Xfce Panel Plugins - en to et translation catalogue (47 entries)

note: vim: set ai et tabstop=4:
en: Places
et: Asukohad

en: Access folders, documents, and removable media
et: Ligipääs kaustadele, dokumentidele ja irdandmekandjatele

note: Trash
en: Trash
et: Prügi

en: Desktop
et: Töölaud

note: File System (/)
en: File System
et: Failisüsteem

note: TRANSLATORS: this will result in "<path> on <hostname>"
en: %s on %s
et: %s arvutis %s

en: Failed to eject "%s"
et: "%s" väljastamine ebaõnnestus

en: Failed to unmount "%s"
et: %s lahtihaakimine ei õnnestunud

en: Failed to mount "%s"
et: %s haakimine ei õnnestunud

en: Mount and Open
et: Haagi ja ava

en: Mount
et: Haagi

en: Eject
et: Väljasta

en: Unmount
et: Haagi lahti

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
et: Haagin lahti

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
et: Süsteem parasjagu haagib lahti andmekandjat „%s“. Palun ära eemalda veel seda seadet

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
et: Salvestan andmeid seadmesse

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
et: Andmeid on veel ootel seadmesse „%s“ salvestamiseks. Palun ära eemalda veel mälupulka või ketast

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
et: Väljastan seadet

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
et: Seadme "%s" väljastamine on käimas. Võib kuluda veel natuke aega

en: Search for Files
et: Otsi faile

en: _Clear
et: _Kustuta

note: RECENT DOCUMENTS
en: Recent Documents
et: Hiljutised dokumendid

en: Close
et: Sulge

note: BUTTON
en: Button
et: Nupp

note: BUTTON: Show Icon/Label
en: _Show
et: _Näita

en: Icon Only
et: Vaid ikooni

en: Label Only
et: Vaid silti

en: Icon and Label
et: Ikooni ja silti

note: BUTTON: Label text entry
en: _Label
et: _Silt

note: MENU
en: Menu
et: Menüü

note: MENU: Show Icons
en: Show _icons in menu
et: Näita menüüs _ikoone

note: MENU: Show Removable Media
en: Show _removable media
et: Näita menüüs _eemaldatavaid seadmeid

note: MENU: - Mount and Open (indented)
en: Mount and _Open on click
et: Klõpsamisel _haagi ja ava

note: MENU: Show GTK Bookmarks
en: Show GTK _bookmarks
et: Näita GTK _järjehoidjaid

note: MENU: Show Recent Documents
en: Show recent _documents
et: Näita hiljutisi _dokumente

note: RECENT DOCUMENTS: Show clear option
en: Show cl_ear option
et: Paku _kustutamise võimalust

note: RECENT DOCUMENTS: Number to display
en: _Number to display
et: _Kuvatav arv

note: SEARCH
en: Search
et: Otsing

note: Search: command
en: Co_mmand
et: _Käsk

en: Open
et: Ava

en: Open Terminal Here
et: Ava siin terminal

en: Usage:
et: Kasutus:

en: OPTION
et: VALIK

en: Options:
et: Seadistused:

en: Popup menu at current mouse position
et: Hüpikmenüü hiirekursori praeguses asukohas

en: Show help options
et: Näita abiteabe valikuid

en: Print version information and exit
et: Näita versiooniteavet ja sulge programm
