, ознаке &lt;b&gt;&lt;/b&gt; ће начинити писмо облим. Погледајте страницу &quot;Помоћ&quot; ради додатних података.

en: Date
sr: Датум

en: Time
sr: Време

en: Clock Options
sr: Могућности часовника

en: Night
sr: Ноћ

en: Early morning
sr: Рано јутро

en: Morning
sr: Јутро

en: Almost noon
sr: Близина поднева

en: Noon
sr: Подне

en: Afternoon
sr: Поподне

en: Evening
sr: Вече

en: Late evening
sr: Касно увече

note: I18N: %0 will be replaced with the preceding hour, %1 with * the comming hour
en: %0 o'clock
sr: %0 часова

en: five past %0
sr: %0 и пет

en: ten past %0
sr: %0 и десет

en: quarter past %0
sr: %0 и четврт

en: twenty past %0
sr: %0 и двадесет

en: twenty five past %0
sr: %0 и двадесет пет

en: half past %0
sr: пола %1

en: twenty five to %1
sr: двадесет пет до %1

en: twenty to %1
sr: двадесет до %1

en: quarter to %1
sr: четврт до %1

en: ten to %1
sr: десет до %1

en: five to %1
sr: пет до %1

en: %1 o'clock
sr: %1 сати

[ctx: one]
note: I18N: some languages have a singular form for the first hour, * other languages should just use the same strings as above
en: %0 o'clock
sr: %0 сати

[ctx: one]
en: five past %0
sr: %0 и пет

[ctx: one]
en: ten past %0
sr: %0 и десет

[ctx: one]
en: quarter past %0
sr: %0 и четврт

[ctx: one]
en: twenty past %0
sr: %0 и двадесет

[ctx: one]
en: twenty five past %0
sr: %0 и двадесет пет

[ctx: one]
en: half past %0
sr: пола прошло %0

[ctx: one]
en: twenty five to %1
sr: двадесет пет до %1

[ctx: one]
en: twenty to %1
sr: двадесет до %1

[ctx: one]
en: quarter to %1
sr: четврт до %1

[ctx: one]
en: ten to %1
sr: десет до %1

[ctx: one]
en: five to %1
sr: пет до %1

[ctx: one]
en: %1 o'clock
sr: %1 сат

[ctx: am]
en: one
sr: један

[ctx: am]
en: two
sr: два

[ctx: am]
en: three
sr: три

[ctx: am]
en: four
sr: четири

[ctx: am]
en: five
sr: пет

[ctx: am]
en: six
sr: шест

[ctx: am]
en: seven
sr: седам

[ctx: am]
en: eight
sr: осам

[ctx: am]
en: nine
sr: девет

[ctx: am]
en: ten
sr: десет

[ctx: am]
en: eleven
sr: једанаест

[ctx: am]
note: I18N: 12 AM is midnight
en: twelve
sr: дванаест

[ctx: pm]
en: one
sr: један

[ctx: pm]
en: two
sr: два

[ctx: pm]
en: three
sr: три

[ctx: pm]
en: four
sr: четири

[ctx: pm]
en: five
sr: пет

[ctx: pm]
en: six
sr: шест

[ctx: pm]
en: seven
sr: седам

[ctx: pm]
en: eight
sr: осам

[ctx: pm]
en: nine
sr: девет

[ctx: pm]
en: ten
sr: десет

[ctx: pm]
en: eleven
sr: једанаест

[ctx: pm]
note: I18N: 12 PM is noon
en: twelve
sr: дванаест

en: What time is it?
sr: Колико је сати?

en: Directory Menu
sr: Изборник датотека

en: Failed to launch application "%s"
sr: Нисам успео да покренем програм „%s“

en: Failed to query content type for "%s"
sr: Нисам успео да пропитам врсту садржаја за „%s“

en: No default application found for "%s"
sr: Нисам пронашао подразумевани програм за „%s“

en: Failed to launch default application for "%s"
sr: Нисам успео да покренем подразумевани програм за „%s“

en: Failed to execute the preferred application for category "%s"
sr: Нисам успео да извршим подразумевани програм за врсту „%s“

en: Create New Folder
sr: Образује нову фасциклу

en: Create New Text Document
sr: Направи нови писани документ

en: C_reate
sr: _Направи

en: Create & _Open
sr: Направи и _отвори

en: Enter the new name:
sr: Унесите нов назив:

en: Failed to create folder: %s
sr: Нисам успео да направим фасциклу: %s

en: Open Folder
sr: Отвори фасциклу

en: Open in Terminal
sr: Отвори у терминалу

en: Create Folder...
sr: Прави фасциклу...

en: Create Text Document...
sr: Прави писани документ...

en: Show a directory tree in a menu
sr: Прикажи стабло фасцикли у изборнику

en: Select A Directory
sr: Изаберите фасциклу

en: _Base Directory:
sr: _Основна фасцикла:

en: Show 'New Text _Document'
sr: Прикажи „Нови писани документ“

en: Show '_New Folder'
sr: Прикажи „_Нова фасцикла“

en: Show 'Open in _Terminal'
sr: Приказуј „Отвори у _Терминалу“

en: Show '_Open _Folder'
sr: Приказуј „_Отвори _Фасциклу“

en: Menu
sr: Изборник

en: Show _hidden files
sr: Прикажи _скривене датотеке

en: Enter a list of patterns that will be used to determine which files are visible in a directory. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
sr: Унесите списак образаца који ће бити коришћени за одређивање које датотеке ће бити видљиве у фасцикли. Ако овде наведете више од једног обрасца, ставке списка морају бити раздвојене тачком и запетом (нпр. *.txt;*.doc).

en: _File Pattern:
sr: Образац _датотеке:

en: Filtering
sr: Разврставање

en: Open launcher menu
sr: Отворите изборник покретача

en: Unnamed Item
sr: Безимена ставка

en: No items
sr: Нема ставки

en: Failed to open desktop item editor
sr: Нисам успео да отворим уређивача ставки радне површи

en: If you delete an item, it will be permanently removed
sr: Ако обришете неку ставку, иста ће бити трајно уклоњена

en: Unnamed item
sr: Безимена ставка

en: Are you sure you want to remove "%s"?
sr: Да ли сте сигурни да желите да уклоните „%s“?

en: Default
sr: Подразумевано

en: North
sr: Север

en: West
sr: Запад

en: East
sr: Исток

en: South
sr: Југ

en: Inside Button
sr: Унутарашње дугме

en: Up
sr: горе

en: Down
sr: доле

en: _Edit Item
sr: _Уреди ставке

en: D_elete Item
sr: О_бриши ставку

en: Add Appli_cation
sr: Додај про_грам

en: New _Application
sr: Нови _програм

en: New _Link
sr: Нови _веза

en: Add one or more existing items to the launcher
sr: Додајте једну или више ставки на покретач

en: Launcher
sr: Покретач

en: Delete the currently selected item
sr: Обришите тренутно обележену ставку

en: Add a new empty item
sr: Додајте нову празну ставку

en: Add a new hyperlink
sr: Додај нову супервезу

en: Disable t_ooltips
sr: Онемогући _облачиће

en: Select this option to disable the tooltips when moving over the panel button or menu items.
sr: Изаберите ову вредност да искључите приказивање облачића када прелазите преко дугмади полице или преко ставки изборника.

en: Show _label instead of icon
sr: Прикажи _натпис уместо сличице

en: Show last _used item in panel
sr: Прикажи последњу _коришћену ставку на полици

en: Select this option to move the clicked menu item to the panel.
sr: Изаберите ову могућност да померите кликнуту ставку изборника на полицу.

en: _Arrow button position:
sr: Положај дугмади _стрелица:

en: Advanced
sr: Напредно

en: Program launcher with optional menu
sr: Покретач програма са могућим додатним изборником

en: Workspace _Settings...
sr: _Поставке радног простора...

en: Unable to open the workspace settings
sr: Нисам успео да покренем поставке радног простора

en: Workspace %d
sr: Радни простор %d

en: Buttons
sr: Дугмад

en: Miniature View
sr: Умањени приказ

en: Workspace Switcher
sr: Измењивач радног простора

en: Number of _rows:
sr: Број _редова:

en: Show workspace number
sr: Приказуј број радног простора

en: Switch workspaces using the mouse wheel
sr: Мењај радне просторе точкићем миша

en: Wrap around workspaces
sr: Преломи око радних простора

en: <b>Appearance</b>
sr: <b>Изглед</b>

en: Switch between virtual desktops
sr: Пребацујте се између нестварних радних површи

en: Transparent
sr: Провидан

en: Handle
sr: Ручка

en: Dots
sr: Тачке

en: _Expand
sr: _Рашири

en: Adds a separator or space between panel items
sr: Додаје раздвајач или простор између ставки на полици

en: Restore the minimized windows
sr: Поврати умањене прозоре

en: Minimize all open windows and show the desktop
sr: Умањи све отворене прозоре и прикажи радну површ

en: Show Desktop
sr: Прикажи радну површ

en: _Show on mouse hover
sr: _Прикажи на надношење миша

en: Behavior
sr: Понашање

en: Hide all windows and show the desktop
sr: Сакриј све прозоре и прикажи радну површ

en: Clear
sr: Очисти

en: Are you sure you want to clear the list of known items?
sr: Да ли сте сигурни да желите очистити списак познатих ставки?

en: Status Tray Items
sr: Ставке траке стања

en: C_lear Known Items
sr: О_чисти познате ставке

en: Resets the list of items and their visibility settings
sr: Враћа на подразумевано списак ставки и њихове поставке видљивости

en: _Fixed icon size (pixels):
sr: _Непроменљива величина сличица (тачака):

en: Adjust size _automatically
sr: Прилагоди величину _самостално

en: Icons
sr: сличице

en: Arrange _items in a single row
sr: Распореди _ставке у једном реду

en: If enabled, ensure that the items are laid out in a single row
sr: Ако је омогућено, обезбеђује да положај ставки буде у једном реду

en: _Hide items by default
sr: _Сакриј ставке подразумевано

en: When enabled, all new items will be marked as "Hidden"
sr: Када је омогућено, све ставке ће бити означене као „скривене“

en: _Square items
sr: _Четвртасте ставке

en: Item buttons will take a square when it's possible
sr: Дугмићи ставки ће бити четвртасти када је то могуће

en: Item
sr: Ставка

en: Hidden
sr: Скривен

en: Move the selected item one row up
sr: Премести означену ставку један ред навише

en: Move the selected item one row down
sr: Премести означену ставку један ред наниже

en: Known Items
sr: Познате ставке

en: _Menu is primary action
sr: _Изборник је првенствена радња

en: Left click will always display the menu for item
sr: Леви клик ће увек приказивати изборник ставке

en: _Request symbolic icons
sr: _Захтевај значењске сличице

en: Load symbolic icons if available
sr: Учитај значењске сличице ако су доступне

en: Features
sr: Могућности

en: Status Notifiers
sr: Обавештења о стању

en: Systray Icons
sr: Сличице системске траке

en: Unable to start the notification area
sr: Не могу да покренем обавештајну област

note: create fake error and show it
en: Most likely another widget took over the function of a notification area. This area will be unused.
sr: Највероватније је друга справица преузела улогу обавештајне области. Ова област ће бити ван употребе.

en: The notification area lost selection
sr: Обавештајна област је изгубила избор

en: Failed to acquire manager selection for screen %d
sr: Нисам успео да добијем управника избора за екран %d

en: Status Tray Plugin
sr: Прикључак системске траке

en: Provides status notifier items (application indicators) and legacy systray items
sr: Омогућава ставке обавештења о стању (указиваче програма) и уобичајене ставке системске траке

en: Nothing
sr: Ништа

en: Close Window
sr: Затвара прозор

en: Minimize Window
sr: Умањује прозор

en: New Instance
sr: Нови примерак

en: Timestamp
sr: Временска ознака

en: Group title and timestamp
sr: Групиши наслов и временске ознаке

en: Window title
sr: Наслов прозора

en: Group title and window title
sr: Групиши наслов и наслов прозора

en: None, allow drag-and-drop
sr: Ништа, дозволи превлачење и спуштање

en: Window Buttons
sr: Дугмад прозора

en: Show button _labels
sr: Прикажи _натписе дугмади

en: Show _flat buttons
sr: Прикажи _празну дугмад

en: Show _handle
sr: Прикажи _ручку

en: Show _tooltips
sr: Приказуј _напомене

en: Sorting _order:
sr: _Начин ређања:

en: Mi_ddle click action:
sr: Радња с_редњег клика:

en: _Group windows by application
sr: _Удружуј прозоре по програмима

en: Restore minimized windows to current _workspace
sr: Обнови умањене прозоре на тренутни _радни простор

en: D_raw window frame when hovering a button
sr: Исц_ртај оквир прозора када је показивач над дугметом

en: _Switch windows using the mouse wheel
sr: _Мењај прозоре користећи точкић миша

en: Behaviour
sr: Понашање

en: Show windows from _all workspaces
sr: Прикажи прозоре са _свих радних простора

en: Show windows from all mo_nitors
sr: Прикажи прозоре са свих мо_нитора

en: Show only _minimized windows
sr: Прикажи само _умањене прозоре

en: Unable to start new instance of '%s'
sr: Нисам успео да покренем нови примерак „%s“

en: Launch New Instance
sr: Покрени нови примерак

en: Mi_nimize All
sr: Ум_ањи све

en: Un_minimize All
sr: Поништи _умањење свих

en: Ma_ximize All
sr: Ув_ећај Све

en: _Unmaximize All
sr: Поништи у_већање свих

en: _Close All
sr: _Затвори све

en: Switch between open windows using buttons
sr: Мењајте отворене прозоре користећи дугмад

en: Desktop
sr: Радна површ

en: No Windows
sr: Без прозора

en: Urgent Windows
sr: Важни прозори

en: Add Workspace
sr: Додај радни простор

en: Remove Workspace "%s"
sr: Уклони радни простор „%s“

en: Remove Workspace %d
sr: Уклони радни простор %d

en: Icon
sr: Сличица

en: Arrow
sr: Стрелица

en: Window Menu
sr: Изборник прозора

en: Button layout:
sr: Распоред дугмади:

en: Show workspace a_ctions
sr: Прикажи р_адње радних простора

en: Show workspace _names
sr: Прикажи _називе радних простора

en: Enable _urgency notification
sr: Омогући _важна обавештења

en: Switch between open windows using a menu
sr: Мењајте отворене прозоре користећи изборник
