Xfce Panel Plugins - en to ast translation catalogue (47 entries)

note: vim: set ai et tabstop=4:
en: Places
ast: Llugares

en: Access folders, documents, and removable media
ast: Acceder a carpetes, documentos y sofitos estrayibles

note: Trash
en: Trash
ast: Papelera

en: Desktop
ast: Escritoriu

note: File System (/)
en: File System
ast: Sistema de ficheros

note: TRANSLATORS: this will result in "<path> on <hostname>"
en: %s on %s
ast: %s en %s

en: Failed to eject "%s"
ast: Fallu al espulsar "%s"

en: Failed to unmount "%s"
ast: Fallu al desmontar "%s"

en: Failed to mount "%s"
ast: Fallu al montar "%s"

en: Mount and Open
ast: Montar y abrir

en: Mount
ast: Montar

en: Eject
ast: Espulsar

en: Unmount
ast: Desmontar

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
ast: Desmontando'l preséu

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
ast: El preséu "%s" ta desmontándose pol sistema. Por favor, nun desanicies conteníu o desconeutes el preséu

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
ast: Escribiendo datos al preséu

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
ast: Hai datos que necesiten escrbise al preséu "%s" enantes que puea desaniciase. Por favor, nun desanicies conteníu o desconeutes la unidá

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
ast: Espulsando la unidá

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
ast: El preséu "%s" ta espulsandose. Pue tardar un pocoñín

en: Search for Files
ast: Guetar ficheros

en: _Clear
ast: _Llimpiar

note: RECENT DOCUMENTS
en: Recent Documents
ast: Documentos recientes

en: Close
ast: Zarrar

note: BUTTON
en: Button
ast: Botón

note: BUTTON: Show Icon/Label
en: _Show
ast: _Amosar

en: Icon Only
ast: Namái l'iconu

en: Label Only
ast: Namái la etiqueta

en: Icon and Label
ast: Iconu y etiqueta

note: BUTTON: Label text entry
en: _Label
ast: E_tiqueta

note: MENU
en: Menu
ast: Menú

note: MENU: Show Icons
en: Show _icons in menu
ast: Amosar _iconos nel menú

note: MENU: Show Removable Media
en: Show _removable media
ast: Amosar sofitos e_strayíbles

note: MENU: - Mount and Open (indented)
en: Mount and _Open on click
ast: M_ontar y abrir al calcar

note: MENU: Show GTK Bookmarks
en: Show GTK _bookmarks
ast: Amosar ma_rcadores GTK

note: MENU: Show Recent Documents
en: Show recent _documents
ast: Amosar _documentos recientes

note: RECENT DOCUMENTS: Show clear option
en: Show cl_ear option
ast: Amosar la opción de _llimpiar

note: RECENT DOCUMENTS: Number to display
en: _Number to display
ast: _Númberu a amosar

note: SEARCH
en: Search
ast: Guetar

note: Search: command
en: Co_mmand
ast: Co_mandu

en: Open
ast: Abrir

en: Open Terminal Here
ast: Abrir terminal equí

en: Usage:
ast: Usu:

en: OPTION
ast: OPCIÓN

en: Options:
ast: Opciones:

en: Popup menu at current mouse position
ast: Amosar menú na posición d'anguaño del mur

en: Show help options
ast: Amosar opciones d'ayuda

en: Print version information and exit
ast: Amosar version y colar
