xfce4-radio-plugin - en to hu translation catalogue (29 entries)

en: - off -
hu: - ki -

en: Error opening radio device
hu: Hiba a rádióeszköz megnyitásakor

en: Tune radio
hu: Rádió hangolása

en: Frequency [MHz]:
hu: Frekvencia (MHz):

en: Illegal frequency.
hu: Szabálytalan frekvencia.

en: Presets
hu: Állomások

en: Tune to frequency
hu: Hangolás frekvenciára

en: unnamed
hu: névtelen

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Options
hu: Beállítások

note: Device
en: Device
hu: Eszköz

en: V4L device
hu: V4L eszköz

en: Synchronize state with the card
hu: Állapot szinkronizálása a kártyával

en: yes
hu: igen

en: no
hu: nem

en: Mouse scrolling changes
hu: Egérgörgetés ezt módosítja

en: frequency
hu: frekvencia

en: preset
hu: állomás

note: When off
en: When radio is off
hu: A rádió kikapcsolt állapotában

en: Show the label
hu: Címke megjelenítése

en: Show graphics
hu: Grafika megjelenítése

note: When on
en: When radio is running
hu: A rádió futásakor

en: Show signal strength
hu: Jelerősség megjelenítése

en: as a bar
hu: sávként

en: graphically
hu: grafikusan

en: Show preset names in label
hu: Állomásnevek megjelenítése a címkében

note: Commands
en: Commands
hu: Parancsok

note: Post-startup command
en: Run after startup
hu: Futtatás indítás után

note: Post-shutdown command
en: Run after shutdown
hu: Futtatás leállítás után
