Xfce Panel Plugins - en to fi translation catalogue (47 entries)

note: vim: set ai et tabstop=4:
en: Places
fi: Sijainnit

en: Access folders, documents, and removable media
fi: Kansiot, asiakirjat ja irrotettavat taltiot

note: Trash
en: Trash
fi: Roskakori

en: Desktop
fi: Työpöytä

note: File System (/)
en: File System
fi: Tiedostojärjestelmä

note: TRANSLATORS: this will result in "<path> on <hostname>"
en: %s on %s
fi: %s kohteessa %s

en: Failed to eject "%s"
fi: Kohteen "%s" poisto epäonnistui

en: Failed to unmount "%s"
fi: Kohteen "%s" irrotus epäonnistui

en: Failed to mount "%s"
fi: Kohteen "%s"liittäminen epäonnistui

en: Mount and Open
fi: Liitä ja avaa

en: Mount
fi: Liitä

en: Eject
fi: Poista

en: Unmount
fi: Irrota

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
fi: Irrotetaan laitetta

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
fi: Taltiota "%s" irrotetaan tiedostojärjestelmästä. Älä poista taltiota asemasta tai irrota laitetta.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
fi: Kirjoitetaan laitteelle

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
fi: Laitteelle "%s" täytyy kirjoittaa tietoa ennen sen irrottamista. Älä poista taltiota tai irrota laitetta.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
fi: Poistetaan taltio

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
fi: Laittetta "%s" irrotetaan. Tämä voi viedä hetken.

en: Search for Files
fi: Etsi tiedostoja

en: _Clear
fi: T_yhjennä

note: RECENT DOCUMENTS
en: Recent Documents
fi: Viimeisimmät asiakirjat

en: Close
fi: Sulje

note: BUTTON
en: Button
fi: Painike

note: BUTTON: Show Icon/Label
en: _Show
fi: _Näytä

en: Icon Only
fi: Vain kuvake

en: Label Only
fi: Vain nimi

en: Icon and Label
fi: Kuvake ja nimi

note: BUTTON: Label text entry
en: _Label
fi: Ni_mi

note: MENU
en: Menu
fi: Valikko

note: MENU: Show Icons
en: Show _icons in menu
fi: Näytä _kuvakkeet valikossa

note: MENU: Show Removable Media
en: Show _removable media
fi: Näytä i_rrotettavat taltiot

note: MENU: - Mount and Open (indented)
en: Mount and _Open on click
fi: Liitä ja _avaa napsauttamalla

note: MENU: Show GTK Bookmarks
en: Show GTK _bookmarks
fi: Näytä GTK:n kirjanm_erkit

note: MENU: Show Recent Documents
en: Show recent _documents
fi: _Viimeisimmät asiakirjat

note: RECENT DOCUMENTS: Show clear option
en: Show cl_ear option
fi: Näytä ty_hjennysvalinta

note: RECENT DOCUMENTS: Number to display
en: _Number to display
fi: Nä_ytettävä määrä

note: SEARCH
en: Search
fi: Etsi

note: Search: command
en: Co_mmand
fi: K_omento

en: Open
fi: Avaa

en: Open Terminal Here
fi: Avaa pääte tässä kansiossa

en: Usage:
fi: Käyttö:

en: OPTION
fi: VALINTA

en: Options:
fi: Valinnat:

en: Popup menu at current mouse position
fi: Ponnahdusvalikko nykyisellä hiiren kohdalla

en: Show help options
fi: Näytä ohjevalinnat

en: Print version information and exit
fi: Tulosta versiotiedot ja poistu
