Xfce4-power-manager - en to pa translation catalogue (124 entries)

en: Nothing
pa: ਕੁਝ ਨਹੀਂ

en: Xfce Power Manager
pa: Xfce ਪਾਵਰ ਮੈਨੇਜਰ

en: Power manager settings
pa: ਪਾਵਰ ਮੈਨੇਜਰ ਸੈਟਿੰਗ

en: When sleep button is pressed:
pa: ਜਦੋਂ ਸਲੀਪ ਬਟਨ ਦੱਬਿਆ ਜਾਵੇ:

en: When hibernate button is pressed:
pa: ਜਦੋਂ ਹਾਈਬਰਨੇਟ ਬਟਨ ਦੱਬਿਆ ਜਾਵੇ:

en: When power button is pressed:
pa: ਜਦੋਂ ਪਾਵਰ ਬਟਨ ਦੱਬਿਆ ਜਾਵੇ:

en: System tray icon:
pa: ਸਿਸਟਮ ਟਰੇ ਆਈਕਾਨ:

en: <b>General Options</b>
pa: <b>ਆਮ ਚੋਣਾਂ</b>

en: When laptop lid is closed:
pa: ਜਦੋਂ ਲੈਪਟਾਪ lid ਬੰਦ ਕੀਤੀ ਜਾਵੇ:

en: Spin down hard disks
pa: ਹਾਰਡ ਡਿਸਕ ਸਪਿੰਨ ਹੌਲੀ ਕਰੋ

en: <b>Actions</b>
pa: <b>ਐਕਸ਼ਨ</b>

en: Actions
pa: ਐਕਸ਼ਨ

en: <b>Monitor</b>
pa: <b>ਮਾਨੀਟਰ</b>

en: <b>Brightness</b>
pa: <b>ਚਮਕ</b>

en: Monitor
pa: ਮਾਨੀਟਰ

en: When battery power is critical:
pa: ਜਦੋਂ ਬੈਟਰੀ ਪਾਵਰ ਕਰੀਟੀਕਲ ਹੋਵੇ:

note: Suspend menu option
en: Suspend
pa: ਸਸਪੈਂਡ

note: Hibernate menu option
en: Hibernate
pa: ਹਾਈਬਰਨੇਟ

en: Standby
pa: ਸਟੈਂਡਬਾਏ

en: <b>Advanced Options</b>
pa: <b>ਤਕਨੀਕੀ ਚੋਣਾਂ</b>

en: Never
pa: ਕਦੇ ਨਹੀਂ

en: One minute
pa: ਇੱਕ ਮਿੰਟ

en: Minutes
pa: ਮਿੰਟ

en: One hour
pa: ਇੱਕ ਘੰਟਾ

en: one minute
pa: ਇੱਕ ਮਿੰਟ

en: minutes
pa: ਮਿੰਟ

en: hours
pa: ਘੰਟੇ

en: Seconds
pa: ਸਕਿੰਟ

en: Hibernate and suspend operations not supported
pa: ਹਾਈਬਰਨੇਟ ਅਤੇ ਸਸਪੈਂਡ ਓਪਰੇਸ਼ਨ ਸਹਾਇਕ ਨਹੀਂ ਹਨ

en: Hibernate and suspend operations not permitted
pa: ਹਾਈਬਰਨੇਟ ਅਤੇ ਸਸਪੈਂਡ ਓਪਰੇਸ਼ਨ ਮਨਜ਼ੂਰ ਨਹੀਂ ਹਨ

en: Shutdown
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Ask
pa: ਪੁੱਛੋ

en: Lock screen
pa: ਸਕਰੀਨ ਲਾਕ ਕਰੋ

en: Always show icon
pa: ਹਮੇਸ਼ਾ ਆਈਕਾਨ ਵੇਖੋ

en: When battery is present
pa: ਜਦੋਂ ਬੈਟਰੀ ਮੌਜੂਦ ਹੋਵੇ

en: When battery is charging or discharging
pa: ਜਦੋਂ ਬੈਟਰੀ ਚਾਰਜ ਜਾਂ ਡਿਸ-ਚਾਰਜ ਹੋ ਰਹੀ ਹੋਵੇ

en: Never show icon
pa: ਕਦੇ ਵੀ ਆਈਕਾਨ ਨਾ ਵੇਖੋ

en: Suspend operation not supported
pa: ਸਸਪੈਂਡ ਓਪਰੇਸ਼ਨ ਸਹਾਇਕ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Hibernate operation not supported
pa: ਹਾਈਬਰਨੇਟ ਓਪਰੇਸ਼ਨ ਸਹਾਇਕ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: General
pa: ਆਮ

en: On AC
pa: AC ਉੱਤੇ

en: On Battery
pa: ਬੈਟਰੀ ਉੱਤੇ

en: Extended
pa: ਵਾਧੂ

en: Check your power manager installation
pa: ਆਪਣੀ ਪਾਵਰ ਮੈਨੇਜਰ ਇੰਸਟਾਲੇਸ਼ਨ ਚੈੱਕ ਕਰੋ

en: Settings manager socket
pa: ਸੈਟਿੰਗ ਮੈਨੇਜਰ ਸਾਕਟ

en: Type '%s --help' for usage.
pa: ਮੱਦਦ ਲਈ '%s --help' ਲਿਖੋ।

en: Xfce power manager is not running
pa: Xfce ਪਾਵਰ ਮੈਨੇਜਰ ਚੱਲ ਨਹੀਂ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Run
pa: ਚਲਾਓ

en: Power Manager
pa: ਪਾਵਰ ਮੈਨੇਜਰ

en: Quit
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ

note: Power information
en: Power Information
pa: ਪਾਵਰ ਜਾਣਕਾਰੀ

en: Hibernate the system
pa: ਸਿਸਟਮ ਹਾਈਬਰਨੇਟ ਕਰੋ

en: Suspend the system
pa: ਸਿਸਟਮ ਸਸਪੈਂਡ ਕਰੋ

en: Shutdown the system
pa: ਸਿਸਟਮ ਬੰਦ ਕਰੋ

en: System is running on low power. Save your work to avoid losing data
pa: ਸਿਸਟਮ ਘੱਟ ਪਾਵਰ ਉੱਤੇ ਚੱਲ ਰਿਹਾ ਹੈ। ਡਾਟਾ ਖਰਾਬ ਹੋਣ ਤੋਂ ਬਚਾਉਣ ਲਈ ਆਪਣਾ ਕੰਮ ਸੰਭਾਲ ਲਵੋ

en: System is running on low power
pa: ਸਿਸਟਮ ਘੱਟ ਪਾਵਰ ਉੱਤੇ ਚੱਲ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Adaptor is offline
pa: ਐਡਪਟਰ ਆਫਲਾਈਨ ਹੈ

en: Adaptor is online
pa: ਐਡਪਟਰ ਆਨਲਾਈਨ ਹੈ

en: Permission denied
pa: ਅਧਿਕਾਰ ਪਾਬੰਦੀ

en: Suspend not supported
pa: ਸਸਪੈਂਡ ਸਹਾਇਕ ਨਹੀਂ

en: Battery
pa: ਬੈਟਰੀ

en: Line power
pa: ਲਾਈਨ ਪਾਵਰ

en: Mouse
pa: ਮਾਊਸ

en: Keyboard
pa: ਕੀਬੋਰਡ

en: Phone
pa: ਫੋਨ

en: Unknown
pa: ਅਣਜਾਣ

en: Lithium ion
pa: ਲੀਥੀਅਮ ਆਈਨ

en: Lithium polymer
pa: ਲੀਥੀਅਮ ਪੋਲੀਮਰ

en: Lithium iron phosphate
pa: ਲੀਥੀਅਮ ਆਈਰਨ ਫਾਸਫੇਟ

en: Lead acid
pa: ਲੈੱਡ ਤੇਜ਼ਾਬ

en: Nickel cadmium
pa: ਨਿੱਕਲ ਕੇਡਮੀਅਮ

en: Nickel metal hybride
pa: ਨਿੱਕਲ ਮੈਟਲ ਹਾਡਰਾਇਡ

en: Unknown time
pa: ਅਣਜਾਣ ਟਾਈਮ

en: %i minute | %i minutes
pa[0]: %i ਮਿੰਟ
pa[1]: %i ਮਿੰਟ

en: %i hour | %i hours
pa[0]: %i ਘੰਟਾ
pa[1]: %i ਘੰਟੇ

en: hour | hours
pa[0]: ਘੰਟਾ
pa[1]: ਘੰਟੇ

en: minute | minutes
pa[0]: ਮਿੰਟ
pa[1]: ਮਿੰਟ

en: System is running on battery power
pa: ਸਿਸਟਮ ਬੈਟਰੀ ਪਾਵਰ ਉੱਤੇ ਚੱਲ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: %s
    Your %s is fully charged (%i%%).
    Provides %s runtime
pa: %s
    ਤੁਹਾਡੀ %s ਬੈਟਰੀ ਪੂਰੀ ਚਾਰਜ ਹੋ ਗਈ ਹੈ (%i%%)।
    %s ਰਨ-ਟਾਈਮ ਦਿੰਦੀ ਹੈ

en: %s
    Your %s is fully charged (%i%%).
pa: %s
    ਤੁਹਾਡੀ %s ਬੈਟਰੀ ਪੂਰੀ ਚਾਰਜ ਹੋ ਗਈ ਹੈ (%i%%)।

en: True
pa: ਸਹੀ

en: False
pa: ਗਲਤ

en: Can suspend
pa: ਸਸਪੈਂਡ ਹੋ ਸਕਦਾ ਹੈ

en: Can hibernate
pa: ਹਾਈਬਰਨੇਟ ਹੋ ਸਕਦਾ ਹੈ

en: Has hibernate button
pa: ਹਾਈਬਰਨੇਟ ਬਟਨ ਹੈ

en: Has sleep button
pa: ਸਲੀਪ ਬਟਨ ਹੈ

en: Has LID
pa: LID ਹੈ

en: Enable debugging
pa: ਡੀਬੱਗ ਲੈਵਲ ਚਾਲੂ

en: Dump all information
pa: ਸਭ ਜਾਣਕਾਰੀ ਇੱਕਠੀ ਕਰੋ

en: Show the configuration dialog
pa: ਸੰਰਚਨਾ ਡਾਈਲਾਗ ਵੇਖੋ

en: Version information
pa: ਵਰਜਨ ਜਾਣਕਾਰੀ

en: Another power manager is already running
pa: ਹੋਰ ਪਾਵਰ ਮੈਨੇਜਰ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਚੱਲ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Invalid arguments
pa: ਗਲਤ ਆਰਗੂਮੈਂਟ

en: Invalid cookie
pa: ਗਲਤ ਕੂਕੀਜ਼

note: TRANSLATORS: the command line was not provided
en: No data
pa: ਡਾਟਾ ਨਹੀਂ

note: TRANSLATORS: kernel module, usually a device driver
en: Kernel module
pa: ਕਰਨਲ ਮੋਡੀਊਲ

note: TRANSLATORS: kernel housekeeping
en: Kernel core
pa: ਕਰਨਲ ਕੋਰ

note: TRANSLATORS: serial ATA is a new style of hard disk interface
en: Serial ATA
pa: ਸੀਰੀਅਲ ATA

note: TRANSLATORS: this is the old-style ATA interface
en: ATA host controller
pa: ATA ਹੋਸਟ ਕੰਟਰੋਲਰ

note: TRANSLATORS: 802.11 wireless adaptor
en: Intel wireless adaptor
pa: ਇੰਟੈੱਲ ਵਾਈਰਲੈੱਸ ਐਡਪਟਰ

note: TRANSLATORS: a timer is something that fires periodically
en: Timer %s
pa: ਟਾਈਮਰ %s

note: TRANSLATORS: this is a task that's woken up from sleeping
en: Sleep %s
pa: ਸਲੀਪ %s

note: TRANSLATORS: this is a new realtime task
en: New task %s
pa: ਨਵੀਂ ਟਾਸਕ %s

note: TRANSLATORS: this is a task thats woken to check state
en: Wait %s
pa: ਵੇਟ %s

note: TRANSLATORS: a work queue is a list of work that has to be done
en: Work queue %s
pa: ਵਰਕ ਕਿਊ %s

note: TRANSLATORS: activity on the USB bus
en: USB activity %s
pa: USB ਐਕਟੀਵਿਟੀ %s

en: Value
pa: ਮੁੱਲ

en: Device
pa: ਜੰਤਰ

en: Type
pa: ਟਾਈਪ

en: Model
pa: ਮਾਡਲ

en: Technology
pa: ਟਕਨਾਲੋਜੀ

en: Energy full
pa: ਊਰਜਾ ਪੂਰੀ

en: Energy empty
pa: ਊਰਜਾ ਖਾਲੀ

en: Voltage
pa: ਵੋਲਟੇਜ਼

en: Vendor
pa: ਵੇਂਡਰ

en: Serial
pa: ਸੀਰੀਅਲ

en: Processor
pa: ਪਰੋਸੈਸਰ

en: Wakeups
pa: ਵੇਕਅੱਪ

en: Command
pa: ਕਮਾਂਡ

en: Details
pa: ਵੇਰਵਾ

en: Power management for the Xfce desktop
pa: Xfce ਡੈਸਕਟਾਪ ਲਈ ਪਾਵਰ ਮੈਨੇਜਰ

en: Control your LCD brightness
pa: ਆਪਣੀ LCD  ਚਮਕ ਕੰਟਰੋਲ ਕਰੋ

en: No device found
pa: ਜੰਤਰ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ

en: Brightness plugin
pa: ਚਮਕ ਪਲੱਗਇਨ
