xfce-apps.xfce4-screensaver - en to sq translation catalogue (147 entries)

en: Xfce Screensaver
sq: Ekrankursyes Xfce

en: Set your screensaver preferences
sq: Caktoni parapëlqimet tuaja për ekrankursyesin

en: Screensaver
sq: Ekrankursyes

en: settings;preferences;screensaver;lock screen;
sq: rregullime;parapëlqime;ekrankursyes;kyçje ekrani;

en: Screensavers
sq: Ekrankursyes

en: Screensaver themes
sq: Tema ekrankursyesi

en: Show paths that images follow
sq: Shfaq shtigje që ndjekin figurat

en: Occasionally rotate images as they move
sq: Rrotulloji, me raste, figurat teksa lëvizin

en: Print out frame rate and other statistics
sq: Shtyp shpejtësi kuadrosh dhe statistika të tjera

en: The maximum number of images to keep on screen
sq: Numri maksimum i figurave për t’u mbajtur në ekran

en: MAX_IMAGES
sq: MAKS_FIGURASH

en: The initial size and position of window
sq: Madhësia dhe pozicioni fillestar i dritares

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
sq: GJERËSIXLARTËSI+X+Y

en: The source image to use
sq: Figura burim për t’u përdorur

note: translators: the word "image" here * represents a command line argument
en: image - floats images around the screen
sq: image - bën që figurat të enden në ekran

en: %s. See --help for usage information.
sq: %s. Për të dhëna përdorimi, shihni --help.

en: Failed to initialize the windowing system.
sq: S'u arrit të gatitej sistemi i dritareve.

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
sq: Duhet të përcaktoni një figurë.  Për të dhëna rreth përdorimit, shihni --ndihmë.

en: Location to get images from
sq: Vendndodhje nga të merren figurat

en: PATH
sq: SHTEG

en: Color to use for images background
sq: Ngjyrë për t’u përdorur për sfond figurash

en: Do not randomize pictures from location
sq: Zgjedhjen e fotove në dosje mos e bëj kuturu

en: Do not try to stretch images on screen
sq: Mos provo të shformosh figura në ekran

en: Do not crop images to the screen size
sq: Mos i qeth figurat sa madhësia e ekranit

en: Floating Xfce
sq: Xfce pezull

en: Bubbles the Xfce logo around the screen
sq: Shfaq një flluskë me stemën e Xfce-së që lëviz nëpër ekran

en: Slideshow
sq: Si Diapozitiva

en: Display a slideshow from your Pictures folder
sq: Shfaq një varg diapozitivash prej dosjes tuaj Foto

en: Pop art squares
sq: Katrorë arti pop

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
sq: Një rrjetë në stil arti pop ngjyrash pulsuese.

en: Unable to establish service %s: %s
sq: S’arrihet të vendoset shërbim %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
sq: S’caktohet dot PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
sq: Fjalëkalim i pasaktë.

en: Authentication failed.
sq: Mirëfilltësimi dështoi.

en: Not permitted to gain access at this time.
sq: S’lejohet të përfitojë hyrje këtë herë.

en: No longer permitted to access the system.
sq: Jo më i lejuar të hyjë te sistemi.

en: Username:
sq: Emër përdoruesi:

en: failed to register with the message bus
sq: s’u arrit të regjistrohet me bus mesazhesh

en: not connected to the message bus
sq: s’është i lidhur me bus mesazhesh

en: screensaver already running in this session
sq: ekrankursyes tashmë në xhirim e sipër në këtë sesion

en: Time has expired.
sq: Koha ka skaduar.

en: Causes the screensaver to exit gracefully
sq: E bën ekrankursyesin të mbyllet bukur

en: Query the state of the screensaver
sq: Kërko gjendjen e ekrankursyesit

en: Query the length of time the screensaver has been active
sq: Mësoni sa kohë ka qenë aktiv ekrankursyesi

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
sq: I thotë procesit ekrankursyes në xhirim e sipër të kyçë menjëherë ekranin

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
sq: Nëse ekrankursyesi është aktiv, atëherë kalo në një tjetër demonstrim grafik

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
sq: Aktivizo ekrankursyesin (zbraze ekranin)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
sq: Nëse ekrankursyesi është aktiv, atëherë çaktivizoje (prapëso zbrazjen e ekranit)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
sq: Cyte ekrankursyesin xhirues, për të simuluar veprimtari përdoruesi

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
sq: Pengo ekrankursyesin të aktivizohet. Urdhri bllokohet kur pengimi është aktiv.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
sq: Aplikacioni thirrës që po pengon ekrankursyesin

en: The reason for inhibiting the screensaver
sq: Arsyeja për pengimin e ekrankursyesit

en: Version of this application
sq: Version i këtij aplikacioni

en: The screensaver is %s
sq: Ekrankursyesi është %s

en: active
sq: aktiv

en: inactive
sq: jo aktiv

en: The screensaver is not inhibited
sq: Ekrankursyesi s’është penguar

en: The screensaver is being inhibited by:
sq: Ekrankursyesi po pengohet nga:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
sq: Ekrankursyesi ka qenë aktiv për %d sekonda.

en: Blank screen
sq: Ekran të zbrazët

en: Powered by Display Power Management Signaling (DPMS),
    Xfce Screensaver can automatically suspend your displays
    to save power.
    
    Xfce Power Manager and other applications also manage
    DPMS settings. If the settings here won't work, make sure
    display power management wasn't disabled there.
    If your displays are powering off at different
    intervals, be sure to check for conflicting settings.
sq: Bazuar në Display Power Management Signaling (DPMS),
    Ekrankursyesi Xfce mund të pezullojë automatikisht
    ekranet tuaj, për të kursyer energji.
    
    Rregullime DPMS administrojnë gjithashtu Përgjegjësi Xfce
    i Energjisë dhe aplikacione të tjera.
    Nëse rregullimet e këtushme nuk bëjnë punë, sigurohuni se
    përgjegjësi i energjisë për ekranet s’qe çaktivizuar atje.
    Nëse ekranet tuaj fiken në intervale të ndryshëm, mos
    harroni të kontrolloni për rregullime që përplasen me njëra-tjetrën.

en: Part of Xfce Screensaver
sq: Pjesë e Ekrankursyesit Xfce

en: After blanking, put display to sleep after:
sq: Pas fshirjes, vëre ekranin në gjumë pas:

en: Never
sq: Kurrë

en: 60 seconds
sq: 60 sekondash

en: After sleeping, switch display off after:
sq: Pas dremitjes, fike ekranin pas:

en: 60 minutes
sq: 60 minutash

en: Max number of images
sq: Numër maksimum figurash

en: Show paths
sq: Shfaqi shtigjet

en: Do rotations
sq: Bëji rrotullimet

en: Print stats
sq: Shtyp statistika

en: Location
sq: Vendndodhje

en: Background color
sq: Ngjyrë sfondi

en: Do not randomize images
sq: Mos i shfaq figurat kutur

en: Do not stretch images
sq: Mos i shformo figurat

en: Do not crop images
sq: Mos i qeth figurat

en: Restore Defaults
sq: Rikthe Parazgjedhjet

en: Preferences
sq: Parapëlqime

en: About
sq: Mbi

en: Configure an individual screensaver
sq: Formësoni një ekrankuryes individual

en: screensaver name to configure
sq: emër ekrankursyesi për formësim

en: check if screensaver is configurable
sq: kontrollo nëse ekrankursyesi është i formësueshëm

en: Unable to configure screensaver
sq: S’arrihet të formësohet ekrankursyesi

en: Screensaver required.
sq: Lypset ekrankursyes.

en: File not found: %s
sq: S'u gjet kartelë: %s

en: Unrecognized file type: %s
sq: Lloj i papranuar kartele: %s

en: Failed to process file: %s
sq: S’u arrit të përpunohej kartela: %s

en: Screensaver %s is configurable.
sq: Ekrankursyesi %s është i formësueshëm.

en: Screensaver %s is not configurable.
sq: Ekrankursyesi %s s’është i formësueshëm.

en: Screensaver %s has no configuration options.
sq: Ekrankursyesi %s s’ka mundësi formësimi.

en: Show debugging output
sq: Shfaq përfundim diagnostikimi

en: Show the logout button
sq: Shfaq butonin e daljes

en: Command to invoke from the logout button
sq: Urdhër që duhet vënë në punë nga butoni i daljeve

en: Show the switch user button
sq: Shfaq butonin e ndërrimit të përdoruesit

en: Message to show in the dialog
sq: Mesazh për shfaqje te dialogu

en: MESSAGE
sq: MESAZH

en: Not used
sq: E papërdorur

en: Monitor height
sq: Lartësi monitori

en: Monitor width
sq: Gjerësi monitori

en: Monitor index
sq: Tregues monitori

en: Checking...
sq: Po kontrollohet…

en: Enter your password
sq: Jepni fjalëkalimin tuaj

en: You have the Caps Lock key on.
sq: Keni të aktivizuar tastin Caps Lock.

en: _Switch User
sq: _Këmbeni Përdorues

en: _Log Out
sq: _Dilni

en: _Cancel
sq: _Anuloje

en: _Unlock
sq: _Shkyçe

en: Settings manager socket
sq: "Socket" përgjegjësi rregullimesh

en: SOCKET ID
sq: ID SOCKET-i

en: Random
sq: Kuturu

en: Setting locked by administrator.
sq: Rregullim i kyçur nga përgjegjësi.

en: Could not load the main interface
sq: S’u arrit të ngarkohej ndërfaqja kryesore

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
sq: Ju lutemi, siguroni që ekrankursyesi të jetë instaluar si duhet

en: Screensaver Preview
sq: Paraparje Ekrankursyesi

en: <b>Screensaver preview</b>
sq: <b>Paraparje ekrankursyesi</b>

en: Screensaver Preferences
sq: Parapëlqime Ekrankursyesi

en: Power _Management
sq: _Administrim Energjie

en: Preview
sq: Paraparje

en: Running as root
sq: Po xhironi si rrënjë

en: The screen will not be locked for the root user.
sq: Ekrani nuk do të kyçet për përdoruesin rrënjë.

en: Resolve
sq: Zgjidhe

en: Xfce Power Manager is not configured to handle laptop lid events
sq: Përgjegjësi Xfce i Energjisë s’është formësuar të trajtojë akte kapaku laptopi

en: Your computer may not be locked when you close the lid.
sq: Kompjuteri juaj mund të mos kyçet kur mbyllni kapakun.

en: Enable Screensaver
sq: Aktivizo Ekrankursyes

en: Theme
sq: Temë

en: Configure screensaver
sq: Formësoni ekrankursyesin

en: Configure...
sq: Formësoni…

en: Change theme after:
sq: Ndryshoje temën pas:

en: minutes
sq: minutash

en: Activate screensaver when computer is idle
sq: Aktivizo ekrankursyes kur kompjuteri është i plogësht

en: Regard the computer as _idle after:
sq: Konsideroje kompjuterin si të _plogësht pas:

en: Inhibit screensaver for fullscreen applications
sq: Pengoje ekrankursyesin për aplikacione sa krejt ekrani

en: Enable Lock Screen
sq: Aktivizo Kyçje Ekrani

en: Lock Screen with Screensaver
sq: Kyçe Ekranin me Ekrankursyes

en: Lock the screen after the screensaver is active for:
sq: Kyçe ekranin pasi ekrankursyesi të jetë aktiv për:

en: On Screen Keyboard
sq: Tastierë Në Ekran

en: On screen keyboard command:
sq: Urdhër për tastierë në ekran:

en: Session Status Messages
sq: Mesazhe Gjendjeje Sesioni

en: Logout
sq: Dalje

en: Logout command:
sq: Urdhër daljeje:

en: Enable logout after:
sq: Aktivizo dalje pas:

en: User Switching
sq: Ndërrim Përdoruesi

en: Lock Screen with System Sleep
sq: Kyçje Ekrani me Fjetje Sistemi

en: Lock Screen
sq: Kyçje Ekrani

en: Enable debugging code
sq: Aktivizo diagnostikim kodi

en: Launch screensaver and locker program
sq: Nis programin ekrankursyes dhe kyçës

en: XKB initialization error
sq: Gabim në gatitjen e XKB-së
