Xfce Panel Plugins - en to ie translation catalogue (29 entries)

en: PulseAudio Plugin
ie: Plugin por PulseAudio

en: Adjust the audio volume of the PulseAudio sound system
ie: Controlar li volúmine de audio del audio-sistema PulseAudio

en: None
ie: Necú

en: All
ie: Omni

en: PulseAudio Panel Plugin
ie: Plugin de panel de PulseAudio

en: Enable keyboard _shortcuts for volume control
ie: Activar _rapid-tastes por controlar li volúmine

en: Enables volume control using multimedia keys. Make sure no other application that listens to these keys (e.g. xfce4-volumed) is running in the background.
ie: Permisser controlar li volúmine con tastes de multimedia. Ples assecurar que nequel application quel monitora ta claves (p.ex. volumed) ne es lansat in li funde.

en: Behaviour
ie: Conduida

en: Audio _Mixer
ie: Audio-_mixer

en: Audio mixer command that can be executed from the context menu, e.g. "pavucontrol", "unity-control-center sound".
ie: Comande de audio-mixer que posse esser lansat ex li menú contextual, p.ex. «pavucontrol», «unity-control-center sound».

en: _Run Audio Mixer...
ie: _Lansar li audio-mixer...

en: Sound Settings
ie: Parametres de son

en: Control Playback of Media Players
ie: Controlar reproductores de media

en: Enable multimedia keys for playback control
ie: Activar tastes de multimedia por controlar reproduction

en: Enable experimental window focus support
ie: Activar li experimental suporte del foco de fenestre

en: Name
ie: Nómine

en: Clear Known Items
ie: Vacuar conosset elementes

en: Known Media Players
ie: Conosset reproductores de medie

en: Media Players
ie: Reproductores de medie

en: <big><b>Failed to execute command "%s".</b></big>
    
    %s
ie: <big><b>Ne successat lansar li comande «%s».</b></big>
    
    %s

en: Error
ie: Errore

en: Not connected to the PulseAudio server
ie: Ne conexet al servitor PulseAudio

en: Output
ie: Exeada

en: Input
ie: Intrada

en: Choose Playlist
ie: Selecter un playlist

note: Audio mixers
en: _Audio mixer...
ie: _Audio-mixer...

en: Volume %d%c (muted)
ie: Volúmine: %d%c (assurdat)

en: Volume %d%c
ie: Volúmine: %d%c

en: Not currently playing
ie: Ne reproductent
