Xfce Panel Plugins - en to he translation catalogue (44 entries)

en: PulseAudio Plugin
he: תוסף PulseAudio

en: Adjust the audio volume of the PulseAudio sound system
he: התאם עצמת קול אודיו של מערכת צליל PulseAudio

en: None
he: ללא

en: All
he: הכל

en: Output only
he: רק פלט

en: Input only
he: רק קלט

en: PulseAudio Panel Plugin
he: תוסף לוח PulseAudio

en: Enable keyboard _shortcuts for volume control
he: אפשר _קיצורי דרך מקלדת לבקרת עצמת קול

en: Enables volume control using multimedia keys. Make sure no other application that listens to these keys (e.g. xfce4-volumed) is running in the background.
he: הפעלת בקרת עצמת קול באמצעות מקשי מולטימדיה. עליך לוודא כי אף יישום אחר אשר מאזין למקשים אלה (למשל xfce4-volumed) הינו מורץ ברקע.

en: Play system _sound when volume changes
he: נגן _סאונד מערכת כאשר הווליום משתנה

en: Enables audio feedback when using multimedia keys to change the volume.
he: מאפשר משוב אודיו כאשר משתמשים במקשי מוטימדיה לשינוי הווליום.

en: Show volume _notifications:
he: הצג הודעות עוצמת קול:

en: Mute/unmute is notified in all modes except "None"
he: השתק/בטל השתקה קיים עם הודעה בכל המצבים למעט "אף אחד"

en: Step size used when adjusting volume with mouse wheel or hotkeys.
he: גודל צעד בשימוש כאשר מכוונים ווליום עם גלגל העכבר או מקשי קיצור.

en: _Volume step:
he: צעד _ווליום:

en: M_aximum volume:
he: ווליום _מקסימלי:

en: Behaviour
he: התנהגות

en: Audio _Mixer
he: מערבל _אודיו

en: Audio mixer command that can be executed from the context menu, e.g. "pavucontrol", "unity-control-center sound".
he: פקודת מערבל אודיו אשר ניתנת להרצה מתוך תפריט הקשר, למשל "pavucontrol", "unity-control-center sound".

en: _Run Audio Mixer...
he: _הרץ מערבל אודיו...

en: Sound Settings
he: הגדרות צליל

en: General
he: כללי

en: Control Playback of Media Players
he: שלוט על ניגון של נגני מדיה

en: Enable multimedia keys for playback control
he: אפשר מקשי מולטימדיה עבור בקרת ניגון

en: Enable experimental window focus support
he: אפשר תמיכת פוקוס חלון ניסיונית

en: Name
he: שם

en: Persistent
he: מתמשך

en: Ignored
he: בהתעלמות

en: Clear Known Items
he: נקה פריטים ידועים

en: Please restart the players to make them visible again.
he: אנא הפעל מחדש את הנגנים כדי להפוך אותם לגלויים שוב.

en: Known Media Players
he: נגני מדיה ידועים

en: Media Players
he: נגני מדיה

en: <big><b>Failed to execute command "%s".</b></big>
    
    %s
he: <big><b>נכשל להריץ פקודה "%s".</b></big>
    
    %s

en: Error
he: שגיאה

en: Not connected to the PulseAudio server
he: לא מחובר לשרת PulseAudio

en: <b>Volume %d%% (muted)</b>
    <small>%s</small>
he: <b>ווליום %d%% (מושתק)</b>
    <small>%s</small>

en: <b>Volume %d%%</b>
    <small>%s</small>
he: <b>ווליום %d%%</b>
    <small>%s</small>

en: Output
he: פלט

en: Input
he: קלט

en: Choose Playlist
he: בחר רשימת ניגון

note: Audio mixers
en: _Audio mixer...
he: _מערבל אודיו...

en: Volume %d%c (muted)
he: עצמת קול %d%c (מושתקת)

en: Volume %d%c
he: עצמת קול %d%c

en: Not currently playing
he: לא מנגן כרגע
