xfce4-panel.xfce-4-20 - en to pa translation catalogue (273 entries)

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ "%s" ਨੂੰ ਹਟਾਉਣ ਦੀ ਪੁਸ਼ਟੀ ਕਰਦੇ ਹੋ?

note: about item
en: _About
pa: ਇਸ ਬਾਰੇ(_A)

note: move item
en: _Move
pa: ਏਧਰ-ਓਧਰ(_M)

note: add new items
en: Add _New Items...
pa: ਨਵੀਆਂ ਆਈਟਮਾਂ ਸ਼ਾਮਲ(_N)...

note: customize panel
en: Panel Pr_eferences...
pa: ਪੈਨਲ ਪਸੰਦ(_e)...

note: help item
en: _Help
pa: ਸਹਾਇਤਾ(_H)

en: Show the 'Panel Preferences' dialog
pa: 'ਪੈਨਲ ਪਸੰਦ' ਡਾਈਲਾਗ ਵੇਖੋ

en: Show the 'Add New Items' dialog
pa: 'ਨਵੀਆਂ ਆਈਟਮਾਂ ਸ਼ਾਮਲ' ਡਾਈਲਾਗ ਵੇਖੋ

en: Save the panel configuration
pa: ਪੈਨਲ ਸੰਰਚਨਾ ਸੰਭਾਲੋ

en: Add a new plugin to the panel
pa: ਨਵੀਂ ਪਲੱਗਇਨ ਪੈਨਲ ਵਿੱਚ ਜੋੜੋ

en: Restart the running panel instance
pa: ਚੱਲਦਾ ਪੈਨਲ ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰੋ

en: Quit the running panel instance
pa: ਚੱਲਦਾ ਪੈਨਲ ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Print version information and exit
pa: ਵਰਜਨ ਜਾਣਕਾਰੀ ਛਾਪੋ ਅਤੇ ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Type "%s --help" for usage.
pa: ਮੱਦਦ ਲਈ '"%s --help' ਲਿਖੋ।

en: The Xfce development team. All rights reserved.
pa: Xfce ਡਿਵੈਲਪਮੈਂਟ ਟੀਮ। ਸਭ ਹੱਕ ਰਾਖਵੇਂ ਹਨ।

en: Please report bugs to <%s>.
pa: ਬੱਗ ਜਾਣਕਾਰੀ <%s> ਨੂੰ ਭੇਜੋ ਜੀ।

note: quit without error if an instance is running
en: There is already a running instance
pa: ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਇੱਕ ਇੰਸਟਾਂਸ ਚੱਲ ਰਿਹਾ ਹੈ

note: spawn ourselfs again
en: Restarting...
pa: ਰੀ-ਸਟਾਰਟ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: Failed to show the preferences dialog
pa: ਪਸੰਦ ਡਾਈਲਾਗ ਵੇਖਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: Failed to show the add new items dialog
pa: ਨਵੀਆਂ ਆਈਟਮਾਂ ਸ਼ਾਮਲ ਡਾਈਲਾਗ ਵੇਖਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: Failed to save the panel configuration
pa: ਪੈਨਲ ਸੰਰਚਨਾ ਸੰਭਾਲਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Failed to add a plugin to the panel
pa: ਪਲੱਗਇਨ ਪੈਨਲ ਵਿੱਚ ਜੋੜਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: Failed to restart the panel
pa: ਪੈਨਲ ਰੀ-ਸਟਾਰਟ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: Failed to quit the panel
pa: ਪੈਨਲ ਬੰਦ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: Failed to send D-Bus message
pa: ਡੀ-ਬੱਸ ਸੁਨੇਹਾ ਭੇਜਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: No running instance of %s was found
pa: %s ਦਾ ਕੋਈ ਵੀ ਚੱਲਦਾ ਮੌਕਾ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ

en: Failed to launch the migration application
pa: ਮਾਈਗਰੇਸ਼ਨ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਚਲਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: _Quit
pa: _ਬਾਹਰ

en: Quit
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Failed to execute command "%s"
pa: "%s" ਕਮਾਂਡ ਚਲਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: Invalid plugin event syntax specified. Use PLUGIN-NAME:NAME[:TYPE:VALUE].
pa: ਅਢੁੱਕਵਾਂ ਪਲੱਗਇਨ ਈਵੈਂਟ ਸੰਟੈਕਸ ਦਿੱਤਾ। ਵਰਤੋਂ PLUGIN-NAME:NAME[:TYPE:VALUE]

en: The panel of the Xfce Desktop Environment
pa: Xfce ਡੈਸਕਟਾਪ ਇੰਵਾਇਰਨਮੈਂਟ ਦਾ ਪੈਨਲ

en: Add New Item
pa: ਨਵੀਂ ਆਈਟਮ ਸ਼ਾਮਲ

en: _Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ(_C)

en: Please choose a panel for the new plugin:
pa: ਨਵੀਂ ਪਲੱਗਇਨ ਲਈ ਪੈਨਲ ਚੁਣੋ ਜੀ:

en: Panel %d
pa: ਪੈਨਲ %d

en: Because the panel is running in kiosk mode, you are not allowed to make changes to the panel configuration as a regular user
pa: ਕਿਉਂਕਿ ਪੈਨਲ kiosk ਮੋਡ ਵਿੱਚ ਚੱਲ ਰਿਹਾ ਹੈ, ਤੁਹਾਨੂੰ ਪੈਨਲ ਸੰਰਚਨਾ ਵਿੱਚ ਰੈਗੂਲਰ ਯੂਜ਼ਰ ਵਜੋਂ ਬਦਲਾਅ ਕਰਨ ਦੀ ਮਨਜ਼ੂਰੀ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: Modifying the panel is not allowed
pa: ਪੈਨਲ 'ਚ ਸੋਧ ਕਰਨ ਦੀ ਮਨਜ਼ੂਰੀ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Add New Items
pa: ਨਵੀਆਂ ਆਈਟਮਾਂ ਸ਼ਾਮਲ

en: _Close
pa: _ਬੰਦ

en: _Search:
pa: ਖੋਜ(_S):

en: Enter search phrase here
pa: ਖੋਜ ਸ਼ਬਦ ਇੱਥੇ ਦਿਓ

en: Plugin "%s" unexpectedly left the panel, do you want to restart it?
pa: ਪਲੱਗਇਨ "%s" ਨੇ ਅਚਾਨਕ ਪੈਨਲ ਛੱਡ ਦਿੱਤਾ, ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਨੂੰ ਰੀ-ਸਟਾਰਟ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: The plugin restarted more than once in the last %d seconds. If you press Execute the panel will try to restart the plugin otherwise it will be permanently removed from the panel.
pa: ਪਲੱਗਇਨ ਪਿਛਲੇ %d ਸਕਿੰਟਾਂ ਵਿੱਚ ਇੱਕ ਤੋਂ ਵੱਧ ਵਾਰ ਰੀ-ਸਟਾਰਟ ਹੋ ਗਈ ਹੈ। ਜੇ ਤੁਸੀਂ ਚਲਾਉ ਨੂੰ ਦਬਾਇਆ ਤਾਂ ਪੈਨਲ ਪਲੱਗਇਨ ਨੂੰ ਰੀ-ਸਟਾਰਟ ਕਰੇਗਾ, ਨਹੀਂ ਤਾਂ ਇਸ ਨੂੰ ਪੈਨਲ ਵਿੱਚੋਂ ਪੱਕੇ ਤੌਰ ਉੱਤੇ ਹਟਾ ਦਿੱਤਾ ਜਾਵੇਗਾ।

en: _Execute
pa: ਚਲਾਓ(_E)

en: Automatic
pa: ਆਟੋਮੈਟਿਕ

note: I18N: monitor name in the output selector
en: Monitor %d
pa: %d ਮਾਨੀਟਰ

en: The panel and plugin configurations will be permanently removed
pa: ਪੈਨਲ ਅਤੇ ਪਲੱਗਇਨ ਸੰਰਚਨਾ ਨੂੰ ਪੱਕੇ ਤੌਰ ਉੱਤੇ ਹਟਾਇਆ ਜਾਵੇਗਾ

en: Are you sure you want to remove panel %d?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਪੈਨਲ %d ਹਟਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for internal plugins
en: Internal name: %s-%d
pa: ਅੰਦਰੂਨੀ ਨਾਂ: %s-%d

en: If you remove the item from the panel, it is permanently lost.
pa: ਜੇ ਤੁਸੀਂ ਪੈਨਲ ਤੋਂ ਆਈਟਮ ਨੂੰ ਹਟਾਇਆ ਤਾਂ ਇਹ ਪੱਕੇ ਤੌਰ ਉੱਤੇ ਖਤਮ ਹੋ ਜਾਵੇਗੀ।

en: Never
pa: ਕਦੇ ਨਹੀਂ

en: Always
pa: ਹਮੇਸ਼ਾ

en: Horizontal
pa: ਹਰੀਜੱਟਲ

en: Vertical
pa: ਵਰਟੀਕਲ

en: Add a new panel
pa: ਨਵਾਂ ਪੈਨਲ ਜੋੜ੍ਹੋ

en: Remove the currently selected panel
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਚੁਣਿਆ ਪੈਨਲ ਹਟਾਓ

en: Span mo_nitors
pa: ਮਾਨੀਟਰ ਸਪੈਨ(_n)

en: _Lock panel
pa: ਪੈਨਲ ਲਾਕ ਕਰੋ(_L)

en: O_utput:
pa: ਆਉਟਪੁੱਟ(_u):

en: D_isplay
pa: ਡਿਸਪਲੇਅ(_i)

en: _Style:
pa: ਸਟਾਈਲ(_S):

note: I18N: label for the enter transparency slider
en: _Enter:
pa: ਦਾਖਲ(_E):

note: I18N: label for the leave transparency slider
en: _Leave:
pa: ਛੱਡੋ(_L):

en: Add new item to this panel
pa: ਨਵੀਂ ਆਈਟਮ ਇਸ ਪੈਨਲ 'ਚ ਸ਼ਾਮਲ

en: Remove currently selected item
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਚੁਣੀ ਆਈਟਮ ਹਟਾਓ

en: Edit the currently selected item
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਚੁਣੀ ਆਈਟਮ ਸੋਧੋ

en: Show about information of the currently selected item
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਚੁਣੀ ਆਈਟਮ ਬਾਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਵੇਖੋ

en: Move currently selected item up by one row
pa: ਇਸ ਸਮੇਂ ਚੁਣੀ ਆਈਟਮ ਨੂੰ ਇੱਕ ਕਤਾਰ ਉੱਤੇ ਭੇਜੋ

en: Move currently selected item down by one row
pa: ਇਸ ਸਮੇਂ ਚੁਣੀ ਆਈਟਮ ਨੂੰ ਇੱਕ ਕਤਾਰ ਹੇਠਾਂ ਭੇਜੋ

en: Ite_ms
pa: ਆਈਟਮਾਂ(_m)

en: _New Game
pa: ਨਵੀਂ ਖੇਡ(_N)

en: _Level:
pa: ਲੈਵਲ(_L):

en: Novice
pa: ਨੋਵਾਇਸ

en: Intermediate
pa: ਇੰਟਰਮੀਡੀਏਟ

en: Experienced
pa: ਤਜਰਬੇਕਾਰ

en: Expert
pa: ਮਾਹਰ

en: Failed to load the default configuration
pa: ਡਿਫਾਲਟ ਸੰਰਚਨਾ ਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: Action Buttons
pa: ਐਕਸ਼ਨ ਬਟਨ

en: General
pa: ਜਰਨਲ

en: Log Out
pa: ਲਾਗ ਆਉਟ

en: Lock Screen
pa: ਸਕਰੀਨ ਲਾਕ

en: Hibernate
pa: ਹਾਈਬਰਨੇਟ

en: Suspend
pa: ਸਸਪੈਂਡ

en: Restart
pa: ਰੀ-ਸਟਾਰਟ

en: Shut Down
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Separator
pa: ਸੈਪਰੇਟਰ

en: Log out, lock or other system actions
pa: ਲਾਗ ਆਉਟ, ਲਾਕ ਜਾਂ ਹੋਰ ਸਿਸਟਮ ਐਕਸ਼ਨ

en: Applications Menu
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਮੇਨੂ

en: _Icon:
pa: ਆਈਕਾਨ(_I):

en: Button _title:
pa: ਬਟਨ ਟਾਈਟਲ(_t):

en: _Show button title
pa: ਬਟਨ ਟਾਈਟਲ ਵੇਖੋ(_S)

en: Show ic_ons in menu
pa: ਮੇਨੂ ਵਿੱਚ ਆਈਕਾਨ ਵੇਖੋ(_o)

en: Show generic application n_ames
pa: ਆਮ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਨਾਂ ਵੇਖੋ(_a)

en: Appearance
pa: ਦਿੱਖ

en: Menu _file:
pa: ਮੇਨੂ ਫਾਇਲ(_f):

en: Select A Menu File
pa: ਮੇਨੂ ਫਾਇਲ ਚੁਣੋ

en: Menu File
pa: ਮੇਨੂ ਫਾਇਲ

en: Select An Icon
pa: ਆਈਕਾਨ ਚੁਣੋ

note: show an error dialog
en: Failed to execute command "%s".
pa: "%s" ਕਮਾਂਡ ਚਲਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ।

en: Show a menu containing categories of installed applications
pa: ਇੰਸਟਾਲ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਦੀਆਂ ਕੈਟਾਗਰੀ ਰੱਖਣ ਵਾਲਾ ਮੇਨੂ ਵੇਖੋ

en: Usage:
pa: ਵਰਤੋਂ:

en: OPTION
pa: ਚੋਣ

en: Options:
pa: ਚੋਣਾਂ:

en: Popup menu at current mouse position
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਮਾਊਂਸ ਸਥਿਤੀ ਉਤੇ ਪੋਪਅੱਪ ਮੇਨੂ

en: Show help options
pa: ਮੱਦਦ ਚੋਣਾਂ ਵੇਖੋ

en: Week %V
pa: ਹਫ਼ਤਾ %V

en: Failed to execute clock command
pa: ਘੜੀ ਕਮਾਂਡ ਚਲਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Custom Format
pa: ਕਸਟਮ ਫਾਰਮੈਟ

en: Analog
pa: ਐਨਾਲਾਗ

en: Binary
pa: ਬਾਈਨਰੀ

en: Digital
pa: ਡਿਜ਼ੀਟਲ

en: Fuzzy
pa: ਫਜ਼ੀ

en: Clock
pa: ਕਲਾਕ

en: _Tooltip format:
pa: ਟੂਲਟਿੱਪ ਫਾਰਮੈਟ(_T):

en: _Layout:
pa: ਲੇਆਉਟ(_L):

en: Sho_w AM/PM
pa: AM/PM ਵੇਖੋ(_w)

en: Fl_ash time separators
pa: ਟਾਈਮ ਸਪਰੇਟਰ ਝਲਕਾਓ(_a)

en: 24-_hour clock
pa: ੨੪-ਘੰਟੇ ਕਲਾਕ(_h)

en: Display _seconds
pa: ਸਕਿੰਟ ਵੇਖੋ(_s)

note: I18N: the fuzziness the *precision* of the fuzzy clock. Time steps of 5, 15 or parts of the day.
en: F_uzziness:
pa: ਫਜ਼ੀਨਸ(_u):

en: Show gri_d
pa: ਗਰਿੱਡ ਵੇਖੋ(_d)

en: Clock Options
pa: ਕਲਾਕ ਚੋਣਾਂ

en: Night
pa: ਰਾਤ

en: Early morning
pa: ਛੇਤੀ ਸਵੇਰ

en: Morning
pa: ਸਵੇਰ

en: Almost noon
pa: ਲਗਭਗ ਦੁਪੈਹਰ

en: Noon
pa: ਦੁਪੈਹਰ

en: Afternoon
pa: ਬਾਅਦ ਦੁਪੈਹਰ

en: Evening
pa: ਆਥਣ

en: Late evening
pa: ਦੇਰ ਆਥਣ

note: I18N: %0 will be replaced with the preceding hour, %1 with * the comming hour
en: %0 o'clock
pa: %0 ਵਜੇ

en: five past %0
pa: %0 ਵੱਜ ਕੇ ਪੰਜ

en: ten past %0
pa: %0 ਵੱਜ ਕੇ ਦਸ

en: quarter past %0
pa: ਸਵਾ %0

en: twenty past %0
pa: %0 ਵੱਜ ਕੇ ਵੀਹ

en: twenty five past %0
pa: %0 ਵੱਜ ਕੇ ਪੰਚੀ

en: half past %0
pa: ਸਾਢੇ %0

en: twenty five to %1
pa: %1 ਵੱਜਣ 'ਚ ਪੰਚੀ

en: twenty to %1
pa: %1 ਵੱਜਣ 'ਚ ਵੀਹ

en: quarter to %1
pa: ਪੌਣੇ %1

en: ten to %1
pa: %1 ਵੱਜਣ 'ਚ ਦੱਸ

en: five to %1
pa: %1 ਵੱਜਣ 'ਚ ਪੰਜ

en: %1 o'clock
pa: %1 ਵਜੇ

[ctx: one]
en: five past %0
pa: %0 ਵੱਜ ਕੇ ਪੰਜ

[ctx: one]
en: ten past %0
pa: %0 ਵੱਜ ਕੇ ਦਸ

[ctx: one]
en: quarter past %0
pa: ਸਵਾ %0

[ctx: one]
en: twenty past %0
pa: %0 ਵੱਜ ਕੇ ਵੀਹ

[ctx: one]
en: twenty five past %0
pa: %0 ਵੱਜ ਕੇ ਪੰਚੀ

[ctx: one]
en: half past %0
pa: ਸਾਢੇ %0

[ctx: one]
en: twenty five to %1
pa: %1 ਵੱਜਣ 'ਚ ਪੰਚੀ

[ctx: one]
en: twenty to %1
pa: %1 ਵੱਜਣ 'ਚ ਵੀਹ

[ctx: one]
en: quarter to %1
pa: ਪੌਣੇ %1

[ctx: one]
en: ten to %1
pa: %1 ਵੱਜਣ 'ਚ ਦੱਸ

[ctx: one]
en: five to %1
pa: %1 ਵੱਜਣ 'ਚ ਪੰਜ

[ctx: one]
en: %1 o'clock
pa: %1 ਵਜੇ

[ctx: am]
en: one
pa: ਇੱਕ

[ctx: am]
en: two
pa: ਦੋ

[ctx: am]
en: three
pa: ਤਿੰਨ

[ctx: am]
en: four
pa: ਚਾਰ

[ctx: am]
en: five
pa: ਪੰਜ

[ctx: am]
en: six
pa: ਛੇ

[ctx: am]
en: seven
pa: ਸੱਤ

[ctx: am]
en: eight
pa: ਅੱਠ

[ctx: am]
en: nine
pa: ਨੌਂ

[ctx: am]
en: ten
pa: ਦੱਸ

[ctx: am]
en: eleven
pa: ਗਿਆਰਾਂ

[ctx: am]
note: I18N: 12 AM is midnight
en: twelve
pa: ਬਾਰਾਂ

[ctx: pm]
en: one
pa: ਇੱਕ

[ctx: pm]
en: two
pa: ਦੋ

[ctx: pm]
en: three
pa: ਤਿੰਨ

[ctx: pm]
en: four
pa: ਚਾਰ

[ctx: pm]
en: five
pa: ਪੰਜ

[ctx: pm]
en: six
pa: ਛੇ

[ctx: pm]
en: seven
pa: ਸੱਤ

[ctx: pm]
en: eight
pa: ਅੱਠ

[ctx: pm]
en: nine
pa: ਨੌਂ

[ctx: pm]
en: ten
pa: ਦੱਸ

[ctx: pm]
en: eleven
pa: ਗਿਆਰਾਂ

[ctx: pm]
note: I18N: 12 PM is noon
en: twelve
pa: ਬਾਰਾਂ

en: What time is it?
pa: ਕੀ ਟਾਈਮ ਹੈ?

en: Directory Menu
pa: ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਮੇਨੂ

en: Failed to launch application "%s"
pa: "%s" ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਚਲਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Failed to query content type for "%s"
pa: "%s" ਲਈ ਸਮੱਗਰੀ ਕਿਸਮ ਕਿਊਰੀ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: No default application found for "%s"
pa: "%s" ਲਈ ਕੋਈ ਡਿਫਾਲਟ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ

en: Failed to launch default application for "%s"
pa: "%s" ਲਈ ਡਿਫਾਲਟ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਚਲਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: Failed to execute the preferred application for category "%s"
pa: "%s" ਕੈਟਾਗਰੀ ਲਈ ਪਸੰਦੀਦਾ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਚਲਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: Create New Folder
pa: ਨਵਾਂ ਫੋਲਡਰ ਬਣਾਓ

en: C_reate
pa: ਬਣਾਓ(_r)

en: Enter the new name:
pa: ਨਵਾਂ ਨਾਂ ਦਿਓ:

en: Open Folder
pa: ਫੋਲਡਰ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Open in Terminal
pa: ਟਰਮੀਨਲ 'ਚ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Show a directory tree in a menu
pa: ਮੇਨੂ ਵਿੱਚ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਟਰੀ ਵੇਖੋ

en: Select A Directory
pa: ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਚੁਣੋ

en: _Base Directory:
pa: ਬੇਸ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ(_B):

en: Menu
pa: ਮੇਨੂ

en: Show _hidden files
pa: ਲੁਕਵੀਆਂ ਫਾਇਲਾਂ ਵੇਖੋ(_h)

en: _File Pattern:
pa: ਫਾਇਲ ਪੈਟਰਨ(_F):

en: Filtering
pa: ਫਿਲਟਰਿੰਗ

en: Unnamed Item
pa: ਬਿਨ-ਨਾਂ ਆਈਟਮ

en: No items
pa: ਆਈਟਮਾਂ ਨਹੀਂ

en: Failed to open desktop item editor
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਆਈਟਮ ਐਡੀਟਰ ਖੋਲ੍ਹਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: If you delete an item, it will be permanently removed
pa: ਜੇ ਤੁਸੀਂ ਆਈਟਮ ਹਟਾਈ ਤਾਂ ਇਹ ਪੱਕੇ ਤੌਰ ਉੱਤੇ ਹਟਾ ਦਿੱਤੀ ਜਾਵੇਗੀ।

en: Unnamed item
pa: ਬਿਨ-ਨਾਂ ਆਈਟਮ

en: Are you sure you want to remove "%s"?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ "%s" ਨੂੰ ਹਟਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Default
pa: ਡਿਫਾਲਟ

en: North
pa: ਉੱਤਰ

en: West
pa: ਪੱਛਮ

en: East
pa: ਪੂਰਬ

en: South
pa: ਦੱਖਣ

en: Inside Button
pa: ਬਟਨ ਵਿੱਚ

en: Launcher
pa: ਲਾਂਚਰ

en: Add a new empty item
pa: ਨਵੀਂ ਖਾਲੀ ਆਈਟਮ ਸ਼ਾਮਲ

en: Disable t_ooltips
pa: ਟੂਲ-ਟਿੱਪ ਬੰਦ ਕਰੋ(_o)

en: Show _label instead of icon
pa: ਆਈਕਾਨ ਦੀ ਬਜਾਏ ਲੇਬਲ ਵੇਖੋ(_l)

en: Show last _used item in panel
pa: ਪੈਨਲ ਵਿੱਚ ਆਖਰੀ ਵਰਤੋਂ ਆਈਟਮ ਵੇਖੋ(_u)

en: _Arrow button position:
pa: ਤੀਰ ਬਟਨ ਸਥਿਤੀ(_A):

en: Advanced
pa: ਤਕਨੀਕੀ

en: Program launcher with optional menu
pa: ਚੋਣਵੇਂ ਮੇਨੂ ਨਾਲ ਪਰੋਗਰਾਮ ਲਾਂਚਰ

en: Workspace _Settings...
pa: ਵਰਕਸਪੇਸ ਸੈਟਿੰਗ(_S)...

en: Workspace %d
pa: ਵਰਕਸਪੇਸ %d

en: Workspace Switcher
pa: ਵਰਕਸਪੇਸ ਸਵਿੱਚਰ

en: Number of _rows:
pa: ਕਤਾਰਾਂ ਦੀ ਗਿਣਤੀ(_r):

en: Switch between virtual desktops
pa: ਵੁਰਚੁਅਲ ਡੈਸਕਟਾਪ ਵਿੱਚ ਸਵਿੱਚ ਕਰੋ

en: Transparent
pa: ਟਰਾਂਸਪੇਰੈਂਟ

en: Handle
pa: ਹੈਂਡਲ

en: Dots
pa: ਡਾਟ

en: _Expand
pa: ਫੈਲਾਓ(_E)

en: Adds a separator or space between panel items
pa: ਪੈਨਲ ਆਈਟਮਾਂ 'ਚ ਇੱਕ ਸਪਰੇਟਰ ਜਾਂ ਸਪੇਸ ਸ਼ਾਮਲ ਕਰੋ

en: Restore the minimized windows
pa: ਮਿੰਨੀਮਾਈਜ਼ ਕੀਤੀਆਂ ਵਿਡੋਜ਼ ਰੀ-ਸਟੋਰ ਕਰੋ

en: Minimize all open windows and show the desktop
pa: ਸਭ ਵਿੰਡੋਜ਼ ਮਿੰਨੀਮਾਈਜ਼ ਕਰੋ ਅਤੇ ਡੈਸਕਟਾਪ ਵੇਖੋ

en: Show Desktop
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਵੇਖੋ

en: Behavior
pa: ਰਵੱਈਆ

en: Hide all windows and show the desktop
pa: ਸਭ ਵਿੰਡੋਜ਼ ਓਹਲੇ ਅਤੇ ਡੈਸਕਟਾਪ ਵੇਖੋ

en: Clear
pa: ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

en: Icons
pa: ਆਈਕਾਨ

en: Hidden
pa: ਓਹਲੇ

en: The notification area lost selection
pa: ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਏਰੀਏ ਨੇ ਚੋਣ ਗੁਆਈ

en: Failed to acquire manager selection for screen %d
pa: ਸਕਰੀਨ %d ਲਈ ਮੈਨੇਜਰ ਚੋਣ ਲੈਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Nothing
pa: ਕੁਝ ਨਹੀਂ

en: Timestamp
pa: ਟਾਈਮ-ਸਟੈਂਪ

en: Group title and timestamp
pa: ਗਰੁੱਪ ਟਾਈਟਲ ਅਤੇ ਟਾਈਮ-ਸਟੈਂਪ

en: Window title
pa: ਵਿੰਡੋ ਟਾਈਟਲ

en: Group title and window title
pa: ਗਰੁੱਪ ਟਾਈਟਲ ਅਤੇ ਵਿੰਡੋ ਟਾਈਟਲ

en: Window Buttons
pa: ਵਿੰਡੋ ਬਟਨ

en: Show button _labels
pa: ਬਟਨ ਲੇਬਲ ਵੇਖੋ(_l)

en: Show _flat buttons
pa: ਫਲੈਟ ਬਟਨ ਵੇਖੋ(_f)

en: Show _handle
pa: ਹੈਂਡਲ ਵੇਖੋ(_h)

en: Sorting _order:
pa: ਲੜੀਬੱਧ ਆਰਡਰ(_o):

en: Restore minimized windows to current _workspace
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਵਰਕਸਪੇਸ ਵਿੱਚ ਮਿੰਨੀਮਾਈਜ਼ ਕੀਤੀਆਂ ਵਿੰਡੋਜ਼ ਰੀ-ਸਟੋਰ ਕਰੋ(_w)

en: Behaviour
pa: ਰਵੱਈਆ

en: Show windows from _all workspaces
pa: ਸਭ ਵਰਕਸਪੇਸਾਂ ਤੋਂ  ਵਿੰਡੋਜ਼ ਵੇਖੋ(_a)

en: Show only _minimized windows
pa: ਕੇਵਲ ਮਿੰਨੀਮਾਈਜ਼ ਕੀਤੀਆਂ ਵਿੰਡੋਜ਼ ਵੇਖੋ(_m)

en: Mi_nimize All
pa: ਸਭ ਮਿੰਨੀਮਾਈਜ਼(_n)

en: Un_minimize All
pa: ਸਭ ਅਣ-ਮਿੰਨੀਮਾਈਜ਼(_m)

en: Ma_ximize All
pa: ਸਭ ਮੈਕਸੀਮਮ(_x)

en: _Unmaximize All
pa: ਸਭ ਅਣ-ਮੈਕਸੀਮਮ(_U)

en: _Close All
pa: ਸਭ ਬੰਦ ਕਰੋ(_C)

en: Switch between open windows using buttons
pa: ਬਟਨਾਂ ਦੀ ਵਰਤੋਂ ਕਰਕੇ ਖੁੱਲ੍ਹੀਆਂ ਵਿੰਡੋਜ਼ ਵਿੱਚ ਸਵਿੱਚ ਕਰੋ

en: Desktop
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ

en: No Windows
pa: ਕੋਈ ਵਿੰਡੋ ਨਹੀਂ

en: Urgent Windows
pa: ਜ਼ਰੂਰੀ ਵਿੰਡੋਜ਼

en: Add Workspace
pa: ਵਰਕਸਪੇਸ ਸ਼ਾਮਲ

en: Remove Workspace "%s"
pa: ਵਰਕਸਪੇਸ "%s" ਹਟਾਓ

en: Remove Workspace %d
pa: ਵਰਕਸਪੇਸ %d ਹਟਾਓ

en: Icon
pa: ਆਈਕਾਨ

en: Arrow
pa: ਤੀਰ

en: Window Menu
pa: ਵਿੰਡੋ ਮੇਨੂ

en: Button layout:
pa: ਬਟਨ ਲੇਆਉਟ:

en: Show workspace a_ctions
pa: ਵਰਕਸਪੇਸ ਐਕਸ਼ਨ ਵੇਖੋ(_c)

en: Show workspace _names
pa: ਵਰਕਸਪੇਸ ਨਾਂ ਵੇਖੋ(_n)

en: Enable _urgency notification
pa: ਜ਼ਰੂਰੀ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਚਾਲੂ(_u)

en: Switch between open windows using a menu
pa: ਮੇਨੂ ਦੀ ਵਰਤੋਂ ਕਰਕੇ ਖੁੱਲ੍ਹੀਆਂ ਵਿੰਡੋਜ਼ ਵਿੱਚ ਸਵਿੱਚ ਕਰੋ
