Xfce Apps - en to bg translation catalogue (112 entries)

en: %.2fKb of %.2fKb
bg: %.2fKb от %.2fKb

en: Transfer
bg: Прехвърляне

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">The screenshot is being transferred to:</span>
bg: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Снимката е изпратена до:</span>

note: Setup window
en: Screenshot
bg: Снимка на екрана

en: _Preferences
bg: Настройки

en: _Help
bg: Помощ

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Cancel
bg: Отказ

en: _OK
bg: _ОК

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Region to capture</span>
bg: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Район за прихващане</span>

en: Entire screen
bg: Целия екран

en: Take a screenshot of the entire screen
bg: Направи снимка на целия екран

en: Active window
bg: Активния прозорец

en: Take a screenshot of the active window
bg: Направи снимка на активния прозорец

en: Select a region
bg: Избери район

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
    
    Press Ctrl while dragging to move the region.
bg: Изберете област за заснемане, като кликнете върху точка на екрана без да пускате бутона на мишката, плъзнете мишката до другия ъгъл на областта и пуснете бутона на мишката.
    
    Натиснете Ctrl, докато плъзгате, за да преместите областта.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Options</span>
bg: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Опции</span>

en: Capture the mouse pointer
bg: Заснемане на курсора на мишката

en: Display the mouse pointer on the screenshot
bg: Покажи показалеца на мишката в снимката

en: Capture the window border
bg: Заснемане рамката на прозореца

en: Display the window border on the screenshot.
    Disabling this option has no effect for CSD windows.
bg: Показване на рамката на прозореца в снимката на екрана.
    Тази опция няма да има ефект в CSD прозорци.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Delay before capturing</span>
bg: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Закъснение преди снимане</span>

en: Delay in seconds before the screenshot is taken
bg: Забавяне в секунди, преди снимането да бъде извършено

en: seconds
bg: секунди

en: _Back
bg: _Назад

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Action</span>
bg: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Действие</span>

note: Save option radio button
en: Save
bg: Запис

en: Save the screenshot to a file
bg: Запазване на екранната снимка във файл

note: Show in folder checkbox
en: Show in Folder
bg: Покажи в папката

en: Shows the saved file in the folder
bg: Показва запазеният файл в папката

en: Copy to the clipboard
bg: Копирай в клипборда

en: Copy the screenshot to the clipboard so that it can be pasted later
bg: Копирай снимката в клипборда, така че да може да бъде вмъквана по-късно

en: Open with:
bg: Отвори с:

en: Open the screenshot with the chosen application
bg: Отвори снимката с избраното приложение

en: Application to open the screenshot
bg: Приложение за отваряне на снимките

en: Custom Action:
bg: Потребителско действие:

en: Execute the selected custom action
bg: Изпълнение на избраното потребителско действие

en: Custom action to execute
bg: Потребителско действие за изпълнение

en: Host on Imgur™
bg: Хостване в Imgur™

en: Host the screenshot on Imgur™, a free online image hosting service
bg: Хостване на снимката в Imgur™, безплатна услуга за хостване на изображения

en: Watch for sensitive content, the uploaded image will be publicly
    available and there is no guarantee it can be certainly deleted.
    Xfce is NOT affiliated with nor this integration is approved by Imgur™.
    If you use this feature you must agree with Imgur™ <a href="https://imgur.com/tos">Terms of Service</a>.
bg: Внимавайте с чувствително съдържание. Каччените изображения ще бъдат публично
    достъпни и няма гаранция, че със сигурност ще могат да бъдат премахнати.
    Xfce НЕ е  обвързана с тази интеграция, предоставена от Imgur ™.
    Ако използвате тази функция, трябва да се съгласите с условията на Imgur ™ <a href="https://imgur.com/tos">Условия за ползване</a>.

en: <a href='https://gitlab.xfce.org/apps/xfce4-screenshooter/-/issues/115'>Deprecated!</a>
bg: <a href='https://gitlab.xfce.org/apps/xfce4-screenshooter/-/issues/115'>Отхвърлено!</a>

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Preview</span>
bg: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Преглед</span>

en: Save screenshot as...
bg: Запиши снимката като...

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Custom Actions</span>
bg: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Потребителски действия</span>

en: You can configure custom actions that will be available to handle screenshots after they are captured.
bg: Можете да конфигурирате потребителски действия, които ще бъдат достъпни за обработка на екранните снимки, след като бъдат заснети.

en: Custom Action
bg: Потребителско действие

en: Add custom action
bg: Добавяне на потребителско действие

en: Remove selected custom action
bg: Премахване на избраното потребителско действие

note: Add custom action name
en: Name
bg: Име

en: Name of the action that will be displayed in Actions dialog
bg: Името на действието ще бъде показано в диалога с действията

note: Add custom action command
en: Command
bg: Команда

en: Command that will be executed for this custom action
bg: Команда, която да бъде изпълнена за това потребителско действие

en: Use %f as a placeholder for location of the screenshot captured
bg: Използване на %f, като контейнер за местопложението на заснетата снимка на екрана

en: Unable to execute the custom action
bg: Не може да се изпълни потребителското действие

en: Invalid custom action selected
bg: Избрано е невалидно потребителско действие

en: Failed to run the custom action %s
bg: Не може да стартира потребителско действие %s

en: PNG File
bg: PNG файл

en: JPEG File
bg: JPEG файл

en: BMP File
bg: BMP файл

en: WebP File
bg: WebP файл

en: JPEG XL File
bg: JPEG XL файл

en: AVIF File
bg: AVIF файл

en: <b>The application could not be launched.</b>
    %s
bg: <b>Приложението не може да бъде стартирано.</b>
    %s

en: Error
bg: Грешка

en: Upload the screenshot...
bg: Качване на снимката...

en: An error occurred while transferring the data to imgur.
bg: Възникна грешка при трансфера на данните към imgur.

en: Size
bg: Размер на файла

en: Link
bg: Връзка

en: Tiny
bg: Малък

en: Medium
bg: Среден

en: Full
bg: Пълен

en: Copy
bg: Копиране

en: View in browser
bg: Преглед в браузър

en: Image
bg: Образ

en: Syntax
bg: Синтаксис

en: Markdown
bg: Маркиране

en: BBCODE
bg: BB код

en: Code
bg: Код

en: Type
bg: Тип

en: Direct image
bg: Директно изображение

en: Link to full size
bg: Връзка към пълен размер

en: Embed into code
bg: Вграждане в кода

en: Delete
bg: Изтриване

en: This link only shows up once. Make sure to save it if you think you might be deleting this image. We don't currently support linking images to Imgur accounts.
bg: Тази връзка се показва само веднъж. Уверете се, че сте я запазили, ако смятате, че може да изтриете това изображение. Понастоящем не поддържаме свързване на изображения с профили в Imgur.

en: Deletion link
bg: Връзка за изтриване

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Status</span>
bg: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Състояние</span>

note: Create the information dialog
en: Details about the screenshot
bg: Подробности за снимката на екрана

note: Create the user label
en: User:
bg: Потребител:

en: Your user name, if you do not have one yet please create one on the Web page linked above
bg: Вашето потребителско име, ако все още нямате такова, моля, създайте го на посочената по-горе уеб страница

note: Create the password label
en: Password:
bg: Парола:

en: The password for the user above
bg: Паролата за потребителя отгоре

note: Create the title label
en: Title:
bg: Заглавие:

en: The title of the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
bg: Заглавието на екранната снимка ще се използва при показване на снимката чрез услугата за хостинг на изображения

note: Create the comment label
en: Comment:
bg: Коментар:

en: A comment on the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
bg: Коментарът на екранната снимка ще се използва при показване на снимката чрез услугата за хостинг на изображения

en: Copy the screenshot to the clipboard
bg: Копирай снимката на екрана в системният буфер

en: Delay in seconds before taking the screenshot
bg: Забавяне в секунди преди снимката да бъде направена

en: Display the mouse on the screenshot
bg: Покажи мишката на снимката

en: Removes the window border from the screenshot
bg: Премахване на рамката на прозореца от снимката на екрана.

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
bg: Избери района който искаш да бъде сниман, като кликнеш с мишката и задържиш докато стигнеш до другия диагонал на района, и тогава освободиш бутона на мишката.

en: File path or directory where the screenshot will be saved, accepts png, jpg and bmp extensions. webp, jxl and avif are only supported if their respective pixbuf loaders are installed.
bg: Пътят на файла или директорията, където ще бъде запазена екранната снимка, приема разширения png, jpg и bmp. webp, jxl и avif, които се поддържат само, ако съответните им pixbuf зареждащи устройства са инсталирани.

en: Show the saved file in the folder.
bg: Покажи запазеният файл в папката

en: Host the screenshot on Imgur, a free online image hosting service
bg: Качване на снимката в Imgur, безплатна услуга за онлайн хостинг на изображения

en: Version information
bg: Информация за версията

en: Lists supported image formats, results can vary depending on installed pixbuf loaders
bg: Списъци с поддържаните формати на изображения, резултатите могат да варират в зависимост от инсталираните pixbuf зареждащи програми

en: Conflicting options: --%s and --%s cannot be used at the same time.
bg: Конфликт на опции: --%s и --%s не могат да се използват едновременно.

en: The --%s option is only used when --fullscreen, --window or --region is given. It will be ignored.
bg: Опцията --%s се употребява само когато са зададени --fullscreen, --window или  --region. Ще бъде пропусната.

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
bg: %s: %s
    Въведи %s --help за да видиш пълния списък от налични команди.

en: Take screenshots of the entire screen, of the active window or of a region
bg: Направи снимка на целия екран, от активния прозорец или от района

en: Allows you to capture the entire screen, the active window or a selected region. You can set the delay that elapses before the screenshot is taken and the action that will be done with the screenshot: save it to a PNG or JPG file, copy it to the clipboard, open it using another application, or host it on imgur, a free online image hosting service.
bg: Позволява ви да заснемете целия екран, активния прозорец или избран регион. Можете да зададете закъснение, преди да бъде направена екранната снимка и действието, което да бъде извършено с нея: запазване в PNG или JPG файл, копиране в клипборда, отваряне с друго приложение или хостване в imgur, безплатна онлайн услуга за хостинг на изображения.
