xfce4-quicklauncher-plugin - en to gl translation catalogue (8 entries)

en: Configure Quicklauncher
gl: Configurar Quicklauncher

en: Lines:
gl: Liñas:

en: icone
gl: icono

en: commande
gl: Orde

en: Open icon
gl: Abrir icono

en: Allows you to add launchers easily and display them on many lines.
gl: Permite engadir lanzadores facilmente e desplegalos en varias liñas.

en: Other plugins available here
gl: Outros plugins estan dispoñibles eiquí

en: Program with several launchers
gl: Programa con varios lanzadores
