xfce-apps.xfce4-screensaver - en to hy_AM translation catalogue (128 entries)

en: Set your screensaver preferences
hy_AM: Սահմանեք էկրանապահի կարգաւորումները

en: Screensaver
hy_AM: Էկրանապահ

en: Screensavers
hy_AM: Էկրանապահեր

en: Screensaver themes
hy_AM: Էկրանապահերի ոճապնակներ

en: Show paths that images follow
hy_AM: Ցուցադրել ուղին, որին հետեւում են պատկերակները

en: Occasionally rotate images as they move
hy_AM: Ժամանակ առ ժամանակ թեքել պատկերները, տեղափոխումից

en: Print out frame rate and other statistics
hy_AM: Ցուցադրել ալիքային յաճախականութիւնն ու այլ վիճակագրութիւններ

en: The maximum number of images to keep on screen
hy_AM: Ցուցադրիչի վրա ցուցադրուող առաւելագոյն նիշերի քանակը

en: MAX_IMAGES
hy_AM: ԳԵՐ_ՆԿԱՐՆԵՐ

en: The initial size and position of window
hy_AM: Պատուհանի սկզբնական դիրքը եւ չափսը

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
hy_AM: ԼԱՅՆՈՒԹԻՒՆxԲԱՐՁՐՈՒԹԻՒՆ+X+Y

en: The source image to use
hy_AM: Գործածելի ելակէտային պատկերը

note: translators: the word "image" here * represents a command line argument
en: image - floats images around the screen
hy_AM: պատկեր ֊ տեղափոխում է պատկերները ցուցադրիչով

en: %s. See --help for usage information.
hy_AM: %s․ գործածէք --help աջակցութեան համար։

en: Failed to initialize the windowing system.
hy_AM: Չյաջողուեց սկզբնաւորել պատուհանային համակարգը։

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
hy_AM: Պէտք է նշել մեկ պատկեր։ Գործածէք --help աջակցութեան համար։

en: Location to get images from
hy_AM: Պատկերների ստացման տեղադրութիւնը

en: PATH
hy_AM: ՈՒՂԻ

en: Color to use for images background
hy_AM: Պատկերների յետնաշերտերի գոյնը

en: Do not randomize pictures from location
hy_AM: Չխառնել տեղադրութիւնից եկող պատկերները

en: Do not try to stretch images on screen
hy_AM: Մի ձգէք պատկերները

en: Floating Xfce
hy_AM: Լողացող Xfce

en: Bubbles the Xfce logo around the screen
hy_AM: Պղպջակեցոնում է Xfce֊ի տարբերանշանն ամբողջ ցուցադրիչով

en: Slideshow
hy_AM: Տեսասահիկ

en: Display a slideshow from your Pictures folder
hy_AM: Ցուցադրել տեսասահիկ պատկերների պանակից

en: Pop art squares
hy_AM: Փոփ արտ քառակուսիներ

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
hy_AM: Ցայտող գոյների փոփ արտական ցանց։

en: Unable to establish service %s: %s
hy_AM: Անհնար է հաստատել%s ծառայութիւնը։%s

en: Can't set PAM_TTY=%s
hy_AM: Անհնար է սահմնել PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
hy_AM: Սխալ գախտնաբառ։

en: Authentication failed.
hy_AM: Վաւերացման ձախողում։

en: Not permitted to gain access at this time.
hy_AM: Այս անգամ հասանելիութեան ստացումը չի թոյլատրուում։

en: No longer permitted to access the system.
hy_AM: Համակարգն արդէն անհասանելի է։

en: Username:
hy_AM: Աւգտանուն․

en: failed to register with the message bus
hy_AM: չյաջողուեց գրանցուել հաղորդագրութեան փոխատրիչով

en: not connected to the message bus
hy_AM: միացուած չէ հաղորդագրութեան փոխատրիչին

en: screensaver already running in this session
hy_AM: Էկրանապահը արդեն գործարկում է նիստը

[ctx: Date]
note: TRANSLATORS: adjust this accordingly for your locale format
en: %A, %B %e   %H:%M
hy_AM: %A, %B %e   %H․%M

en: Time has expired.
hy_AM: Ժամանակը սպառուած է։

en: Causes the screensaver to exit gracefully
hy_AM: Ճիշտ կերպով դուրս է գալիս էկրանապահից

en: Query the state of the screensaver
hy_AM: Էկրանապահի կարգավիճակի հարցում

en: Query the length of time the screensaver has been active
hy_AM: Ներկայացնել հարցում էկրանապահի գործունէութեան ժամանակի վերաբերեալ

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
hy_AM: Գործարկուող էկրանապը վայրկեանական կողպում է ցուցադրիչը

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
hy_AM: Եթե էկրանապահը գործուն է, փոխել տեսապատկերման այլ եղանակի

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
hy_AM: Միացնել էկրանապահը (դատարկել էկրանը)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
hy_AM: Անջատել, երբ էկրանապահը միացուած է (լցնել էկրանը)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
hy_AM: Արթնացնել գործուն էկրանապահը, աւգտատիրոջ գործունութեան կեղծման համար

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
hy_AM: Կանխել էկրանապահի գործարկումը։ Հրամանն արգելափակուում է, եթե կանխումը միացուած է։

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
hy_AM: Կանչուող յաւելուածը, որը կանխում է էկրանապահի աշխատանքը

en: The reason for inhibiting the screensaver
hy_AM: Էկրանապահի կանխման պատճառը

en: Version of this application
hy_AM: Յաւելուածի տարբերակ

en: The screensaver is %s
hy_AM: %s էկրանապահ

en: active
hy_AM: գործուն

en: inactive
hy_AM: ոչ գործուն

en: The screensaver is not inhibited
hy_AM: Էկրանապահի աշխատանքը չի կանխուում

en: The screensaver is being inhibited by:
hy_AM: Էկրանապահի աշխատանքը կանխուել է․

en: The screensaver has been active for %d seconds.
hy_AM: Էկրանապահը գործել է %d վարկեան։

en: Part of Xfce Screensaver
hy_AM:  Xfce Screensaver ֊ի մաս

en: Location
hy_AM: Դիրք

en: Background color
hy_AM: Ետնաշերտի գոյն

en: Restore Defaults
hy_AM: Վերականգնել լռելեայն

en: Preferences
hy_AM: Նախընտրութիւններ

en: About
hy_AM: Մասին

en: Video
hy_AM: Տեսագրութիւն

en: Unable to configure screensaver
hy_AM: Չյաջողուեց կազմաձեւել էկրանապահը

en: File not found: %s
hy_AM: Նիշը չի գտնուել՝ %s

en: Unrecognized file type: %s
hy_AM: Չճանաչուած նիշի տեսակ՝ %s

en: Failed to process file: %s
hy_AM: Չյաջողուեց գործադրել նիշը՝ %s

en: Screensaver %s is configurable.
hy_AM: %s էկրանապահը կազմաձեւուող է։

en: Screensaver %s is not configurable.
hy_AM: %s էկրանապահը կազմաձեւուող չէ։

en: Screensaver %s has no configuration options.
hy_AM: %sէկրանապահը չունի կազմաձեւման ընտրանքներ։

en: Show debugging output
hy_AM: Ցուցադրել վրիպազերծումը

en: Show the logout button
hy_AM: Ցուցադրել ելքի կոճակը

en: Command to invoke from the logout button
hy_AM: Ելքի կոճակի կանչման հրաման

en: Show the switch user button
hy_AM: Ցուցադրել աւգտատիրոջը փոխելու կոճակը

en: Message to show in the dialog
hy_AM: Պատուհանում ցուցադրուող հաղորդագրութիւնը

en: MESSAGE
hy_AM: ՀԱՂՈՐԴԱԳՐՈՒԹԻՒՆ

en: Not used
hy_AM: Չի կիրառուում

en: Monitor height
hy_AM: Ցուցասարքի բարձրութիւն

en: Monitor width
hy_AM: Ցուցասարքի լայնութիւն

en: Monitor index
hy_AM: Ցուցասարքի ցուցիչ

en: Checking...
hy_AM: Ստուգում․․․

en: Enter your password
hy_AM: Մուտքագրէք գախտնաբառը

en: You have the Caps Lock key on.
hy_AM: Caps Lock ստեղնը միացուած է։

en: _Switch User
hy_AM: _Փոխել աւգտատիրոջը

en: _Log Out
hy_AM: _Դուրս գալ

en: _Cancel
hy_AM: _Չեղարկել

en: _Unlock
hy_AM: _Արգելաբացել

en: Settings manager socket
hy_AM: Կարգաւորումների կառավարչի բնիկ

en: SOCKET ID
hy_AM: ԲՆԻԿԻ ID

en: Blank screen
hy_AM: Դատարկ ցուցադրիչ

en: Random
hy_AM: Պատահական

en: Setting locked by administrator.
hy_AM: Կարգաւորումը կողպուած է վարիչի կողմից։

en: Could not load the main interface
hy_AM: Հնարաւոր չէ բեռնել հիմնական միջերեսը

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
hy_AM: Համոզուեք, որ էկրանապահը ճիշտ է բեռնուել

en: Screensaver Preview
hy_AM: Էկրանապահի նախատեսք

en: <b>Screensaver preview</b>
hy_AM: <b>Էկրանապահի նախատեսք</b>

en: Screensaver Preferences
hy_AM: Կարգաւորումներ

en: Power _Management
hy_AM: Լիցքի _կառավարում

en: Preview
hy_AM: Նախադիտում

en: Running as root
hy_AM: Գործարկուում է արմատային հաշուով

en: The screen will not be locked for the root user.
hy_AM: Ցուցադրիչը չի կողպուի արմատային աւգտատիրոջ համար։

en: Resolve
hy_AM: Ուղղել

en: Xfce Power Manager is not configured to handle laptop lid events
hy_AM: Xfce լիցքի կառավարիչը սխալ է կազմաձեւուած, ծնկադիրի կափարիչի իրադարձութիւնների սատարման համար

en: Your computer may not be locked when you close the lid.
hy_AM: Համակարգիչը չի կողպուի, եթե փակէք կափարիչը

en: Enable Screensaver
hy_AM: Միացնել էկրանապահը

en: Theme
hy_AM: Թէմայ

en: Configure screensaver
hy_AM: Կազմաձեւել էկրանապահը

en: Configure...
hy_AM: Կազմաձեւել

en: Change theme after:
hy_AM: Փոխել թէման․

en: minutes
hy_AM: րոպէ

en: Activate screensaver when computer is idle
hy_AM: Միացնել էկրանապահը, երբ համակարգիչը չի գործում

en: Regard the computer as _idle after:
hy_AM: Համակարգիչն _անգործ է․

en: Enable Lock Screen
hy_AM: Միացնել կողպման ցուցադրիչը

en: Lock Screen with Screensaver
hy_AM: Կողպել ցուցադրիչն էկրանապահով

en: Lock the screen after the screensaver is active for:
hy_AM: Կողպել ցուցադրիչը, եթե էկրապահը գործում է․

en: On Screen Keyboard
hy_AM: Ցուցադրիչային ստեղնաշար

en: On screen keyboard command:
hy_AM: Ցուցադրիչային ստեղնաշարի հրաման․

en: Session Status Messages
hy_AM: Նիստի կարգավիճակի հաղորդագրութիւններ

en: Logout
hy_AM: Դուրս գալ

en: Logout command:
hy_AM: Դուրս գալու հրաման․

en: Enable logout after:
hy_AM: Թոյլատրել դուրս գալ, երբ․

en: User Switching
hy_AM: Աւգտատերերի փոփոխում

en: Lock Screen with System Sleep
hy_AM: Կողպել ցուցադրիչը գործածելով քունը

en: Lock Screen
hy_AM: Կողպել ցուցադրիչը

en: Enable debugging code
hy_AM: Միացնել վրիպազերծումը

en: Launch screensaver and locker program
hy_AM: Գործարկել էկրանապահը եւ կողպման ծրագիրը

en: XKB initialization error
hy_AM: XKB֊ի սկզբնաւորման սխալ
