xfce4-radio-plugin - en to ur translation catalogue (28 entries)

en: - off -
ur: - بند -

en: Error opening radio device
ur: ریڈیو ڈیوائس کھولنے میں ناکامی

en: Tune radio
ur: ریڈیو ٹیون کریں

en: Frequency [MHz]:
ur: فریکوینسی [MHz]:

en: Illegal frequency.
ur: غیرقانونی فریکوینسی.

en: Tune to frequency
ur: ٹیون تا فریکوینسی

en: unnamed
ur: بغیر نام

en: Properties
ur: خصوصیات

en: Options
ur: اختیارات

note: Device
en: Device
ur: ڈیوائس

en: V4L device
ur: V4L ڈیوائس

en: Synchronize state with the card
ur: سینکرونائز حالت بمع کارڈ

en: yes
ur: ہاں

en: no
ur: نہیں

en: Mouse scrolling changes
ur: ماؤس سکرولنگ تبدیلیاں

en: frequency
ur: فریکوینسی

en: preset
ur: پریزیٹ

note: When off
en: When radio is off
ur: جب ریڈیو بند ہو

en: Show the label
ur: لیبل دکھائیں

en: Show graphics
ur: گریفکس دکھائیں

note: When on
en: When radio is running
ur: جب ریڈیو چل رہا ہو

en: Show signal strength
ur: سگنل کی طاقت ظاہر کریں

en: as a bar
ur: بطور پٹی

en: graphically
ur: بطور گریفک

en: Show preset names in label
ur: لیبل میں پریزیٹ نام ظاہر کریں

note: Commands
en: Commands
ur: کمانڈ

note: Post-startup command
en: Run after startup
ur: سٹارٹ اپ کے بعد چلائیں

note: Post-shutdown command
en: Run after shutdown
ur: شٹ ڈاؤن کے بعد چلائیں
