Xfce Panel Plugins - en to th translation catalogue (30 entries)

en: PulseAudio Plugin
th: ปลั๊กอิน PulseAudio

en: Adjust the audio volume of the PulseAudio sound system
th: ปรับความดังของระบบเสียง PulseAudio

en: None
th: ไม่ใช้

en: All
th: ทั้งหมด

en: PulseAudio Panel Plugin
th: ปลั๊กอิน PulseAudio สำหรับพาเนล

en: Enable keyboard _shortcuts for volume control
th: เปิดใช้ปุ่ม_ลัดแป้นพิมพ์สำหรับปรับความดังเสียง

en: Enables volume control using multimedia keys. Make sure no other application that listens to these keys (e.g. xfce4-volumed) is running in the background.
th: เปิดใช้การควบคุมความดังเสียงด้วยปุ่มสื่อผสม กรุณาตรวจสอบให้แน่ใจว่าไม่มีโปรแกรมอื่นที่เฝ้าจับปุ่มเหล่านี้ (เช่น xfce4-volumed) ทำงานเบื้องหลังอยู่

en: Behaviour
th: พฤติกรรม

en: Audio _Mixer
th: โปรแกรม_ควบคุมเสียง

en: Audio mixer command that can be executed from the context menu, e.g. "pavucontrol", "unity-control-center sound".
th: คำสั่งสำหรับเรียกโปรแกรมควบคุมเสียงซึ่งสามารถเรียกทำงานผ่านเมนูบนพาเนลได้ เช่น "pavucontrol", "unity-control-center sound"

en: _Run Audio Mixer...
th: เ_รียกโปรแกรมควบคุมเสียง...

en: Sound Settings
th: ตั้งค่าเสียง

en: General
th: ทั่วไป

en: Control Playback of Media Players
th: ควบคุมการเล่นของโปรแกรมเล่นสื่อต่างๆ

en: Enable multimedia keys for playback control
th: เปิดใช้ปุ่มสื่อผสมสำหรับควบคุมการเล่นสื่อ

en: Enable experimental window focus support
th: เปิดใช้การรองรับการโฟกัสหน้าต่างที่ยังอยู่ในขั้นทดลอง

en: Name
th: ชื่อ

en: Clear Known Items
th: ล้างรายการที่รู้จัก

en: Known Media Players
th: โปรแกรมเล่นสื่อที่รู้จัก

en: Media Players
th: โปรแกรมเล่นสื่อ

en: <big><b>Failed to execute command "%s".</b></big>
    
    %s
th: <big><b>เรียกคำสั่ง "%s" ไม่สำเร็จ</b></big>
    
    %s

en: Error
th: ข้อผิดพลาด

en: Not connected to the PulseAudio server
th: ไม่มีการเชื่อมต่อกับเซิร์ฟเวอร์ PulseAudio

en: Output
th: เสียงออก

en: Input
th: เสียงเข้า

en: Choose Playlist
th: เลือกผังเล่น

note: Audio mixers
en: _Audio mixer...
th: โปรแกรม_ควบคุมเสียง...

en: Volume %d%c (muted)
th: ความดัง %d%c (ปิดเสียง)

en: Volume %d%c
th: ความดัง %d%c

en: Not currently playing
th: ไม่ได้เล่นอยู่
