xfce4-radio-plugin 0.2.0 - en to cs translation catalogue (29 entries)

en: - off -
cs: - vypnuto -

en: Error opening radio device
cs: Chyba při otevírání zařízení pro příjem rádia

en: Tune radio
cs: Ladit rádio

en: Frequency [MHz]:
cs: Frekvence [MHz]:

en: Illegal frequency.
cs: Nedovolená frekvence.

en: Presets
cs: Předvolby

en: Tune to frequency
cs: Přeladit na frekvenci

en: unnamed
cs: nepojmenovaný

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Options
cs: Možnosti

note: Device
en: Device
cs: Zařízení

en: V4L device
cs: Zařízení V4L

en: Synchronize state with the card
cs: Synchronizovat stav s kartou

en: yes
cs: ano

en: no
cs: ne

en: Mouse scrolling changes
cs: Změny způsobené posunutím myši

en: frequency
cs: frekvence

en: preset
cs: předvolba

note: When off
en: When radio is off
cs: Pokud je rádio vypnuto

en: Show the label
cs: Zobrazovat popisek

en: Show graphics
cs: Zobrazovat grafiku

note: When on
en: When radio is running
cs: Pokud je rádio zapnuto

en: Show signal strength
cs: Zobrazovat sílu signálu

en: as a bar
cs: jako panel

en: graphically
cs: graficky

en: Show preset names in label
cs: Zobrazovat názvy předvoleb v popisku

note: Commands
en: Commands
cs: Příkazy

note: Post-startup command
en: Run after startup
cs: Spustit po startu

note: Post-shutdown command
en: Run after shutdown
cs: Spustit po vypnutí
