Xfce Panel Plugins - en to el translation catalogue (44 entries)

en: PulseAudio Plugin
el: Πρόσθετο PulseAudio

en: Adjust the audio volume of the PulseAudio sound system
el: Προσαρμογή της έντασης του συστήματος ήχου PulseΑudio

en: None
el: Καμία

en: All
el: Όλες

en: Output only
el: Μόνο εξόδου

en: Input only
el: Μόνο εισόδου

en: PulseAudio Panel Plugin
el: Πρόσθετο ταμπλό PulseAudio

en: Enable keyboard _shortcuts for volume control
el: Ενεργοποίηση _συντομεύσεων πληκτρολογίου για τον έλεγχο έντασης του ήχου

en: Enables volume control using multimedia keys. Make sure no other application that listens to these keys (e.g. xfce4-volumed) is running in the background.
el: Ενεργοποιεί τον έλεγχο έντασης του ήχου με τη χρήση πλήκτρων πολυμέσων. Διασφαλίστε ότι καμία άλλη εφαρμογή που χρησιμοποιεί αυτά τα πλήκτρα (π.χ. το xfce4-volumed) δεν εκτελείται στο παρασκήνιο.

en: Play system _sound when volume changes
el: Αναπαραγωγή _ήχου όταν αλλάζει η ένταση

en: Enables audio feedback when using multimedia keys to change the volume.
el: Ενεργοποιεί ήχο του συστήματος όταν αλλάζετε την ένταση.

en: Show volume _notifications:
el: Εμφάνιση ειδοποιήσεων έντασης:

en: Mute/unmute is notified in all modes except "None"
el: Η  ενεργοποίηση/απενεργοποίηση της σίγασης εμφανίζεται πάντα εκτός από το "Καμία".

en: Step size used when adjusting volume with mouse wheel or hotkeys.
el: Το μέγεθος του βήματος για την ρύθμιση της έντασης του ήχου με το τροχό του ποντικιού ή τα πλήκτρα.

en: _Volume step:
el: _Βήμα έντασης:

en: M_aximum volume:
el: Μέγιστη ένταση:

en: Behaviour
el: Συμπεριφορά

en: Audio _Mixer
el: _Επιλογές ήχου

en: Audio mixer command that can be executed from the context menu, e.g. "pavucontrol", "unity-control-center sound".
el: Η εντολή για τις επιλογές ήχου που εκτελείται από το γενικό μενού, πχ. "pavucontrol", "unity-control-center sound".

en: _Run Audio Mixer...
el: _Άνοιγμα επιλογών ήχου

en: Sound Settings
el: Ρυθμίσεις ήχου

en: General
el: Γενικά

en: Control Playback of Media Players
el: Έλεγχος αναπαραγωγής των εφαρμογών πολυμέσων

en: Enable multimedia keys for playback control
el: Ενεργοποίηση κουμπιών πολυμέσων για τον έλεγχο της αναπαραγωγής

en: Enable experimental window focus support
el: Ενεργοποίηση πειραματικής υποστήριξης εστίασης παραθύρων

en: Name
el: Όνομα

en: Persistent
el: Παραμονή

en: Ignored
el: Αγνόηση

en: Clear Known Items
el: Καθαρισμός γνωστών εφαρμογών

en: Please restart the players to make them visible again.
el: Παρακαλώ επανεκκινήστε τις εφαρμογές πολυμέσων για να εμφανιστούν και πάλι.

en: Known Media Players
el: Γνωστές εφαρμογές πολυμέσων

en: Media Players
el: Εφαρμογές πολυμέσων

en: <big><b>Failed to execute command "%s".</b></big>
    
    %s
el: <big><b>Αδυναμία εκτέλεσης της εντολής "%s".</b></big>
    
    %s

en: Error
el: Σφάλμα

en: Not connected to the PulseAudio server
el: Δεν είναι συνδεδεμένο στον εξυπηρετητή PulseAudio

en: <b>Volume %d%% (muted)</b>
    <small>%s</small>
el: <b>Ένταση %d%% (σε σίγαση)</b>
    <small>%s</small>

en: <b>Volume %d%%</b>
    <small>%s</small>
el: <b>Ένταση %d%%</b>
    <small>%s</small>

en: Output
el: Έξοδος

en: Input
el: Είσοδος

en: Choose Playlist
el: Επιλογή λίστας αναπαραγωγής

note: Audio mixers
en: _Audio mixer...
el: Επιλογές ή_χου...

en: Volume %d%c (muted)
el: Ένταση %d%c (σε σίγαση)

en: Volume %d%c
el: Ένταση %d%c

en: Not currently playing
el: Δεν αναπαράγεται τώρα
