Xfce Panel Plugins - en to sv translation catalogue (44 entries)

en: PulseAudio Plugin
sv: PulseAudio insticksprogram

en: Adjust the audio volume of the PulseAudio sound system
sv: Justera ljudvolymen på PulseAudios ljudsystem

en: None
sv: Ingen

en: All
sv: Alla

en: Output only
sv: Utgång endast

en: Input only
sv: Ingång endast

en: PulseAudio Panel Plugin
sv: PulseAudio Panelinsticksprogram

en: Enable keyboard _shortcuts for volume control
sv: Aktivera tangentbord_sgenvägar för volymkontroll

en: Enables volume control using multimedia keys. Make sure no other application that listens to these keys (e.g. xfce4-volumed) is running in the background.
sv: Aktiverar volymkontroll med multimediatangenter. Förvissa dig om att inget annat program som lyssnar till dessa tangenter (t. ex. xfce4-volumed) kör i bakgrunden.

en: Play system _sound when volume changes
sv: Spela system _ljud då volymen ändras

en: Enables audio feedback when using multimedia keys to change the volume.
sv: Aktiverar ljudåterkoppling när du använder multimediaknappar för att ändra volymen.

en: Show volume _notifications:
sv: Visa volym _notifikationer:

en: Mute/unmute is notified in all modes except "None"
sv: Tysta/avtysta är notiferat i alla lägen förutom "Inga"

en: Step size used when adjusting volume with mouse wheel or hotkeys.
sv: Stegstorlek som används vid justering av volym med mushjul eller snabbtangenter.

en: _Volume step:
sv: _Volym steg:

en: M_aximum volume:
sv: M_aximal volym:

en: Behaviour
sv: Beteende

en: Audio _Mixer
sv: Ljud_mixer

en: Audio mixer command that can be executed from the context menu, e.g. "pavucontrol", "unity-control-center sound".
sv: Ljudmixerkommando som kan köras från kontextmenyn, t. ex. "pavucontrol", "unity-control-center sound".

en: _Run Audio Mixer...
sv: Kö_r Ljudmixer...

en: Sound Settings
sv: Ljudinställningar

en: General
sv: Allmänt

en: Control Playback of Media Players
sv: Kontrollera uppspelning av mediaspelare

en: Enable multimedia keys for playback control
sv: Aktivera multimediatangenter för uppspelningskontroll

en: Send multimedia keys to all players
sv: Skicka multimedia tangenter till alla spelare

en: Enable experimental window focus support
sv: Aktivera experimentellt stöd för fönsterfokus

en: Name
sv: Namn

en: Ignored
sv: Ignorerad

en: Clear Known Items
sv: Rensa kända objekt

en: Please restart the players to make them visible again.
sv: Starta om spelarna för att göra dem synliga igen.

en: Known Media Players
sv: Kända mediaspelare

en: Media Players
sv: Mediaspelare

en: <big><b>Failed to execute command "%s".</b></big>
    
    %s
sv: <big><b>Det gick inte att köra kommandot  "%s".</b></big>
    
    %s

en: Error
sv: Fel

en: Not connected to the PulseAudio server
sv: Inte ansluten till PulseAudio servern

en: <b>Volume %d%% (muted)</b>
    <small>%s</small>
sv: <b>Volume %d%% (tystad)</b>
    <small>%s</small>

en: <b>Volume %d%%</b>
    <small>%s</small>
sv: </b>Volym%d%%</b>
    <small>%s</small>

en: Output
sv: Utmatning

en: Input
sv: Inmatning

en: Choose Playlist
sv: Välj spellista

note: Audio mixers
en: _Audio mixer...
sv: Lj_udmixer...

en: Volume %d%c (muted)
sv: Volym %d%c (tystad)

en: Volume %d%c
sv: Volym %d%c

en: Not currently playing
sv: Spelar inte för närvarande
