Xfce Panel Plugins - en to pa translation catalogue (32 entries)

note: vim: set ai et tabstop=4:
en: Places
pa: ਥਾਵਾਂ

en: Access folders, documents, and removable media
pa: ਫੋਲਡਰ, ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਅਤੇ ਹਟਾਉਣਯੋਗ ਮੀਡਿਆ ਵਰਤੋਂ

note: Trash
en: Trash
pa: ਰੱਦੀ

en: Desktop
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ

note: File System (/)
en: File System
pa: ਫਾਇਲ ਸਿਸਟਮ

en: Failed to eject "%s"
pa: "%s" ਕੱਢਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Failed to unmount "%s"
pa: '"%s' ਅਣ-ਮਾਊਂਟ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Failed to mount "%s"
pa: "%s" ਮਾਊਂਟ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Mount and Open
pa: ਮਾਊਂਟ ਕਰੋ ਤੇ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Mount
pa: ਮਾਊਂਟ ਕਰੋ

en: Eject
pa: ਕੱਢੋ

en: Unmount
pa: ਅਣ-ਮਾਊਂਟ

en: Search for Files
pa: ਫਾਇਲਾਂ ਲਈ ਖੋਜ

note: RECENT DOCUMENTS
en: Recent Documents
pa: ਤਾਜ਼ਾ ਡੌਕੂਮੈਂਟ

note: BUTTON
en: Button
pa: ਬਟਨ

note: BUTTON: Show Icon/Label
en: _Show
pa: ਵੇਖੋ(_S)

en: Icon Only
pa: ਕੇਵਲ ਆਈਕਾਨ

en: Label Only
pa: ਕੇਵਲ ਲੇਬਲ

en: Icon and Label
pa: ਆਈਕਾਨ ਤੇ ਲੇਬਲ

note: BUTTON: Label text entry
en: _Label
pa: ਲੇਬਲ(_L)

note: MENU
en: Menu
pa: ਮੇਨੂ

note: MENU: Show Icons
en: Show _icons in menu
pa: ਮੇਨੂ ਵਿੱਚ ਆਈਕਾਨ ਵੇਖੋ(_i)

note: MENU: Show Removable Media
en: Show _removable media
pa: ਹਟਾਉਣਯੋਗ ਮੀਡਿਆ ਵੇਖੋ(_r)

note: MENU: - Mount and Open (indented)
en: Mount and _Open on click
pa: ਮਾਊਂਟ ਕਰੋ ਅਤੇ ਕਲਿੱਕ ਕਰਨ ਨਾਲ ਖੋਲ੍ਹੋ(_O)

note: MENU: Show GTK Bookmarks
en: Show GTK _bookmarks
pa: GTK ਬੁੱਕਮਾਰਕ ਵੇਖੋ(_b)

note: MENU: Show Recent Documents
en: Show recent _documents
pa: ਤਾਜ਼ਾ ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਵੇਖੋ(_d)

note: RECENT DOCUMENTS: Show clear option
en: Show cl_ear option
pa: ਸਾਫ਼ ਕਰੋ ਚੋਣ ਵੇਖੋ(_e)

note: RECENT DOCUMENTS: Number to display
en: _Number to display
pa: ਡਿਸਪਲੇਅ ਲਈ ਗਿਣਤੀ(_N)

note: SEARCH
en: Search
pa: ਖੋਜ

note: Search: command
en: Co_mmand
pa: ਕਮਾਂਡ(_m)

en: Open
pa: ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Open Terminal Here
pa: ਟਰਮੀਨਲ ਇੱਥੇ ਖੋਲ੍ਹੋ
