Xfce Panel Plugins - en to lt translation catalogue (47 entries)

note: vim: set ai et tabstop=4:
en: Places
lt: Vietos

en: Access folders, documents, and removable media
lt: Pasiekite aplankus, dokumentus ir keičiamąsias laikmenas

note: Trash
en: Trash
lt: Šiukšlinė

en: Desktop
lt: Darbalaukis

note: File System (/)
en: File System
lt: Failų sistema

note: TRANSLATORS: this will result in "<path> on <hostname>"
en: %s on %s
lt: %s kompiuteryje %s

en: Failed to eject "%s"
lt: Nepavyko išstumti „%s“

en: Failed to unmount "%s"
lt: Nepavyko atjungti „%s“

en: Failed to mount "%s"
lt: Nepavyko prijungti „%s“

en: Mount and Open
lt: Prijungti ir atverti

en: Mount
lt: Prijungti

en: Eject
lt: Išstumti

en: Unmount
lt: Atjungti

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
lt: Įrenginys atjungiamas

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
lt: Sistema atjungia įrenginį „%s“. Neatjunkite ir neišimkite laikmenos ar disko

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
lt: Duomenys rašomi į įrenginį

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
lt: Yra duomenų, kurie turi būti įrašyti į įrenginį „%s“, prieš jį atjungiant. Neatjunkite ir neišimkite laikmenos ar disko

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
lt: Įrenginys išstumiamas

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
lt: Įrenginys „%s“ išstumiamas. Tai gali šiek tiek užtrukti

en: Search for Files
lt: Ieškoti failų

en: _Clear
lt: Iš_valyti

note: RECENT DOCUMENTS
en: Recent Documents
lt: Paskiausi dokumentai

en: Close
lt: Užverti

note: BUTTON
en: Button
lt: Mygtukas

note: BUTTON: Show Icon/Label
en: _Show
lt: _Rodyti

en: Icon Only
lt: Tik piktogramą

en: Label Only
lt: Tik etiketę

en: Icon and Label
lt: Piktogramą ir etiketę

note: BUTTON: Label text entry
en: _Label
lt: _Etiketė

note: MENU
en: Menu
lt: Meniu

note: MENU: Show Icons
en: Show _icons in menu
lt: Rodyti meniu _piktogramas

note: MENU: Show Removable Media
en: Show _removable media
lt: Rodyti _keičiamuosius įrenginius

note: MENU: - Mount and Open (indented)
en: Mount and _Open on click
lt: Spustelėjus, prijungti ir _atverti

note: MENU: Show GTK Bookmarks
en: Show GTK _bookmarks
lt: Rodyti GTK ž_ymeles

note: MENU: Show Recent Documents
en: Show recent _documents
lt: Rodyti paskiausius dokumentus

note: RECENT DOCUMENTS: Show clear option
en: Show cl_ear option
lt: _Rodyti išvalymo parametrą

note: RECENT DOCUMENTS: Number to display
en: _Number to display
lt: _Skaičius kiek rodyti

note: SEARCH
en: Search
lt: Ieškoti

note: Search: command
en: Co_mmand
lt: Ko_manda

en: Open
lt: Atverti

en: Open Terminal Here
lt: Atverti terminalą čia

en: Usage:
lt: Naudojimas:

en: OPTION
lt: PARAMETRAS

en: Options:
lt: Parametrai:

en: Popup menu at current mouse position
lt: Iškelti meniu esamoje pelės vietoje

en: Show help options
lt: Rodyti pagalbos parametrus

en: Print version information and exit
lt: Parodyti versijos informaciją ir išeiti
