Xfce Panel Plugins - en to th translation catalogue (47 entries)

note: vim: set ai et tabstop=4:
en: Places
th: ที่หลักๆ

en: Access folders, documents, and removable media
th: เข้าถึงโฟลเดอร์, เอกสาร และสื่อถอดเสียบต่างๆ

note: Trash
en: Trash
th: ถังขยะ

en: Desktop
th: พื้นโต๊ะ

note: File System (/)
en: File System
th: ระบบแฟ้ม

note: TRANSLATORS: this will result in "<path> on <hostname>"
en: %s on %s
th: %s ที่เครื่อง %s

en: Failed to eject "%s"
th: ดันสื่อ "%s" ออกไม่สำเร็จ

en: Failed to unmount "%s"
th: เลิกเมานท์ "%s" ไม่สำเร็จ

en: Failed to mount "%s"
th: เมานท์ "%s" ไม่สำเร็จ

en: Mount and Open
th: เมานท์และเปิด

en: Mount
th: เมานท์

en: Eject
th: ดันสื่อออก

en: Unmount
th: เลิกเมานท์

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Unmounting device
th: กำลังเลิกเมานท์อุปกรณ์

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
th: ระบบกำลังเลิกเมานท์ "%s" กรุณาอย่าถอดสื่อหรือตัดการเชื่อมต่อไดรว์

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Writing data to device
th: กำลังเขียนข้อมูลลงในอุปกรณ์

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
th: มีข้อมูลที่ต้องเขียนลงในอุปกรณ์ "%s" ก่อนที่จะถอดออกได้ กรุณาอย่าถอดสื่อหรือตัดการเชื่อมต่อไดรว์

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: Ejecting device
th: กำลังดันสื่อในอุปกรณ์ออก

note: TRANSLATORS: Please use the same translation here as in Thunar
en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
th: กำลังดันสื่อในอุปกรณ์ "%s" ออก อาจใช้เวลาสักนิด

en: Search for Files
th: ค้นหาแฟ้ม

en: _Clear
th: _ล้าง

note: RECENT DOCUMENTS
en: Recent Documents
th: เอกสารล่าสุด

en: Close
th: ปิด

note: BUTTON
en: Button
th: ปุ่ม

note: BUTTON: Show Icon/Label
en: _Show
th: แ_สดง

en: Icon Only
th: ไอคอนเท่านั้น

en: Label Only
th: ฉลากเท่านั้น

en: Icon and Label
th: ไอคอนและฉลาก

note: BUTTON: Label text entry
en: _Label
th: ฉ_ลาก

note: MENU
en: Menu
th: เมนู

note: MENU: Show Icons
en: Show _icons in menu
th: แสดงไ_อคอนในเมนู

note: MENU: Show Removable Media
en: Show _removable media
th: แสดงสื่อ_ถอดเสียบ

note: MENU: - Mount and Open (indented)
en: Mount and _Open on click
th: เมานท์และ_เปิดเมื่อคลิก

note: MENU: Show GTK Bookmarks
en: Show GTK _bookmarks
th: แสดงที่_คั่นหน้าของ GTK

note: MENU: Show Recent Documents
en: Show recent _documents
th: แสดงเอกสาร_ล่าสุด

note: RECENT DOCUMENTS: Show clear option
en: Show cl_ear option
th: แสดงตัวเลือกสำหรับล้า_งข้อมูล

note: RECENT DOCUMENTS: Number to display
en: _Number to display
th: _จำนวนที่จะแสดง

note: SEARCH
en: Search
th: ค้นหา

note: Search: command
en: Co_mmand
th: คำ_สั่ง

en: Open
th: เปิด

en: Open Terminal Here
th: เปิดเทอร์มินัลที่นี่

en: Usage:
th: วิธีใช้:

en: OPTION
th: ตัวเลือก

en: Options:
th: ตัวเลือก:

en: Popup menu at current mouse position
th: ผุดเมนูที่ตำแหน่งตัวชี้เมาส์ปัจจุบัน

en: Show help options
th: แสดงวิธีใช้ตัวเลือกต่างๆ

en: Print version information and exit
th: แสดงข้อมูลรุ่นแล้วจบโปรแกรม
