Xfce Panel Plugins - en to da translation catalogue (46 entries)

note: vim: set ai et tabstop=4:
en: Places
da: Steder

en: Access folders, documents, and removable media
da: Tilgå mapper, dokumenter og flytbare medier

note: Trash
en: Trash
da: Papirkurv

en: Desktop
da: Skrivebord

note: File System (/)
en: File System
da: Filsystem

note: TRANSLATORS: this will result in "<path> on <hostname>"
en: %s on %s
da: %s på %s

en: Failed to eject "%s"
da: Kunne ikke skubbe "%s" ud

en: Failed to unmount "%s"
da: Kunne ikke afmontere "%s"

en: Failed to mount "%s"
da: Kunne ikke montere "%s"

en: Mount and Open
da: Montér og åbn

en: Mount
da: Montér

en: Eject
da: Skub ud

en: Unmount
da: Afmontér

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
da: Afmonterer enhed

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
da: Enheden "%s" bliver afmonteret af systemet. Undlad venligst at fjerne mediet eller afbryde drevet

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
da: Skriver data til enhed

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
da: Der er data som skal skrives til enheden "%s" før den kan fjernes. Undlad venligst at fjerne mediet eller afbryde drevet

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
da: Skubber enheden ud

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
da: Enheden "%s" skubbes ud. Det kan tage lidt tid

en: Search for Files
da: Søg efter filer

en: _Clear
da: _Ryd

note: RECENT DOCUMENTS
en: Recent Documents
da: Seneste dokumenter

en: Close
da: Luk

note: BUTTON
en: Button
da: Knap

note: BUTTON: Show Icon/Label
en: _Show
da: _Vis

en: Icon Only
da: Kun ikon

en: Label Only
da: Kun etiket

en: Icon and Label
da: Ikon og etiket

note: BUTTON: Label text entry
en: _Label
da: _Etiket

note: MENU: Show Icons
en: Show _icons in menu
da: Vis _ikoner i menu

note: MENU: Show Removable Media
en: Show _removable media
da: Vis _flytbare medier

note: MENU: - Mount and Open (indented)
en: Mount and _Open on click
da: Montér og _åbn ved klik

note: MENU: Show GTK Bookmarks
en: Show GTK _bookmarks
da: Vis GTK-_bogmærker

note: MENU: Show Recent Documents
en: Show recent _documents
da: Vis seneste _dokumenter

note: RECENT DOCUMENTS: Show clear option
en: Show cl_ear option
da: Vis _ryd-valgmuligheden

note: RECENT DOCUMENTS: Number to display
en: _Number to display
da: A_ntal der skal vises

note: SEARCH
en: Search
da: Søgning

note: Search: command
en: Co_mmand
da: Kom_mando

en: Open
da: Åbn

en: Open Terminal Here
da: Åbn terminal her

en: Usage:
da: Anvendelse:

en: OPTION
da: TILVALG

en: Options:
da: Valgmuligheder:

en: Popup menu at current mouse position
da: Pop op-menu ved nuværende museposition

en: Show help options
da: Vis hjælpevalgmuligheder

en: Print version information and exit
da: Udskriv versionsinformation og afslut
