xfce4-radio-plugin - en to sv translation catalogue (31 entries)

en: Radio Plugin
sv: Radioinsticksmodul

en: V4l radio plugin
sv: Insticksmodul för V4l-radio

en: - off -
sv: - av -

en: Error opening radio device
sv: Fel vid öppning av radioenhet

en: Tune radio
sv: Ta emot radio

en: Frequency [MHz]:
sv: Frekvens [MHz]:

en: Illegal frequency.
sv: Otillåten frekvens.

en: Presets
sv: Förval

en: Tune to frequency
sv: Ratta in frekvens

en: unnamed
sv: namnlös

en: Properties
sv: Egenskaper

en: Options
sv: Alternativ

note: Device
en: Device
sv: Enhet

en: V4L device
sv: V4L-enhet

en: Synchronize state with the card
sv: Synkronisera tillstånd med kortet

en: yes
sv: ja

en: no
sv: nej

en: Mouse scrolling changes
sv: Musrullning ändrar

en: frequency
sv: frekvens

en: preset
sv: förval

note: When off
en: When radio is off
sv: När radio är avstängd

en: Show the label
sv: Visa etiketten

en: Show graphics
sv: Visa grafik

note: When on
en: When radio is running
sv: När radio är igång

en: Show signal strength
sv: Visa signalstyrka

en: as a bar
sv: som en rad

en: graphically
sv: grafiskt

en: Show preset names in label
sv: Visa förvalsnamn i etikett

note: Commands
en: Commands
sv: Kommandon

note: Post-startup command
en: Run after startup
sv: Kör efter uppstart

note: Post-shutdown command
en: Run after shutdown
sv: Kör efter avstängning
