Xfce Panel Plugins - en to sq translation catalogue (45 entries)

en: PulseAudio Plugin
sq: Shtojcë për PulseAudio

en: Adjust the audio volume of the PulseAudio sound system
sq: Rregulloni volumin e zërit të sistemit PulseAudio të tingujve

en: None
sq: Asnjë

en: All
sq: Krejt

en: Output only
sq: Vetëm për output-in

en: Input only
sq: Vetëm për input-in

en: PulseAudio Panel Plugin
sq: Shtojcë PulseAudio Paneli

en: Enable keyboard _shortcuts for volume control
sq: Aktivizo _shkurtore tastiere për kontroll volumi

en: Enables volume control using multimedia keys. Make sure no other application that listens to these keys (e.g. xfce4-volumed) is running in the background.
sq: Aktivizon kontroll volumi duke përdorur taste multimedia. Sigurohuni që nuk xhiron në prapaskenë aplikacion tjetër që përgjon këto taste (p.sh., xfce4-volumed).

en: Play system _sound when volume changes
sq: Luaj _tingull sistemi, kur ndryshon volumi

en: Enables audio feedback when using multimedia keys to change the volume.
sq: Aktivizon sinjalizim audio, kur për ndryshim volumi përdoren taste multimedia.

en: Always display the recording _indicator
sq: Shfaqe përherë tregues_in e regjistrimeve

en: Show volume _notifications:
sq: Shfaq _njoftime për volumin:

en: Mute/unmute is notified in all modes except "None"
sq: Heshtim/çheshtim njoftohet nën krejt mënyrat, hiq atë “Asnjë”

en: Step size used when adjusting volume with mouse wheel or hotkeys.
sq: Madhësi hapi e përdorur kur përimtohet volumi me rrotëzën e miut ose taste shkurtore.

en: _Volume step:
sq: Hap _volumi:

en: M_aximum volume:
sq: Volum _maksimum:

en: Behaviour
sq: Sjellje

en: Audio _Mixer
sq: _Përzierës Audio

en: Audio mixer command that can be executed from the context menu, e.g. "pavucontrol", "unity-control-center sound".
sq: Urdhër përzierësi audio që mund të ekzekutohet prej menusë së kontekstit, p.sh., "pavucontrol", "unity-control-center sound".

en: _Run Audio Mixer...
sq: _Xhironi Përzierës Audio…

en: Sound Settings
sq: Rregullime Zëri

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Control Playback of Media Players
sq: Kontrolloni Lojën e Lojtësve Media

en: Enable multimedia keys for playback control
sq: Aktivizo taste multimeda për kontroll loje

en: Send multimedia keys to all players
sq: Dërgo kyçe multimedia te krejt lojtësit

en: Enable experimental window focus support
sq: Aktivizo mbulim eksperimental fokusi dritareje

en: Name
sq: Emër

en: Ignored
sq: I shpërfillur

en: Clear Known Items
sq: Spastro Elementë të Njohur

en: Please restart the players to make them visible again.
sq: Ju lutemi, rinisni lojtësit, që t’i bëni sërish të dukshëm.

en: Known Media Players
sq: Lojtës Media të Ditur

en: Media Players
sq: Lojtës Media

en: <big><b>Failed to execute command "%s".</b></big>
    
    %s
sq: <big><b>S’u arrit të përmbushej urdhri "%s".</b></big>
    
    %s

en: Error
sq: Gabim

en: Not connected to the PulseAudio server
sq: I palidhur te shërbyesi PulseAudio

en: <b>Volume %d%% (muted)</b>
    <small>%s</small>
sq: <b>Volum %d%% (heshtuar)</b>
    <small>%s</small>

en: <b>Volume %d%%</b>
    <small>%s</small>
sq: <b>Volum %d%%</b>
    <small>%s</small>

en: Output
sq: Dalje

en: Input
sq: Hyrje

en: Choose Playlist
sq: Zgjidhni Luajlistë

note: Audio mixers
en: _Audio mixer...
sq: Përzierës _audio…

en: Volume %d%c (muted)
sq: Volumi %d%c (heshtuar)

en: Volume %d%c
sq: Volumi %d%c

en: Not currently playing
sq: S’po luhet gjë
