xfce4-radio-plugin - en to ug translation catalogue (22 entries)

en: Not tuned
ug: سازلانمىغان

en: - off -
ug: - オフ -

en: Error opening radio device
ug: رادىئو ئۈسكۈنىسىنى ئېچىش مەغلۇپ بولدى

en: Add preset
ug: ئالدىن تەڭشەيدۇ

en: Station name:
ug: ئىستانسا ئاتى:

en: There is already a preset with this frequency.
ug: بۇ چاستوتا ئاللىقاچان تەڭشەلگەن

en: Tune radio
ug: رادىئونى تەڭشەيدۇ

en: Frequency [MHz]:
ug: چاستوتىسى [Mhz]

en: Illegal frequency.
ug: خاتا چاستوتا

en: Presets
ug: ئالدىن تەڭشەش

en: Delete active preset
ug: ھازىرقى تەڭشەكنى ئۆچۈرىدۇ

en: Rename active preset
ug: ھازىرقى تەڭشەك ئاتىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Tune to frequency
ug: چاستوتىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Properties
ug: خاسلىق

en: V4L device
ug: V4L ئۈسكۈنىسى

en: Display signal strength
ug: سىگنال كۈچلۈكلۈكىنى كۆرسىتىدۇ

en: yes
ug: ھەئە

en: no
ug: ياق

en: Execute command after shutdown
ug: پروگرامما توختىغاندا توكنى ئۈز

en: Mouse scrolling changes
ug: マウススクロールは変化

en: frequency
ug: چاستوتا

en: preset
ug: تەڭشە
