Xfce Panel Plugins - en to gl translation catalogue (47 entries)

note: vim: set ai et tabstop=4:
en: Places
gl: Lugares

en: Access folders, documents, and removable media
gl: Acceder a cartafoles, documentos, e soportes extraíbeis

note: Trash
en: Trash
gl: Lixo

en: Desktop
gl: Escritorio

note: File System (/)
en: File System
gl: Sistema de ficheiros

note: TRANSLATORS: this will result in "<path> on <hostname>"
en: %s on %s
gl: %s en %s

en: Failed to eject "%s"
gl: Fallo ó expulsar "%s"

en: Failed to unmount "%s"
gl: Fallo ó desmontar "%s"

en: Failed to mount "%s"
gl: Fallo ó montar "%s"

en: Mount and Open
gl: Montar e abrir

en: Mount
gl: Montar

en: Eject
gl: Expulsar

en: Unmount
gl: Desmontar

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
gl: Desmontando o dispositivo

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
gl: Estase desmontando o dispositivo «%s» do sistema. Non retire o soporte nin desconecte a unidade

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
gl: Escribindo os datos no dispositivo

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
gl: Hai datos que teñen que escribirse no dispositivo «%s» antes de retiralo. Non retire o soporte nin desconecte a unidade

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
gl: Expulsando o dispositivo

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
gl: Estase expulsando os dispositivo «%s». Isto pode levar algún tempo

en: Search for Files
gl: Buscar ficheiros

en: _Clear
gl: _Limpar

note: RECENT DOCUMENTS
en: Recent Documents
gl: Documentos recentes

en: Close
gl: Pechar

note: BUTTON
en: Button
gl: Botón

note: BUTTON: Show Icon/Label
en: _Show
gl: Mo_strar

en: Icon Only
gl: Só iconas

en: Label Only
gl: Só etiquetas

en: Icon and Label
gl: Icona e etiqueta

note: BUTTON: Label text entry
en: _Label
gl: _Etiqueta

note: MENU
en: Menu
gl: Menú

note: MENU: Show Icons
en: Show _icons in menu
gl: Amosar _iconas nos menús

note: MENU: Show Removable Media
en: Show _removable media
gl: Amosar os _soportes extraíbeis

note: MENU: - Mount and Open (indented)
en: Mount and _Open on click
gl: Montar e _abrir cun clic

note: MENU: Show GTK Bookmarks
en: Show GTK _bookmarks
gl: Amosar os _marcadores de GTK

note: MENU: Show Recent Documents
en: Show recent _documents
gl: Amosar os _documentos recentes

note: RECENT DOCUMENTS: Show clear option
en: Show cl_ear option
gl: Amosar a opción de _limpar

note: RECENT DOCUMENTS: Number to display
en: _Number to display
gl: _Número que se amosa

note: SEARCH
en: Search
gl: Buscar

note: Search: command
en: Co_mmand
gl: _Orde

en: Open
gl: Abrir

en: Open Terminal Here
gl: Abrir terminal aquí

en: Usage:
gl: Uso:

en: OPTION
gl: OPCIÓN

en: Options:
gl: Opcións:

en: Popup menu at current mouse position
gl: Menú emerxente na posición actual do rato

en: Show help options
gl: Amosar as opcións de axuda

en: Print version information and exit
gl: Imprimir a información da versión e saír
