Xfce Panel Plugins - en to sq translation catalogue (45 entries)

note: vim: set ai et tabstop=4:
en: Places
sq: Vende

en: Access folders, documents, and removable media
sq: Hyni në dosje, dokumente, dhe media të heqshme

note: Trash
en: Trash
sq: Hedhurina

note: File System (/)
en: File System
sq: Sistem Kartelash

note: TRANSLATORS: this will result in "<path> on <hostname>"
en: %s on %s
sq: %s në %s

en: Failed to eject "%s"
sq: S’u arrit të nxirrej "%s"

en: Failed to unmount "%s"
sq: S’u arrit të çmontohej "%s"

en: Failed to mount "%s"
sq: S’u arrit të montohej "%s"

en: Mount and Open
sq: Montoje dhe Hape

en: Mount
sq: Montoje

en: Eject
sq: Nxirre

en: Unmount
sq: Çmontoje

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
sq: Po çmontohet pajisja

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
sq: Pajisja "%s" po çmontohet nga sistemi. Ju lutemi, mos e hiqni median ose mos e shkëputni pajisjen

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
sq: Po shkruhen të dhëna në pajisje

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
sq: Ka të dhëna që duhen shkruar te pajisja "%s", para se ajo të mund të hiqet. Ju lutemi, mos e hiqni median ose mos e shkëputni pajisjen

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
sq: Po nxirret pajisje

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
sq: Pajisja "%s" po nxirret. Kjo mund të marrë pak kohë

en: Search for Files
sq: Kërko për Kartela

en: _Clear
sq: _Spastroje

note: RECENT DOCUMENTS
en: Recent Documents
sq: Dokumente Së Fundi

en: Close
sq: Mbylle

note: BUTTON
en: Button
sq: Buton

note: BUTTON: Show Icon/Label
en: _Show
sq: _Shfaq

en: Icon Only
sq: Vetëm Ikonë

en: Label Only
sq: Vetëm Etiketë

en: Icon and Label
sq: Ikonë dhe Etiketë

note: BUTTON: Label text entry
en: _Label
sq: _Etiketë

note: MENU: Show Icons
en: Show _icons in menu
sq: Shfaq _ikona në menu

note: MENU: Show Removable Media
en: Show _removable media
sq: Shfaq media të _heqshme

note: MENU: - Mount and Open (indented)
en: Mount and _Open on click
sq: Me klikimin, Montoje dhe _Hape

note: MENU: Show GTK Bookmarks
en: Show GTK _bookmarks
sq: Shfaq _faqerojtësa GTK

note: MENU: Show Recent Documents
en: Show recent _documents
sq: Shfaq dokumente së fundi

note: RECENT DOCUMENTS: Show clear option
en: Show cl_ear option
sq: Shfaq mundësi _spastrimi

note: RECENT DOCUMENTS: Number to display
en: _Number to display
sq: _Numër për shfaqje

note: SEARCH
en: Search
sq: Kërko

note: Search: command
en: Co_mmand
sq: _Urdhër

en: Open
sq: Hap

en: Open Terminal Here
sq: Hape Terminalin Këtu

en: Usage:
sq: Përdorimi:

en: OPTION
sq: MUNDËSI

en: Options:
sq: Mundësi:

en: Popup menu at current mouse position
sq: Buthtoje menunë në pozicionin e atëçastshëm të miut

en: Show help options
sq: Shfaq mundësi ndihme

en: Print version information and exit
sq: Shtyp të dhëna versioni dhe dil
