xfce4-panel.xfce-4-20 - en to ie translation catalogue (430 entries)

en: Create Launcher on the panel
ie: Crear un lansator sur li panel

en: Add a new launcher to the panel based on the information of this desktop file
ie: Adjunter un nov lansator secun li information in ti-ci file desktop

en: panels;settings;preferences;taskbar;autohide;application menu;start;buttons;launcher;notification area;status;icons;plugins;
ie: paneles;parametres;preferenties;taskbar;barra;autocelar;menú de applicationes;start;inicie;butones;lansator;area de notificationes;statu;icones;plugins;

en: Customize the panel
ie: Adjustar li panel

en: Remove
ie: Remover

en: Removing the item from the panel also means its configuration will be lost.
ie: Si on remove li element del panel, su configuration va esser perdit.

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
ie: Esque vu vole remover «%s»?

note: properties item
en: _Properties
ie: _Proprietás

note: about item
en: _About
ie: _Pri li application

note: move item
en: _Move
ie: _Mover

note: remove
en: _Remove
ie: _Remover

note: add new items
en: Add _New Items...
ie: Adjuncter _nov elementes...

note: customize panel
en: Panel Pr_eferences...
ie: _Parametres del panel...

note: logout item
en: Log _Out
ie: C_luder li session

note: help item
en: _Help
ie: Au_xilie

note: about item
en: About
ie: Pri

en: Show the 'Panel Preferences' dialog
ie: Monstrar li dialog «Preferenties del panel»

en: PANEL-NUMBER
ie: PANEL-NUMERO

en: Show the 'Add New Items' dialog
ie: Monstrar li dialog «Adjunter elementes»

en: Save the panel configuration
ie: Gardar li configuration de panel

en: Add a new plugin to the panel
ie: Adjuncter un nov plugin al panel

en: PLUGIN-NAME
ie: PLUGIN-NOMINE

en: Restart the running panel instance
ie: Restartar li executent instantie de panel

en: Quit the running panel instance
ie: Finir un executent instantie de panel

en: Do not wait for a window manager on startup
ie: Ne atender por un gerente de fenestres

en: Print version information and exit
ie: Monstra li information de version, poy salir

note: parse context options
en: [ARGUMENTS...]
ie: [ARGUMENTES...]

en: Type "%s --help" for usage.
ie: Tippa '%s --help' por li usage.

en: Please report bugs to <%s>.
ie: Ples raportar errores a <%s>.

note: quit without error if an instance is running
en: There is already a running instance
ie: Un altri instantie es jam lansat

note: spawn ourselfs again
en: Restarting...
ie: Restartante...

en: Failed to show the preferences dialog
ie: Ne successat monstrar li dialog de preferenties

en: Failed to show the add new items dialog
ie: Ne successat monstrar li dialog «Adjunter elementes»

en: Failed to save the panel configuration
ie: Ne successat gardar li configuration de panel

en: Failed to add a plugin to the panel
ie: Ne successat adjunter un nov plugin al panel

en: Failed to restart the panel
ie: Ne successat restartar li panel

en: Failed to quit the panel
ie: Ne successat salir de panel

en: Failed to send D-Bus message
ie: Ne successat inviar un missage D-Bus

en: No running instance of %s was found
ie: Null executent instantie de %s esset trovat

en: Do you want to start the panel? If you do, make sure you save the session on logout, so the panel is automatically started the next time you login.
ie: Esque vu vole lansar li panel? Si vu fa to, assecura que vu garda li session cludente it, por que li panel va esser lansat li sequent vez que vu aperte li session.

en: Execute
ie: Executer

en: Failed to launch the migration application
ie: Ne successat lansar li application de transferte

en: _Quit
ie: S_urtir

en: This will create a new launcher plugin on the panel and inserts the dropped files as menu items.
ie: Un nov lansator va esser creat e li cadet files va esser usat quam elementes de menú.

en: Create _Launcher
ie: Crear _lansator

en: Create new launcher from %d desktop file | Create new launcher from %d desktop files
ie[0]: Crear un nov lansator ex %d file desktop
ie[1]: Crear un nov lansator ex %d files desktop

en: You have started X without session manager. Clicking Quit will close the X server.
ie: Vu ha startat X sin un gerente de session. Li buton Surtir va cluder li servitore X.

en: Quit
ie: Salir

en: Are you sure you want to quit the panel?
ie: Esque vu vole remover surtir li panel?

en: Failed to execute command "%s"
ie: Ne sucessar executer li comande «%s»

en: Invalid plugin event syntax specified. Use PLUGIN-NAME:NAME[:TYPE:VALUE].
ie: Ínvalid syntaxe de eveniment de plugin. Usa NÓMINE-DE-PLUGIN:NÓMINE[:TIP:VALORE]

en: Invalid hint type "%s". Valid types are bool, double, int, string and uint.
ie: Ínvalid tip de hint «%s». Valid tipes es bool, double, int, string e uint.

en: Unable to open the e-mail address
ie: Ne successat aperter li adresse de e-post

en: The panel of the Xfce Desktop Environment
ie: Li panel del ambientie Xfce

en: Add New Item
ie: Adjuncter un nov element

en: _Cancel
ie: _Annular

en: _Add
ie: _Adjunter

en: Please choose a panel for the new plugin:
ie: Ples selecter un panel por li nov plugin:

en: Because the panel is running in kiosk mode, you are not allowed to make changes to the panel configuration as a regular user
ie: Vu ne es permisset modificar li configuration de panel quam un regulari usator pro que it executent in mode de kiosk.

en: Modifying the panel is not allowed
ie: Modification del panel es despermisset

en: Add New Items
ie: Adjuncter nov elementes

en: _Close
ie: _Cluder

en: _Search:
ie: _Serchar:

en: Enter search phrase here
ie: Serchar ti-ci

en: Plugin "%s" unexpectedly left the panel, do you want to restart it?
ie: Li plugin «%s» ha salit ínexpectatmen, esque vu vole restartar it?

en: The plugin restarted more than once in the last %d seconds. If you press Execute the panel will try to restart the plugin otherwise it will be permanently removed from the panel.
ie: Li plugin ha restartat pluri vezes in li ultim %d secondes. Si vu presse Executer, li panel va prova restartar li plugin ancor un vez, altrimen, it va esser removet ex li panel permanentmen.

en: Plugin Restart
ie: Relansar li plugin

en: _Execute
ie: _Executer

en: Primary
ie: Primari

en: The panel and plugin configurations will be permanently removed
ie: Li configuration de panel e plugines va esser removet permanentmen

en: Are you sure you want to remove panel %d?
ie: Esque vu vole remover li panel %d?

note: I18N: append (external) in the preferences dialog if the plugin * runs external
en: %s <span color="grey" size="small">(external)</span>
ie: %s <span color="grey" size="small">(extern)</span>

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for external plugins
en: Internal name: %s-%d
    PID: %d
ie: Nómine intern: %s-%d
    PID: %d

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for internal plugins
en: Internal name: %s-%d
ie: Nómine intern: %s-%d

en: If you remove the item from the panel, it is permanently lost.
ie: Si vu remove li element de li panel, it va esser perdit permanentmen.

en: Never
ie: Nequande

en: Intelligently
ie: Inteligentmen

en: Always
ie: Sempre

en: None (use system style)
ie: Null (usar un stil del sistema)

en: Solid color
ie: Color solid

en: Background image
ie: Image del funde

en: Panel Preferences
ie: Preferenties del panel

en: _Backup and restore
ie: _Archivar e restituer

en: Switch between panel presets
ie: Alterar parametres predefinit

en: Add a new panel
ie: Adjuncter un nov panel

en: Remove the currently selected panel
ie: Remover li selectet panel

en: Span mo_nitors
ie: Extender trans mo_nitores

en: Select this option to extend the panel over multiple monitors.
ie: Extender li panel trans multiplic monitores.

en: _Lock panel
ie: _Serrar li panel

en: Select this option to hide the handles of the panel and lock its position.
ie: Celar li anses del panel e fixar su position.

en: Au_tomatically hide the panel:
ie: Au_tomaticmen celar li panel:

en: O_utput:
ie: Prod_uction:

note: I18N: name of the section (frame) in the panel preferences where the user can define the length and size of the panel
en: <b>Measurements</b>
ie: <b>Dimensiones</b>

en: Row _size (pixels):
ie: A_ltore de un range (pixeles):

en: Num_ber of rows:
ie: Nú_mere de ranges:

en: L_ength (pixels):
ie: L_ongore (px):

en: A_utomatically increase the length
ie: A_utomaticmen augmentar li longore

en: Select this option to automatically increase the length of the panel if the plugins request more space.
ie: Automaticmen augmentar li longore del panel si li plugines besona plu spacie.

en: D_isplay
ie: Pos_ition

en: Dark mode
ie: Mode obscur

en: <b>Background</b>
ie: <b>Funde</b>

en: _Style:
ie: _Stil:

en: Pick a Panel Color
ie: Selecte un color del panel

en: Select A Background Image
ie: Selecte un image del funde

en: <b>Icons</b>
ie: <b>Icones</b>

en: Adjust size au_tomatically
ie: Redimensionar au_tomaticmen

en: Fixed icon _size (pixels):
ie: Dimen_sion de icone (px):

en: <b>Opacity</b>
ie: <b>Opacitá</b>

en: Configure...
ie: Configurar...

en: <b>Compositing is currently disabled</b>
    Enable compositing in the window manager for opacity settings in the panel.
ie: <b>Composition es depermisset nu</b>
    Activar li composition in li gerente de fenestres por controlar li opacitá del panel.

note: I18N: label for the enter transparency slider
en: _Enter:
ie: Act_iv:

note: I18N: label for the leave transparency slider
en: _Leave:
ie: Í_nactiv:

en: Transparency when the pointer is not hovering over the panel, with 0 being fully transparent and 100 fully opaque.
ie: Transparentie quande li apuntator es éxter del panel; 0 es completmen transparent, 100 es completmen opac.

en: Appeara_nce
ie: Asp_ecte

en: Add new item to this panel
ie: Adjuncter un nov element a ti-ci panel

en: Remove currently selected item
ie: Remover li selectet element

en: Edit the currently selected item
ie: Modificar li selectet element

en: Show about information of the currently selected item
ie: Monstrar information pri li selectet element

en: Move currently selected item up by one row
ie: Mover li selectet element al precedent linea

en: Move currently selected item down by one row
ie: Mover li selectet element al sequent linea

en: Ite_ms
ie: Ele_mentes

en: _New Game
ie: _Nov parte

en: _Level:
ie: _Nivelle:

en: Novice
ie: Novicio

en: Intermediate
ie: Intermediari

en: Experienced
ie: Experit

en: _Lock Panel
ie: _Blocar li panel

en: Failed to load the default configuration
ie: Ne successat cargar li predefinit configuration

en: Panel config needs migration...
ie: Configuration de panel besona migration...

en: Failed to migrate the existing configuration
ie: Ne successat transferter li existent configuration

en: Panel configuration has been updated.
ie: Configuration de panel ha esset actualisat.

en: Action Buttons
ie: Butones de action

en: Session Menu
ie: Menú de session

en: Full Name
ie: Nómine complet

en: Username
ie: Nómine de usator

en: User ID
ie: ID de usator

en: Custom
ie: Personal

en: Appeara_nce:
ie: Asp_ecte:

en: Title:
ie: Titul:

en: Custo_m title:
ie: P_ersonalisat titul:

en: Visible
ie: Visibil

en: _Show confirmation dialog
ie: _Monstrar un dialog de confirmation

en: Show a confirmation dialog with a 30 second timeout for some of the actions.
ie: Monstrar un dialog de confirmation durante 30 sec por alcun actiones.

en: _Actions
ie: _Actiones

en: Log Out
ie: Cluder li session

en: _Log Out
ie: C_luder li session

en: Are you sure you want to log out?
ie: Esque vu vole cluder vor session?

en: Logging out in %d seconds.
ie: Cludente li session pos %d secondes.

en: Log Out...
ie: Cluder li session...

en: Log _Out...
ie: C_luder li session...

en: Switch User
ie: Cambiar li usator

en: _Switch User
ie: _Changear li usator

en: Lock Screen
ie: Serrar li ecran

en: Loc_k Screen
ie: S_errar li ecran

en: Hibernate
ie: Hivernar

en: _Hibernate
ie: _Hivernar

en: Do you want to suspend to disk?
ie: Esque vu vole suspender a disco?

en: Hibernating computer in %d seconds.
ie: Hivernante li computator pos %d secondes.

en: Hybrid Sleep
ie: Somnie hibrid

en: _Hybrid Sleep
ie: Somnie _hibrid

en: Do you want to hibernate and suspend the system?
ie: Esque vu vole hivernar e suspender li sistema?

en: Hibernating and Suspending computer in %d seconds.
ie: Hivernante e suspendente li computator pos %d secondes.

en: Suspend
ie: Suspender

en: Sus_pend
ie: Sus_pender

en: Do you want to suspend to RAM?
ie: Esque vu vole suspender a RAM?

en: Suspending computer in %d seconds.
ie: Suspendente li computator pos %d secondes.

en: Restart
ie: Restartar

en: _Restart
ie: _Restartar

en: Are you sure you want to restart?
ie: Esque vu vole restartar?

en: Restarting computer in %d seconds.
ie: Restartante li computator pos %d secondes.

en: Shut Down
ie: Extinter

en: Shut _Down
ie: E_xtinter

en: Are you sure you want to shut down?
ie: Esque vu vole extinter li computator?

en: Turning off computer in %d seconds.
ie: Va extinter li computator pos %d secondes.

en: Failed to run action "%s"
ie: Ne successat lansar li action «%s»

en: Little Mouse
ie: Musette

en: Log out, lock or other system actions
ie: Cluder, serrar, o altri actiones de session

en: Applications Menu
ie: Menú de applicationes

en: _Icon:
ie: _Icone:

en: Button _title:
ie: _Titul del buton:

en: _Show button title
ie: M_onstrar li titul del buton

en: Show application d_escription in tooltip
ie: Monstrar li d_escrition de application in un info-panel

en: Show ic_ons in menu
ie: Monstra ic_ones in menú

en: Show generic application n_ames
ie: Monstrar géneric nómines de applicationes

en: Select this option to show the generic application name in the menu, for example "File Manager" instead of "Thunar"
ie: Monstrar géneric nómines in li menú, p. ex. «Gerente de files» in vice de «Thunar»

en: Appearance
ie: Aspecte

en: Use the _default menu
ie: Usar li menú pre_definit

en: Ed_it Menu
ie: _Modificar li menú

en: Use c_ustom menu file:
ie: _Usar un personal file de menú:

en: Menu _file:
ie: _File de menú:

en: Select A Menu File
ie: Selecter un file de menú

en: Menu File
ie: File de menú

note: I18N: default tooltip of the application menu
en: Applications
ie: Applicationes

en: Select An Icon
ie: Selecte un icone

note: show an error dialog
en: Failed to execute command "%s".
ie: Ne successat executer li comande «%s».

en: Show a menu containing categories of installed applications
ie: Monstrar un menú que contene li categories de installat applicationes

en: Options:
ie: Optiones:

en: Popup menu at current mouse position
ie: Monstrar li menú al apuntator

en: Show help options
ie: Monstrar optiones de auxilie

[ctx: Date]
note: TRANSLATORS: adjust this accordingly for your locale format
en: %A %d %B %Y
ie: %a, %d %B %Y

en: Week %V
ie: Semane %V

en: Failed to execute clock command
ie: Ne successat executer li comande de horloge

en: Custom Format
ie: Formate personal

en: Date, then time
ie: Date e hora

en: Time, then date
ie: Hora e date

en: Date Only
ie: Solmen li date

en: Time Only
ie: Solmen li hora

en: Analog
ie: Analogic

en: Binary
ie: Binari

en: Fuzzy
ie: Ínprecis

en: Clock
ie: Horloge

en: Name of a timezone corresponding a file in the zoneinfo database, for example "America/New_York". Leave empty to use the localtime.
ie: Un nómine de zone horari correspondent a un file in li base de data de zoneinfo, por exemple «America/New_York». Lassa it vacui por usar li local hora.

en: Time_zone:
ie: _Zone horari:

en: Time and Date _Settings...
ie: _Parametres de date e hora...

en: Time Settings
ie: Parametres de hora

en: Co_mmand:
ie: Co_mande:

en: _Show week numbers
ie: Nrós de _semanes

en: Calendar
ie: Calendare

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, <b></b> tags will make the text bold. See the "Help" page for additional information.
ie: Li formate descri li partes de date e hora que esser insertet in li panel. Por exemple, %Y va esser substituet per li annu, %m per li mensu e %d per li die. Adplu, li tag <b></b> fa li textu grass. Consulta li págine de auxilie por additional information.

en: _Tooltip format:
ie: Formate de _information:

en: _Layout:
ie: _Arangeament:

en: Sho_w AM/PM
ie: Mon_strar AM/PM

en: Fl_ash time separators
ie: _Blincant separatores de hora

en: 24-_hour clock
ie: Usar 24 _hores

en: Display _seconds
ie: Monstrar _secondes

note: I18N: the fuzziness the *precision* of the fuzzy clock. Time steps of 5, 15 or parts of the day.
en: F_uzziness:
ie: P_recision:

en: Show gri_d
ie: Monstrar un _grille

en: Font:
ie: Fonde:

en: Format:
ie: Formate:

en: Time
ie: Hora

en: Clock Options
ie: Optiones del horloge

en: Night
ie: Nocte

en: Early morning
ie: Tost matine

en: Morning
ie: Matine

en: Almost noon
ie: Presc midíe

en: Noon
ie: Midíe

en: Afternoon
ie: Posmidí

en: Evening
ie: Vésper

en: Late evening
ie: Tard vésper

note: I18N: %0 will be replaced with the preceding hour, %1 with * the comming hour
en: %0 o'clock
ie: hora %0

en: five past %0
ie: %0 e quin

en: ten past %0
ie: %0 e deci

en: quarter past %0
ie: %0 e quart

en: twenty past %0
ie: %0 e duant

en: twenty five past %0
ie: %0 e duant quin

en: half past %0
ie: %0 e demí

en: twenty five to %1
ie: duant quin ante %1

en: twenty to %1
ie: duant ante %1

en: quarter to %1
ie: quart ante %1

en: ten to %1
ie: deci ante %1

en: five to %1
ie: quin ante %1

en: %1 o'clock
ie: hora %1

[ctx: one]
note: I18N: some languages have a singular form for the first hour, * other languages should just use the same strings as above
en: %0 o'clock
ie: hora %0

[ctx: one]
en: five past %0
ie: %0 e quin

[ctx: one]
en: ten past %0
ie: %0 e deci

[ctx: one]
en: quarter past %0
ie: %0 e quart

[ctx: one]
en: twenty past %0
ie: %0 e duant

[ctx: one]
en: twenty five past %0
ie: %0 e duant quin

[ctx: one]
en: half past %0
ie: %0 e demí

[ctx: one]
en: twenty five to %1
ie: duant quin ante %1

[ctx: one]
en: twenty to %1
ie: duant ante %1

[ctx: one]
en: quarter to %1
ie: quart ante %1

[ctx: one]
en: ten to %1
ie: deci ante %1

[ctx: one]
en: five to %1
ie: quin ante %1

[ctx: one]
en: %1 o'clock
ie: hora %1

[ctx: am]
en: one
ie: un

[ctx: am]
en: two
ie: du

[ctx: am]
en: three
ie: tri

[ctx: am]
en: four
ie: quar

[ctx: am]
en: five
ie: quin

[ctx: am]
en: seven
ie: sett

[ctx: am]
en: eight
ie: ott

[ctx: am]
en: nine
ie: nin

[ctx: am]
en: ten
ie: deci

[ctx: am]
en: eleven
ie: deciun

[ctx: am]
note: I18N: 12 AM is midnight
en: twelve
ie: decidu

[ctx: pm]
en: one
ie: un

[ctx: pm]
en: two
ie: du

[ctx: pm]
en: three
ie: tri

[ctx: pm]
en: four
ie: quar

[ctx: pm]
en: five
ie: quin

[ctx: pm]
en: seven
ie: sett

[ctx: pm]
en: eight
ie: ott

[ctx: pm]
en: nine
ie: nin

[ctx: pm]
en: ten
ie: deci

[ctx: pm]
en: eleven
ie: deciun

[ctx: pm]
note: I18N: 12 PM is noon
en: twelve
ie: decidu

en: What time is it?
ie: Quel hora es?

en: Directory Menu
ie: Menú de fólder

en: Failed to launch application "%s"
ie: Ne successat lansar li application «%s»

en: Failed to query content type for "%s"
ie: Ne successat obtener li tip de contenete de «%s»

en: No default application found for "%s"
ie: Null application predefinit trovat por «%s»

en: Failed to launch default application for "%s"
ie: Ne successat lansar li application predefinit por «%s»

en: Failed to execute the preferred application for category "%s"
ie: Ne successat executer li application predefinit por li categorie «%s».

en: Create New Folder
ie: Crear un nov fólder

en: Create New Text Document
ie: Crear un nov textual document

en: C_reate
ie: C_rear

en: Create & _Open
ie: Crear e &aperter

en: Enter the new name:
ie: Li nov nómine:

en: Failed to create folder: %s
ie: Ne successat crear un fólder: %s

en: Open Folder
ie: Aperter li fólder

en: Open in Terminal
ie: Aperter in li Terminal

en: Create Folder...
ie: Crear un fólder...

en: Create Text Document...
ie: Crear un textual document...

en: Show a directory tree in a menu
ie: Monstra un árbor de fólderes in li menú

en: Select A Directory
ie: Selecter un fólder

en: _Base Directory:
ie: _Fólder basal:

en: Show 'New Text _Document'
ie: Monstrar «Crear un _document textual»

en: Show '_New Folder'
ie: Monstrar «_Crear un fólder»

en: Show 'Open in _Terminal'
ie: Monstrar «Aperter in li _Terminal»

en: Show '_Open _Folder'
ie: Monstrar «Aperter un _fólder»

en: Menu
ie: Menú

en: Show _hidden files
ie: Revelar c_elat files

en: Enter a list of patterns that will be used to determine which files are visible in a directory. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
ie: Un liste de mustres por determinar quel files es visibil in un liste. Multiplic mustres deve esser separat per semicolónes (p.ex. *.txt;*.doc)

en: _File Pattern:
ie: Mustre de _fil-nómines:

en: Filtering
ie: Filtration

en: Open launcher menu
ie: Aperter un menú de lansator

en: Unnamed Item
ie: Element sin nómine

en: No items
ie: Null elementes

en: Failed to open desktop item editor
ie: Ne successat aperter li redactor de file desktop

en: If you delete an item, it will be permanently removed
ie: Si vu delete un element, it va esser perdit irrevocabilmen.

en: Unnamed item
ie: Element sin nómine

en: Are you sure you want to remove "%s"?
ie: Esque vu vole remover «%s»?

en: Default
ie: Predefinit

en: North
ie: Nord

en: East
ie: Ost

en: South
ie: Sud

en: Inside Button
ie: Intra li buton

en: Up
ie: Ad-supra

en: Down
ie: Ad-infra

en: _Edit Item
ie: _Modificar li element

en: D_elete Item
ie: R_emover li element

en: Add Appli_cation
ie: Adjunter un appli_cation

en: New _Application
ie: Nov _application

en: New _Link
ie: Crear _ligament

en: Add one or more existing items to the launcher
ie: Adjunter ún o plu elementes al lansator

en: Launcher
ie: Lansator

en: Delete the currently selected item
ie: Remover li selectet element

en: Add a new empty item
ie: Adjuncter un nov vacui element

en: Add a new hyperlink
ie: Adjuncter un nov hiperligament

en: Show _label instead of icon
ie: Monstrar li _etiquette in vice del icone

en: Show last _used item in panel
ie: Monstrar li _ultim usat element in panel

en: Select this option to move the clicked menu item to the panel.
ie: Mover li max recentmen usat element al panel.

en: _Arrow button position:
ie: P_osition del flechett-buton:

en: Advanced
ie: Avansates

en: Program launcher with optional menu
ie: Lansator de programmas con menú facultativ

en: Workspace _Settings...
ie: Pa_rametres de labor-spacie

en: Unable to open the workspace settings
ie: Ne posset aperter li parametres de labor-spacie

en: Workspace %d
ie: Labor-spacie %d

en: Buttons
ie: Butones

en: Miniature View
ie: Vise de miniaturas

en: Workspace Switcher
ie: Cambiar labor-spacies

en: Number of _rows:
ie: Númere de _ranges:

en: Show workspace number
ie: Monstrar li numeró de labor-spacie

en: Switch workspaces using the mouse wheel
ie: Alterar labor-spacies per li rulette de mus

en: Wrap around workspaces
ie: Alterar labor-spacies ciclicmen

en: <b>Appearance</b>
ie: <b>Aspecte</b>

en: Switch between virtual desktops
ie: Alterar pupitres virtual

en: Handle
ie: Anse

en: Dots
ie: Punctus

en: _Expand
ie: _Expander

en: Adds a separator or space between panel items
ie: Adjunter un separator o interspacie inter elementes de panel

en: Restore the minimized windows
ie: Restituer li minimisat fenestres

en: Minimize all open windows and show the desktop
ie: Minimisar li omni apertet fenestres e monstrar li Pupitre

en: Show Desktop
ie: Monstrar li Pupitre

en: Behavior
ie: Conduida

en: Hide all windows and show the desktop
ie: Celar li omni fenestres e monstrar li Pupitre

en: Clear
ie: Vacuar

en: Are you sure you want to clear the list of known items?
ie: Esque vu vole vacuar li liste del conosset elementes?

en: C_lear Known Items
ie: _Vacuar li conosset elementes

en: _Fixed icon size (pixels):
ie: _Fixat dimension de icone (px):

en: Adjust size _automatically
ie: Redimensionar _automaticmen

en: Icons
ie: Icones

en: Arrange _items in a single row
ie: Arangear elementes _in un singul range

en: _Hide items by default
ie: Inicialmen _celar li elementes

en: When enabled, all new items will be marked as "Hidden"
ie: Omni nov elementes va esser celat

en: _Square items
ie: _Quadrat elementes

en: Item
ie: Element

en: Hidden
ie: Celat

en: Known Items
ie: Conosset elementes

en: _Menu is primary action
ie: _Menú es li primari action

en: _Request symbolic icons
ie: Demanda_r simbolic icones

en: Load symbolic icons if available
ie: Cargar li simbolic icones si disponibil

en: Features
ie: Caracteristicas

en: Status Notifiers
ie: Notificationes de statu

en: Unable to start the notification area
ie: Ne successat lansar li area de notificationes

note: create fake error and show it
en: Most likely another widget took over the function of a notification area. This area will be unused.
ie: Fórsan un altri widget usurpat li function de un area de notificationes. Ti-ci area va esser ínusat.

en: The notification area lost selection
ie: Li area de notificationes perdit li selection

en: Nothing
ie: Necós

en: Close Window
ie: Clúder li fenestre

en: Minimize Window
ie: Minimisar li fenestre

en: Timestamp
ie: Témpor

en: Group title and timestamp
ie: Titul de gruppe e témpor

en: Window title
ie: Titul del fenestre

en: Group title and window title
ie: Titul de gruppe e titul de fenestre

en: None, allow drag-and-drop
ie: Manualmen per tirar-e-cader

en: Window Buttons
ie: Butones de fenestre

en: Show button _labels
ie: Monstrar _etiquettes de butones

en: Show _flat buttons
ie: Monstrar _plat butones

en: Show _handle
ie: Monstrar _anse

en: Sorting _order:
ie: Ór_dine:

en: Mi_ddle click action:
ie: Action de un me_dial clic:

en: Restore minimized windows to current _workspace
ie: Re_stituer li minimisat fenestres al actual labor-spacie

en: D_raw window frame when hovering a button
ie: Monst_rar li borde por un fenestre sub li apuntator

en: _Switch windows using the mouse wheel
ie: Alt_erar fenestres per li rulette de mus

en: Behaviour
ie: Conduida

en: Show windows from _all workspaces
ie: Monstrar fenestres de _omni labor-spacies

en: Show windows from all mo_nitors
ie: Monstrar fenestres de omni mo_nitores

en: Show only _minimized windows
ie: Monstrar solmen _minimisat fenestres

en: Unable to start new instance of '%s'
ie: Ne successat lansar un nov instantie de «%s»

en: Mi_nimize All
ie: Mi_nimisar omni

en: Un_minimize All
ie: De_minimisar omni

en: Ma_ximize All
ie: Ma_ximisar omni

en: _Unmaximize All
ie: D_emaximisar omni

en: _Close All
ie: _Clúder omni

en: Switch between open windows using buttons
ie: Alterar apertet fenestres per mus-butones

en: Desktop
ie: Pupitre

en: No Windows
ie: Null fenestres

en: Urgent Windows
ie: Urgent fenestres

en: Add Workspace
ie: Adjunter un labor-spacie

en: Remove Workspace "%s"
ie: Remover li labor-spacie «%s»

en: Remove Workspace %d
ie: Remover li labor-spacie %d

en: Icon
ie: Icone

en: Arrow
ie: Flechette

en: Window Menu
ie: Menú del fenestre

en: Button layout:
ie: Arangeament de butones:

en: Show workspace a_ctions
ie: Monstrar a_ctiones de labor-spacies

en: Show workspace _names
ie: Monstrar _nómines de labor-spacies

en: Enable _urgency notification
ie: Permisser notificationes de _urgentie

en: Switch between open windows using a menu
ie: Changear li apertet fenestres per un menú
