xfce4-panel.xfce-4-20 - en to nb translation catalogue (481 entries)

en: Create Launcher on the panel
nb: Lag snarvei på panelet

en: Add a new launcher to the panel based on the information of this desktop file
nb: Legg til ny programstarter til panelet basert på informasjonen i denne skrivebordsfilen

en: panels;settings;preferences;taskbar;autohide;application menu;start;buttons;launcher;notification area;status;icons;plugins;
nb: panel;innstillinger;oppsett;oppgavelinje;skjul;programmeny;start;knapper;programstarter;varslingsområde;status;ikoner;programtillegg;

en: Customize the panel
nb: Tilpass panelet

en: Remove
nb: Fjern

en: Removing the item from the panel also means its configuration will be lost.
nb: Hvis du sletter et element fra panelet vil dets oppsett gå tapt.

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne «%s»?

note: properties item
en: _Properties
nb: _Egenskaper

note: about item
en: _About
nb: _Om

note: move item
en: _Move
nb: _Flytt

note: remove
en: _Remove
nb: _Fjern

note: add new items
en: Add _New Items...
nb: Legg til _nye elementer …

note: customize panel
en: Panel Pr_eferences...
nb: Pan_elinnstillinger …

note: logout item
en: Log _Out
nb: L_ogg ut

note: help item
en: _Help
nb: _Hjelp

note: about item
en: About
nb: Om

en: Show the 'Panel Preferences' dialog
nb: Vis dialogvinduet «Tilpass panel»

en: PANEL-NUMBER
nb: PANEL-NUMMER

en: Show the 'Add New Items' dialog
nb: Vis dialogvinduet «Legg til nye elementer»

en: Save the panel configuration
nb: Lagre paneloppsett

en: Add a new plugin to the panel
nb: Legg til nytt programtillegg på panel

en: PLUGIN-NAME
nb: PROGRAMTILLEGGS-NAVN

en: Restart the running panel instance
nb: Restart den kjørende instansen av panelet

en: Quit the running panel instance
nb: Avslutt den kjørende instansen

en: Do not wait for a window manager on startup
nb: Ikke vent på vindusbehandler ved oppstart

en: Print version information and exit
nb: Vis versjonsinformasjon og avslutt

note: parse context options
en: [ARGUMENTS...]
nb: [ARGUMENTER…]

en: Type "%s --help" for usage.
nb: Skriv "%s --help" for bruksdetaljer.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
nb: Xfce Utviklingsteam. Alle rettigheter reservert.

en: Please report bugs to <%s>.
nb: Rapporter feil til <%s>.

note: quit without error if an instance is running
en: There is already a running instance
nb: Det kjører allerede en instans

note: spawn ourselfs again
en: Restarting...
nb: Starter på nytt …

en: Failed to show the preferences dialog
nb: Klarte ikke vise innstillingsvindu

en: Failed to show the add new items dialog
nb: Klarte ikke vise vindu for å legge til nye elementer

en: Failed to save the panel configuration
nb: Klarte ikke lagre paneloppsett

en: Failed to add a plugin to the panel
nb: Klarte ikke legge til programtillegg til panelet

en: Failed to restart the panel
nb: Klarte ikke starte panelet på nytt

en: Failed to quit the panel
nb: Klarte ikke avslutte panelet

en: Failed to send D-Bus message
nb: Klarte ikke sende D-Bus melding

en: No running instance of %s was found
nb: Ingen aktive instanser av %s funnet

en: Do you want to start the panel? If you do, make sure you save the session on logout, so the panel is automatically started the next time you login.
nb: Ønsker du å starte panelet? Hvis ja, sørg for å lagre økten ved utlogging , slik at panelet startes automatisk neste gang du logger inn.

en: Execute
nb: Kjør

en: Failed to launch the migration application
nb: Klarte ikke starte migreringsprogrammet

en: Plugin "%s" could not be loaded, do you want to remove it from xfce4-panel configuration?
nb: Klarte ikke laste programtillegget «%s». Vil du fjerne det fra oppsettet til xfce4-panel?

en: This plugin is in the current xfce4-panel configuration but could not be loaded, probably due to an installation issue. If you know what you're doing, you can remove it permanently, otherwise you'd better quit and make a backup of the current configuration using %s, before checking your installation and trying to start xfce4-panel again.
nb: Klarte ikke laste programtillegg som er i gjeldende oppsett for xfce4-panel, antakelig på grunn av installasjonsfeil. Det kan fjernes permanent hvis du vet hva du gjør, ellers bør du avslutte og ta en reservekopi av gjeldende oppsett med %s og deretter kontrollere installasjonen før du forsøker å starte xfce4-panel igjen.

en: Plugin loading failure
nb: Klarte ikke laste programtillegg

en: _Quit
nb: _Avslutt

en: This will create a new launcher plugin on the panel and inserts the dropped files as menu items.
nb: Dette vil opprette et nytt oppstarter-tillegg på panelet og legger til inndregde filer som menyelementer.

en: Create _Launcher
nb: Lag _oppstarter

en: Create new launcher from %d desktop file | Create new launcher from %d desktop files
nb[0]: Lag ny oppstarter fra %d skrivebordsfil
nb[1]: Lag ny oppstarter fra %d skrivebordsfiler

en: You have started X without session manager. Clicking Quit will close the X server.
nb: Du har startet X uten en øktbehandler. Ved å klikke Avslutt lukkes X tjeneren.

en: Quit
nb: Avslutt

en: Are you sure you want to quit the panel?
nb: Er du sikker på at du vil avslutte panel?

en: Failed to execute command "%s"
nb: Klarte ikke kjøre kommandoen «%s»

en: Invalid plugin event syntax specified. Use PLUGIN-NAME:NAME[:TYPE:VALUE].
nb: Ugyldig hendelsessyntaks for programtillegg. Bruk PROGRAMTILLEGGS-NAVN:NAVN[:TYPE:VERDI].

en: Invalid hint type "%s". Valid types are bool, double, int, string and uint.
nb: Ugyldig hinttype «%s». Gyldige verdier er bool, double, int, string og unit.

en: Unable to open the e-mail address
nb: Klarte ikke åpne e-postadressen

en: The panel of the Xfce Desktop Environment
nb: Panelet til Xfce-skrivebordsmiljøet

en: Add New Item
nb: Legg til nytt element

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Add
nb: _Legg til

en: Please choose a panel for the new plugin:
nb: Velg et panel for nytt programtillegg

en: Because the panel is running in kiosk mode, you are not allowed to make changes to the panel configuration as a regular user
nb: Ettersom panelet kjører i kiosk-modus, kan du ikke gjøre endringer på panelinnstillinger som vanlig bruker

en: Modifying the panel is not allowed
nb: Endring av panelet er ikke tillatt

en: Add New Items
nb: Legg til nye elementer

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Search:
nb: _Søk:

en: Enter search phrase here
nb: Skriv inn søkeord her

en: Plugin "%s" unexpectedly left the panel, do you want to restart it?
nb: Programtillegget «%s» forsvant uventet fra panelet, ønsker du å restarte det?

en: The plugin restarted more than once in the last %d seconds. If you press Execute the panel will try to restart the plugin otherwise it will be permanently removed from the panel.
nb: Programtillegget startet på nytt mer enn en gang de siste %d sekunder. Hvis du velger Start så vil panelet forsøke å starte på nytt igjen ellers vil det permanent fjernes fra panelet.

en: Plugin Restart
nb: Start programtillegg på nytt

en: _Execute
nb: _Kjør

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Primary
nb: Primær

en: The panel and plugin configurations will be permanently removed
nb: Valgt panel og alle programtillegg vil bli permanent slettet

en: Are you sure you want to remove panel %d?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne panel %d?

note: I18N: append (external) in the preferences dialog if the plugin * runs external
en: %s <span color="grey" size="small">(external)</span>
nb: %s <span color="grey" size="small">(ekstern)</span>

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for external plugins
en: Internal name: %s-%d
    PID: %d
nb: Internt navn: %s-%d
    PID: %d

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for internal plugins
en: Internal name: %s-%d
nb: Internt navn: %s-%d

en: If you remove the item from the panel, it is permanently lost.
nb: Hvis du sletter elementer fra panelet vil den slettes permanent.

en: Are you sure that you want to remove these %d items?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne disse %d elementene?

en: If you remove them from the panel, they are permanently lost.
nb: Hvis du sletter demfra panelet så vil de slettes permanent.

en: Never
nb: Aldri

en: Intelligently
nb: Intelligent

en: Always
nb: Alltid

en: Horizontal
nb: Horisontal

en: Vertical
nb: Vertikal

en: Deskbar
nb: Bardisk

en: None (use system style)
nb: Ingen (bruk systemstil)

en: Solid color
nb: Ensfarget

en: Background image
nb: Bakgrunnsbilde

en: Panel Preferences
nb: Panelinnstillinger

en: Profiles:
nb: Profiler:

en: _Backup and restore
nb: R_eservekopier og gjenopprett

en: Switch between panel presets
nb: Bytt mellom forvalg til panelet

en: Add a new panel
nb: Legg til nytt panel

en: Remove the currently selected panel
nb: Fjern valgt panel

en: <b>General</b>
nb: <b>Generelt</b>

en: M_ode:
nb: M_odus:

en: Span mo_nitors
nb: Flyt over flere s_kjermer

en: Select this option to extend the panel over multiple monitors.
nb: Velg denne for å forlenge panelet over flere skjermer.

en: _Lock panel
nb: _Lås panel

en: Select this option to hide the handles of the panel and lock its position.
nb: Velg denne for å skjule panelhåndtak og låse posisjonen.

en: _Reserve space on screen edges for the panel
nb: _Reserver plass på skjermkantene for panelet

en: Select this option if you don't want maximized windows to cover the area behind the panel. This only works when the panel is attached to a screen edge.
nb: Velg dette alternativet hvis du ikke vil at maksimerte vinduer skal dekke området bak panelet. Dette fungerer bare når panelet er tilknyttet en skjermkant.

en: Au_tomatically hide the panel:
nb: A_utomatisk skjuling av panel:

en: O_utput:
nb: _Utgang:

note: I18N: name of the section (frame) in the panel preferences where the user can define the length and size of the panel
en: <b>Measurements</b>
nb: <b>Dimensjoner</b>

en: Row _size (pixels):
nb: Rad_størrelse (piksler):

en: Num_ber of rows:
nb: An_tall rader:

en: L_ength (pixels):
nb: L_engde (piksler):

en: Border width (pixels):
nb: Kantbredde (piksler):

en: A_utomatically increase the length
nb: Øk lengden a_utomatisk

en: Select this option to automatically increase the length of the panel if the plugins request more space.
nb: Velg denne for å automatisk øke panellengden hvis programtillegg krever mer plass.

en: D_isplay
nb: S_kjerm

en: Dark mode
nb: Mørk modus

en: <b>Background</b>
nb: <b>Bakgrunn</b>

en: _Style:
nb: _Stil:

en: C_olor:
nb: F_arge:

en: Pick a Panel Color
nb: Velg en panelfarge

en: _File:
nb: _Fil:

en: Select A Background Image
nb: Velg et bakgrunnsbilde

en: <b>Icons</b>
nb: <b>Ikoner</b>

en: Adjust size au_tomatically
nb: Juster størrelse a_utomatisk

en: Fixed icon _size (pixels):
nb: Fast _ikonstørrelse (piksler):

en: <b>Opacity</b>
nb: <b>Gjennomsiktighet</b>

en: Configure...
nb: Sett opp …

en: <b>Compositing is currently disabled</b>
    Enable compositing in the window manager for opacity settings in the panel.
nb: <b>Komposittmodus er slått av</b>
    Slå på kompositteffekter i vindusbehandleren for å kunne justere panelets gjennomsikighet.

note: I18N: label for the enter transparency slider
en: _Enter:
nb: _Velg:

note: I18N: label for the leave transparency slider
en: _Leave:
nb: _Avslutt

en: Transparency when the pointer is not hovering over the panel, with 0 being fully transparent and 100 fully opaque.
nb: Gjennomsiktighet når musepekeren er over panelet, hvor 0 er gjennomsiktig og 100 er ugjennomsiktig.

en: Appeara_nce
nb: Utsee_nde

en: Add new item to this panel
nb: Legg til nytt element på dette panelet

en: Remove currently selected item
nb: Fjern valgt element

en: Edit the currently selected item
nb: Rediger valgt element

en: Show about information of the currently selected item
nb: Vis informasjon om valgt element

en: Move currently selected item up by one row
nb: Flytt valgt element en rad opp

en: Move currently selected item down by one row
nb: Flytt valgt element en rad ned

en: Ite_ms
nb: Ele_menter

en: _New Game
nb: _Nytt spill

en: _Level:
nb: _Nivå:

en: Novice
nb: Begynner

en: Intermediate
nb: Middels

en: Experienced
nb: Erfaren

en: Expert
nb: Ekspert

en: _Lock Panel
nb: _Lås panel

en: Failed to load the default configuration
nb: Klarte ikke laste standard-oppsett

en: Panel config needs migration...
nb: Det er behov for å migrere panelinnstillingen …

en: Failed to migrate the existing configuration
nb: Klarte ikke å flytte det eksisterende oppsettet

en: Panel configuration has been updated.
nb: Paneloppsett har blitt oppdatert.

en: Action Buttons
nb: Handlingknapper

en: Session Menu
nb: Øktmeny

en: Full Name
nb: Fullt navn

en: Username
nb: Brukernavn

en: User ID
nb: Bruker-ID

en: Custom
nb: Selvvalgt

en: Appeara_nce:
nb: Utsee_nde:

en: Title:
nb: Tittel:

en: Custo_m title:
nb: Sel_vvalgt tittel:

en: General
nb: Generelt

en: Visible
nb: Synlig

en: Action
nb: Handling

en: _Show confirmation dialog
nb: _Vis bekreftelsesdialog

en: Show a confirmation dialog with a 30 second timeout for some of the actions.
nb: Vis en bekreftelsesdialog med en 30 sekunders nedtelling for noen av handlingene.

en: _Actions
nb: _Handlinger

en: Log Out
nb: Logg ut

en: _Log Out
nb: _Logg ut

en: Are you sure you want to log out?
nb: Er du sikker på at du vil logge ut?

en: Logging out in %d seconds.
nb: Logger ut om %d sekunder.

en: Log Out...
nb: Logg ut …

en: Log _Out...
nb: Logg _ut …

en: Switch User
nb: Bytt bruker

en: _Switch User
nb: _Bytt bruker

en: Lock Screen
nb: Lås skjerm

en: Loc_k Screen
nb: Lå_s skjerm

en: Hibernate
nb: Dvalemodus

en: _Hibernate
nb: _Dvalemodus

en: Do you want to suspend to disk?
nb: Vil du igangsette dvalgang til hardisk?

en: Hibernating computer in %d seconds.
nb: Datamaskinen går i dvalemodus om %d sekunder.

en: Hybrid Sleep
nb: Hybriddvalemodus

en: _Hybrid Sleep
nb: Hybriddvalemodus

en: Do you want to hibernate and suspend the system?
nb: Ønsker du å sette maskinen i dvalemodus og sette den i hvilemodus?

en: Hibernating and Suspending computer in %d seconds.
nb: Setter datamaskin i dvale og hvilemodus om %d sekunder.

en: Suspend
nb: Hvilemodus

en: Sus_pend
nb: Hvile_modus

en: Do you want to suspend to RAM?
nb: Vil du igangsette hvilemodus til RAM?

en: Suspending computer in %d seconds.
nb: Datamaskinen går i hvilemodus om %d sekunder.

en: Restart
nb: Omstart

en: _Restart
nb: _Start på nytt

en: Are you sure you want to restart?
nb: Er du sikker på at du vil starte på nytt?

en: Restarting computer in %d seconds.
nb: Starter datamaskinen på nytt om %d sekunder.

en: Shut Down
nb: Avslutt

en: Shut _Down
nb: _Avslutt

en: Are you sure you want to shut down?
nb: Er du sikker på at du vil avslutte?

en: Turning off computer in %d seconds.
nb: Datamaskinen slås av om %d sekunder.

en: Separator
nb: Skille

en: Failed to run action "%s"
nb: Klarte ikke å kjøre handlingen «%s»

en: Little Mouse
nb: Lille mus

en: Log out, lock or other system actions
nb: Logg ut, lås eller andre systemvalg

en: Applications Menu
nb: Programmeny

en: _Icon:
nb: _Ikon:

en: Button _title:
nb: Knappe_tittel:

en: Show button on one _line
nb: Vis knapp på én _linje

en: _Show button title
nb: _Vis knappetittel

en: Show application d_escription in tooltip
nb: Vis programb_eskrivelser i verktøytips

en: Show ic_ons in menu
nb: Vis ik_oner i menyen

en: Show generic application n_ames
nb: Vis generiske programn_avn

en: Select this option to show the generic application name in the menu, for example "File Manager" instead of "Thunar"
nb: Velg denne for å vise generiske programnavn i menyen, for eksempel «Filbehandler» istedenfor «Thunar»

en: Appearance
nb: Utseende

en: Use the _default menu
nb: Bruk stan_dard meny

en: Ed_it Menu
nb: Red_iger meny

en: Use c_ustom menu file:
nb: Br_uk tilpasset menyfil:

en: Menu _file:
nb: Meny_fil

en: Select A Menu File
nb: Velg en menyfil

en: Menu File
nb: Menyfil

note: I18N: default tooltip of the application menu
en: Applications
nb: Programmer

en: Select An Icon
nb: Velg et ikon

note: show an error dialog
en: Failed to execute command "%s".
nb: Klarte ikke kjøre kommandoen «%s».

en: Show a menu containing categories of installed applications
nb: Vis meny som inneholder kategorier av installerte programmer

en: Usage:
nb: Bruk:

en: OPTION
nb: VALG

en: Options:
nb: Innstillinger:

en: Popup menu at current mouse position
nb: Hurtigmeny ved musposisjon

en: Show help options
nb: Vis alternativer for hjelp

[ctx: Date]
note: TRANSLATORS: adjust this accordingly for your locale format
en: %A %d %B %Y
nb: %A %B %d %Y

en: Week %V
nb: Uke %V

en: Failed to execute clock command
nb: Klarte ikke kjøre clock-kommandoen

en: Custom Format
nb: Selvvalgt format

en: Decimal
nb: Desimal

en: Sexagesimal
nb: Seksagesimal

en: Binary time
nb: Binærtid

en: Date, then time
nb: Dato, deretter tid

en: Time, then date
nb: Tid, deretter dato

en: Date Only
nb: Kun dato

en: Time Only
nb: Kun tid

en: Binary
nb: Binær

en: Clock
nb: Klokke

en: Name of a timezone corresponding a file in the zoneinfo database, for example "America/New_York". Leave empty to use the localtime.
nb: Navn på tidssone som har sammenheng med fil i soneinfo-database, for eksempel «Amerika/New_York». La stå tom for å bruke lokal tid.

en: Time_zone:
nb: Tids_sone:

en: Time and Date _Settings...
nb: Tid og dato-_innstillinger …

en: Time Settings
nb: Tidsinnstillinger

en: If set, this command is run when the plugin is left-clicked, instead of displaying the default calendar.
nb: Velg for å kjøre denne kommandoen når programtillegget venstreklikkes, i stedet for å vise den forvalgte kalenderen.

en: Co_mmand:
nb: Ko_mmando:

en: _Show week numbers
nb: _Vis ukenummer

en: Calendar
nb: Kalender

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, <b></b> tags will make the text bold. See the "Help" page for additional information.
nb: Formatet beskriver dato og tids-delene som settes inn i filnavnet. For eksempel, %Y erstattes med året, %m med måneden og %d med dagen. Likeledes vil <b></b> formatering vil gjøre tekst halvfet. Se "Hjelp"-siden for ytterligere informasjon.

en: _Tooltip format:
nb: Verk_tøytips format:

en: _Layout:
nb: _Utseende:

en: Sho_w AM/PM
nb: _Vis AM/PM

en: Fl_ash time separators
nb: Bl_inkende tidsskiller

en: 24-_hour clock
nb: 24-_timers klokke

en: Binary mode:
nb: Binærmodus:

en: Display _seconds
nb: Vis _sekunder

en: Show _inactive segments
nb: Vis _inaktive segmenter

en: Show gri_d
nb: Vis _rutenett

en: Font:
nb: Skrift:

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, &lt;b&gt;&lt;/b&gt; tags will make the text bold. See the &quot;Help&quot; page for additional information.
nb: Formatet beskriver dato og tids-delene som settes inn i panelet. Eksempler: %Y vil erstattes med året, %m med måneden og %d med dagen. Likeledes vil taggene &lt;b&gt;&lt;/b&gt; gjøre teksten fet. Se «Hjelp»-siden for mer informasjon.

en: Date
nb: Dato

en: Time
nb: Tid

en: Clock Options
nb: Klokkeinnstillinger

en: Night
nb: Natt

en: Early morning
nb: Tidlig morgen

en: Morning
nb: Morgen

en: Almost noon
nb: Snart lunsj

en: Noon
nb: Lunsj

en: Afternoon
nb: Ettermiddag

en: Evening
nb: Kveld

en: Late evening
nb: Sent på kvelden

note: I18N: %0 will be replaced with the preceding hour, %1 with * the comming hour
en: %0 o'clock
nb: Klokka %0

en: five past %0
nb: fem over %0

en: ten past %0
nb: ti over %0

en: quarter past %0
nb: kvart over %0

en: twenty past %0
nb: ti på halv %1

en: twenty five past %0
nb: fem på halv %1

en: half past %0
nb: halv %1

en: twenty five to %1
nb: fem over halv %1

en: twenty to %1
nb: ti over halv %1

en: quarter to %1
nb: kvart på %1

en: ten to %1
nb: ti på %1

en: five to %1
nb: fem på %1

en: %1 o'clock
nb: klokka %1

[ctx: one]
note: I18N: some languages have a singular form for the first hour, * other languages should just use the same strings as above
en: %0 o'clock
nb: klokka %0

[ctx: one]
en: five past %0
nb: fem over %0

[ctx: one]
en: ten past %0
nb: ti over %0

[ctx: one]
en: quarter past %0
nb: kvart over %0

[ctx: one]
en: twenty past %0
nb: ti på halv %1

[ctx: one]
en: twenty five past %0
nb: fem på halv %1

[ctx: one]
en: half past %0
nb: halv %1

[ctx: one]
en: twenty five to %1
nb: fem over halv %1

[ctx: one]
en: twenty to %1
nb: ti over halv %1

[ctx: one]
en: quarter to %1
nb: kvart på %1

[ctx: one]
en: ten to %1
nb: ti på %1

[ctx: one]
en: five to %1
nb: fem på %1

[ctx: one]
en: %1 o'clock
nb: klokka %1

[ctx: am]
en: one
nb: en

[ctx: am]
en: two
nb: to

[ctx: am]
en: three
nb: tre

[ctx: am]
en: four
nb: fire

[ctx: am]
en: five
nb: fem

[ctx: am]
en: six
nb: seks

[ctx: am]
en: seven
nb: sju

[ctx: am]
en: eight
nb: åtte

[ctx: am]
en: nine
nb: ni

[ctx: am]
en: ten
nb: ti

[ctx: am]
en: eleven
nb: elleve

[ctx: am]
note: I18N: 12 AM is midnight
en: twelve
nb: tolv

[ctx: pm]
en: one
nb: en

[ctx: pm]
en: two
nb: to

[ctx: pm]
en: three
nb: tre

[ctx: pm]
en: four
nb: fire

[ctx: pm]
en: five
nb: fem

[ctx: pm]
en: six
nb: seks

[ctx: pm]
en: seven
nb: sju

[ctx: pm]
en: eight
nb: åtte

[ctx: pm]
en: nine
nb: ni

[ctx: pm]
en: ten
nb: ti

[ctx: pm]
en: eleven
nb: elleve

[ctx: pm]
note: I18N: 12 PM is noon
en: twelve
nb: tolv

en: What time is it?
nb: Hva er klokka?

en: Directory Menu
nb: Mappemeny

en: Failed to launch application "%s"
nb: Klarte ikke starte programmet «%s»

en: Failed to query content type for "%s"
nb: Klarte ikke å finne innholdstype for «%s»

en: No default application found for "%s"
nb: Fant ingen standardprogram for «%s»

en: Failed to launch default application for "%s"
nb: Klarte ikke starte forvalgt program for «%s»

en: Failed to execute the preferred application for category "%s"
nb: Klarte ikke kjøre foretrukket program for kategorien «%s»

en: Create New Folder
nb: Lag ny mappe

en: Create New Text Document
nb: Opprett nytt tekstdokument

en: C_reate
nb: _Lag

en: Create & _Open
nb: Opprett og _åpne

en: Enter the new name:
nb: Skriv inn nytt navn

en: Failed to create folder: %s
nb: Klarte ikke opprette mappe: %s

en: Open Folder
nb: Åpne mappe

en: Open in Terminal
nb: Åpne i _terminal

en: Create Folder...
nb: Opprett mappe …

en: Create Text Document...
nb: Opprett tekstdokument …

en: Show a directory tree in a menu
nb: Vis mappestruktur i en meny

en: Select A Directory
nb: Velg en mappe

en: _Base Directory:
nb: _Basismappe

en: Show 'New Text _Document'
nb: Vis «Nytt tekst_dokument»

en: Show '_New Folder'
nb: Vis «_Ny mappe»

en: Show 'Open in _Terminal'
nb: Vis «Åpne i terminal»

en: Show '_Open _Folder'
nb: Vis «Åpne mappe»

en: Menu
nb: Meny

en: Show _hidden files
nb: Vis _skjulte filer

en: Enter a list of patterns that will be used to determine which files are visible in a directory. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
nb: Skriv inn en liste over mønstre som brukes for å avgjøre hvilke filer som er synlige i en mappe. Hvis du angir men enn ett mønster må de skilles med semikolon (f.eks *.txt;*.doc).

en: _File Pattern:
nb: _Filmønster

en: Filtering
nb: Filtrering

en: Open launcher menu
nb: Åpne oppstarter-menyen

en: Unnamed Item
nb: Uten navn

en: No items
nb: Ingen element

en: Failed to open desktop item editor
nb: Klarte ikke åpne redigering av skrivebordselement

en: If you delete an item, it will be permanently removed
nb: Hvis du sletter et element vil det bli permanent borte

en: Unnamed item
nb: Uten navn

en: Are you sure you want to remove "%s"?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne «%s»?

en: Default
nb: Forvalg

en: North
nb: Nord

en: West
nb: Vest

en: East
nb: Øst

en: South
nb: Sør

en: Inside Button
nb: Innenfor knappen

en: Up
nb: Opp

en: Down
nb: Ned

en: _Edit Item
nb: _Rediger element

en: D_elete Item
nb: S_lett element

en: Add Appli_cation
nb: Legg til pro_gram

en: New _Application
nb: Nytt _program

en: New _Link
nb: Ny _lenke

en: Add one or more existing items to the launcher
nb: Legg til ett eller flere elementer til programstarteren

en: Launcher
nb: Snarvei

en: Delete the currently selected item
nb: Slett det valgte elementet

en: Add a new empty item
nb: Legg til nytt tomt element

en: Add a new hyperlink
nb: Legg til ny hyperlenke

en: Disable t_ooltips
nb: Slå av _verktøytips

en: Select this option to disable the tooltips when moving over the panel button or menu items.
nb: Velg denne for å slå av verktøytips når musepekeren beveger seg over knapper eller menyvalg.

en: Show _label instead of icon
nb: Vis _etikett istedet for ikon

en: Show last _used item in panel
nb: Vis sist br_ukte element i panel

en: Select this option to move the clicked menu item to the panel.
nb: Velg denne for å flytte valgt menyelement til panelet.

en: _Arrow button position:
nb: Plassering av _pilknapp

en: Advanced
nb: Avansert

en: Program launcher with optional menu
nb: Programstarter med valgfri undermeny

en: Workspace _Settings...
nb: Innstillinger for arbeid_sområde …

en: Unable to open the workspace settings
nb: Klarte ikke åpne innstillinger for arbeidsområde

en: Workspace %d
nb: Arbeidsområde %d

en: Buttons
nb: Knapper

en: Miniature View
nb: Miniatyrvisning

en: Workspace Switcher
nb: Arbeidsområdevelger

en: Number of _rows:
nb: Antall _rader:

en: Show workspace number
nb: Vis arbeidsområdets nummer

en: Switch workspaces using the mouse wheel
nb: Bytt arbeidsområder med musehjulet

en: Wrap around workspaces
nb: Bryt rundt arbeidsområder

en: <b>Appearance</b>
nb: <b>Utseende</b>

en: Switch between virtual desktops
nb: Bytt mellom virtuelle arbeidsområder

en: Transparent
nb: Gjennomsiktig

en: Handle
nb: Håndtak

en: Dots
nb: Prikker

en: _Expand
nb: _Utvid

en: Adds a separator or space between panel items
nb: Legger til skille eller mellomrom mellom panelelementer

en: Restore the minimized windows
nb: Gjenopprett skjulte vinduer

en: Minimize all open windows and show the desktop
nb: Skjul alle åpne vinduer og vis skrivebordet

en: Show Desktop
nb: Vis skrivebord

en: _Show on mouse hover
nb: Vi_s når musepekeren er over

en: Behavior
nb: Oppførsel

en: Hide all windows and show the desktop
nb: Skjul alle vinduer og vis skrivebordet

en: Clear
nb: Nullstill

en: Are you sure you want to clear the list of known items?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne listen over kjente elementer?

en: Status Tray Items
nb: Elementer i statuskurv

en: C_lear Known Items
nb: T_øm kjente elementer

en: Resets the list of items and their visibility settings
nb: Nullstiller listen over elementer og deres synlighetsinnstillinger

en: _Fixed icon size (pixels):
nb: _Fast ikonstørrelse (piksler):

en: Adjust size _automatically
nb: Tilpass størrelse _automatisk

en: Icons
nb: Ikoner

en: Arrange _items in a single row
nb: Ordne elementer _i en enkelt rad

en: If enabled, ensure that the items are laid out in a single row
nb: Slå på for å legge ut elementer i en enkelt rad

en: _Hide items by default
nb: _Skjul elementer som standard

en: When enabled, all new items will be marked as "Hidden"
nb: Slå på for å markere alle nye elementer som «skjulte»

en: _Square items
nb: Fir_kantede elementer

en: Item buttons will take a square when it's possible
nb: Elementknapper vil være firkantformede hvis mulig

en: Item
nb: Element

en: Hidden
nb: Skjult

en: Move the selected item one row up
nb: Flytt valgt element en rad opp

en: Move the selected item one row down
nb: Flytt valgt element en rad ned

en: Known Items
nb: Kjente elementer

en: _Menu is primary action
nb: _Meny er primærvalg

en: Left click will always display the menu for item
nb: Venstreklikk vil alltid vise elementets meny

en: _Request symbolic icons
nb: Foresp_ør symbolske ikoner

en: Load symbolic icons if available
nb: Last symbolske ikoner hvis mulig

en: Features
nb: Funksjonalitet

en: Status Notifiers
nb: Statusvarslinger

en: Systray Icons
nb: Ikoner i systemkurven

en: Unable to start the notification area
nb: Klarte ikke starte opp varslingsområdet

note: create fake error and show it
en: Most likely another widget took over the function of a notification area. This area will be unused.
nb: Sannsynligvis tok et annet skjermelement over funksjonen til et varslingsområde. Dette området vil ikke bli brukt.

en: The notification area lost selection
nb: Varslingsområdet har mistet markeringen

en: Failed to acquire manager selection for screen %d
nb: Klarte ikke hente behandlervalg for skjerm %d

en: Status Tray Plugin
nb: Programtillegg for statuskurv

en: Provides status notifier items (application indicators) and legacy systray items
nb: Tilbyr elementer for statusvarsling (programindikatorer) og elementer i systemkurv av den gamle typen

en: Nothing
nb: Ingenting

en: Close Window
nb: Lukk vindu

en: Minimize Window
nb: Minimer vindu

en: New Instance
nb: Ny instans

en: Timestamp
nb: Tid

en: Group title and timestamp
nb: Grupper tittel og tidsstempel

en: Window title
nb: Vindustittel

en: Group title and window title
nb: Grupper tittel og vindustittel

en: None, allow drag-and-drop
nb: Ingen, tillat dra-og-slipp

en: Window Buttons
nb: Vindusknapper

en: Show button _labels
nb: Vis knap_petekst

en: Show _flat buttons
nb: Vis _flate knapper

en: Show _handle
nb: Vis _håndtak

en: Show _tooltips
nb: Vis _hjelpebobler

en: Sorting _order:
nb: S_ortering:

en: Mi_ddle click action:
nb: Mi_dt-trykks-handling

en: _Group windows by application
nb: _Grupper vinduer etter program

en: Restore minimized windows to current _workspace
nb: Gjenopprett skjulte vinduer til gjeldende _arbeindsområde

en: D_raw window frame when hovering a button
nb: Tegn vindus_ramme når over en knapp

en: _Switch windows using the mouse wheel
nb: _Bytt vinduer ved bruk av musehjulet

en: Behaviour
nb: Oppførsel

en: Show windows from _all workspaces
nb: Vis _vinduer fra alle arbeindsområder

en: Show windows from all mo_nitors
nb: Vis vi_nduer fra alle skjermer

en: Show only _minimized windows
nb: Vis kun _minimerte vinduer

en: Unable to start new instance of '%s'
nb: Klarte ikke starte ny instans av «%s»

en: Launch New Instance
nb: Start ny instans

en: Mi_nimize All
nb: S_kjul alle

en: Un_minimize All
nb: V_is alle

en: Ma_ximize All
nb: Ma_ksimer alle

en: _Unmaximize All
nb: De-m_aksimer alle

en: _Close All
nb: _Lukk alle

en: Switch between open windows using buttons
nb: Skifte mellom åpne vinduer med taster

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: No Windows
nb: Ingen vinduer

en: Urgent Windows
nb: Prioriterte vinduer

en: Add Workspace
nb: Legg til arbeidsområde

en: Remove Workspace "%s"
nb: Fjern arbeidsområde «%s»

en: Remove Workspace %d
nb: Fjern arbeidsområde %d

en: Icon
nb: Ikon

en: Arrow
nb: Pil

en: Window Menu
nb: Vindusmeny

en: Button layout:
nb: Knapputseende:

en: Show workspace a_ctions
nb: Vis arbeinds_områdehandlinger

en: Show workspace _names
nb: Vis arbeidsområde_navn

en: Enable _urgency notification
nb: Slå på _viktigvarsling

en: Switch between open windows using a menu
nb: Skifte mellom åpne vinduer ved å bruke en meny
