Xfce Panel Plugins - en to pl translation catalogue (46 entries)

note: vim: set ai et tabstop=4:
en: Places
pl: Miejsca

en: Access folders, documents, and removable media
pl: Umożliwia dostęp do katalogów, dokumentów i nośników wymiennych

note: Trash
en: Trash
pl: Kosz

en: Desktop
pl: Pulpit

note: File System (/)
en: File System
pl: System plików

note: TRANSLATORS: this will result in "<path> on <hostname>"
en: %s on %s
pl: %s na %s

en: Failed to eject "%s"
pl: Nie udało się wysunąć „%s”

en: Failed to unmount "%s"
pl: Nie udało się odmontować „%s”

en: Failed to mount "%s"
pl: Nie udało się zamontować „%s”

en: Mount and Open
pl: Zamontuj i otwórz

en: Mount
pl: Zamontuj

en: Eject
pl: Wysuń

en: Unmount
pl: Odmontuj

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
pl: Odmontowywanie urządzenia

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
pl: Urządzenie „%s” jest w trakcie odmontowywania. Proszę nie usuwać nośnika lub nie odłączać napędu.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
pl: Zapisywanie danych na urządzeniu

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
pl: Niektóre dane muszą zostać zapisane na urządzeniu „%s” przed jego wysunięciem. Proszę nie wysuwać nośnika bądź odłączać napędu.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
pl: Wysuwanie urządzenia

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
pl: Urządzenie „%s” jest w trakcie wysuwania. Może to chwilę potrwać.

en: Search for Files
pl: Wyszukaj pliki...

en: _Clear
pl: W_yczyść

note: RECENT DOCUMENTS
en: Recent Documents
pl: Ostatnio otwarte

en: Close
pl: Zamknij

note: BUTTON
en: Button
pl: Przycisk

note: BUTTON: Show Icon/Label
en: _Show
pl: _Wyświetlanie:

en: Icon Only
pl: Ikona

en: Label Only
pl: Etykieta

en: Icon and Label
pl: Ikona i etykieta

note: BUTTON: Label text entry
en: _Label
pl: _Etykieta:

note: MENU: Show Icons
en: Show _icons in menu
pl: _Ikony w menu

note: MENU: Show Removable Media
en: Show _removable media
pl: _Pamięć wymienna

note: MENU: - Mount and Open (indented)
en: Mount and _Open on click
pl: _Montowanie i otwieranie po kliknięciu

note: MENU: Show GTK Bookmarks
en: Show GTK _bookmarks
pl: _Zakładki

note: MENU: Show Recent Documents
en: Show recent _documents
pl: Ostatnio otwarte _dokumenty

note: RECENT DOCUMENTS: Show clear option
en: Show cl_ear option
pl: Polecenie „Wy_czyść”

note: RECENT DOCUMENTS: Number to display
en: _Number to display
pl: I_lość elementów:

note: SEARCH
en: Search
pl: Wyszukiwanie

note: Search: command
en: Co_mmand
pl: P_olecenie:

en: Open
pl: Otwórz

en: Open Terminal Here
pl: Otwórz w terminalu

en: Usage:
pl: Użycie:

en: OPTION
pl: OPCJA

en: Options:
pl: Opcje:

en: Popup menu at current mouse position
pl: Wyświetla menu w bieżącym położeniu kursora myszy

en: Show help options
pl: Wypisuje komunikat pomocy

en: Print version information and exit
pl: Wypisuje informacje o wersji i kończy
