xfce-apps.xfce4-screensaver - en to eu translation catalogue (148 entries)

en: Xfce Screensaver
eu: Xfce pantaila-babeslea

en: Set your screensaver preferences
eu: Ezarri zure pantaila-babeslearen hobespenak

en: Screensaver
eu: Pantaila-babeslea

en: settings;preferences;screensaver;lock screen;
eu: ezarpenak;lehentasunak;pantaila-babeslea;blokeo-pantaila;

en: Screensavers
eu: Pantaila-babesleak

en: Screensaver themes
eu: Pantaila-babesle gaiak

en: Show paths that images follow
eu: Erakutsi irudiek jarraitzen duten bidea

en: Occasionally rotate images as they move
eu: Noizean behin irudiak biratu mugitzen diren ahala

en: Print out frame rate and other statistics
eu: Erakutsi frame kanpoko ratioa eta beste estatistika batzuk

en: The maximum number of images to keep on screen
eu: Pantailan mantenduko diren gehienezko irudi kopurua

en: MAX_IMAGES
eu: GEHIENEZKO_IRUDIAK

en: The initial size and position of window
eu: Leihoaren hasierako neurria eta kokapena

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
eu: ZABALERAxALTUERA+X+Y

en: The source image to use
eu: Erabiliko den jatorrizko irudia

note: translators: the word "image" here * represents a command line argument
en: image - floats images around the screen
eu: irudia - irudiak flotatzen erakusten ditu pantailan zehar

en: %s. See --help for usage information.
eu: %s- Ikusi --help erabilera informazioa eskuratzeko.

en: Failed to initialize the windowing system.
eu: Huts leihotze sistema hasieratzerakoan.

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
eu: Irudi bat zehaztu behar duzu. Ikusi --help erabilera informazioa eskuratzeko.

en: Location to get images from
eu: Irudiak eskuratzeko kokapena

en: PATH
eu: BIDEA

en: Color to use for images background
eu: Irudien atzealderako erabiliko den kolorea

en: Do not randomize pictures from location
eu: Ez hartu ausaz kokapeneko irudiak

en: Do not try to stretch images on screen
eu: Ez saiatu irudiak luzatzen pantailan

en: Do not crop images to the screen size
eu: Ez moztu irudiak pantailaren tamainara

en: Floating Xfce
eu: Xfce flotatzen

en: Bubbles the Xfce logo around the screen
eu: Xfceren logoa pantailan zehar burbuilatzen du

en: Slideshow
eu: Aurkezpena

en: Display a slideshow from your Pictures folder
eu: Diapositibak erakutsi zure Irudiak karpetatik

en: Pop art squares
eu: Pop art laukiak

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
eu: Kolore sutsuz osatutako pop-art estiloko sareta.

en: Unable to establish service %s: %s
eu: Ezin izan da %s zerbitzua ezarri: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
eu: Ezin da ezarri PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
eu: Pasahitza ez da zuzena.

en: Authentication failed.
eu: Autentifikazioak huts egin du.

en: Not permitted to gain access at this time.
eu: Ezin da sarbidea lortu une honetan.

en: No longer permitted to access the system.
eu: Ezin da gehiago sisteman sartu.

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: failed to register with the message bus
eu: ezin izan da mezuen busarekin erregistratu

en: not connected to the message bus
eu: mezuen busarekin ez konektatuta

en: screensaver already running in this session
eu: pantaila-babeslea dagoeneko martxan da saio honetan

en: Time has expired.
eu: Denbora iraungi egin da.

en: Causes the screensaver to exit gracefully
eu: Pantaila-babesletik dotoreziaz irtetea eragiten du

en: Query the state of the screensaver
eu: Pantaila-babeslearen egoera kontsultatu

en: Query the length of time the screensaver has been active
eu: Kontsultatu pantaila-babeslea aktibo egon den denbora kopurua

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
eu: Exekutatzen ari den pantaila-babeslearen prozesuari pantaila berehala blokeatzeko esaten dio

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
eu: Pantaila-babeslea aktibo badago orduan beste grafikoen demo batera aldatu

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
eu: Pantaila-babeslea piztu (pantaila zuritu)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
eu: Pantaila-babeslea aktibo badago hura desaktibatu (pantaila des-zuritu)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
eu: Sakatu exekutatzen ari den pantaila-babeslean erabiltzaile ekintza simulatzeko

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
eu: Eragotzi pantaila-babeslea aktibatzea. Komandoak blokeatzen ditu eragoztea aktibo dagoen bitartean.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
eu: Pantaila-babeslea eragozten ari den aplikazioa

en: The reason for inhibiting the screensaver
eu: Pantaila-babeslea eragozteko arrazoia

en: Version of this application
eu: Aplikazio honen bertsioa

en: The screensaver is %s
eu: Pantaila-babeslea %s da

en: active
eu: aktiboa

en: inactive
eu: ez aktiboa

en: The screensaver is not inhibited
eu: Pantaila-babeslea ez dago eragotzita

en: The screensaver is being inhibited by:
eu: Pantaila-babeslea honegatik ari da eragotzia izaten:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
eu: Pantaila-babeslea %d segundutan zehar aktibo egon da.

en: Blank screen
eu: Pantaila zuria

en: Powered by Display Power Management Signaling (DPMS),
    Xfce Screensaver can automatically suspend your displays
    to save power.
    
    Xfce Power Manager and other applications also manage
    DPMS settings. If the settings here won't work, make sure
    display power management wasn't disabled there.
    If your displays are powering off at different
    intervals, be sure to check for conflicting settings.
eu: (DPMS) Display Power Management Signaling-ek elikatua,
    Xfce Pantaila-babesleak zure pantailak automatikoki eseki ditzake
    energia aurrezteko.
    
    Xfce Energia Kudeatzaileak eta beste zenbait aplikaziok ere
    DPMS ezarpenak kudeatzen dituzte. Hemengo ezarpenek funztionatuko ez balute, egiaztatu
    pantailen energia kudeatzailea ez dagoela desgaituta.
    Zure pantailak itzaltzen badira
    denbora-tarte ezberdinetan, egiaztatu ezarpen bateraezinak.

en: Part of Xfce Screensaver
eu: Xfce pantaila-babeslearen zatia

en: After blanking, put display to sleep after:
eu: Pantaila hutsa ezarri ondoren, jarri pantaila lo moduan tarte honen ondoren:

en: Never
eu: Inoiz

en: 60 seconds
eu: 60 segundo

en: After sleeping, switch display off after:
eu: Lokartu eta gero, pantaila itzali honen ondoren:

en: 60 minutes
eu: 60 minutu

en: Max number of images
eu: Gehienezko irudi kopurua

en: Show paths
eu: Bideak erakutsi

en: Do rotations
eu: Biraketak egin

en: Print stats
eu: Estatistikak inprimatu

en: Location
eu: Kokalekua

en: Background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Do not randomize images
eu: Ez erakutsi irudiak ausaz

en: Do not stretch images
eu: Irudiak ez luzatu

en: Do not crop images
eu: Ez moztu irudiak

en: Restore Defaults
eu: Lehenetsiak berrezarri

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: About
eu: Honi buruz

en: Video
eu: Bideoa

en: Configure an individual screensaver
eu: Banakako pantaila-babeslea konfiguratu

en: screensaver name to configure
eu: konfiguratu beharreko pantaila-babeslearen izena

en: check if screensaver is configurable
eu: egiaztatu pantaila-babeslea konfiguratu daitekeen

en: Unable to configure screensaver
eu: Ezin da pantaila-babeslea konfiguratu

en: Screensaver required.
eu: Pantaila-babeslea beharrezkoa.

en: File not found: %s
eu: Fitxategia ez da aurkitu: %s

en: Unrecognized file type: %s
eu: Fitxategi mota ez ezagutua: %s

en: Failed to process file: %s
eu: Huts fitxategia prozesatzen: %s

en: Screensaver %s is configurable.
eu: %s pantaila-babeslea konfiguragarria da.

en: Screensaver %s is not configurable.
eu: %s pantaila-babeslea ez da konfiguragarria.

en: Screensaver %s has no configuration options.
eu: %s pantaila-babesleak ez du konfigurazio aukerarik.

en: Show debugging output
eu: Erakutsi arazpen irteera

en: Show the logout button
eu: Saioa amaitzeko botoia erakutsi

en: Command to invoke from the logout button
eu: Saioa amaitzeko botoiak deituko duen komandoa

en: Show the switch user button
eu: Erabiltzailea aldatzeko botoia erakutsi

en: Message to show in the dialog
eu: Dialogoan ikusiko den mezua

en: MESSAGE
eu: MEZUA

en: Not used
eu: Ez erabilita

en: Monitor height
eu: Monitorearen altuera

en: Monitor width
eu: Monitorearen zabalera

en: Monitor index
eu: Monitorearen indizea

en: Checking...
eu: Egiaztatzen...

en: Enter your password
eu: Sartu zure pasahitza

en: You have the Caps Lock key on.
eu: Letra larrien tekla aktibatuta duzu.

en: _Switch User
eu: _Erabiltzailea aldatu

en: _Log Out
eu: _Saioa amaitu

en: _Cancel
eu: Ut_zi

en: _Unlock
eu: _Desblokeatu

en: Settings manager socket
eu: Ezarpena kudeatzaile socket-a

en: SOCKET ID
eu: SOCKETaren IDa

en: Random
eu: Ausaz

en: Setting locked by administrator.
eu: Ezarpen hau administratzaileak blokeatu du.

en: Could not load the main interface
eu: Ezin izan da interfaze nagusia kargatu

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
eu: Mesedez egiaztatu pantaila-babeslea ondo instalatuta dagoela

en: Screensaver Preview
eu: Pantaila-babeslearen aurrebista

en: <b>Screensaver preview</b>
eu: <b>Pantaila-babeslearen aurrebista</b>

en: Screensaver Preferences
eu: Pantaila-babeslearen hobespenak

en: Power _Management
eu: Energia kudeaketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Running as root
eu: root bezala exekutatzen

en: The screen will not be locked for the root user.
eu: Pantaila ez da blokeatuko root erabiltzailearentzat.

en: Resolve
eu: Konpondu

en: Xfce Power Manager is not configured to handle laptop lid events
eu: Xfce energia kudeatzailea ez dago konfiguratuta eramangarriaren estalkiaren gertaerak kudeatzeko

en: Your computer may not be locked when you close the lid.
eu: Baliteke zure ordenagailua ez blokeatzea estalkia ixten duzunean.

en: Enable Screensaver
eu: Pantaila-babeslea gaitu

en: Theme
eu: Gaia

en: Configure screensaver
eu: Pantaila-babeslea konfiguratu

en: Configure...
eu: Konfiguratu...

en: Change theme after:
eu: Gaia aldatu denbora honen ostean:

en: minutes
eu: minutu

en: Activate screensaver when computer is idle
eu: Pantaila-babeslea aktibatu ordenagailua geldirik dagoenean

en: Regard the computer as _idle after:
eu: Gelditutzat hartu ordenagailua denbora honen ostean:

en: Inhibit screensaver for fullscreen applications
eu: Pantaila-babeslean ez sartu pantaila-osoko aplikazioetan

en: Enable Lock Screen
eu: Pantailaren blokeoa gaitu

en: Lock Screen with Screensaver
eu: Pantaila blokeatu pantaila-babeslearekin

en: Lock the screen after the screensaver is active for:
eu: Pantaila blokeatu pantaila-babeslea denbora honetan aktibo egon eta gero:

en: On Screen Keyboard
eu: Pantaila gaineko teklatua

en: On screen keyboard command:
eu: Pantaila gaineko teklatuaren komandoa:

en: Session Status Messages
eu: Saioaren egoera mezuak

en: Logout
eu: Saioa amaitu

en: Logout command:
eu: Saioa amaitzeko komandoa:

en: Enable logout after:
eu: Saioa amaitzea baimendu honen ostean:

en: User Switching
eu: Erabiltzaile aldatzailea

en: Lock Screen with System Sleep
eu: Pantaila blokeatu sistema lokartzerakoan

en: Lock Screen
eu: Pantaila blokeatu

en: Enable debugging code
eu: Gaitu arazpen kodea

en: Launch screensaver and locker program
eu: Pantaila-babesle eta programa blokeatzailea exekutatu

en: XKB initialization error
eu: Akatsa XKB abiarazterakoan
