Xfce Panel Plugins - en to nb translation catalogue (47 entries)

note: vim: set ai et tabstop=4:
en: Places
nb: Steder

en: Access folders, documents, and removable media
nb: Få tilgang til mapper, dokumenter og flyttbare media

note: Trash
en: Trash
nb: Papirkurv

en: Desktop
nb: Skrivebord

note: File System (/)
en: File System
nb: Filsystem

note: TRANSLATORS: this will result in "<path> on <hostname>"
en: %s on %s
nb: %s på %s

en: Failed to eject "%s"
nb: Klarte ikke å løse ut «%s»

en: Failed to unmount "%s"
nb: Klarte ikke å avmontere «%s»

en: Failed to mount "%s"
nb: Klarte ikke å montere «%s»

en: Mount and Open
nb: Monter og åpne

en: Mount
nb: Monter

en: Eject
nb: Løs ut

en: Unmount
nb: Avmonter

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
nb: Avmonterer enhet

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
nb: Enheten «%s» avmonteres av systemet. Vennligst ikke fjern mediumet eller koble fra stasjonen

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
nb: Skriver data til enhet

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
nb: Det er data som må skrives til enheten «%s» før den kan fjernes. Vennligst ikke fjern mediumet eller koble fra stasjonen

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
nb: Løser ut enhet

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
nb: Enheten «%s» løses ut. Dette kan ta litt tid

en: Search for Files
nb: Søk etter filer

en: _Clear
nb: _Tøm

note: RECENT DOCUMENTS
en: Recent Documents
nb: Nylig benyttede dokumenter

en: Close
nb: Lukk

note: BUTTON
en: Button
nb: Knapp

note: BUTTON: Show Icon/Label
en: _Show
nb: _Vis

en: Icon Only
nb: Vis ikon

en: Label Only
nb: Vis etikett

en: Icon and Label
nb: Ikon og etikett

note: BUTTON: Label text entry
en: _Label
nb: _Etikett

note: MENU
en: Menu
nb: Meny

note: MENU: Show Icons
en: Show _icons in menu
nb: Vis _ikoner i menyen

note: MENU: Show Removable Media
en: Show _removable media
nb: Vis _flyttbare media

note: MENU: - Mount and Open (indented)
en: Mount and _Open on click
nb: Monter _og åpne ved klikk

note: MENU: Show GTK Bookmarks
en: Show GTK _bookmarks
nb: Vis GTK-_bokmerker

note: MENU: Show Recent Documents
en: Show recent _documents
nb: Vis nylig benyttede _dokumenter

note: RECENT DOCUMENTS: Show clear option
en: Show cl_ear option
nb: Vis valg for_resetting

note: RECENT DOCUMENTS: Number to display
en: _Number to display
nb: _Antall elementer

note: SEARCH
en: Search
nb: Søk

note: Search: command
en: Co_mmand
nb: Ko_mmando

en: Open
nb: Åpne

en: Open Terminal Here
nb: Åpne terminal her

en: Usage:
nb: Forbruk:

en: OPTION
nb: ALTERNATIV

en: Options:
nb: Alternativer:

en: Popup menu at current mouse position
nb: Popup-meny ved nåværende museposisjon

en: Show help options
nb: Vis hjelpealternativer

en: Print version information and exit
nb: Vis versjonsinformasjon og avslutt
