Xfce Panel Plugins - en to sv translation catalogue (47 entries)

note: vim: set ai et tabstop=4:
en: Places
sv: Platser

en: Access folders, documents, and removable media
sv: Kom åt mappar, dokument och flyttbart media

note: Trash
en: Trash
sv: Papperskorg

en: Desktop
sv: Skrivbord

note: File System (/)
en: File System
sv: Filsystem

note: TRANSLATORS: this will result in "<path> on <hostname>"
en: %s on %s
sv: %s på %s

en: Failed to eject "%s"
sv: Misslyckades med att mata ut "%s"

en: Failed to unmount "%s"
sv: Misslyckades med att avmontera "%s"

en: Failed to mount "%s"
sv: Misslyckades med att montera "%s"

en: Mount and Open
sv: Montera och öppna

en: Mount
sv: Montera

en: Eject
sv: Mata ut

en: Unmount
sv: Avmontera

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
sv: Monterar av enhet

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
sv: Enheten "%s" avmonteras av systemet. Ta inte bort mediet eller koppla bort enheten.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
sv: Skriver data till enhet

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
sv: Det finns data som behöver skrivas till enheten "%s" innan den kan tas bort. Ta inte bort mediet eller koppla från enheten.

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
sv: matar ut enhet

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
sv: Enheten "%s" matas ut. Detta kan ta litet tid

en: Search for Files
sv: Sök efter filer

en: _Clear
sv: _Töm

note: RECENT DOCUMENTS
en: Recent Documents
sv: Senaste dokument

en: Close
sv: Stäng

note: BUTTON
en: Button
sv: Knapp

note: BUTTON: Show Icon/Label
en: _Show
sv: _Visa

en: Icon Only
sv: Endast ikon

en: Label Only
sv: Endast etikett

en: Icon and Label
sv: Ikon och etikett

note: BUTTON: Label text entry
en: _Label
sv: _Etikett

note: MENU
en: Menu
sv: Meny

note: MENU: Show Icons
en: Show _icons in menu
sv: Visa _ikoner i meny

note: MENU: Show Removable Media
en: Show _removable media
sv: Visa _flyttbart media

note: MENU: - Mount and Open (indented)
en: Mount and _Open on click
sv: Montera och _öppna vid klick

note: MENU: Show GTK Bookmarks
en: Show GTK _bookmarks
sv: Visa GTK-_bokmärken

note: MENU: Show Recent Documents
en: Show recent _documents
sv: Visa senaste _dokument

note: RECENT DOCUMENTS: Show clear option
en: Show cl_ear option
sv: Visa tö_mningsalternativ

note: RECENT DOCUMENTS: Number to display
en: _Number to display
sv: Visa a_ntal

note: SEARCH
en: Search
sv: Sök

note: Search: command
en: Co_mmand
sv: Ko_mmando

en: Open
sv: Öppna

en: Open Terminal Here
sv: Öppna Terminal här

en: Usage:
sv: Användning:

en: OPTION
sv: ALTERNATIV

en: Options:
sv: Alternativ:

en: Popup menu at current mouse position
sv: Ppup-meny vid aktuell musposition

en: Show help options
sv: Visa hjälpalternativ

en: Print version information and exit
sv: Visa versionsinformation och avsluta
