Xfce Panel Plugins - en to oc translation catalogue (47 entries)

note: vim: set ai et tabstop=4:
en: Places
oc: Luòcs

en: Access folders, documents, and removable media
oc: Accedir als repertòris, documents, e periferics amovibles

note: Trash
en: Trash
oc: Escobilhièr

en: Desktop
oc: Burèu

note: File System (/)
en: File System
oc: Sistèma de fichièrs

note: TRANSLATORS: this will result in "<path> on <hostname>"
en: %s on %s
oc: %s sus %s

en: Failed to eject "%s"
oc:  Impossible d'ejectar « %s »

en: Failed to unmount "%s"
oc: Impossible de desmontar « %s »

en: Failed to mount "%s"
oc: Impossible de montar « %s »

en: Mount and Open
oc: Montar e dobrir

en: Mount
oc: Montar

en: Eject
oc: Ejectar

en: Unmount
oc: Desmontar

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
oc: Desmontage del periferic

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
oc: Lo periferic « %s » es demontat pel sistèma. Se vos plai, levetz pas lo mèdia o desconnectetz pas lo lector

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
oc: Escritura de las donadas sul periferic

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
oc: I a de donadas que devon èsser escrichas sul periferic « %s » abans que pòsca èsser levat. Se vos plai, levetz pas lo mèdia o desconnectetz pas lo lector

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
oc: Ejeccion del periferic

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
oc: Lo periferic « %s » es en cors d'ejeccion. Aquò va prene un moment.

en: Search for Files
oc: Recèrca de fichièrs

en: _Clear
oc: _Escafar

note: RECENT DOCUMENTS
en: Recent Documents
oc: Documents recents

en: Close
oc: Tampar

note: BUTTON
en: Button
oc: Boton

note: BUTTON: Show Icon/Label
en: _Show
oc: _Afichar

en: Icon Only
oc: Icòna solament

en: Label Only
oc: Etiqueta solament

en: Icon and Label
oc: Icòna e etiqueta

note: BUTTON: Label text entry
en: _Label
oc: Etiqueta

note: MENU
en: Menu
oc: Menú

note: MENU: Show Icons
en: Show _icons in menu
oc: Afichar las _icònas dins lo menú

note: MENU: Show Removable Media
en: Show _removable media
oc: Afichar los periferics _amovibles

note: MENU: - Mount and Open (indented)
en: Mount and _Open on click
oc: Montar e _Dobrir al moment d'un clic

note: MENU: Show GTK Bookmarks
en: Show GTK _bookmarks
oc: Afichar los _marcapaginas GTK

note: MENU: Show Recent Documents
en: Show recent _documents
oc: Afichar los _documents recents

note: RECENT DOCUMENTS: Show clear option
en: Show cl_ear option
oc: Afichar l'opcion _escafar

note: RECENT DOCUMENTS: Number to display
en: _Number to display
oc: _Nombre d'afichar

note: SEARCH
en: Search
oc: Cercar

note: Search: command
en: Co_mmand
oc: Comanda

en: Open
oc: Dobrir

en: Open Terminal Here
oc: Dobrir un terminal aicí

en: Usage:
oc: Usatge :

en: OPTION
oc: OPCION

en: Options:
oc: Opcions :

en: Popup menu at current mouse position
oc: Menú contextual a la posicion actuala de la mirga

en: Show help options
oc: Afichar las opcions d'ajuda

en: Print version information and exit
oc: Aficha las informacions sus la version e quitar
