Xfce Panel Plugins - en to ie translation catalogue (45 entries)

note: vim: set ai et tabstop=4:
en: Places
ie: Locs

en: Access folders, documents, and removable media
ie: Accessar fólderes, documentes  e medies removibil

note: Trash
en: Trash
ie: Paper-corb

en: Desktop
ie: Pupitre

note: File System (/)
en: File System
ie: Sistema de files

note: TRANSLATORS: this will result in "<path> on <hostname>"
en: %s on %s
ie: %s sur %s

en: Failed to eject "%s"
ie: Ejection de «%s» ne successat

en: Failed to unmount "%s"
ie: Ne posset desmonter «%s»

en: Failed to mount "%s"
ie: Monte de «%s» ne successat

en: Mount and Open
ie: Monter e aperter

en: Mount
ie: Monter

en: Eject
ie: Ejecter

en: Unmount
ie: Demonter

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
ie: Demontente li aparate

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
ie: Li aparate «%s» ea demontet per li sistema. Ples ne remover li medie o deconexer li unité

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
ie: Scrition de data al aparate

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
ie: Hay data que deve esser scrit al aparate «%s» ante que it posse esser removet. Ples ne remover li medie o deconexer li unité

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
ie: Ejectente un aparate

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
ie: Li aparate «%s» ea ejectet. To postula qualcunc témpor.

en: Search for Files
ie: Serchar files

en: _Clear
ie: _Vacuar

note: RECENT DOCUMENTS
en: Recent Documents
ie: Documentes recent

en: Close
ie: Cluder

note: BUTTON
en: Button
ie: Buton

note: BUTTON: Show Icon/Label
en: _Show
ie: _Monstrar

en: Icon Only
ie: Solmen icone

en: Label Only
ie: Solmen etiquette

en: Icon and Label
ie: Icone e etiquette

note: BUTTON: Label text entry
en: _Label
ie: _Etiquette

note: MENU
en: Menu
ie: Menú

note: MENU: Show Icons
en: Show _icons in menu
ie: Monstra _icones in menú

note: MENU: Show Removable Media
en: Show _removable media
ie: Monstrar _removibil medies

note: MENU: - Mount and Open (indented)
en: Mount and _Open on click
ie: Monter e _aperter pos un clic

note: MENU: Show GTK Bookmarks
en: Show GTK _bookmarks
ie: Monstrar m_arca-págines de GTK

note: MENU: Show Recent Documents
en: Show recent _documents
ie: Monstrar recent _documentes

note: RECENT DOCUMENTS: Show clear option
en: Show cl_ear option
ie: Monstrar un option «_Vacuar»

note: RECENT DOCUMENTS: Number to display
en: _Number to display
ie: _Númere de elementes

note: SEARCH
en: Search
ie: Serchar

note: Search: command
en: Co_mmand
ie: Co_mande

en: Open
ie: Aperter

en: Open Terminal Here
ie: Aperter li Terminal ci

en: Options:
ie: Optiones:

en: Popup menu at current mouse position
ie: Monstrar li menú al apuntator

en: Show help options
ie: Monstrar optiones de auxilie

en: Print version information and exit
ie: Monstra li information del version, poy salir
