Xfce Apps - en to ca translation catalogue (109 entries)

en: %.2fKb of %.2fKb
ca: %.2f Kb de %.2f Kb

en: Transfer
ca: Transfereix

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">The screenshot is being transferred to:</span>
ca: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">S'està transferint la captura de pantalla a:</span>

note: Setup window
en: Screenshot
ca: Captura de pantalla

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Region to capture</span>
ca: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Regió a capturar</span>

en: Entire screen
ca: Tota la pantalla

en: Take a screenshot of the entire screen
ca: Fes una captura de pantalla de tota la pantalla

en: Active window
ca: Finestra activa

en: Take a screenshot of the active window
ca: Fes una captura de pantalla de la finestra activa

en: Select a region
ca: Regió seleccionada

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
    
    Press Ctrl while dragging to move the region.
ca: Seleccioneu una regió per capturar-la en fer clic amb el ratolí en un punt de la pantalla i sense deixar anar el botó del ratolí, arrossegueu el ratolí fins a l'altra cantonada de la regió, i deixeu anar el botó del ratolí.
    
    Premeu Ctrl mentre arrossegueu per moure la regió.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Options</span>
ca: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Opcions</span>

en: Capture the mouse pointer
ca: Captura el punter del ratolí

en: Display the mouse pointer on the screenshot
ca: Visualitza el punter del ratolí a la captura de pantalla

en: Capture the window border
ca: Captura la vora de la finestra

en: Display the window border on the screenshot.
    Disabling this option has no effect for CSD windows.
ca: Mostra la vora de la finestra a la captura de pantalla.
    Desactivar aquesta opció no té cap efecte a les finestres CSD.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Delay before capturing</span>
ca: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Retard abans de fer la captura</span>

en: Delay in seconds before the screenshot is taken
ca: Retard en segons abans de fer la captura de pantalla

en: seconds
ca: segons

en: _Back
ca: _Enrere

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Action</span>
ca: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Acció</span>

note: Save option radio button
en: Save
ca: Desa

en: Save the screenshot to a file
ca: Desa la captura de pantalla a un fitxer

note: Show in folder checkbox
en: Show in Folder
ca: Mostra a la carpeta

en: Shows the saved file in the folder
ca: Mostra el fitxer desat a la carpeta

en: Copy to the clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Copy the screenshot to the clipboard so that it can be pasted later
ca: Copia la captura de pantalla al porta-retalls i, d'aquesta manera, ho podreu enganxar més endavant

en: Open with:
ca: Obre amb:

en: Open the screenshot with the chosen application
ca: Obre la captura de pantalla amb l'aplicació seleccionada

en: Application to open the screenshot
ca: Aplicació per obrir la captura de pantalla

en: Custom Action:
ca: Acció personalitzada:

en: Execute the selected custom action
ca: Executa l'acció personalitzada seleccionada

en: Custom action to execute
ca: Acció personalitzada a executar<br>

en: Host on Imgur™
ca: Allotja a Imgur™

en: Host the screenshot on Imgur™, a free online image hosting service
ca: Allotja la captura de pantalla a Imgur™, un servei d'allotjament d'imatges en línia gratuït

en: Watch for sensitive content, the uploaded image will be publicly
    available and there is no guarantee it can be certainly deleted.
    Xfce is NOT affiliated with nor this integration is approved by Imgur™.
    If you use this feature you must agree with Imgur™ <a href="https://imgur.com/tos">Terms of Service</a>.
ca: Vigileu amb els continguts sensibles, la imatge pujada estarà
    disponible públicament i no hi ha cap garantia que pugui ser realment esborrada.
    Xfce NO està afiliat amb Imgur™, ni la seva integració apovada.
    Si utilitzeu aquesta funcionalitat haureu d'acceptar els <a href="https://imgur.com/tos">Termes de servei</a> de Imgur™.

en: <a href='https://gitlab.xfce.org/apps/xfce4-screenshooter/-/issues/115'>Deprecated!</a>
ca: <a href='https://gitlab.xfce.org/apps/xfce4-screenshooter/-/issues/115'>Obsolet!</a>

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Preview</span>
ca: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Vista prèvia</span>

en: Save screenshot as...
ca: Desa la captura de pantalla com...

en: Preferences
ca: Preferències

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Custom Actions</span>
ca: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Accions personalitzades</span>

en: You can configure custom actions that will be available to handle screenshots after they are captured.
ca: Podeu configurar les accions personalitzades que estaran personalitzades per a gestionar les captures de pantalla després de prendre-les.

en: Custom Action
ca: Acció personalitzada

en: Add custom action
ca: Afegeix una acció personalitzada

en: Remove selected custom action
ca: Elimina l'acció personalitzada seleccionada

note: Add custom action name
en: Name
ca: Nom

en: Name of the action that will be displayed in Actions dialog
ca: Nom de l'acció que serà mostrada al diàleg d'accions

note: Add custom action command
en: Command
ca: Ordre

en: Command that will be executed for this custom action
ca: Comanda que s'executarà per a aquesta acció personalitzada

en: Use %f as a placeholder for location of the screenshot captured
ca: Utilitzeu %f com a marcador de posició per a la ubicació de la captura de pantalla

en: Unable to execute the custom action
ca: No ha estat possible executar l'acció personalitzada

en: Invalid custom action selected
ca: L'acció personalitzada seleccionada és invàlida

en: Failed to run the custom action %s
ca: Error en executar l'acció personalitzada %s

en: PNG File
ca: fitxer PNG

en: JPEG File
ca: Fitxer JPEG

en: BMP File
ca: fitxer BMP

en: WebP File
ca: Fitxer WebP

en: JPEG XL File
ca: Fitxer JPEG XL

en: AVIF File
ca: Fitxer AVIF

en: <b>The application could not be launched.</b>
    %s
ca: <b>No s'ha pogut obrir l'aplicació.</b>
    %s

en: Upload the screenshot...
ca: Puja la captura de pantalla...

en: An error occurred while transferring the data to imgur.
ca: S'ha produït un error mentre s'estaven transferint les dades a Imgur.

en: Size
ca: Mida

en: Link
ca: Enllaç

en: Tiny
ca: Petit

en: Medium
ca: Mitjà

en: Full
ca: Complet

en: Copy
ca: Copia

en: View in browser
ca: Visualitza al navegador

en: Image
ca: Imatge

en: Syntax
ca: Sintaxi

en: Code
ca: Codi

en: Type
ca: Tipus

en: Direct image
ca: Imatge directa

en: Link to full size
ca: Enllaç a la mida completa

en: Embed into code
ca: Incrusta al codi

en: Delete
ca: Suprimeix

en: This link only shows up once. Make sure to save it if you think you might be deleting this image. We don't currently support linking images to Imgur accounts.
ca: Aquest enllaç només apareix una vegada. Assegureu-vos de desar-lo si creieu que potser heu d'eliminar aquesta imatge. Actualment no és compatible enllaçar imatges amb comptes d'Imgur.

en: Deletion link
ca: Enllaç d'eliminació

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Status</span>
ca: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Estat</span>

note: Create the information dialog
en: Details about the screenshot
ca: Detalls quant a la captura de pantalla

note: Create the user label
en: User:
ca: Usuari:

en: Your user name, if you do not have one yet please create one on the Web page linked above
ca: El vostre nom d'usuari. Si no en teniu cap podeu crear-ne un visitant l'enllaç web proporcionat a dalt

note: Create the password label
en: Password:
ca: Contrasenya:

en: The password for the user above
ca: La contrasenya per a l'usuari de dalt

note: Create the title label
en: Title:
ca: Títol:

en: The title of the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
ca: El títol de la captura de pantalla, que s'utilitzarà quan es mostri la captura de pantalla al servei d'allotjament d'imatges

note: Create the comment label
en: Comment:
ca: Comentari:

en: A comment on the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
ca: Un comentari per a la captura de pantalla, que s'utilitzarà quan es mostri la captura de pantalla al servei d'allotjament d'imatges

en: Copy the screenshot to the clipboard
ca: Copia la captura de pantalla al porta-retalls

en: Delay in seconds before taking the screenshot
ca: Retard en segons abans de fer la captura de pantalla

en: Display the mouse on the screenshot
ca: Mostra el ratolí a la captura de pantalla

en: Removes the window border from the screenshot
ca: Elimina la vora de la finestra de la captura de pantalla

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
ca: Seleccioneu una regió per capturar-la en fer clic amb el ratolí en un punt de la pantalla i sense deixar anar el botó del ratolí, arrossegueu el ratolí fins a l'altra cantonada de la regió, i deixeu anar el botó del ratolí.

en: File path or directory where the screenshot will be saved, accepts png, jpg and bmp extensions. webp, jxl and avif are only supported if their respective pixbuf loaders are installed.
ca: Camí de l'arxiu o directori on es desarà la captura de pantalla. Accepta extensions PNG, JPG i BMP. Només es suportaran WEBP, JXL i AVIF si estan instal·lats llurs respectius carregadors de pixbuf.

en: Show the saved file in the folder.
ca: Mostra el fitxer desat a la carpeta

en: Host the screenshot on Imgur, a free online image hosting service
ca: Allotja la captura de pantalla a Imgur, un servei d'allotjament d'imatges en línia gratuït

en: Version information
ca: Informació de la versió

en: Lists supported image formats, results can vary depending on installed pixbuf loaders
ca: Llista els formats d'imatge suportats, els resultats podran variar segons els carregadors de pixbuf instal·lats

en: Conflicting options: --%s and --%s cannot be used at the same time.
ca: Opcions conflictives: --%s i --%s no es poden utilitzar alhora.

en: The --%s option is only used when --fullscreen, --window or --region is given. It will be ignored.
ca: L'opció --%s només es pot utilitzar quan també es proporciona --fullscreen, --window o --region. S'ignorarà.

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
ca: %s: %s
    Proveu %s --help per consultar la llista completa de les opcions disponibles de la línia d'ordres.

en: Take screenshots of the entire screen, of the active window or of a region
ca: Feu captures de pantalla de tota la pantalla, de la finestra activa o d'una regió

en: Allows you to capture the entire screen, the active window or a selected region. You can set the delay that elapses before the screenshot is taken and the action that will be done with the screenshot: save it to a PNG or JPG file, copy it to the clipboard, open it using another application, or host it on imgur, a free online image hosting service.
ca: Us permet capturar la pantalla sencera, la finestra activa o una regió seleccionada. Podeu establir el retard que hi haurà abans de prendre la captura de pantalla i l'acció que es realitzarà amb ella: desar-la a un arxiu PNG o JPG, copiar-la al porta-retalls, obrir-la amb una altra aplicació o allotjar-la a Imgur, un servei gratuït d'allotjament d'imatges.
