xfce4-panel.xfce-4-20 - en to eu translation catalogue (490 entries)

en: Create Launcher on the panel
eu: Sortu abiarazle bat panelean

en: Add a new launcher to the panel based on the information of this desktop file
eu: Gehitu abiarazle berri bat panelera mahaigain fitxategi honen argibideetan oinarriturik

en: panels;settings;preferences;taskbar;autohide;application menu;start;buttons;launcher;notification area;status;icons;plugins;
eu: panelak;ezarpenak;hobespenak;tresnabarra;automatikoki ezkutatu;aplikazio menua;hasi;botoiak;abiarazlea;berri-emate area;egoera;ikonoak;pluginak;

en: Panel
eu: Panela

en: Customize the panel
eu: Pertsonalizatu panela

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Removing the item from the panel also means its configuration will be lost.
eu: Elementua paneletik kentzean bere konfigurazioa galduko da ere.

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
eu: Ziur al zaude "%s" idazmahaia ezabatu nahi duzula?

note: properties item
en: _Properties
eu: _Propietateak

note: about item
en: _About
eu: _Honi buruz

note: move item
en: _Move
eu: _Mugitu

note: remove
en: _Remove
eu: _Ezabatu

en: Pane_l
eu: Pane_la

note: add new items
en: Add _New Items...
eu: Gehitu elementu _berriak...

note: customize panel
en: Panel Pr_eferences...
eu: Panel hob_espenak...

note: logout item
en: Log _Out
eu: Sai_oa itxi

note: help item
en: _Help
eu: _Laguntza

note: about item
en: About
eu: Honi buruz

en: Show the 'Panel Preferences' dialog
eu: Ikusi 'Pertsonalizatu panela' leihoa

en: PANEL-NUMBER
eu: PANEL-ZENBAKIA

en: Show the 'Add New Items' dialog
eu: Ikusi 'Gehitu elementu berriak' leihoa

en: Save the panel configuration
eu: Gorde panel konfigurazioa

en: Add a new plugin to the panel
eu: Gehitu plugin berri bat panelera

en: PLUGIN-NAME
eu: PLUGIN-IZENA

en: Restart the running panel instance
eu: Berrabiarazi abiarazitako panel instantzia

en: Quit the running panel instance
eu: Itxi abiarazitako panel instantzia

en: Do not wait for a window manager on startup
eu: Ez itxoin leiho kudeatzailerik abiaraztean

en: Print version information and exit
eu: Inprimatu bertsio argibideak eta irten

note: parse context options
en: [ARGUMENTS...]
eu: [ARGUMENTUAK...]

en: Type "%s --help" for usage.
eu: Idatzi "%s --help" erabilera argibideentzat.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
eu: Xfce garapen taldea. Eskubide guztiak erreserbaturik.

en: Please report bugs to <%s>.
eu: Mesedez programa erroreen berri <%s>-n eman.

note: quit without error if an instance is running
en: There is already a running instance
eu: Dagoeneko badago instantzia bat abiarazita

note: spawn ourselfs again
en: Restarting...
eu: Berrabiarazi...

en: Failed to show the preferences dialog
eu: Huts hobespen leihoa bistaratzean

en: Failed to show the add new items dialog
eu: Huts elementu berriak gehitzeko leihoa bistaratzean

en: Failed to save the panel configuration
eu: Huts panel konfigurazioa gordetzean

en: Failed to add a plugin to the panel
eu: Huts panelera plugin bat gehitzean

en: Failed to restart the panel
eu: Huts panela berrabiaraztean

en: Failed to quit the panel
eu: Huts panela ixterakoan

en: Failed to send D-Bus message
eu: Huts D-Bus mezua bidaltzean

en: No running instance of %s was found
eu: Ez da %s-ren instantzia abiarazirik topatu

en: Do you want to start the panel? If you do, make sure you save the session on logout, so the panel is automatically started the next time you login.
eu: Panela abiarazi nahi dfuzu? Hala bada ziurtatu zaitez saioa gordetzen duzula ixterakoan, horrela saioa hastean panela automatikoki abiaraziko da.

en: Execute
eu: Exekutatu

en: Failed to launch the migration application
eu: Huts migrazio aplikazioa abiaraztean

en: Plugin "%s" could not be loaded, do you want to remove it from xfce4-panel configuration?
eu: "%s" plugina ezin izan da kargatu, xfce4-panel-en konfiguraziotik kendu nahi duzu?

en: This plugin is in the current xfce4-panel configuration but could not be loaded, probably due to an installation issue. If you know what you're doing, you can remove it permanently, otherwise you'd better quit and make a backup of the current configuration using %s, before checking your installation and trying to start xfce4-panel again.
eu: Plugin hau xfce4-panel-en uneko konfigurazioan dago baina ezin izan da kargatu, ziurrenik instalazio arazo bategatik. Zer egiten ari zaren baldin badakizu, betiko kendu dezakezu, bestela hobe duzu atera eta uneko konfigurazioaren babeskopia bat egin %s erabiliz, zure instalazioa egiaztatu eta xfce4-panela berriro hasi baino lehenago.

en: Plugin loading failure
eu: Akatsa plugina kargatzerakoan

en: _Quit
eu: _Irten

en: This will create a new launcher plugin on the panel and inserts the dropped files as menu items.
eu: Honek abiarazle plugin berri  bat 
    sortuko du panelean eta bertan
    ipiniko fitxategiak menu elementu gisa.

en: Create _Launcher
eu: Sortu _abiarazlea

en: Create new launcher from %d desktop file | Create new launcher from %d desktop files
eu[0]: Sortu abiarazle berri bat %d mahaigain fitxategitik
eu[1]: Sortu abiarazle berri bat %d mahaigain fitxategietatik

en: You have started X without session manager. Clicking Quit will close the X server.
eu: X saio kudeatzaile gabe abiarazi duzu, Itxi sakatzean X zerbitzaria itxiko du.

en: Quit
eu: Itxi

en: Are you sure you want to quit the panel?
eu: Ziur al zaude panela ezabatu nahi duzula?

en: Failed to execute command "%s"
eu: Ezin da "%s" komandoa exekutatu

en: Invalid plugin event syntax specified. Use PLUGIN-NAME:NAME[:TYPE:VALUE].
eu: Okerreko plugin gertaera sintaxia ezarria. Erabili PLUGIN-IZENA[:MOTA:BALIOA].

en: Invalid hint type "%s". Valid types are bool, double, int, string and uint.
eu: Okerreko "%s" gomendio mota. Mota erabilgarriak bool, double, int, string eta uint dira.

en: Unable to open the e-mail address
eu: Ezin izan da posta elektronikoko helbidea ireki

en: The panel of the Xfce Desktop Environment
eu: Xfce mahaigain inguruneko panela

en: Add New Item
eu: Gehitu elementu berri bat

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Add
eu: _Gehitu

en: Please choose a panel for the new plugin:
eu: Mesedez hautatu plugin berriarentzat panel bat:

en: Panel %d
eu: %d panela

en: Because the panel is running in kiosk mode, you are not allowed to make changes to the panel configuration as a regular user
eu: Panela kiosko moduan abiarazirik dagoenez ezin dizkiozu aldaketarik egin erabiltzaile arrunt gisa

en: Modifying the panel is not allowed
eu: Ez da onartzen panela eraldatzean

en: Add New Items
eu: Gehitu elementu berriak

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Search:
eu: _Bilatu:

en: Enter search phrase here
eu: Idatzi bilaketa katea hemen

en: Plugin "%s" unexpectedly left the panel, do you want to restart it?
eu: "%s" pluginak panela ustekabean utzi du, berriz abiaraztea nahi al duzu?

en: The plugin restarted more than once in the last %d seconds. If you press Execute the panel will try to restart the plugin otherwise it will be permanently removed from the panel.
eu: Plugin-a behin baino gehiago berrabiarazi da azken %d segundoetan. Abiarazi sakatuaz panela abiarazten saiatuko da bestela betirako kenduko da paneletik.

en: Plugin Restart
eu: Plugina berrabiarazi

en: _Execute
eu: _Exekutatu

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Primary
eu: Funtsezkoa

note: I18N: monitor name in the output selector
en: Monitor %d
eu: %d monitorea

en: The panel and plugin configurations will be permanently removed
eu: Panela eta plugin konfigurazioak betirako kenduko dira

en: Are you sure you want to remove panel %d?
eu: Ziur al zaude %d panela ezabatu nahi duzula?

note: I18N: append (external) in the preferences dialog if the plugin * runs external
en: %s <span color="grey" size="small">(external)</span>
eu: %s <span color="grey" size="small">(kanpokoa)</span>

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for external plugins
en: Internal name: %s-%d
    PID: %d
eu: Barne-izena: %s-%d
    PID: %d

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for internal plugins
en: Internal name: %s-%d
eu: Barne-izena: %s-%d

en: If you remove the item from the panel, it is permanently lost.
eu: Elementua paneletik ezabatzen baduzu betirako galduko da.

en: Are you sure that you want to remove these %d items?
eu: %d elementu hauek benetan ezabatu nahi dituzu?

en: If you remove them from the panel, they are permanently lost.
eu: Paneletik ezabatzen badituzu, betiko galduko dira.

en: Never
eu: Inoiz

en: Intelligently
eu: bizkorki

en: Always
eu: Beti

en: Horizontal
eu: Horizontala

en: Vertical
eu: Bertikala

en: Deskbar
eu: Mahaigain-barra

en: None (use system style)
eu: Batez (erabili sistema egoera)

en: Solid color
eu: Kolore solidoa

en: Background image
eu: Atzealdeko irudia

en: Panel Preferences
eu: Panel hobespenak

en: Profiles:
eu: Profilak:

en: _Backup and restore
eu: Babeskopia eta leheneratzea

en: Switch between panel presets
eu: Panel aurrezarpenen rtean aldatu

en: Add a new panel
eu: Gehitu panel berri bayt

en: Remove the currently selected panel
eu: Ezabatu hautaturik dagoen panela

en: <b>General</b>
eu: <b>Orokorra</b>

en: M_ode:
eu: M_odua:

en: Span mo_nitors
eu: Zabor-posta monitoreak

en: Select this option to extend the panel over multiple monitors.
eu: Hautatu aukera hau panela monitore anitzetan hedatzeko.

en: _Lock panel
eu: B_lokeatu panela

en: Select this option to hide the handles of the panel and lock its position.
eu: Hautatu aukera hau panel kudeatzaileak ezkutatu eta bere kokalekua blokeatzeko.

en: _Reserve space on screen edges for the panel
eu: Pantailaren ertzetan lekua utzi panelerako

en: Select this option if you don't want maximized windows to cover the area behind the panel. This only works when the panel is attached to a screen edge.
eu: Hautatu aukera hau ez baduzu nahi maximizatutako leihoek panelaren atzeko zatia estaltzea. Honek soilik funtzionatzen du panela pantailaren ertzera lotuta dagoenean.

en: Au_tomatically hide the panel:
eu: Panela automatikoki ezkutatu:

en: O_utput:
eu: I_rteera:

note: I18N: name of the section (frame) in the panel preferences where the user can define the length and size of the panel
en: <b>Measurements</b>
eu: <b>Neurriak</b>

en: Row _size (pixels):
eu: Lerro _tamaina (pixeletan):

en: Num_ber of rows:
eu: _Lerro kopurua:

en: L_ength (pixels):
eu: L_uzera (pixeletan):

en: Border width (pixels):
eu: Ertzaren zabalera (pixeletan):

en: A_utomatically increase the length
eu: A_utomatikoki handitu luzera

en: Select this option to automatically increase the length of the panel if the plugins request more space.
eu: Aukera hau hautatu pluginak tamaina gehiago eskatzean panelaren luzera automatikoki hedatzeko.

en: D_isplay
eu: Panta_ila

en: Dark mode
eu: Modu iluna

en: <b>Background</b>
eu: <b>Atzealdea</b>

en: _Style:
eu: E_stiloa:

en: C_olor:
eu: K_olorea:

en: Pick a Panel Color
eu: Klikatu panel kolore bat

en: _File:
eu: _Fitxategia:

en: Select A Background Image
eu: Hautatu atzealdeko irudi bat

en: <b>Icons</b>
eu: <b>Ikonoak</b>

en: Adjust size au_tomatically
eu: Neurria automatikoki doitu

en: Fixed icon _size (pixels):
eu: Ikonoen neurri zehatza (pixeletan):

en: <b>Opacity</b>
eu: <b>Opakutasuna</b>

en: Configure...
eu: Konfiguratu...

en: <b>Compositing is currently disabled</b>
    Enable compositing in the window manager for opacity settings in the panel.
eu: <b>Konposizioa ezgaituta dago une honetan</b>
    Gaitu konposizioa leiho kudeatzailean panelaren opakutasun ezarpenetarako.

note: I18N: label for the enter transparency slider
en: _Enter:
eu: _Sartu:

note: I18N: label for the leave transparency slider
en: _Leave:
eu: _Utzi:

en: Transparency when the pointer is not hovering over the panel, with 0 being fully transparent and 100 fully opaque.
eu: Gardentasuna markatzailea panel gainean dabilenean, 0 erabiliaz guztiz gardena izango da eta 100 erabiliaz guztiz opakoa.

en: Appeara_nce
eu: Itxu_ra

en: Add new item to this panel
eu: Gehitu elementu berri bat panel honetara

en: Remove currently selected item
eu: Ezabatu hautaturik dagoen elementua

en: Edit the currently selected item
eu: Editatu hautaturik dagoen elementua

en: Show about information of the currently selected item
eu: Hautaturiko elementuaren argibideak bistarazi

en: Move currently selected item up by one row
eu: Mugitu hautaturik dagoen elementua lerro bat gora

en: Move currently selected item down by one row
eu: Mugitu hautaturik dagoen elementua lerro bat behera

en: Ite_ms
eu: Ele_mentuak

en: _New Game
eu: Joko _berria

en: _Level:
eu: Mai_la:

en: Novice
eu: Hasi-berria

en: Intermediate
eu: Ertaina

en: Experienced
eu: Esperientziaduna

en: Expert
eu: Espertoa

en: _Lock Panel
eu: B_lokeatu panela

en: Failed to load the default configuration
eu: Huts lehenetsiriko konfigurazioa gordetzean

en: Panel config needs migration...
eu: Panel konfigurazioak migrazioa behar du...

en: Failed to migrate the existing configuration
eu: Huts dagoen konfigurazioa migratzean

en: Panel configuration has been updated.
eu: Panel konfigurazioa eguneratua izan da.

en: Action Buttons
eu: Ekintza botoiak

en: Session Menu
eu: Saio menua

en: Full Name
eu: Izen osoa

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: User ID
eu: erabiltzaile ID

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Appeara_nce:
eu: Itxu_ra:

en: Title:
eu: Izenburua:

en: Custo_m title:
eu: Pertsonalizatutako izenburua:

en: General
eu: Orokorra

en: Visible
eu: Ikusgarria

en: Action
eu: Ekintza

en: _Show confirmation dialog
eu: _Ikusi berrespen leihoa

en: Show a confirmation dialog with a 30 second timeout for some of the actions.
eu: 30 segundoko denbora-muga duen berrespen leihoa bistarazi zenbait ekintzetan.

en: _Actions
eu: _Ekintzak

en: Log Out
eu: Saioa itxi

en: _Log Out
eu: _Saioa itxi

en: Are you sure you want to log out?
eu: Ziur al zaude saioa itxi nahi duzula?

en: Logging out in %d seconds.
eu: Saio ixten %d segundotan.

en: Log Out...
eu: Saioa itxi...

en: Log _Out...
eu: Sai_oa itxi...

en: Switch User
eu: Aldatu erabiltzailea

en: _Switch User
eu: _Aldatu erabiltzailea

en: Lock Screen
eu: Blokeatu pantaila

en: Loc_k Screen
eu: Bl_okeatu pantaila

en: Hibernate
eu: Hibernatu

en: _Hibernate
eu: _Hibernatu

en: Do you want to suspend to disk?
eu: Diskora eseki nahi duzu?

en: Hibernating computer in %d seconds.
eu: Ordenagailua %d segundotan hibernatzen.

en: Hybrid Sleep
eu: Lo hibridoa

en: _Hybrid Sleep
eu: _Lo hibridoa

en: Do you want to hibernate and suspend the system?
eu: Sistema hibernatu eta eseki nahi duzu?

en: Hibernating and Suspending computer in %d seconds.
eu: Ordenagailua %d segundutan hibernatzen eta esekitzen.

en: Suspend
eu: Eseki

en: Sus_pend
eu: Ese_ki

en: Do you want to suspend to RAM?
eu: RAM-era eseki nahi duzu?

en: Suspending computer in %d seconds.
eu: Ordenagailua %d segundotan esekitzen.

en: Restart
eu: Berrabiarazi

en: _Restart
eu: _Berrabiarazi

en: Are you sure you want to restart?
eu: Ziur al zaude berrabiarazi nahi duzula?

en: Restarting computer in %d seconds.
eu: Ordegailua %d segundotan berrabiarazten.

en: Shut Down
eu: Itzali

en: Shut _Down
eu: It_zali

en: Are you sure you want to shut down?
eu: Ziur zaude itzali nahi duzula?

en: Turning off computer in %d seconds.
eu: Ordenagailua %d segundotan itzaltzen.

en: Separator
eu: Bereizlea

en: Failed to run action "%s"
eu: Huts "%s" ekintza abiaraztean

en: Little Mouse
eu: Sagu txikia

en: Log out, lock or other system actions
eu: Saioa itxi, blokeatu beta beste zenbait sistema ekintza

en: Applications Menu
eu: Aplikazioa menua

en: _Icon:
eu: _Ikonoa:

en: Button _title:
eu: Botoi _titulua:

en: Show button on one _line
eu: Botoia lerro bakarrean erakutsi

en: _Show button title
eu: _Ikusi botoi izenburua

en: Show application d_escription in tooltip
eu: Ikusi aplikazio d_eskribapena argibideetan

en: Show ic_ons in menu
eu: Ikusi ik_onoak menuan

en: Show generic application n_ames
eu: Ikusi aplikazio izen generikoak

en: Select this option to show the generic application name in the menu, for example "File Manager" instead of "Thunar"
eu: Aukera hau hautatu menuan aplikazioaren izen generikoa bistartzeko, adibidez "Fitxategi kudeatzailea" "Thunar ordez"

en: Appearance
eu: Itxura

en: Use the _default menu
eu: Erabili _lehenetsitako menu fitxategia

en: Ed_it Menu
eu: Ed_itatu menua

en: Use c_ustom menu file:
eu: Erabili _pertsonalizatutako menu fitxategia:

en: Menu _file:
eu: Menu _fitxategia:

en: Select A Menu File
eu: Hautatu menu fitxategi bat

en: Menu File
eu: Menu fitxategia

note: I18N: default tooltip of the application menu
en: Applications
eu: Aplikazioak

en: Select An Icon
eu: Hautatu ikono bat

en: _OK
eu: _ADOS

note: show an error dialog
en: Failed to execute command "%s".
eu: Ezin da "%s" komandoa exekutatu.

en: Show a menu containing categories of installed applications
eu: Ikusi instalatutako aplikazio kategoriak dituen menua

en: Usage:
eu: Erabilera:

en: OPTION
eu: AUKERA

en: Options:
eu: Aukerak:

en: Popup menu at current mouse position
eu: Bistarazi menua saguaren uneko kokalekuan

en: Show help options
eu: Ikusi laguntza aukerak

en: Week %V
eu: %V astea

en: Failed to execute clock command
eu: Huts clock komandoa exekutatzean

en: Custom Format
eu: Pertsonalizatuko formatua

en: Decimal
eu: Hamartar

en: Sexagesimal
eu: Hirurogeitar

en: Binary time
eu: Ordu bitarra

en: Date, then time
eu: Data, ondoren ordua

en: Time, then date
eu: Ordua, ondoren data

en: Date Only
eu: Data soilik

en: Time Only
eu: Ordua soilik

en: Analog
eu: Analogikoa

en: Binary
eu: Bitarra

en: Digital
eu: Digitala

en: Fuzzy
eu: Nahasia

en: Clock
eu: Ordularia

en: Name of a timezone corresponding a file in the zoneinfo database, for example "America/New_York". Leave empty to use the localtime.
eu: Ordu-zonalde datubaseko ordu-zonalde izena, adibidez "Amerika/New York". Hutsik utzi ordu lokala erabiltzeko.

en: Time_zone:
eu: Ordu-_zonaldea:

en: Time and Date _Settings...
eu: Ordu eta data e_zarpenak...

en: Time Settings
eu: Ordu ezarpernak

en: If set, this command is run when the plugin is left-clicked, instead of displaying the default calendar.
eu: Ezarri bada, komando hau exekutatuko da pluginaren gainean ezkerreko klik egiten bada, egutegi lehenetsia erakutsi beharrean.

en: Co_mmand:
eu: Ko_mandoa:

en: _Show week numbers
eu: A_steen zenbakiak erakutsi

en: Calendar
eu: Egutegia

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, <b></b> tags will make the text bold. See the "Help" page for additional information.
eu: Formatuak fitxategi izenean txertatuko diren data eta ordu zatiak zehazten ditu. Adibidez, %Y urteaz ordeztuko da, %m hilabeteaz eta %d egunaz. Antzeko moduan <b></b> etiketak testua lodituko du. Begiratu "laguntza" orrialdea argibide gehiagorako.

en: _Tooltip format:
eu: A_holku formatua:

en: _Layout:
eu: _Ingurunea:

en: Sho_w AM/PM
eu: AM/_PM bistarazi

en: Fl_ash time separators
eu: Fl_ash ordu bereizleak

en: 24-_hour clock
eu: 24 _orduko ordularia

en: Binary mode:
eu: Bitar modua:

en: Display _seconds
eu: Bistarazi _segunduak

note: I18N: the fuzziness the *precision* of the fuzzy clock. Time steps of 5, 15 or parts of the day.
en: F_uzziness:
eu: La_usotasuna:

en: Show _inactive segments
eu: Erakutsi segmentu ez-aktiboak

en: Show gri_d
eu: Ikusi _sareta

en: Font:
eu: Letra-tipoa:

en: Format:
eu: Formatua:

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, &lt;b&gt;&lt;/b&gt; tags will make the text bold. See the &quot;Help&quot; page for additional information.
eu: Formatuak fitxategi izenean txertatuko diren data eta ordu zatiak zehazten ditu. Adibidez, %Y urteaz ordeztuko da, %m hilabeteaz eta %d egunaz. Antzeko moduan &lt;b&gt;&lt;/b&gt; etiketak testua lodituko du. Begiratu &quot;Laguntza&quot; orrialdea argibide gehiagorako.

en: Date
eu: Data

en: Time
eu: Ordua

en: Clock Options
eu: Ordulari aukerak

en: Night
eu: Gaua

en: Early morning
eu: Goizean goiz

en: Morning
eu: Goiza

en: Almost noon
eu: Eguerdia

en: Noon
eu: Eguerdia

en: Afternoon
eu: Arratsaldea

en: Evening
eu: Ilunsentia

en: Late evening
eu: Ilunsenti amaiera

note: I18N: %0 will be replaced with the preceding hour, %1 with * the comming hour
en: %0 o'clock
eu: %0 puntuan

en: five past %0
eu: %0 eta bost

en: ten past %0
eu: %0 eta hamar

en: quarter past %0
eu: %0 eta laurden

en: twenty past %0
eu: %0 eta hogei

en: twenty five past %0
eu: %0 eta hogeitabost

en: half past %0
eu: %0 eta erdi

en: twenty five to %1
eu: %1 hogeitabost gutxi

en: twenty to %1
eu: %1 hogei gutxi

en: quarter to %1
eu: %1 laurden gutxi

en: ten to %1
eu: %1 hamar gutxi

en: five to %1
eu: %1 bost gutxi

en: %1 o'clock
eu: %1 puntuan

[ctx: one]
note: I18N: some languages have a singular form for the first hour, * other languages should just use the same strings as above
en: %0 o'clock
eu: %0 puntuan

[ctx: one]
en: five past %0
eu: %0 eta bost

[ctx: one]
en: ten past %0
eu: %0 eta hamar

[ctx: one]
en: quarter past %0
eu: %0 eta laurden

[ctx: one]
en: twenty past %0
eu: %0 eta hogei

[ctx: one]
en: twenty five past %0
eu: %0 eta hogeitabost

[ctx: one]
en: half past %0
eu: %0 eta erdi

[ctx: one]
en: twenty five to %1
eu: %1 hogeitabost gutxi

[ctx: one]
en: twenty to %1
eu: %1 hogei gutxi

[ctx: one]
en: quarter to %1
eu: %1 laurden gutxi

[ctx: one]
en: ten to %1
eu: %1 hamar gutxi

[ctx: one]
en: five to %1
eu: %1 bost gutxi

[ctx: one]
en: %1 o'clock
eu: %1 puntuan

[ctx: am]
en: one
eu: ordubatak

[ctx: am]
en: two
eu: ordubiak

[ctx: am]
en: three
eu: hirurak

[ctx: am]
en: four
eu: laurak

[ctx: am]
en: five
eu: bostak

[ctx: am]
en: six
eu: seiak

[ctx: am]
en: seven
eu: zazpiak

[ctx: am]
en: eight
eu: zortziak

[ctx: am]
en: nine
eu: bederatziak

[ctx: am]
en: ten
eu: hamarrak

[ctx: am]
en: eleven
eu: hamaikak

[ctx: am]
note: I18N: 12 AM is midnight
en: twelve
eu: hamabiak

[ctx: pm]
en: one
eu: ordubatak

[ctx: pm]
en: two
eu: ordubiak

[ctx: pm]
en: three
eu: hirurak

[ctx: pm]
en: four
eu: laurak

[ctx: pm]
en: five
eu: bostak

[ctx: pm]
en: six
eu: seiak

[ctx: pm]
en: seven
eu: zazpiak

[ctx: pm]
en: eight
eu: zortziak

[ctx: pm]
en: nine
eu: bederatziak

[ctx: pm]
en: ten
eu: hamarrak

[ctx: pm]
en: eleven
eu: hamaikak

[ctx: pm]
note: I18N: 12 PM is noon
en: twelve
eu: hamabiak

en: What time is it?
eu: Zein ordu da?

en: Directory Menu
eu: Direktorio menua

en: Failed to launch application "%s"
eu: Huts "%s" aplikazioa abiaraztean

en: Failed to query content type for "%s"
eu: Huts "%s" eduki mota antzematean

en: No default application found for "%s"
eu: Ez da lehenetsitako aplikaziorik aurkitu "%s"-rentzat

en: Failed to launch default application for "%s"
eu: Huts "%s"-ren lehenetsitako aplikazioa abiaraztean

en: Failed to execute the preferred application for category "%s"
eu: Huts "%s" kategoriaren lehenetsitako aplikazioa abiaraztean

en: Create New Folder
eu: Sortu karpeta berria

en: Create New Text Document
eu: Testu dokumentu berri bat sortu

en: C_reate
eu: So_rtu

en: Create & _Open
eu: Sortu eta ireki

en: Enter the new name:
eu: Sartu izen berria:

en: Failed to create folder: %s
eu: Ezin izan da karpeta sortu: %s

en: Open Folder
eu: Ireki karpeta

en: Open in Terminal
eu: Ireki terminalean

en: Create Folder...
eu: Karpeta sortu...

en: Create Text Document...
eu: Testu dokumentua sortu...

en: Show a directory tree in a menu
eu: Ikusi direktorio zuhaitza menu batean

en: Select A Directory
eu: Hautatu A direktorioa

en: _Base Directory:
eu: _Oinarri direktorioa:

en: Show 'New Text _Document'
eu: Erakutsi 'Testu dokumentu berria'

en: Show '_New Folder'
eu: Erakutsi 'Karpeta berria'

en: Show 'Open in _Terminal'
eu: Erakutsi 'Terminalean ireki'

en: Show '_Open _Folder'
eu: Erakutsi 'Karpeta ireki'

en: Menu
eu: Menua

en: Show _hidden files
eu: Ikusi _ezkutatutako fitxategiak

en: Enter a list of patterns that will be used to determine which files are visible in a directory. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
eu: Idatzi direktorioan bistaraziko diren fitxategiak ezartzen dituen patroi zerrenda. Hemen patroi bat baino gehiago zehazten baduzu, zerrenda elementuak puntu eta gakoz bereizi behar dira (adib *.txt; *.doc).

en: _File Pattern:
eu: _Fitxategi patroia:

en: Filtering
eu: Iragazten

en: Open launcher menu
eu: Ireki abiarazle menua

en: Unnamed Item
eu: Elementu izengabea

en: No items
eu: Elementurik ez

en: Failed to open desktop item editor
eu: Huts mahaigain elementu editorea irekitzean

en: If you delete an item, it will be permanently removed
eu: Elementu bat ezabatzen baduzu betirako kenduko da

en: Unnamed item
eu: Elementu izengabea

en: Are you sure you want to remove "%s"?
eu: Ziur al zaude "%s" ezabatu nahi duzula?

en: Default
eu: Lehenetsia

en: North
eu: Iparra

en: West
eu: Mendebaldea

en: East
eu: Ekialdea

en: South
eu: Hegoa

en: Inside Button
eu: Barne botoia

en: Up
eu: Gora

en: Down
eu: Behera

en: _Edit Item
eu: _Editatu elementua

en: D_elete Item
eu: _Ezabatu elementua

en: Add Appli_cation
eu: Gehitu apli_kazioa

en: New _Application
eu: _Aplikazio berria

en: New _Link
eu: _Lotura berria

en: Add one or more existing items to the launcher
eu: Gehitu dauden elementu bat edo gehiago abiarazlera

en: Launcher
eu: Abiarazlea

en: Delete the currently selected item
eu: Ezabatu hautaturik dagoen elementua

en: Add a new empty item
eu: Gehitu elementu berri hutsa

en: Add a new hyperlink
eu: Hiperesteka berri bat gehitu

en: Disable t_ooltips
eu: Desgaitu g_omendioak

en: Select this option to disable the tooltips when moving over the panel button or menu items.
eu: Hautatu aukera hau menu elementu edo panel botoien gainean mugitzean gomendioak desgaitzeko.

en: Show _label instead of icon
eu: Ikusi e_tiketa ikonoaren ordez

en: Show last _used item in panel
eu: Ikusi azken _erabilitako elementua panelean

en: Select this option to move the clicked menu item to the panel.
eu: Hautatu aukera hau klikatutako menu elementua panelera mugitzeko.

en: _Arrow button position:
eu: Ge_zi botoi kokalekua:

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Program launcher with optional menu
eu: Programa abiarazlea aukerako menu batez

en: Workspace _Settings...
eu: Lan-eremu _ezarpenak...

en: Unable to open the workspace settings
eu: Ezin da lan-eremu ezarpenak ireki

en: Workspace %d
eu: %d idazmahaia

en: Buttons
eu: Botoiak

en: Miniature View
eu: Miniatura ikuspegia

en: Workspace Switcher
eu: Idazmahaia aldatzailea

en: Number of _rows:
eu: Lerro _kopurua:

en: Show workspace number
eu: Idazmahai zenbakia erakutsi

en: Switch workspaces using the mouse wheel
eu: Idazmahaiak saguaren gurpilarekin txandakatu

en: Wrap around workspaces
eu: Lan-eremu inguratzaileak

en: <b>Appearance</b>
eu: <b>Itxura</b>

en: Switch between virtual desktops
eu: Idazmahai birtualen artean aldatu

en: Transparent
eu: Gardena

en: Handle
eu: Kudeatu

en: Dots
eu: Puntuak

en: _Expand
eu: _Zabaldu

en: Adds a separator or space between panel items
eu: Panel elementuen artean lekua edo bereizle bat gehitu

en: Restore the minimized windows
eu: Berrezarri minimizatutako leihoak

en: Minimize all open windows and show the desktop
eu: Minimizatu leiho guztiak eta mahaigaina bistarazi

en: Show Desktop
eu: Ikusi mahaigaina

en: _Show on mouse hover
eu: Erakutsi sagua gainetik pasatzerakoan

en: Behavior
eu: Portaera

en: Hide all windows and show the desktop
eu: Ezkutatu leiho guztiak eta mahaigaina bistarazi

en: Clear
eu: Garbitu

en: Are you sure you want to clear the list of known items?
eu: Ziur al zaude elementu ezagunen zerrenda ezabatu nahi duzula?

en: Status Tray Items
eu: Egoera erretilu elementuak

en: C_lear Known Items
eu: G_arbitu elementu ezagunak

en: Resets the list of items and their visibility settings
eu: Berrezarri elementuen zerrenda eta haien ikuspen ezarpenak

en: _Fixed icon size (pixels):
eu: _Ikono finkoaren tamaina (pixelak):

en: Adjust size _automatically
eu: Tamaina _automatikoki doitu

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Arrange _items in a single row
eu: Antolatu _elementuak errenkada bakarrean

en: If enabled, ensure that the items are laid out in a single row
eu: Gaituta badago, ziurtatu elementuak errenkada bakarrean ezartzen direla

en: _Hide items by default
eu: _Ezkutatu elementuak lehenespen gisa

en: When enabled, all new items will be marked as "Hidden"
eu: Gaituta dagoenean, elementu berri guztiak "Ezkutukoak" gisa markatuko dira.

en: _Square items
eu: _Elementu karratuak

en: Item buttons will take a square when it's possible
eu: Elementuaren botoiek lauki bat hartuko dute ahal denean

en: Item
eu: Elementua

en: Hidden
eu: Ezkutukoa

en: Move the selected item one row up
eu: Mugitu hautatutako elementua errenkada bat gorantz

en: Move the selected item one row down
eu: Mugitu hautatutako elementua errenkada bat gorantz

en: Known Items
eu: Elementu ezagunak

en: _Menu is primary action
eu: _Menua funtsezko ekintza da

en: Left click will always display the menu for item
eu: Ezkerreko klikak beti erakutsiko du elementuarentzako menua

en: _Request symbolic icons
eu: _Eskatu ikono sinbolikoak

en: Load symbolic icons if available
eu: Kargatu ikono sinbolikoak erabilgarri badaude

en: Features
eu: Ezaugarriak

en: Status Notifiers
eu: Egoeraren berri-emaileak

en: Systray Icons
eu: Systray ikonoak

en: Unable to start the notification area
eu: Ezin da larrialdi berri-ematea abiarazi

note: create fake error and show it
en: Most likely another widget took over the function of a notification area. This area will be unused.
eu: Ziurrenik beste widget batek berri-emate eremuaren kargu artu du. Eremu hau ez da erabiliko.

en: The notification area lost selection
eu: Beri-emate eremuak hautapena galtzen du

en: Failed to acquire manager selection for screen %d
eu: Huts %d pantailaren kudeatzaile hautapena eskuratzerakoan

en: Status Tray Plugin
eu: Egoera erretilu plugina

en: Provides status notifier items (application indicators) and legacy systray items
eu: Egoera berri-emailearen elementuak (aplikazio adierazleak) eta jasotako systray elementuak hornitzen ditu

en: Nothing
eu: Ezer ez

en: Close Window
eu: Itxi Leihoa

en: Minimize Window
eu: Txikitu Leihoa

en: New Instance
eu: Instantzia berria

en: Timestamp
eu: Data-marka

en: Group title and timestamp
eu: Taldekatu izenburu eta data-markaz

en: Window title
eu: Leiho izenburua

en: Group title and window title
eu: Taldekatu izenburu eta leiho izenburuz

en: None, allow drag-and-drop
eu: Batez, onartu arrastratu-eta-jaregin

en: Window Buttons
eu: Leiho botoiak

en: Show button _labels
eu: Ikusi botoi e_tiketak

en: Show _flat buttons
eu: Botoi _mugikorrak erabili

en: Show _handle
eu: Ikusi _kudeatzailea

en: Show _tooltips
eu: Argibideak erakutsi

en: Sorting _order:
eu: Sailkatze ordena:

en: Mi_ddle click action:
eu: Er_diko botoiaren ekintza:

en: _Group windows by application
eu: Leihoak aplikazioen arabera taldekatu

en: Restore minimized windows to current _workspace
eu: Berrezarri minimizaturiko leihoak uneko lan-eremuan

en: D_raw window frame when hovering a button
eu: Ma_rraztu leiho markoa botoia nabarmentzean

en: _Switch windows using the mouse wheel
eu: Idazmahai birtualak sagu _gurpilaren bidez txandakatu

en: Behaviour
eu: Portamoldea

en: Show windows from _all workspaces
eu: Ikusi lan-eremu guztietako leihoak

en: Show windows from all mo_nitors
eu: Ikusi mo_nitore guztietako leihoak

en: Show only _minimized windows
eu: Ikusi bakarrik _minimizatutako leihoak

en: Unable to start new instance of '%s'
eu: Ezin da '%s' instantzia berria hasi

en: Launch New Instance
eu: Instantzia berria abiarazi

en: Mi_nimize All
eu: Mi_nimizatu dena

en: Un_minimize All
eu: De_sminimizatu dena

en: Ma_ximize All
eu: Ma_ximizatu dena

en: _Unmaximize All
eu: _Desmaximizatu dena

en: _Close All
eu: _Itxi dena

en: Switch between open windows using buttons
eu: Aldatu irekitako leihoen artean botoiak erabiliaz

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: No Windows
eu: Leihorik ez

en: Urgent Windows
eu: Leiho larriak

en: Add Workspace
eu: Gehitu lan-eremua

en: Remove Workspace "%s"
eu: "%s" lan-eremua ezabatu

en: Remove Workspace %d
eu: %d Idazmahaia ezabatu

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Arrow
eu: Gezia

en: Window Menu
eu: Leiho menua

en: Button layout:
eu: Botoi diseinua:

en: Show workspace a_ctions
eu: Ikusi idazmahai e_kintzak

en: Show workspace _names
eu: Ikusi idazmahai ize_nak

en: Enable _urgency notification
eu: Gait_u larrialdiko berri-ematea

en: Switch between open windows using a menu
eu: Aldatu irekitako leihoen artean menua erabiliaz
