Xfce Panel Plugins - en to nb translation catalogue (46 entries)

en: PulseAudio Plugin
nb: PulseAudio-tillegg

en: Adjust the audio volume of the PulseAudio sound system
nb: Juster lydstyrken på PulseAudio-lydsystemet

en: None
nb: Ingen

en: All
nb: Alle

en: Output only
nb: Kun utdata

en: Input only
nb: Kun inndata

en: PulseAudio Panel Plugin
nb: Et panel-tillegg for PulseAudio

en: Enable keyboard _shortcuts for volume control
nb: Slå på tastatursnarveier for justering av lydstyrke

en: Enables volume control using multimedia keys. Make sure no other application that listens to these keys (e.g. xfce4-volumed) is running in the background.
nb: Slår på lydstyrkejustering ved bruk av multimedia-knapper. Forsikre deg om at ingen andre programmer som styres av disse knappene (eksempelvis xfce4-volumed) kjører i bakgrunnen.

en: Play system _sound when volume changes
nb: Spill _systemlyd når volumet endres

en: Enables audio feedback when using multimedia keys to change the volume.
nb: Slår på lydsignal når multimedia-taster endrer volumet.

en: Always display the recording _indicator
nb: Alltid vis opptaks_indikatoren

en: Show volume _notifications:
nb: _Vis varslinger for volum:

en: Mute/unmute is notified in all modes except "None"
nb: Demp/avdemp varsles i alle tilstander bortsett fra «Ingen»

en: Step size used when adjusting volume with mouse wheel or hotkeys.
nb: Trinnstørrelse når volumet justeres med musehjulet eller hurtigtaster.

en: _Volume step:
nb: _Volumtrinn:

en: M_aximum volume:
nb: St_ørste volum:

en: Behaviour
nb: Oppførsel

en: Audio _Mixer
nb: Lyd_mikser

en: Audio mixer command that can be executed from the context menu, e.g. "pavucontrol", "unity-control-center sound".
nb: Lydmikser-kommando som kan utføres fra innholdsmenyen, eksempelvis «pavucontrol» eller «unity-control-center sound».

en: _Run Audio Mixer...
nb: Kjør lydmikser …

en: Sound Settings
nb: Lydinnstillinger

en: General
nb: Generelt

en: Control Playback of Media Players
nb: Styr avspilling av mediespillere

en: Enable multimedia keys for playback control
nb: Aktiver multimedia-knapper for styring av avspilling

en: Send multimedia keys to all players
nb: Send multimedietaster til alle avspillere

en: Enable experimental window focus support
nb: Aktiver eksperimentell støtte for vindusfokus

en: Name
nb: Navn

en: Persistent
nb: Vedvarende

en: Ignored
nb: Ignorert

en: Clear Known Items
nb: Tøm kjente elementer

en: Please restart the players to make them visible again.
nb: Start spillerne på nytt for å gjøre dem synlige igjen.

en: Known Media Players
nb: Kjente mediespillere

en: Media Players
nb: Mediespillere

en: <big><b>Failed to execute command "%s".</b></big>
    
    %s
nb: <big><b>Klarte ikke å utføre kommando «%s».</b></big>
    
    %s

en: Error
nb: Feil

en: Not connected to the PulseAudio server
nb: Ikke tilkoblet Pulseaudio-tjeneren

en: <b>Volume %d%% (muted)</b>
    <small>%s</small>
nb: <b>Volum %d%% (dempet)</b>
    <small>%s</small>

en: <b>Volume %d%%</b>
    <small>%s</small>
nb: <b>Volum %d%%</b>
    <small>%s</small>

en: Output
nb: Utdata

en: Input
nb: Inndata

en: Choose Playlist
nb: Velg spilleliste

note: Audio mixers
en: _Audio mixer...
nb: Lydmikser …

en: Volume %d%c (muted)
nb: Volum %d%c (dempet)

en: Volume %d%c
nb: Volum %d%c

en: Not currently playing
nb: Ingen avspilling for øyeblikket
