xfce4-panel.xfce-4-20 - en to ast translation catalogue (480 entries)

en: Create Launcher on the panel
ast: Crear un llanzador nel panel

en: Add a new launcher to the panel based on the information of this desktop file
ast: Amestar un llanzador nuevu al panel basáu na información d'esti ficheru d'escritoriu

en: panels;settings;preferences;taskbar;autohide;application menu;start;buttons;launcher;notification area;status;icons;plugins;
ast: paneles;axustes;preferencies;barra de tarees;autoanubrir;menú d'aplicaciones;entamar;botones;llanzador;area de notificación;estáu;iconos;plugins;

en: Customize the panel
ast: Personaliza'l panel

en: Remove
ast: Desanciar

en: Removing the item from the panel also means its configuration will be lost.
ast: Esborrar l'oxetu del panel quier decir que la so configuración va desaniciase.

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar «%s»?

note: properties item
en: _Properties
ast: _Propiedaes

note: about item
en: _About
ast: _Tocante a

note: move item
en: _Move
ast: _Mover

note: remove
en: _Remove
ast: _Desaniciar

note: add new items
en: Add _New Items...
ast: Amestar elementos _nuevos...

note: customize panel
en: Panel Pr_eferences...
ast: Pr_eferencies del panel...

note: logout item
en: Log _Out
ast: Zarrar _sesión

note: help item
en: _Help
ast: _Ayuda

note: about item
en: About
ast: Tocante

en: Show the 'Panel Preferences' dialog
ast: Amosar el diálogu 'Preferencies del panel'

en: PANEL-NUMBER
ast: NÚMBERU-DEL-PANEL

en: Show the 'Add New Items' dialog
ast: Amosar el diálogu 'Amestar elementos nuevos'

en: Save the panel configuration
ast: Atroxar la configuración del panel

en: Add a new plugin to the panel
ast: Amestar un complementu nuevu al panel

en: PLUGIN-NAME
ast: NOME-DEL-COMPLEMENTU

en: Restart the running panel instance
ast: Reaniciar la instancia del panel n'execución

en: Quit the running panel instance
ast: Colar del panel n'execución

en: Do not wait for a window manager on startup
ast: Nun esperar pol xestor de ventanes nel aniciu

en: Print version information and exit
ast: Amuesa la información de la versión y cola

note: parse context options
en: [ARGUMENTS...]
ast: [ARGUMENTOS...]

en: Type "%s --help" for usage.
ast: Teclexa «%s --help» pal usu.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ast: L'equipu de desendolcu de XFCE. Tolos drechos reservaos.

en: Please report bugs to <%s>.
ast: Informa de fallos a <%s>.

note: quit without error if an instance is running
en: There is already a running instance
ast: Yá hai una instancia n'execución

note: spawn ourselfs again
en: Restarting...
ast: Reaniciando...

en: Failed to show the preferences dialog
ast: Fallu al amosar el diálogu de preferencies

en: Failed to show the add new items dialog
ast: Fallu al amosar el diálogu d'amestadura d'elementos nuevos

en: Failed to save the panel configuration
ast: Fallu al atroxar la configuración del panel

en: Failed to add a plugin to the panel
ast: Fallu al amestar un complementu al panel

en: Failed to restart the panel
ast: Fallu al reaniciar el panel

en: Failed to quit the panel
ast: Fallu al colar del panel

en: Failed to send D-Bus message
ast: Fallu al unviar un mensaxe D-Bus

en: No running instance of %s was found
ast: Nun s'alcontró denguna instancia n'execución de %s

en: Do you want to start the panel? If you do, make sure you save the session on logout, so the panel is automatically started the next time you login.
ast: ¿Quies aniciar el panel? Si lo faes, asegúrate que guardesti la sesión nel zarru de so, pa qu'asina'l panel s'anicie automáticamente nel próximu aniciu sesión.

en: Execute
ast: Executar

en: Failed to launch the migration application
ast: Fallu al llanzar l'aplicación de migración

en: Plugin "%s" could not be loaded, do you want to remove it from xfce4-panel configuration?
ast: Nun se pudo cargar el plugin "%s". ¿Quies desanicialo de la configuración del panel xfce4?

en: This plugin is in the current xfce4-panel configuration but could not be loaded, probably due to an installation issue. If you know what you're doing, you can remove it permanently, otherwise you'd better quit and make a backup of the current configuration using %s, before checking your installation and trying to start xfce4-panel again.
ast: Esti plugin ta na configuración del panel xfce4, pero nun se pudo cargar. Esto pué debese a problemes cola istalación. Si sabes lo que faes, puedes desanicialu dafechu. Sinon, sedría meyor colar ya facer un backup de la configuración d'anguañu con %s; dempués, compreba la to istalación ya intenta aniciar el panel xfc4 otra vegada.

en: Plugin loading failure
ast: Hebu un fallu al cargar el plugin

en: _Quit
ast: _Colar

en: This will create a new launcher plugin on the panel and inserts the dropped files as menu items.
ast: Esto creará un complementu de llanzador nuevu nel panel ya inxertará los ficheros soltaos como elementos del menú.

en: Create _Launcher
ast: Crear _llanzador

en: Create new launcher from %d desktop file | Create new launcher from %d desktop files
ast[0]: Crear nueu llanzador dende l'archivu d'escritoriu %d
ast[1]: Crear nueu llanzador dende los archivos d'escritoriu %d

en: You have started X without session manager. Clicking Quit will close the X server.
ast: Aniciesti X ensin el xestor de sesión. Primir Colar zarrará'l sirvidor X.

en: Quit
ast: Colar

en: Are you sure you want to quit the panel?
ast: ¿De xuru que quies colar d'esti panel?

en: Failed to execute command "%s"
ast: Fallu al executar el comandu «%s»

en: Invalid plugin event syntax specified. Use PLUGIN-NAME:NAME[:TYPE:VALUE].
ast: Sintaxis d'eventu del complementu non válida. Usa NOME-DEL-PLUGIN:NOME[:TRIBA:VALOR].

en: Invalid hint type "%s". Valid types are bool, double, int, string and uint.
ast: "%s" ye un tipu de conseyu non válidu. Tien que ser bool, double, int, string o uint.

en: Unable to open the e-mail address
ast: Nun pudo abrise la direición de corréu elleutrónicu

en: The panel of the Xfce Desktop Environment
ast: El panel del entornu d'escritoriu Xfce

en: Add New Item
ast: Amestar elementu nuevu

en: _Cancel
ast: _Encaboxar

en: _Add
ast: _Amestar

en: Please choose a panel for the new plugin:
ast: Por favor, esbilla un panel pal complementu nuevu:

en: Because the panel is running in kiosk mode, you are not allowed to make changes to the panel configuration as a regular user
ast: Pola mor de que'l panel ta executándose en mou quioscu, nun tienes permisu pa facer cambeos a la configuración del panel como un usuariu regular

en: Modifying the panel is not allowed
ast: Nun s'almite la modificación d'esti panel

en: Add New Items
ast: Amestar elementos nuevos

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Search:
ast: _Guetar:

en: Enter search phrase here
ast: Introduz una frase de gueta equí

en: Plugin "%s" unexpectedly left the panel, do you want to restart it?
ast: El complementu «%s» dexó de sutrucu'l panel, ¿quies reanicialu?

en: The plugin restarted more than once in the last %d seconds. If you press Execute the panel will try to restart the plugin otherwise it will be permanently removed from the panel.
ast: El complementu reanicióse más d'una vegada nos caberos %d segundos. Si primes Executar el panel intentará reaniciar el complementu, d'otramiente desaniciaráse dafechu.

en: Plugin Restart
ast: Reaniciar plugin

en: _Execute
ast: _Executar

en: Automatic
ast: Automáticu

en: Primary
ast: Primariu

en: The panel and plugin configurations will be permanently removed
ast: Desaniciaránse dafechu les configuraciones del panel y del complementu

en: Are you sure you want to remove panel %d?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar el panel %d?

note: I18N: append (external) in the preferences dialog if the plugin * runs external
en: %s <span color="grey" size="small">(external)</span>
ast: %s <span color="grey" size="small">(esternu)</span>

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for external plugins
en: Internal name: %s-%d
    PID: %d
ast: Nome internu: %s-%d
    PID: %d

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for internal plugins
en: Internal name: %s-%d
ast: Nome internu: %s-%d

en: If you remove the item from the panel, it is permanently lost.
ast: Si desanicies l'elementu del panel, perderáse dafechu.

en: Are you sure that you want to remove these %d items?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar estos %d oxetos?

en: If you remove them from the panel, they are permanently lost.
ast: Si los desanicies del panel perderanse dafechu pa siempres.

en: Never
ast: Enxamás

en: Intelligently
ast: De mou intelixente

en: Always
ast: Siempres

en: Deskbar
ast: Barra d'escritoriu

en: None (use system style)
ast: Dengún (usar l'estilu'l sistema)

en: Solid color
ast: Color sólida

en: Background image
ast: Imaxe de fondu

en: Panel Preferences
ast: Axustes del panel

en: Profiles:
ast: Perfiles:

en: _Backup and restore
ast: _Backup y restaurar

en: Switch between panel presets
ast: Movese ente axustes predeterminaos de panel

en: Add a new panel
ast: Amestar un panel nuevu

en: Remove the currently selected panel
ast: Desancia'l panel esbilláu anguaño

en: <b>General</b>
ast: <b>Xeneral</b>

en: M_ode:
ast: M_ou:

en: Span mo_nitors
ast: Pantalles este_ndíes

en: Select this option to extend the panel over multiple monitors.
ast: Esbilla esta opción pa estender el panel sobro monitores múltiples.

en: _Lock panel
ast: _Bloquiar panel

en: Select this option to hide the handles of the panel and lock its position.
ast: Esbilla esta opción p'anubrir el remanamientu del panel y bloquiar la so posición.

en: _Reserve space on screen edges for the panel
ast: Afo_rrar espaciu nos berbesos de la pantalla pal panel

en: Select this option if you don't want maximized windows to cover the area behind the panel. This only works when the panel is attached to a screen edge.
ast: Esbilla esta opción si nun quies que les ventanes maximizaes atoten l'area endetrás del panel. Esto namái furrula cuandu'l panel tea pegáu al berbesu de la pantalla.

en: Au_tomatically hide the panel:
ast: Anubrir panel au_tomaticamente:

en: O_utput:
ast: S_alida:

note: I18N: name of the section (frame) in the panel preferences where the user can define the length and size of the panel
en: <b>Measurements</b>
ast: <b>Midíes</b>

en: Row _size (pixels):
ast: Tamañu de la filera (Pixel_s)

en: Num_ber of rows:
ast: Núm_beru de fileres.

en: L_ength (pixels):
ast: _Llargor (pixels)

en: Border width (pixels):
ast: Anchor del berbesu (pixels):

en: A_utomatically increase the length
ast: Aumentar automáticamente la llonxitú

en: Select this option to automatically increase the length of the panel if the plugins request more space.
ast: Esbilla esta opción p'aumentar automáticamente la llonxitú del panel si los complementos piden más espaciu.

en: D_isplay
ast: P_antalla

en: Dark mode
ast: Mou prietu

en: <b>Background</b>
ast: <b>Fondu</b>

en: _Style:
ast: E_stilu:

en: Pick a Panel Color
ast: Escueyi una color del panel

en: _File:
ast: _Ficheru:

en: Select A Background Image
ast: Esbilla una imaxe de fondu

en: <b>Icons</b>
ast: <b>Iconos</b>

en: Adjust size au_tomatically
ast: Afi_tar tamañu atomáticamente

en: Fixed icon _size (pixels):
ast: Tamañu d'iconu iguáu (pixels):

en: <b>Opacity</b>
ast: <b>Opacidá</b>

en: Configure...
ast: Configurar...

en: <b>Compositing is currently disabled</b>
    Enable compositing in the window manager for opacity settings in the panel.
ast: <b>El compositor ta desautiváu agora mesmu</b>
    Permiti'l compositor nel xestor de ventanas pa cambear los axustes d'opacidá nel panel.

note: I18N: label for the enter transparency slider
en: _Enter:
ast: _Introducir:

note: I18N: label for the leave transparency slider
en: _Leave:
ast: _Dexar:

en: Transparency when the pointer is not hovering over the panel, with 0 being fully transparent and 100 fully opaque.
ast: La tresparencia cuando'l punteru nun tea enriba'l panel, con 0 siendo tresparente y 100 opacu.

en: Appeara_nce
ast: As_peutu

en: Add new item to this panel
ast: Amestar l'elementu nuevu a esti panel

en: Remove currently selected item
ast: Desaniciar l'elementu esbilláu anguaño

en: Edit the currently selected item
ast: Editar l'elementu esbilláu anguaño

en: Show about information of the currently selected item
ast: Amosar información tocante al elementu esbilláu anguaño

en: Move currently selected item up by one row
ast: Mover l'oxetu esbilláu anguaño una filera hacia arriba

en: Move currently selected item down by one row
ast: Mover l'oxetu esbilláu anguaño una filera hacia abaxo

en: Ite_ms
ast: O_xetos

en: _New Game
ast: _Xuegu nuevu

en: _Level:
ast: _Nivel:

en: Novice
ast: Novatu

en: Intermediate
ast: Intermediu

en: Experienced
ast: Con esperiencia

en: Expert
ast: Espertu

en: _Lock Panel
ast: _Bloquiar panel

en: Failed to load the default configuration
ast: Fallu al cargar la configuración por defeutu

en: Panel config needs migration...
ast: La configuración del panel necesita migración...

en: Failed to migrate the existing configuration
ast: Fallu al migrar la configuración esistente

en: Panel configuration has been updated.
ast: Anovóse'l panel de configuración.

en: Action Buttons
ast: Botones d'aición

en: Session Menu
ast: Menñu de sesión

en: Full Name
ast: Nome completu

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: User ID
ast: ID d'usuariu

en: Custom
ast: Predetermináu

en: Appeara_nce:
ast: As_peutu:

en: Title:
ast: Títulu:

en: Custo_m title:
ast: Títulu personalizáu:

en: General
ast: Xeneral

en: Action
ast: Aición

en: _Show confirmation dialog
ast: Amo_sar diálogu de confirmación

en: Show a confirmation dialog with a 30 second timeout for some of the actions.
ast: Amosar un diálogu de confirmación con una duración de 30 segundos pa dalgunes de les aiciones.

en: _Actions
ast: _Aiciones

en: Log Out
ast: Zarrar sesión

en: _Log Out
ast: _Zarrar sesión

en: Are you sure you want to log out?
ast: ¿De xuru que quies zarrar sesión?

en: Logging out in %d seconds.
ast: Zarraráse la sesión en %d segundos.

en: Log Out...
ast: Zarrar sesión...

en: Log _Out...
ast: _Zarrar sesión...

en: Switch User
ast: Camudar d'usuariu

en: _Switch User
ast: Camudar d'usuari_u

en: Lock Screen
ast: Bloquiar pantalla

en: Loc_k Screen
ast: Blo_quiar pantalla

en: Hibernate
ast: Ivernar

en: _Hibernate
ast: I_vernar

en: Do you want to suspend to disk?
ast: ¿De xuru quies suspender el discu?

en: Hibernating computer in %d seconds.
ast: Ivernaráse l'ordenador en %d segundos.

en: Hybrid Sleep
ast: Sueñu híbridu

en: _Hybrid Sleep
ast: Sueñu _híbridu

en: Do you want to hibernate and suspend the system?
ast: ¿Quies ivernar ya suspender el to sistema?

en: Hibernating and Suspending computer in %d seconds.
ast: Ivernando ya suspendiendo l'ordenador. Resten %d segundos.

en: Suspend
ast: Suspender

en: Sus_pend
ast: Sus_pender

en: Do you want to suspend to RAM?
ast: ¿Quies suspender a la RAM?

en: Suspending computer in %d seconds.
ast: Suspenderáse l'ordenador en %d segundos.

en: Restart
ast: Reaniciar

en: _Restart
ast: _Reaniciar

en: Are you sure you want to restart?
ast: ¿De xuru que quies reaniciar?

en: Restarting computer in %d seconds.
ast: Raniciaráse l'ordenador en %d segundos.

en: Shut Down
ast: Apagar

en: Shut _Down
ast: Apa_gar

en: Are you sure you want to shut down?
ast: ¿De xuru que quies apagar?

en: Turning off computer in %d seconds.
ast: Apagaráse l'ordenador en %d segundos.

en: Separator
ast: Separtador

en: Failed to run action "%s"
ast: Fallu al executar l'aición «%s»

en: Little Mouse
ast: Mur pequeñu

en: Log out, lock or other system actions
ast: Zarrar sesión, bloquiar u otres aiciones del sistema

en: Applications Menu
ast: Menú d'aplicaciones

en: _Icon:
ast: _Iconu:

en: Button _title:
ast: _Títulu del botón:

en: Show button on one _line
ast: Amosar botón n'una _llinia

en: _Show button title
ast: Amo_sar botón de títulu

en: Show application d_escription in tooltip
ast: Amosar l'aplicación nun indicador de función

en: Show ic_ons in menu
ast: Amosar ic_onos nel menú

en: Show generic application n_ames
ast: Amosar nomes d'aplicación xenéricos

en: Select this option to show the generic application name in the menu, for example "File Manager" instead of "Thunar"
ast: Esbilla esta opción p'amosar el nome xenéricu l'aplicación nel menú, por exemplu «Xestor de ficheros» en cuantes de «Thunar»

en: Appearance
ast: Aspeutu

en: Use the _default menu
ast: Usar el menú por defeutu

en: Ed_it Menu
ast: Editar menú

en: Use c_ustom menu file:
ast: Usar ficheru de menú personalizáu:

en: Menu _file:
ast: Ficheru de menú:

en: Select A Menu File
ast: Esbillar ficheru de menú

en: Menu File
ast: Ficheru de menú

note: I18N: default tooltip of the application menu
en: Applications
ast: Aplicaciones

en: Select An Icon
ast: Esbilla un iconu

en: _OK
ast: _Aceutar

note: show an error dialog
en: Failed to execute command "%s".
ast: Fallu al executar el comandu «%s».

en: Show a menu containing categories of installed applications
ast: Amosar un menú que contenga les estayes en cuantes de les aplicaciones

en: Usage:
ast: Usu:

en: OPTION
ast: OPCIÓN

en: Options:
ast: Opciones:

en: Popup menu at current mouse position
ast: Menú del ventanu emerxente na posición d'anguaño'l mur

en: Show help options
ast: Amosar opciones d'ayuda

en: Week %V
ast: Selmana %V

en: Failed to execute clock command
ast: Fallu al executar el comandu del reló

en: Custom Format
ast: Formatu personalizáu

en: Sexagesimal
ast: Sexaxesimal

en: Binary time
ast: Tiempu binariu

en: Date, then time
ast: Data, dempués hora

en: Time, then date
ast: Hora, dempués data

en: Date Only
ast: Data namái

en: Time Only
ast: Hora namái

en: Analog
ast: Analóxicu

en: Binary
ast: Binariu

en: Digital
ast: Dixital

en: Fuzzy
ast: Ensarañáu

en: Clock
ast: Reló

en: Name of a timezone corresponding a file in the zoneinfo database, for example "America/New_York". Leave empty to use the localtime.
ast: Nome d'un fusu horariu que correspuenda a un ficheru na base de datos d'información de zona, por exemplu «América/Nueva_York». Dexar baleru pa usar la hora llocal.

en: Time_zone:
ast: _Fusu horariu:

en: Time and Date _Settings...
ast: Axu_stes de data y tiempu...

en: Time Settings
ast: Axustes de tiempu

en: If set, this command is run when the plugin is left-clicked, instead of displaying the default calendar.
ast: Al tar afitáu, el comandu execútase cuandu se-y da clic esquierdu al plugin, envede amosar el reportoriu predetermináu.

en: Co_mmand:
ast: Co_mandu:

en: _Show week numbers
ast: Amo_sar númberos de la selmana

en: Calendar
ast: Reportoriu

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, <b></b> tags will make the text bold. See the "Help" page for additional information.
ast: El formatu describe les partes de data y tiempu pa inxertar nel panel. Por exemplu, %Y sustituyiráse col añu, %m col mes y %d col día. De mou similar, les etiquetes <b></b> fadrán el testu en negrina. Mira la páxina d'«Ayuda» pa más información.

en: _Tooltip format:
ast: Formatu d'indicador de función:

en: _Layout:
ast: _Diseñu:

en: Sho_w AM/PM
ast: Amosar _AM/PM

en: Fl_ash time separators
ast: Facer parpaguiar los separtadores de tiempu

en: 24-_hour clock
ast: Reló de 24h

en: Binary mode:
ast: Mou binariu:

en: Display _seconds
ast: Amosar _segundos

note: I18N: the fuzziness the *precision* of the fuzzy clock. Time steps of 5, 15 or parts of the day.
en: F_uzziness:
ast: Ensarañá_u:

en: Show gri_d
ast: Amosar _rexáu

en: Font:
ast: Fonte:

en: Format:
ast: Formatu:

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, &lt;b&gt;&lt;/b&gt; tags will make the text bold. See the &quot;Help&quot; page for additional information.
ast: El formatu afita comu s'amuesen la hora ya la data endientru del panel. Por exemplu, %Y sedrá l'añu, %m el mes ya %d el día. Del mesmu mou, les etiquetes &lt;b&gt;&lt;/b&gt; rescamplarán el testu. Ver la páxina de &quot;Aida&quot; pa más información.

en: Date
ast: Data

en: Time
ast: Hora

en: Clock Options
ast: Opciones de reló

en: Night
ast: Nueche

en: Early morning
ast: Alborecida

en: Morning
ast: Mañana

en: Almost noon
ast: Cuasi meudía

en: Noon
ast: Meudía

en: Afternoon
ast: Tarde

en: Evening
ast: Tarde

en: Late evening
ast: Atapecida

note: I18N: %0 will be replaced with the preceding hour, %1 with * the comming hour
en: %0 o'clock
ast: %0 en puntu

en: five past %0
ast: %0 y cinco

en: ten past %0
ast: %0 y diez

en: quarter past %0
ast: %0 y cuartu

en: twenty past %0
ast: %0 y venti

en: twenty five past %0
ast: %0 y venticinco

en: half past %0
ast: %0 y media

en: twenty five to %1
ast: %1 menos venticinco

en: twenty to %1
ast: %1 menos venti

en: quarter to %1
ast: %1 menos cuartu

en: ten to %1
ast: %1 menos diez

en: five to %1
ast: %1 menos cinco

en: %1 o'clock
ast: %1 en puntu

[ctx: one]
note: I18N: some languages have a singular form for the first hour, * other languages should just use the same strings as above
en: %0 o'clock
ast: %0 en puntu

[ctx: one]
en: five past %0
ast: %0 y cinco

[ctx: one]
en: ten past %0
ast: %0 y diez

[ctx: one]
en: quarter past %0
ast: %0 y cuartu

[ctx: one]
en: twenty past %0
ast: %0 y venti

[ctx: one]
en: twenty five past %0
ast: %0 y venticinco

[ctx: one]
en: half past %0
ast: %0 y media

[ctx: one]
en: twenty five to %1
ast: %1 menos venticinco

[ctx: one]
en: twenty to %1
ast: %1 menos venti

[ctx: one]
en: quarter to %1
ast: %1 menos cuartu

[ctx: one]
en: ten to %1
ast: %1 menos diez

[ctx: one]
en: five to %1
ast: %1 menos cinco

[ctx: one]
en: %1 o'clock
ast: %1 en puntu

[ctx: am]
en: one
ast: una

[ctx: am]
en: two
ast: dos

[ctx: am]
en: three
ast: tres

[ctx: am]
en: four
ast: cuatru

[ctx: am]
en: five
ast: cincu

[ctx: am]
en: six
ast: seyes

[ctx: am]
en: seven
ast: siete

[ctx: am]
en: eight
ast: ochu

[ctx: am]
en: nine
ast: nueve

[ctx: am]
en: ten
ast: diez

[ctx: am]
en: eleven
ast: once

[ctx: am]
note: I18N: 12 AM is midnight
en: twelve
ast: doce

[ctx: pm]
en: one
ast: una

[ctx: pm]
en: two
ast: dos

[ctx: pm]
en: three
ast: tres

[ctx: pm]
en: four
ast: cuatru

[ctx: pm]
en: five
ast: cincu

[ctx: pm]
en: six
ast: seyes

[ctx: pm]
en: seven
ast: siete

[ctx: pm]
en: eight
ast: ochu

[ctx: pm]
en: nine
ast: nueve

[ctx: pm]
en: ten
ast: diez

[ctx: pm]
en: eleven
ast: once

[ctx: pm]
note: I18N: 12 PM is noon
en: twelve
ast: doce

en: What time is it?
ast: ¿Qué hora ye?

en: Directory Menu
ast: Menú de direutoriu

en: Failed to launch application "%s"
ast: Fallu al llanzar l'aplicación «%s»

en: Failed to query content type for "%s"
ast: Fallu al solicitar la triba de conteníu pa «%s»

en: No default application found for "%s"
ast: Nun s'alcontró aplicación predeterminada pa «%s»

en: Failed to launch default application for "%s"
ast: Fallu al llanzar aplicación predeterminada pa «%s»

en: Failed to execute the preferred application for category "%s"
ast: Fallu al executar l'aplicación preferida pa la estaya «%s»

en: Create New Folder
ast: Crear carpeta nueva

en: Create New Text Document
ast: Crear documentu de testu nueu

en: C_reate
ast: C_rear

en: Create & _Open
ast: Crear ya abrir (_o)

en: Enter the new name:
ast: Introduz el nome nuevu:

en: Failed to create folder: %s
ast: Fallu al crear carpeta: %s

en: Open Folder
ast: Abrir carpeta

en: Open in Terminal
ast: Abrir na terminal

en: Create Folder...
ast: Crear carpeta...

en: Create Text Document...
ast: Crear documentu de testu...

en: Show a directory tree in a menu
ast: Amosar un árbol de direutoriu nun menú

en: Select A Directory
ast: Esbillar un direutoriu

en: _Base Directory:
ast: Direutoriu _base:

en: Show 'New Text _Document'
ast: Amosar "Nueu _documentu de testu"

en: Show '_New Folder'
ast: Amosar "_Nueva carpeta"

en: Show 'Open in _Terminal'
ast: Amosar "Abrir na _terminal"

en: Show '_Open _Folder'
ast: Amosar "Abrir carpeta" (_o _f)

en: Menu
ast: Menú

en: Show _hidden files
ast: Amosar _ficheros anubríos

en: Enter a list of patterns that will be used to determine which files are visible in a directory. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
ast: Introduz una llista patrones que s'usarán pa determinar que ficheros son visibles nun direutoriu. Si especifiques equí más d'un patrón, la llista d'elementos tien de separtase con puntos y comes (exem. *.txt;*.doc).

en: _File Pattern:
ast: Patrón de _ficheru:

en: Filtering
ast: Filtriáu

en: Open launcher menu
ast: Abrir el menú llanzador

en: Unnamed Item
ast: Elementu ensin nomar

en: No items
ast: Ensin elementos

en: Failed to open desktop item editor
ast: Fallu al abrir l'editor d'elementos d'escritoriu

en: If you delete an item, it will be permanently removed
ast: Si desanicies un elementu, desaniciaráse dafechu

en: Unnamed item
ast: Elementu ensin nomar

en: Are you sure you want to remove "%s"?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar «%s»?

en: Default
ast: Por defeutu

en: North
ast: Norte

en: West
ast: Oeste

en: East
ast: Este

en: South
ast: Sur

en: Inside Button
ast: Dientru'l botón

en: Up
ast: Arriba

en: Down
ast: Abaxo

en: _Edit Item
ast: _Editar elementu

en: D_elete Item
ast: D_esanicar elementu

en: Add Appli_cation
ast: Amestar apli_cación

en: New _Application
ast: _Aplicación nueva

en: New _Link
ast: Enllaz nuevu

en: Add one or more existing items to the launcher
ast: Amestar ún o más elementos esistentes al llanzador

en: Launcher
ast: Llanzador

en: Delete the currently selected item
ast: Desaniciar l'elementu esbilláu anguaño

en: Add a new empty item
ast: Amestar un elementu baleru

en: Add a new hyperlink
ast: Añedir un enllaz

en: Disable t_ooltips
ast: Deshabilitar indicado_res de función

en: Select this option to disable the tooltips when moving over the panel button or menu items.
ast: Esbilla esta opción pa deshabilitar los indicadores de función al movese sobro'l botón del panel o los elementos del panel.

en: Show _label instead of icon
ast: Amosar eti_queta en cuantes d'iconu

en: Show last _used item in panel
ast: Amosar el caberu elementu usáu nel panel

en: Select this option to move the clicked menu item to the panel.
ast: Esbilla esta opción pa mover l'elementu del menú primíu al panel.

en: _Arrow button position:
ast: Posición del botón flech_a:

en: Advanced
ast: Avanzáu

en: Program launcher with optional menu
ast: Llanzador de programa con menú opcional

en: Workspace _Settings...
ast: Axuste_s de la estaya de trabayu...

en: Unable to open the workspace settings
ast: Nun puen abrise los axustes de la estaya de trabayu

en: Workspace %d
ast: Estaya de trabayu %d

en: Buttons
ast: Botones

en: Miniature View
ast: Vista de miniatures

en: Workspace Switcher
ast: Seleutor d'estaya trabayu

en: Number of _rows:
ast: Númbe_ru de fileres:

en: Show workspace number
ast: Amosar númberu de la estaya de trabayu

en: Switch workspaces using the mouse wheel
ast: Movese peles estayes de trabayu cola rueda del mur

en: Wrap around workspaces
ast: Movese alredior de les estayes de trabayu

en: <b>Appearance</b>
ast: <b>Aspeutu</b>

en: Switch between virtual desktops
ast: Camuda d'escritoriu virtual

en: Transparent
ast: Tresparente

en: Handle
ast: Remanar

en: Dots
ast: Puntos

en: _Expand
ast: _Espander

en: Adds a separator or space between panel items
ast: Amestar un separtador o espaciu ente los elementos del panel

en: Restore the minimized windows
ast: Restaurar les ventanes minimizaes

en: Minimize all open windows and show the desktop
ast: Minimizar toles ventanes abiertes y amosar l'escritoriu

en: Show Desktop
ast: Amosar escritoriu

en: _Show on mouse hover
ast: Amo_sar al pasar el mur perriba

en: Behavior
ast: Comportamientu

en: Hide all windows and show the desktop
ast: Anubrir toles ventanes y amosar escritoriu

en: Clear
ast: Llimpiar

en: Are you sure you want to clear the list of known items?
ast: ¿De xuru que quies llimpiar la llista d'oxetos conocíos?

en: Status Tray Items
ast: Oxetos de la barra d'estáu

en: C_lear Known Items
ast: _Llimpiar oxetos conocíos

en: Resets the list of items and their visibility settings
ast: Torna la llista d'oxetos ya los sos axustes de visibilidá

en: _Fixed icon size (pixels):
ast: Tamañu d'iconu iguáu (pixels) (_f)

en: Adjust size _automatically
ast: Aferir tamañu _automáticamente

en: Icons
ast: Iconos

en: Arrange _items in a single row
ast: Amosar oxetos na mesma f_ilera

en: If enabled, ensure that the items are laid out in a single row
ast: Si s'autiva fae que los oxetos s'amuesen nuna mesma filera

en: _Hide items by default
ast: Anubrir oxetos de manu (_h)

en: When enabled, all new items will be marked as "Hidden"
ast: Tolos nuevos oxetos marcaranse comu "Anubríu"

en: _Square items
ast: Cuadrar oxeto_s

en: Item buttons will take a square when it's possible
ast: Los oxetos axeitaranse n'un cuadru si ye posible.

en: Item
ast: Oxetu

en: Hidden
ast: Anubríu

en: Move the selected item one row up
ast: Amover l'oxetu esbilláu una filera pa enriba

en: Move the selected item one row down
ast: Amover l'oxetu esbilláu una filera p'abaxu

en: Known Items
ast: Oxetos conocíos

en: _Menu is primary action
ast: _Menú ye l'aición primaria

en: Left click will always display the menu for item
ast: Clic esquierdu amuesa siempres el menú pal oxetu

en: _Request symbolic icons
ast: _Riquirir iconos simbólicos

en: Load symbolic icons if available
ast: Cargar iconos simbólicos si tan a manu

en: Features
ast: Carauterístiques

en: Status Notifiers
ast: Notificaciones d'estáu

en: Systray Icons
ast: Iconos de la barra de sistema

en: Unable to start the notification area
ast: Nun pue aniciase l'area de notificación

note: create fake error and show it
en: Most likely another widget took over the function of a notification area. This area will be unused.
ast: Lo más probable ye qu'otru widget controle la función d'una estaya de notificaciones. Esta estaya nun s'usará.

en: The notification area lost selection
ast: La estaya de notificación perdió la escoyeta

en: Failed to acquire manager selection for screen %d
ast: Fallu al alquirir la seleición del xestor pa la pantalla %d

en: Status Tray Plugin
ast: Plugin de la barra d'estáu

en: Provides status notifier items (application indicators) and legacy systray items
ast: Amuesa oxetos de notificación d'estáu (indicadores d'aplicaciones) ya oxetos de la barra de sistema

en: Nothing
ast: Un res

en: Close Window
ast: Zarrar ventana

en: Minimize Window
ast: Minimizar ventana

en: New Instance
ast: Istancia nueva

en: Timestamp
ast: Etiqueta d'hora

en: Group title and timestamp
ast: Títulu de grupu ya etiqueta d'hora

en: Window title
ast: Títulu de ventana

en: Group title and window title
ast: Títulu de grupu y títulu de ventana

en: None, allow drag-and-drop
ast: Dengún, almitir arrastrar y dexar cayer

en: Window Buttons
ast: Botones de ventana

en: Show button _labels
ast: Amosar etiquetes de _botón

en: Show _flat buttons
ast: Amosar _botones planos

en: Show _handle
ast: Amosar _separtador

en: Show _tooltips
ast: Amosar conseyos (_t)

en: Sorting _order:
ast: Mou d'ordenación:

en: Mi_ddle click action:
ast: Aición col botón central de mur:

en: _Group windows by application
ast: Apiñar ventanes sigún pro_grama

en: Restore minimized windows to current _workspace
ast: Restaurar ventanes minimizaes a les estayes de trabayu d'anguaño

en: D_raw window frame when hovering a button
ast: Debuxa_r cuadru de ventana al pasar perriba d'un botón

en: _Switch windows using the mouse wheel
ast: _Camudar ente ventanes usando la rueda'l mur

en: Behaviour
ast: Comportamientu

en: Show windows from _all workspaces
ast: Amosar les ventanes de les estayes de trabayu

en: Show windows from all mo_nitors
ast: Amosar ventanes de tolos mo_nitores

en: Show only _minimized windows
ast: Amosar namái ventanes _minimizaes

en: Unable to start new instance of '%s'
ast: Nun se pudo llanzar otra istancia de '%s'

en: Launch New Instance
ast: Llanzar istancia nueva

en: Mi_nimize All
ast: Mi_nimizar too

en: Un_minimize All
ast: De_smaximizar too

en: Ma_ximize All
ast: Ma_ximizar too

en: _Unmaximize All
ast: _Desmaxinimizar too

en: _Close All
ast: _Zarrar too

en: Switch between open windows using buttons
ast: Intercamudar ventanes abiertes usando los botones

en: Desktop
ast: Escritoriu

en: No Windows
ast: Ensin ventanes

en: Urgent Windows
ast: Ventanes urxentes

en: Add Workspace
ast: Amestar estaya de trabayu

en: Remove Workspace "%s"
ast: Desaniciar estaya de trabayu «%s»

en: Remove Workspace %d
ast: Desaniciar estaya de trabayu %d

en: Icon
ast: Iconu

en: Arrow
ast: Flecha

en: Window Menu
ast: Menú de ventana

en: Button layout:
ast: Diseñu'l botón:

en: Show workspace a_ctions
ast: Amosar aiciones de la estaya de trabayu

en: Show workspace _names
ast: Amosar _nomes de les estayes de trabayu

en: Enable _urgency notification
ast: Habilitar notificación _urxencia

en: Switch between open windows using a menu
ast: Intercamudar ventanes abiertes usando un menú
