Xfce Panel Plugins - en to ms translation catalogue (44 entries)

note: vim: set ai et tabstop=4:
en: Places
ms: Tempat

en: Access folders, documents, and removable media
ms: Capai folder, dokumen, dan media boleh tanggal

note: Trash
en: Trash
ms: Tong Sampah

note: File System (/)
en: File System
ms: Sistem Fail

note: TRANSLATORS: this will result in "<path> on <hostname>"
en: %s on %s
ms: %s pada %s

en: Failed to eject "%s"
ms: Gagal melenting "%s"

en: Failed to unmount "%s"
ms: Gagal menanggalkan "%s"

en: Failed to mount "%s"
ms: Gagal melekap "%s"

en: Mount and Open
ms: Lekap dan Buka

en: Mount
ms: Lekap

en: Eject
ms: Lenting

en: Unmount
ms: Tanggal

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
ms: Menanggalkan peranti

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
ms: Peranti "%s" telah ditanggalkan oleh sistem. Sila jangan tanggalkan media atau putuskan peranti

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
ms: Menulis data ke peranti

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
ms: Terdapat data yang perlu ditulis ke peranti "%s" sebelum ia dapat ditanggalkan. Jangan tanggalkan media atau putuskan pemacu

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
ms: Melenting peranti

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
ms: Peranti "%s" sedang dilenting. Ia mengambil sedikit masa

en: Search for Files
ms: Gelintar Fail

en: _Clear
ms: _Kosongkan

note: RECENT DOCUMENTS
en: Recent Documents
ms: Dokumen Baru-Baru Ini

en: Close
ms: Tutup

note: BUTTON
en: Button
ms: Butang

note: BUTTON: Show Icon/Label
en: _Show
ms: _Tunjuk

en: Icon Only
ms: Ikon Sahaja

en: Label Only
ms: Label Sahaja

en: Icon and Label
ms: Ikon dan Label

note: MENU: Show Icons
en: Show _icons in menu
ms: Tunjuk _ikon dalam menu

note: MENU: Show Removable Media
en: Show _removable media
ms: Tunjuk media _boleh tanggal

note: MENU: - Mount and Open (indented)
en: Mount and _Open on click
ms: Lekap dan B_uka bila klik

note: MENU: Show GTK Bookmarks
en: Show GTK _bookmarks
ms: Tunjuk _tanda buku GTK

note: MENU: Show Recent Documents
en: Show recent _documents
ms: Tunjuk _dokumen baru-baru ini

note: RECENT DOCUMENTS: Show clear option
en: Show cl_ear option
ms: Tunjuk pilihan _kosongkan

note: RECENT DOCUMENTS: Number to display
en: _Number to display
ms: B_ilangan hendak dipapar

note: SEARCH
en: Search
ms: Gelintar

note: Search: command
en: Co_mmand
ms: Pe_rintah

en: Open
ms: Buka

en: Open Terminal Here
ms: Buka Terminal Di Sini

en: Usage:
ms: Penggunaan:

en: OPTION
ms: PILIHAN

en: Options:
ms: Pilihan:

en: Popup menu at current mouse position
ms: Menu timbul pada kedudukan tetikus semasa

en: Show help options
ms: Tunjuk pilihan bantuan

en: Print version information and exit
ms: Cetak maklumat versi kemudian keluar
