Xfce Panel Plugins - en to hu translation catalogue (30 entries)

en: PulseAudio Plugin
hu: PulseAudio bővítmény

en: Adjust the audio volume of the PulseAudio sound system
hu: A PulseAudio hangrendszer hangerejének beállítása

en: None
hu: Nincs

en: All
hu: Mind

en: PulseAudio Panel Plugin
hu: PulseAudio panelbővítmény

en: Enable keyboard _shortcuts for volume control
hu: Hangerőszabályzó _billentyűkombinációk engedélyezése

en: Enables volume control using multimedia keys. Make sure no other application that listens to these keys (e.g. xfce4-volumed) is running in the background.
hu: Engedélyezi a hangerővezérlést a multimédia billentyűkkel. Győződjön meg róla hogy már alkalmazások nem figyelik ezeket a billentyűket a háttérben (pl. az xfce4-volumed).

en: Behaviour
hu: Viselkedés

en: Audio _Mixer
hu: _Hangerőkeverő

en: Audio mixer command that can be executed from the context menu, e.g. "pavucontrol", "unity-control-center sound".
hu: Hangkeverő parancs, amely a környezeti menüből indítható, pl. „pavucontrol”, „unity-control-center-sound”.

en: _Run Audio Mixer...
hu: Hangerőkeverő _futtatása...

en: Sound Settings
hu: Hangbeállítások

en: General
hu: Általános

en: Control Playback of Media Players
hu: Médialejátszók lejátszásának vezérlése

en: Enable multimedia keys for playback control
hu: Multimédia billentyűk engedélyezése a lejátszás vezérlésére

en: Enable experimental window focus support
hu: Kísérleti ablakfókusz támogatás engedélyezése

en: Name
hu: Név

en: Clear Known Items
hu: Ismert elemek törlése

en: Known Media Players
hu: Ismert médialejátszó

en: Media Players
hu: Médialejátszó

en: <big><b>Failed to execute command "%s".</b></big>
    
    %s
hu: <big><b>Nem sikerült a(z) "%s" parancs futtatása.</b></big>
    
    %s

en: Error
hu: Hiba

en: Not connected to the PulseAudio server
hu: Nincs csatlakozva a PulseAudio kiszolgálóhoz

en: Output
hu: Kimenet

en: Input
hu: Bemenet

en: Choose Playlist
hu: Válasszon lejátszólistát

note: Audio mixers
en: _Audio mixer...
hu: _Hangerőkeverő...

en: Volume %d%c (muted)
hu: Hangerő %d%c (elnémítva)

en: Volume %d%c
hu: Hangerő %d%c

en: Not currently playing
hu: Jelenleg nincs lejátszás
