xfce4-panel.xfce-4-20 - en to az translation catalogue (474 entries)

en: Create Launcher on the panel
az: Paneldə başladıcı yarat

en: Add a new launcher to the panel based on the information of this desktop file
az: Bu iş masası faylına əsaslanaraq paneldə yeni bir çalışdırıcı yarat

en: panels;settings;preferences;taskbar;autohide;application menu;start;buttons;launcher;notification area;status;icons;plugins;
az: panellər;quruluşlar;üstünlüklər;görəv çubuğu;özgizləyiş;uyğulama seçməsi;başlayış;düymələr;çalışdırıcı;bildiriş bölgəsi;durum;ikonlar;artırmalar

en: Customize the panel
az: Paneli özəlləşdir

en: Remove
az: Sil

en: Removing the item from the panel also means its configuration will be lost.
az: Elementin paneldən silinişi eləcə də onun görkəmlənişinin yox edilişi deməkdir.

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
az: "%s" silinişini istədiyinizdən əminsinizmi?

note: properties item
en: _Properties
az: _Özəlliklər

note: about item
en: _About
az: _Bilgi

note: move item
en: _Move
az: _Daşı

note: remove
en: _Remove
az: _Sil

en: Pane_l
az: _Panel

note: add new items
en: Add _New Items...
az: _Yeni Element Artır

note: customize panel
en: Panel Pr_eferences...
az: Panel _Üstünlükləri...

note: logout item
en: Log _Out
az: Oturumdan _Çıx

note: help item
en: _Help
az: _Yardım

note: about item
en: About
az: Bilgi

en: Show the 'Panel Preferences' dialog
az: 'Panel Özəllikləri' dialoqunu göstər

en: PANEL-NUMBER
az: PANEL-SAYISI

en: Show the 'Add New Items' dialog
az: 'Yeni Elementlər Artır' dialoqunu göstər

en: Save the panel configuration
az: Panel görkəmlənişini qoru

en: Add a new plugin to the panel
az: Panelə yeni qoşma artır

en: PLUGIN-NAME
az: QOŞMA-ADI

en: Restart the running panel instance
az: Çalışan panel örnəyini yenidən başlat

en: Quit the running panel instance
az: Çalışan panel örnəyindən çıx

en: Do not wait for a window manager on startup
az: Açılışda pəncərə yönətmənini gözləmə

en: Print version information and exit
az: Sürüm bilgisini yaz, çıx

note: parse context options
en: [ARGUMENTS...]
az: [ARQUMENTLƏR...]

en: Type "%s --help" for usage.
az: İşlədiliş üçün "%s --help" yazın.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
az: Xfce gəliştirici birliyi. Bütün özgülər qorunur.

en: Please report bugs to <%s>.
az: Böcəkləri <%s> yerinə bildirmənizi istərdik.

note: quit without error if an instance is running
en: There is already a running instance
az: Çalışan bir örnək artıq var

note: spawn ourselfs again
en: Restarting...
az: Yenidən başladılır...

en: Failed to show the preferences dialog
az: Üstünlüklər dialoqunun göstərilişi uğursuz oldu

en: Failed to show the add new items dialog
az: Yeni elementlər artır dialoqunun göstərilişi uğursuz oldu

en: Failed to save the panel configuration
az: Panel görkəmlənişinin qorunuşu uğursuz oldu

en: Failed to add a plugin to the panel
az: Panelə qoşma artırılışı uğursuz oldu

en: Failed to restart the panel
az: Panelin yenidən başladılışı uğursuz oldu

en: Failed to quit the panel
az: Paneldən çıxış uğursuz oldu

en: Failed to send D-Bus message
az: D-Bus göndərişinin göndərilişi uğursuz oldu

en: No running instance of %s was found
az: Çalışan %s örnəyi tapılmayıb

en: Do you want to start the panel? If you do, make sure you save the session on logout, so the panel is automatically started the next time you login.
az: Paneli başlatmaq istəyirsiniz? Elədirsə, oturum çıxışında oturumu qoruduğunuzdan əmin olun, beləcə, bir sonrakı girişinizdə panel özbaşına başladılacaq.

en: Execute
az: Yetir

en: Failed to launch the migration application
az: Daşıma uyğulamasının çalışdırılışı uğursuz oldu

en: Plugin "%s" could not be loaded, do you want to remove it from xfce4-panel configuration?
az: "%s" qoşması yüklənilə bilmir, onu xfce4-panel'i görkəmlənişindən silmək istəyirsinizmi?

en: This plugin is in the current xfce4-panel configuration but could not be loaded, probably due to an installation issue. If you know what you're doing, you can remove it permanently, otherwise you'd better quit and make a backup of the current configuration using %s, before checking your installation and trying to start xfce4-panel again.
az: Bu qoşma, indiki xfce4-panel görkəmlənişidir, ancaq yüklənilə bilmir, çox güman bu, quraşdırılış yanlışından qaynaqlanır. Nə etdiyinizi bilirsinizsə, onu birdəfəlik silə bilərsiniz, əks halda, quraşdırılışınızı yoxlamadan və xfce4-panel'ini yenidən başlatmağa çalışmadan öncə, çıxaraq %s işlədib indiki görkəmlənişin yedəyini düzəldin.

en: Plugin loading failure
az: Qoşma yüklənişinin uğursuzluğu

en: _Quit
az: _Çıx

en: This will create a new launcher plugin on the panel and inserts the dropped files as menu items.
az: Bu, paneldə yeni başladıcı qoşması yaradacaq və buraxılmış faylları seçmə elementləri kimi yeridir.

en: Create _Launcher
az: Ba_şladıcı Yarat

en: Create new launcher from %d desktop file | Create new launcher from %d desktop files
az[0]: %d iş masası faylından yeni başladıcı yarat
az[1]: %d iş masası fayllarından yeni başladıcı yarat

en: You have started X without session manager. Clicking Quit will close the X server.
az: Oturum yönəldicisi olmadan X başlatdınız. Çıx'ın tıqlanışı X qulluqçusunu bağlayacaq.

en: Quit
az: Çıx

en: Are you sure you want to quit the panel?
az: Bu paneldən çıxmaq istədiyinizdən əminsiniz?

en: Failed to execute command "%s"
az: "%s" göstərişinin yetirilişi uğursuz oldu

en: Invalid plugin event syntax specified. Use PLUGIN-NAME:NAME[:TYPE:VALUE].
az: Keçərsiz qoşma etkinliyi sintaksisi göstərilib. QOŞMA-AD:AD[:BİÇİM:DƏYƏR] işlədin.

en: Invalid hint type "%s". Valid types are bool, double, int, string and uint.
az: Keçərsiz "%s" işarə biçimi. Keçərli biçimlər bool, double, int, string və uint'tlərdir.

en: Unable to open the e-mail address
az: E-poçt adresini açmaq olmur.

en: The panel of the Xfce Desktop Environment
az: Xfce İş Masası Ortamının paneli

en: Add New Item
az: Yeni Element Artır

en: _Cancel
az: _Dayandır

en: _Add
az: _Artır

en: Please choose a panel for the new plugin:
az: Yeni qoşma üçün bir panel seçin:

en: Because the panel is running in kiosk mode, you are not allowed to make changes to the panel configuration as a regular user
az: Panel köşk durumunda çalışdığına görə, panel görkəmlənişinə sıradan bir işlədici kimi dəyişim edə bilməzsiniz

en: Modifying the panel is not allowed
az: Panel dəyişiminə yol verilmir

en: Add New Items
az: Yeni Elementlər Artır

en: _Close
az: _Bağla

en: _Search:
az: _Axtar

en: Enter search phrase here
az: Axtarış söylənişini burada yeridin

en: Plugin "%s" unexpectedly left the panel, do you want to restart it?
az: "%s" qoşması gözlənilmədən paneldən ayrıldı, onu yenidən başlatmaq istəyirsiniz?

en: The plugin restarted more than once in the last %d seconds. If you press Execute the panel will try to restart the plugin otherwise it will be permanently removed from the panel.
az: Qoşma son %d saniyə içində birdən çox dəfə yenidən başladılıb. Yetir'i bassanız, panel qoşmanı yenidən başladacaq, əks halda o paneldən birdəfəlik silinəcək.

en: Plugin Restart
az: Qoşma Yenidən Başladılışı

en: _Execute
az: _Çalışdır

en: Automatic
az: Özü edən

en: Primary
az: İlkin

en: The panel and plugin configurations will be permanently removed
az: Panel və qoşma görkəmlənişləri birdəfəlik silinəcək

en: Are you sure you want to remove panel %d?
az: %d panelini silmək istədiyinizdən əminsiniz?

note: I18N: append (external) in the preferences dialog if the plugin * runs external
en: %s <span color="grey" size="small">(external)</span>
az: %s <span color="grey" size="small">(qıraq)</span>

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for external plugins
en: Internal name: %s-%d
    PID: %d
az: İç adı: %s-%d
    PID: %d

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for internal plugins
en: Internal name: %s-%d
az: İç adı: %s-%d

en: If you remove the item from the panel, it is permanently lost.
az: Elementi paneldən silsəniz, onu birdəfəlik itirəcəksiniz.

en: Are you sure that you want to remove these %d items?
az: Bu %d elementlərini silmək istədiyinizdən əminsiniz?

en: If you remove them from the panel, they are permanently lost.
az: Onları paneldən silsəniz, onu birdəfəlik itirəcəksiniz.

en: Never
az: Heç vaxt

en: Intelligently
az: ağıllıca

en: Always
az: Sürəkli

en: Horizontal
az: Yatay

en: Vertical
az: Dikək

en: Deskbar
az: Masa çubuğu

en: None (use system style)
az: Heç biri (sistem görkəmini işlət)

en: Solid color
az: Bir tüs

en: Background image
az: Arxa plan şəkli

en: Panel Preferences
az: Panel Üstünlükləri

en: Profiles:
az: Profillər:

en: _Backup and restore
az: _Yedəklə və qaytar

en: Switch between panel presets
az: Panel ön quruluşları arasında keçirt

en: Add a new panel
az: Yeni panel artır

en: Remove the currently selected panel
az: Seçilmiş paneli qaldır

en: <b>General</b>
az: <b>Ümumi</b>

en: M_ode:
az: _Durum:

en: Span mo_nitors
az: _Monitorları Birləşdir

en: Select this option to extend the panel over multiple monitors.
az: Paneli çoxlu monitor üzərində genişlətmək üçün bu seçimi seçin.

en: _Lock panel
az: Paneli _Qapat

en: Select this option to hide the handles of the panel and lock its position.
az: Panelin əllərini gizlətmək və yerləşimini bərkitmək üçün bu seçimi seçin.

en: _Reserve space on screen edges for the panel
az: Bu panel üçün ekran qıraqlarında ara _saxla

en: Au_tomatically hide the panel:
az: Paneli _özbaşına gizlət:

en: O_utput:
az: Ç_ıxarılış:

note: I18N: name of the section (frame) in the panel preferences where the user can define the length and size of the panel
en: <b>Measurements</b>
az: <b>Ölçülər</b>

en: Row _size (pixels):
az: Sətir ö_lçüsü (piksellər):

en: Num_ber of rows:
az: Sətir _sayı:

en: L_ength (pixels):
az: _Uzunluq (piksellər):

en: Border width (pixels):
az: Qıraq enliliyi (piksellər):

en: A_utomatically increase the length
az: Uzunluğu ö_zbaşına artır

en: Select this option to automatically increase the length of the panel if the plugins request more space.
az: Qoşmalar daha çox ara istədikdə panelin uzunluğunu özbaşına artırmaq üçün bu seçimi seçin.

en: D_isplay
az: _Ekran

en: Dark mode
az: Tünd durum

en: <b>Background</b>
az: <b>Arxa Plan</b>

en: _Style:
az: _Görkəm:

en: C_olor:
az: _Tüs:

en: Pick a Panel Color
az: Panel Rəngini Seç

en: _File:
az: _Fayl:

en: Select A Background Image
az: Arxa Plan Şəkli Seç

en: <b>Icons</b>
az: <b>İkonlar</b>

en: Adjust size au_tomatically
az: Ölçünü özba_şına ayarla

en: Fixed icon _size (pixels):
az: Uyğunlanmış simgə ö_lçüsü (piksellər):

en: <b>Opacity</b>
az: <b>Görünürlük</b>

en: Configure...
az: Quruluşla...

en: <b>Compositing is currently disabled</b>
    Enable compositing in the window manager for opacity settings in the panel.
az: <b>Kompozitləniş indi qoşulu deyil</b>
    Paneldə görünürlük quruluşları üçün pəncərə yönətmənində kompozitlənişi qoşun.

note: I18N: label for the enter transparency slider
en: _Enter:
az: _Yerit:

note: I18N: label for the leave transparency slider
en: _Leave:
az: _Burax:

en: Transparency when the pointer is not hovering over the panel, with 0 being fully transparent and 100 fully opaque.
az: Göstəricinin panel üzərində hərəkət etmədiyi zaman görünürlük, 0 ilə tam şəffaf və 100 ilə tam görünən.

en: Appeara_nce
az: _Üz Görünüşü

en: Show about information of the currently selected item
az: Seçilmiş elementlə bağlı bilgini göstər

en: Ite_ms
az: _Elementlər

en: _New Game
az: _Yeni Oyun

en: _Level:
az: _Aşama

en: Novice
az: Yenilik

en: Intermediate
az: Ortaçı

en: Experienced
az: Dənəyimli

en: Expert
az: Uzman

en: _Lock Panel
az: Paneli Qa_pat

en: Failed to load the default configuration
az: Varsayılan görkəmlənişin yüklənişi uğursuz oldu

en: Panel config needs migration...
az: Panel görkəmlənişinə köç gərəklidir...

en: Failed to migrate the existing configuration
az: Var olan görkəmlənişin köçü uğursuz oldu

en: Panel configuration has been updated.
az: Panel görkəmlənişi güncəllənib.

en: Action Buttons
az: Eyləm Düymələri

en: Session Menu
az: Oturum Seçməsi

en: Full Name
az: Bütün Ad

en: Username
az: İşlədici Adı

en: User ID
az: İşlədici TL'si

en: Custom
az: Özəl

en: Appeara_nce:
az: Üz _Görünüşü:

en: Title:
az: Başlıq:

en: Custo_m title:
az: Özəl _başlıq:

en: General
az: Topluca

en: Visible
az: Görünən

en: Action
az: Eyləm

en: _Show confirmation dialog
az: _Onaylanış dialoqunu göstər

en: Show a confirmation dialog with a 30 second timeout for some of the actions.
az: Bir sıra eyləm üçün onaylanış dialoqunu 30 saniyə içində göstər.

en: _Actions
az: E_yləmlər

en: Log Out
az: Çıx

en: _Log Out
az: Çı_x

en: Are you sure you want to log out?
az: Oturumdan çıxmaq istədiyinizdən əminsiniz?

en: Logging out in %d seconds.
az: %d saniyə içində oturumdan çıxılacaq.

en: Log Out...
az: Oturumdan Çıx...

en: Log _Out...
az: Oturumdan _Çıx...

en: Switch User
az: İşlədicini Dəyiş

en: _Switch User
az: İşlədicini _Dəyiş

en: Lock Screen
az: Ekranı Qapat

en: Loc_k Screen
az: _Ekranı Qapat

en: Hibernate
az: Yuxuya göndər

en: _Hibernate
az: Ya_tırt

en: Do you want to suspend to disk?
az: Diskdə gözlətmək istəyirsiniz?

en: Hibernating computer in %d seconds.
az: Kompüter %d saniyə içində yuxuya göndərilir.

en: Hybrid Sleep
az: Qarışıq Yuxu

en: _Hybrid Sleep
az: Qa_rışıq Yuxu

en: Do you want to hibernate and suspend the system?
az: Sistemi yuxuya göndərib, gözlətmək istəyirsiniz?

en: Hibernating and Suspending computer in %d seconds.
az: Kompüter %d saniyə içində Yuxuya Göndərilib, Gözlədilir.

en: Suspend
az: Gözlət

en: Sus_pend
az: _Asğıya al

en: Do you want to suspend to RAM?
az: RGY'də gözlətmək istəyirsiniz?

en: Suspending computer in %d seconds.
az: Kompüter %d saniyə içində yuxuya göndərilir.

en: Restart
az: Yenidən Başlat

en: _Restart
az: _Yenidən Başlat

en: Are you sure you want to restart?
az: Yenidən başlatmaq istəyirsiniz?

en: Restarting computer in %d seconds.
az: %d saniyə içində yenidən başladılır.

en: Shut Down
az: Söndür

en: Shut _Down
az: _Söndür

en: Are you sure you want to shut down?
az: Söndürmək istədiyinizdən əminsiniz?

en: Turning off computer in %d seconds.
az: %d saniyə içində söndürülür.

en: Separator
az: Ayırıcı

en: Failed to run action "%s"
az: "%s" eyləminin çalışdırılışı uğursuz oldu

en: Little Mouse
az: Kiçik Siçan

en: Log out, lock or other system actions
az: Oturumdan çıxış, qapadılış ya da başqa sistem eyləmləri

en: Applications Menu
az: Uyğulamalar Seçməsi

en: _Icon:
az: _İmgə:

en: Button _title:
az: Düymə _başlığı:

en: Show button on one _line
az: Düyməni bir ç_izgidə göstər

en: _Show button title
az: Düymə b_aşlığını göstər

en: Show application d_escription in tooltip
az: Uyğulama açıqla_masını alət ipucusunda göstər

en: Show ic_ons in menu
az: İm_gələri seçmədə göstər

en: Show generic application n_ames
az: Ümumilənmiş uyğulama a_dlarını göstər

en: Select this option to show the generic application name in the menu, for example "File Manager" instead of "Thunar"
az: Seçmədə ümumi uyğulama adını göstərmək üçün bu seçimi seçin, götürək "Thunar" yerinə "Fayl Yönəldicisi" kimi.

en: Appearance
az: Görünüş

en: Use the _default menu
az: _Varsayılan seçməni işlət

en: Ed_it Menu
az: Seçməni _Düzəlt

en: Use c_ustom menu file:
az: _Özəl seçmə faylı işlət:

en: Menu _file:
az: Seçmə _faylı:

en: Select A Menu File
az: Seçmə Faylı Seç

en: Menu File
az: Seçmə Faylı

note: I18N: default tooltip of the application menu
en: Applications
az: Uyğulamalar

en: Select An Icon
az: İkon Seç

en: _OK
az: _Oldu

note: show an error dialog
en: Failed to execute command "%s".
az: "%s" göstərişinin yetirilişi uğursuz oldu.

en: Show a menu containing categories of installed applications
az: Quraşdırılmış uyğulamaların kateqoriyalar daşıyan seçməsini göstər

en: Usage:
az: İşlədiliş:

en: OPTION
az: SEÇİM

en: Options:
az: Seçimlər:

en: Popup menu at current mouse position
az: İndiki siçan yerləşimində seçməni sıçrat

en: Show help options
az: Kömək seçimlərini göstər

en: Week %V
az: Həftə %V

en: Failed to execute clock command
az: Saat göstərişinin yetirilişi uğursuz oldu

en: Custom Format
az: Özəl Biçimləndirmə

en: Decimal
az: Onluq

en: Sexagesimal
az: Altmışlıq

en: Binary time
az: İkili vaxt

en: Date, then time
az: Tarix, sonra vaxt

en: Time, then date
az: Vaxt, sonra tarix

en: Date Only
az: Ancaq Tarix

en: Time Only
az: Ancaq Vaxt

en: Analog
az: Analoq

en: Binary
az: İkili

en: Digital
az: Sayılı

en: Fuzzy
az: Bulanıq

en: Clock
az: Saat

en: Name of a timezone corresponding a file in the zoneinfo database, for example "America/New_York". Leave empty to use the localtime.
az: Bölgəbilgisi verilənbazasındakı fayla uyğun vaxtbölgəsi adı, götürək üçün "Amerika/Nü_York". Yerlivaxt işlətmək üçün boş buraxın.

en: Time_zone:
az: Vaxt_bölgəsi:

en: Time Settings
az: Vaxt Quruluşları

en: If set, this command is run when the plugin is left-clicked, instead of displaying the default calendar.
az: Qurulduqda, qoşma sol-tıqlanarkən varsayılan kalendarın göstərilişi yerinə, bu göstəriş çalışacaq.

en: Co_mmand:
az: _Göstəriş:

en: _Show week numbers
az: Həftə _sayılarını göstər

en: Calendar
az: Kalendar

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, <b></b> tags will make the text bold. See the "Help" page for additional information.
az: Bu panelə yeritmək üçün tarix və vaxt bölümlərinin açıqlanış biçimi. Götürək, %Y il ilə, %m ay ilə, %d gün ilə dəyişiləcək. Uyğun şəkildə, <b></b> etiketi yazını qalınlaşdıracaq. Artıq bilgi üçün "Kömək" səhifəsinə baxın.

en: _Tooltip format:
az: _İpucu biçimi:

en: _Layout:
az: _Düzülüş:

en: Sho_w AM/PM
az: AM/PM'i G_östər

en: Fl_ash time separators
az: Vaxt ayrıcılarını _parlat

en: 24-_hour clock
az: 24-s_aatlı saat

en: Binary mode:
az: İkilik durumu:

en: Display _seconds
az: Saniyələri g_östər

note: I18N: the fuzziness the *precision* of the fuzzy clock. Time steps of 5, 15 or parts of the day.
en: F_uzziness:
az: B_ulanıqlıq:

en: Show _inactive segments
az: İ_şləməyən seqmentləri göstər

en: Show gri_d
az: _Toru göstər

en: Font:
az: Yazılış:

en: Format:
az: Biçim:

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, &lt;b&gt;&lt;/b&gt; tags will make the text bold. See the &quot;Help&quot; page for additional information.
az: Bu panelə yeritmək üçün tarix və vaxt bölümlərinin açıqlanış biçimi. Götürək, %Y il ilə, %m ay ilə, %d gün ilə dəyişiləcək. Uyğun şəkildə, &lt;b&gt;&lt;/b&gt; etiketləri yazını qalınlaşdıracaq. Artıq bilgi üçün &quot;Kömək&quot; səhifəsinə baxın.

en: Date
az: Tarix

en: Time
az: Vaxt

en: Clock Options
az: Saat Seçimləri

[ctx: Date]
en: %Y-%m-%d
az: %d-%m-%Y

en: Night
az: Gecə

en: Early morning
az: Erkən sabah

en: Morning
az: Səhər

en: Almost noon
az: Gündüzə yaxın

en: Noon
az: Günorta

en: Afternoon
az: Günorta sonra

en: Evening
az: Axşam

en: Late evening
az: Axşam sonrası

note: I18N: %0 will be replaced with the preceding hour, %1 with * the comming hour
en: %0 o'clock
az: %0 tamam

en: five past %0
az: %0 beş dəqiqə işləyir

en: ten past %0
az: %0 10 dəqiqə işləyir

en: quarter past %0
az: %0 on beş dəqiqə işləyir

en: twenty past %0
az: %0'a iyirmi dəqiqə işləyir

en: twenty five past %0
az: %0'ə iyirmi beş dəqiqə işləyir

en: half past %0
az: %0'in yarısıdır

en: twenty five to %1
az: %1'ə iyirmi beş dəqiqə qalıb

en: twenty to %1
az: %1'ə iyirmi dəqiqə qalıb

en: quarter to %1
az: %1'ə on beş dəqiqə qalıb

en: ten to %1
az: %1'ə on qəqiqə qalıb

en: five to %1
az: %1'ə beş dəqiqə qalıb

en: %1 o'clock
az: %1 tamamdır

[ctx: one]
note: I18N: some languages have a singular form for the first hour, * other languages should just use the same strings as above
en: %0 o'clock
az: %0 tamam

[ctx: one]
en: five past %0
az: %0 beş dəqiqə işləyir

[ctx: one]
en: ten past %0
az: %0 10 dəqiqə işləyir

[ctx: one]
en: quarter past %0
az: %0 on beş dəqiqə işləyir

[ctx: one]
en: twenty past %0
az: %0'a iyirmi dəqiqə işləyir

[ctx: one]
en: twenty five past %0
az: %0'ə iyirmi beş dəqiqə işləyir

[ctx: one]
en: half past %0
az: %0'in yarısıdır

[ctx: one]
en: twenty five to %1
az: %1'ə iyirmi beş dəqiqə qalıb

[ctx: one]
en: twenty to %1
az: %1'ə iyirmi dəqiqə qalıb

[ctx: one]
en: quarter to %1
az: %1'ə on beş dəqiqə qalıb

[ctx: one]
en: ten to %1
az: %1'ə on qəqiqə qalıb

[ctx: one]
en: five to %1
az: %1'ə beş dəqiqə qalıb

[ctx: one]
en: %1 o'clock
az: %1 tamamdır

[ctx: am]
en: one
az: bir

[ctx: am]
en: two
az: iki

[ctx: am]
en: three
az: üç

[ctx: am]
en: four
az: dörd

[ctx: am]
en: five
az: beş

[ctx: am]
en: six
az: altı

[ctx: am]
en: seven
az: yeddi

[ctx: am]
en: eight
az: səkkiz

[ctx: am]
en: nine
az: doqquz

[ctx: am]
en: ten
az: on

[ctx: am]
en: eleven
az: on bir

[ctx: am]
note: I18N: 12 AM is midnight
en: twelve
az: on iki

[ctx: pm]
en: one
az: bir

[ctx: pm]
en: two
az: iki

[ctx: pm]
en: three
az: üç

[ctx: pm]
en: four
az: dörd

[ctx: pm]
en: five
az: beş

[ctx: pm]
en: six
az: altı

[ctx: pm]
en: seven
az: yeddi

[ctx: pm]
en: eight
az: səkkiz

[ctx: pm]
en: nine
az: doqquz

[ctx: pm]
en: ten
az: on

[ctx: pm]
en: eleven
az: on bir

[ctx: pm]
note: I18N: 12 PM is noon
en: twelve
az: on iki

en: What time is it?
az: Saat neçədir?

en: Directory Menu
az: Qovluq Seçməsi

en: Failed to launch application "%s"
az: "%s" uyğulamasının başladılışı uğursuz oldu

en: Failed to query content type for "%s"
az: "%s" üçün içərik biçiminin sorğusu uğursuz oldu

en: No default application found for "%s"
az: "%s" üçün varsayılan uyğulama tapılmayıb

en: Failed to launch default application for "%s"
az: "%s" üçün varsayılan uyğulamanın başladılışı uğursuz oldu

en: Failed to execute the preferred application for category "%s"
az: "%s" katqeoriyası üçün üstün görülmüş uyğulamanın yetirilişi uğursuz oldu

en: Create New Folder
az: Yeni Qovluq Yarat

en: Create New Text Document
az: Yeni Yazı Sənədi Yarat

en: C_reate
az: _Yarat

en: Create & _Open
az: Yarat & _Aç

en: Enter the new name:
az: Yeni adı yerit:

en: Failed to create folder: %s
az: Qovluq yaradılışı uğursuz oldu: %s

en: Open Folder
az: Qovluğu Aç

en: Open in Terminal
az: Terminalda Aç

en: Create Folder...
az: Qovluq Yarat...

en: Create Text Document...
az: Yazı Sənədi Yarat...

en: Show a directory tree in a menu
az: Seçmədə düzün ağacını göstər

en: Select A Directory
az: Qovluq Seç

en: _Base Directory:
az: _Başlıca Qovluq:

en: Show 'New Text _Document'
az: 'Yeni Yazı S_ənədi'ni Göstər

en: Show '_New Folder'
az: '_Yeni Qovluğu' Göstər

en: Show 'Open in _Terminal'
az: '_Terminalda Aç'ı Göstər

en: Show '_Open _Folder'
az: '_Qovluğu _Aç'ı Göstər

en: Menu
az: Seçmə

en: Show _hidden files
az: _Gizli faylları göstər

en: Enter a list of patterns that will be used to determine which files are visible in a directory. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
az: Qovluqlarda görünə biləcək faylların bəlirlənişi üçün işlədiləcək naxış sıralığını yerit. Burada birdən artıq naxış göstərirsinizsə, sıralıq elementləri nöqtəli vergülllərlə ayrılmalıdır (götürək, *.txt;*.doc).

en: _File Pattern:
az: _Fayl Naxışı:

en: Filtering
az: Süzgü

en: Open launcher menu
az: Başladıcı seçməsini aç

en: Unnamed Item
az: Adlandırılmamış Element

en: No items
az: Element yoxdur

en: Failed to open desktop item editor
az: İş masası elementi düzəldicisinin açılışı uğursuz oldu

en: If you delete an item, it will be permanently removed
az: Elementi silsəniz, onu birdəfəlik itirəcəksiniz

en: Unnamed item
az: Adlandırılmamış element

en: Are you sure you want to remove "%s"?
az: "%s" silmək istədiyinizdən əminsiniz?

en: Default
az: Varsayılan

en: North
az: Şimal

en: West
az: Qərb

en: East
az: Şərq

en: South
az: Cənub

en: Inside Button
az: İçəri Düymə

en: Up
az: Yuxarı

en: Down
az: Aşağı

en: Add one or more existing items to the launcher
az: Başladıcıya bir və ya daha çox var olan element artır

en: Launcher
az: Başladıcı

en: Add a new empty item
az: Yeni boş element artır

en: Add a new hyperlink
az: Yeni hiperkeçid artır

en: Disable t_ooltips
az: İpucuları qoşma

en: Select this option to disable the tooltips when moving over the panel button or menu items.
az: Panel düyməsi və ya seçmə elementləri üzərinə daşındıqda ipucuları qoşmamaq üçün bu seçimi seçin.

en: Show _label instead of icon
az: İkon yerinə _etiket göstər

en: Show last _used item in panel
az: Paneldə _işlədilmiş son elementi göstər

en: Select this option to move the clicked menu item to the panel.
az: Tıqlanmış seçmə elementini panelə daşımaq üçün bu seçimi seçin.

en: _Arrow button position:
az: _Ox düyməsinin yerləşimi:

en: Advanced
az: Gəlişmiş

en: Program launcher with optional menu
az: Seçimli seçmə ilə proqram başladıcısı

en: Workspace _Settings...
az: İş-bölgəsi _Quruluşları...

en: Unable to open the workspace settings
az: İş-bölgəsi quruluşlarının açıla bilmir

en: Workspace %d
az: İş-bölgəsi %d

en: Buttons
az: Düymələr

en: Miniature View
az: Yığcam Görünüş

en: Workspace Switcher
az: İş-bölgəsi Dəyişdiricisi

en: Number of _rows:
az: Sıra _sayı:

en: Show workspace number
az: İş-bölgəsi sayını göstər

en: Switch workspaces using the mouse wheel
az: İş-bölgələrini dəyişdirmək üçün siçan təkərini işlət

en: Wrap around workspaces
az: İş-bölgələri arasında dolaşım

en: <b>Appearance</b>
az: <b>Görünüş</b>

en: Switch between virtual desktops
az: Virtual iş masaları arasında keçid

en: Transparent
az: Saydam

en: Handle
az: Qulp

en: Dots
az: Nöqtələr

en: _Expand
az: _Genişlət

en: Adds a separator or space between panel items
az: Panel elementləri arasında ayırıcı və ya boşluq artırır

en: Restore the minimized windows
az: Kiçildilmiş pəncərələri qaytarır

en: Minimize all open windows and show the desktop
az: Bütün açıq pəncərələri kiçilt və iş masasını göstər

en: Show Desktop
az: İş Masasını göstər

en: _Show on mouse hover
az: Siçan asılışında gö_stər

en: Behavior
az: Davranış

en: Hide all windows and show the desktop
az: Bütün pəncərələri gizlət və iş masasını göstər

en: Clear
az: Təmizlə

en: Are you sure you want to clear the list of known items?
az: Bilinən elementlərin sıralığını təmizləmək istədiyinizdən əminsiniz?

en: Status Tray Items
az: Durum Tutucusu Elementləri

en: C_lear Known Items
az: Bilinən Elementləri _Təmizlə

en: Resets the list of items and their visibility settings
az: Elementlər sıralığını və onların görünürlük quruluşlarını sıfırlayır

en: _Fixed icon size (pixels):
az: T_utulmuş ikon ölçüsü (piksellərdə):

en: Adjust size _automatically
az: Ölçünü _özbaşına ayarla

en: Icons
az: İmgələr

en: Arrange _items in a single row
az: _Elementləri bircə sırada düz

en: If enabled, ensure that the items are laid out in a single row
az: Qoşuluykən, elementlərin bir sırada düzüldüyündən əmin olun

en: _Hide items by default
az: Elementləri varsayılaraq gi_zlət

en: When enabled, all new items will be marked as "Hidden"
az: Qoşuluykən, bütün yeni elementlər "Gizli" kimi işarələnəcək

en: _Square items
az: _Dördbucaq elementlər

en: Item buttons will take a square when it's possible
az: Düymələr mümkün olduqda dörbucaq şəklini alacaq

en: Item
az: Element

en: Hidden
az: Gizli

en: Move the selected item one row up
az: Seçilmiş elementi bir sıra yuxarı daşı

en: Move the selected item one row down
az: Seçilmiş elementi bir sıra aşağı daşı

en: Known Items
az: Bilinən Elementlər

en: _Menu is primary action
az: _Seçmə ilkin eyləmdir

en: Left click will always display the menu for item
az: Sol tıq daim element üçün seçməni göstərəcək

en: _Request symbolic icons
az: Simvolik ikonlar _istə

en: Load symbolic icons if available
az: Əlçatan ikən simvolik ikonları yüklə

en: Features
az: Özəlliklər

en: Status Notifiers
az: Durum Bildirişçiləri

en: Systray Icons
az: Sistutucu İkonları

en: Unable to start the notification area
az: Bildiriş bölgəsini başlatmaq olmur

note: create fake error and show it
en: Most likely another widget took over the function of a notification area. This area will be unused.
az: Böyük olasılıqla başqa bir vidjet bildiriş bölgəsi üzərində işləyişi ələ keçirdib. Bu bölgə işlənməyəcək.

en: The notification area lost selection
az: Bildiriş bölgəsi seçimi itirib

en: Failed to acquire manager selection for screen %d
az: Ekran %d üçün yönəldici seçiminin əldə edilişi uğursuz oldu

en: Status Tray Plugin
az: Durum Tutucusu Qoşması

en: Provides status notifier items (application indicators) and legacy systray items
az: Durum bildiricisi elementlərini (uyğulama bildirənlərini) və köhnə sistutucu elementlərini sağlayır

en: Nothing
az: Heç nə

en: Close Window
az: Pəncərəni Bağla

en: Minimize Window
az: Kiçilt

en: New Instance
az: Yeni Örnək

en: Timestamp
az: Vaxt Damğası

en: Group title and timestamp
az: Qrup başlığı və vaxt damğası

en: Window title
az: Pəncərə başlığı

en: Group title and window title
az: Qrup başlığı və pəncərə başlığı

en: None, allow drag-and-drop
az: Heç biri, dart-buraxa yol ver

en: Window Buttons
az: Pəncərə Düymələri

en: Show button _labels
az: Düymə _etiketlərini göstər

en: Show _flat buttons
az: _Yastı düymələri göstər

en: Show _handle
az: _Qulpu göstər

en: Show _tooltips
az: _İpucuları göstər

en: Sorting _order:
az: Çeşidləniş _sırası:

en: Mi_ddle click action:
az: _Orta düymə eyləmi:

en: _Group windows by application
az: Pəncərələri uyğulamaya görə to_pla

en: Restore minimized windows to current _workspace
az: Kiçildilmiş pəncərələri indiki _iş-bölgəsinə qaytar

en: D_raw window frame when hovering a button
az: Düymə üzərindəykən pəncərə çərçivəsi _çiz

en: _Switch windows using the mouse wheel
az: Pəncərələri siçan təkəri işlədərək _dəyişdir

en: Behaviour
az: Davranış

en: Show windows from _all workspaces
az: B_ütün iş-bölgələrindəki pəncərələri göstər

en: Show only _minimized windows
az: Ancaq _kiçildilmiş pəncərələri göstər

en: Unable to start new instance of '%s'
az: '%s' yeni örnəyini başlatmaq olmur

en: Launch New Instance
az: Yeni Örnək Başlat

en: Mi_nimize All
az: _Hamısını Kiçilt

en: Un_minimize All
az: Bütün Kiçilişləri Qa_ytar

en: Ma_ximize All
az: Hamısını B_öyüt

en: _Unmaximize All
az: Bütün Böyüdülüşləri _Qaytar

en: _Close All
az: Hamısını _Bağla

en: Switch between open windows using buttons
az: Açıq pəncərələr arasında düymələri işlədərək keçirt

en: Desktop
az: İş qoyağı

en: No Windows
az: Pəncərəsiz

en: Urgent Windows
az: Təcili Pəncərələr

en: Add Workspace
az: İş-bölgəsi Artır

en: Remove Workspace "%s"
az: "%s" İş-bölgəsini Sil

en: Remove Workspace %d
az: %d İş alanını sil

en: Icon
az: İmgə

en: Arrow
az: Ox

en: Window Menu
az: Pəncərə Seçməsi

en: Button layout:
az: Düymə qaplaması:

en: Show workspace a_ctions
az: İş-bölgəsi ey_ləmlərini göstər

en: Show workspace _names
az: İş-bölgəsi _adlarını göstər

en: Enable _urgency notification
az: T_əcili bildirişləri qoş

en: Switch between open windows using a menu
az: Açıq pəncərələr arasında seçmə işlədərək keçirt
